Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

v3.5? Има и те верзије код нас? :unsure:
Код мене је | admin | zton** | за v3.1 (V3.1.0T9_SRB).
 
У том случају, можда је:
admin | 20pZt321/mod3m
ZXHN H168N V3.5 V3.5.0C3_SRB је и за HW Version V1.0 или за новију верзију уређаја? :unsure:
 
Poslednja izmena:
Pre nekog vremena sam resetovao ZTE ZXHN H168N i od tada ne mogu nikako, kao pre što sam mogao, da ga prebacim u bridge mod, tj. da preusmerim kompletan saobraćaj na neki ASUS-ov ruter. Kada dođem do onog dela gde treba da prebacim u bridge mode na ZTE-u ni sa čim nemgu da promenim vrednost. Pošto sam davno to radio, a sećam se da sam koristio firebug i developer options, sada mi to ništa ne vredi.
Da li neko zna na koji način se sada to radi ili je apsolutno nemoguće bridžovati konekciju?
 
E ljudi, da vas pitam jedno, možda glupo pitanje. Imam ADSL ovde u selu, i od sinoć brzina počela da varira, u igrama baca te po mapi, itd. Ruter je neki ZXHN168N, i sad, možda je do njega, možda ne, ali.... negde zimus, pucao mi net, i došao njihov tehničar sutradan, zamenio ruter, radi, otišao čovek. Pola sata kasnije vidim neka kesa pored mog kompa, pogledam, puna istih takvih novih rutera, i 2-3 neka crna. Ja ga nazovem na broj sa kog mi se javio da pita gde je kuća pre dolaska, i kažem mu, on kaže "nema veze, doći ću kad budem prolazio tuda" i više se nije ni pojavio. Kesa sa ruterima i dalje kod mene. Nešto se mislim, da li da sam uzmem jedan nov ruter iz te kese i probam, ali se sećam kad je on zamenio ruter, nazvao je telefonom kolegu tamo kod njih u Šapcu, i nešto mu rekao da li da pusti ili registruje, ne sećam se šta.
Pa bih da pitam, budući da nisam expert, smem li probati samostalno, ono samo otkačim stari stavim novi, da li treba zvati tamo da puste nešto, ili ne, ili da ne pipam ništa već da čekam novog tehničara da se pojavi?
 
E ljudi, da vas pitam jedno, možda glupo pitanje. Imam ADSL ovde u selu, i od sinoć brzina počela da varira, u igrama baca te po mapi, itd. Ruter je neki ZXHN168N, i sad, možda je do njega, možda ne, ali.... negde zimus, pucao mi net, i došao njihov tehničar sutradan, zamenio ruter, radi, otišao čovek. Pola sata kasnije vidim neka kesa pored mog kompa, pogledam, puna istih takvih novih rutera, i 2-3 neka crna. Ja ga nazovem na broj sa kog mi se javio da pita gde je kuća pre dolaska, i kažem mu, on kaže "nema veze, doći ću kad budem prolazio tuda" i više se nije ni pojavio. Kesa sa ruterima i dalje kod mene. Nešto se mislim, da li da sam uzmem jedan nov ruter iz te kese i probam, ali se sećam kad je on zamenio ruter, nazvao je telefonom kolegu tamo kod njih u Šapcu, i nešto mu rekao da li da pusti ili registruje, ne sećam se šta.
Pa bih da pitam, budući da nisam expert, smem li probati samostalno, ono samo otkačim stari stavim novi, da li treba zvati tamo da puste nešto, ili ne, ili da ne pipam ništa već da čekam novog tehničara da se pojavi?
Ako je isti model dlobodno sam zameni meni su na ruke fali jednom iz tehničke službe i sam sam zamenio.Preporuči bih ti da zameniš i kabal jer sam jednom imao problem sa njim....
 
Pitanje je da li će raditi internet ako je nov uređaj, uređaj nije zadužen u sistemu telekoma i samim tim još mu nije aktivan PPPoE user/pass.

Kada radnik na terenu prosledi serijski broj uređaja koji menja korisniku, tehnička služba aktivira po serijskom broju u sistemu i samim tim postaje aktivan i PPPoE tog modema.
 
Onda je to to, prošli put kad mi je zamenio ruter, zvao je tamo svog nekog kolegu, nešto mu rekao da aktivira, i to je bilo to
 
Jel imao neko problema sa "uspavljivanjem" uređaja, tj kada nema ničega povezanog na kućni WiFi ruter izgleda ode u neki sleep mod (pocrveni internet LED indikator) a posle uređaji neće da se nakače automatski već moraš da restartuješ ruter
 
Ruter ti je fabrički podešen On demand, znači dodeljivanje ip adrese na zahtev, kada se neko konektuje ruter povuče ip adresu i lampica pozeleni.
Uđeš u podešavanje sa admin nalogom i podesiš na Always On i lampica će uvek biti zelena🙂
 
To lako resis. Stavis neki stari android da ti je non stop na netu. Nek vrti YouTube u krug. Samo stabi na mute
Prijatelju, izvini, ali rešenje ti je takvo, da mi treba rešenje za tvoje rešenje :)
Ruter ti je fabrički podešen On demand, znači dodeljivanje ip adrese na zahtev, kada se neko konektuje ruter povuče ip adresu i lampica pozeleni.
Uđeš u podešavanje sa admin nalogom i podesiš na Always On i lampica će uvek biti zelena🙂

Čačkao sam po podešavanjima, ali su jako mršave opcije koje su u ponudi... Jel postoje nivoi pristupa u zavisnosti od toga sa kojim se nalogom loguješ? Možda jednostavno nemam dovoljna prava da vidim sve opcije...
Moraću ponovo da procunjam...
 
Da naravno, nego palo mi na pamet da ne postoji možda neki "super admin" koji ima više opcija kada se uloguje :)
 
Sa ovim imaš kompletan pristup ako je neki Huawei, ZTE H168N 1.3, ZTE H267N modem.....ako je ISKRA INNBOX onda je:
Username: superadmin

Password: sal#Smo.iad
 
Sa ovim imaš kompletan pristup ako je neki Huawei, ZTE H168N 1.3, ZTE H267N modem.....ako je ISKRA INNBOX onda je:
Username: superadmin

Password: sal#Smo.iad
Taj ZTE H168N je ako se dobro sećam, samo je nešto mršav sa opcijama pa sam pomislio da možda ima nekih skrivenih opcija
 
neko je ovo postovao na ovom forumu i rekao da je email od mts/vdsl

screenshot_20220809_163715-jpg.351928

i bas sam sada proverio na jednom ZTE H168N od drugara nije vise cgnat, tj ima pravu wan ip adresu na njemu 93.x
ali kod rodjaka koji isto na ZTE H168N i dalje stoji 100.7x CGNAT adresa ??? el su samo nekim korisnicima ukinuli CG-NAT ?

Ako je isti model dlobodno sam zameni meni su na ruke fali jednom iz tehničke službe i sam sam zamenio.Preporuči bih ti da zameniš i kabal jer sam jednom imao problem sa njim....
mozes da zamenis sa bilo kojim vdsl2 ruterom samo treba da imas tacan VLAN i pppoe username/password da bi imali internet, na ZTE H168N password mozes izvuci tako sto se ulogujes kao admin/ztonpk pa odes na backup configuration file i onda ga otvoris sa https://www.nirsoft.net/utils/router_password_recovery.html snimis dekriptovan fajl negde kao .txt pa trazis @xdsl. u njemu, tu je username odmah ispod je password
 
@rajkosto Malo si se zbunio, taj mail se odnosi na taj jedan slučaj, jednog korisnika koji je tražio da ga maknu sa CG-NAT. Ne da će sad magično sve korisnike da sklone sa CG-NAT .
 
pa dobro nije obrazlozio tamo gde je postovao da je samo za njega, gresi covek (a i u mailu pise da je "ukinuta CG-NAT polisa" sto bi neko mogao da protumaci da je za sve...)
ali zasto onda drugar ima javni IP na njegovom ZTE H168N ? Nije nista trazio, samo mu se promenilo, a definitivno je imao CGNAT IP pre...
 
Ko će ga znati što je došlo do promene kod tog tvog drugara. Kod Telekoma se to CG-NAT or not vezuje za PPPoE podatke kojim se autorizuje WAN konekcija. Možda su drugaru menjali ruter?
 
ne, uvek je imao isti ZTE H168N (ima uslugu manje od godinu dana, ovo mu se mozda promenilo pre nekoliko meseci, ne razume se on u to da bi pratio), a i kada bi mu menjali ruter nov ruter bi dobio nov user/pass ne bi mu menjali nista na starom. pppoe username mu je standardnog formata za taj ZTE model ([email protected])

Taj ZTE H168N je ako se dobro sećam, samo je nešto mršav sa opcijama pa sam pomislio da možda ima nekih skrivenih opcija
AlwaysOn/OnDemand za PPPoE vezu se krije iza "Simple/Detail" linka u HSI/HSI AD poglavlju Internet->WAN->DSL sekcije kada se ulogujes kao admin/ztonpk
Slika prvi korak
Slika drugi korak
Pa uradi ponovo za HSI AD ako hoces (HSI se koristi kada si na VDSL-u, HSI AD kada si na ADSL-u)
Slika prvi korak
Slika drugi korak
 
Poslednja izmena:
IMG_20220819_182135.jpg13561416925.png

Šta mislite moze li ovo bolje od centrale sam udaljen oko 100m?
Paket je 100/10mb.
 
a sto su ti pustili samo 80 (actual rate) ako imas 100 paket ? a mogucnosti ima do 107mbps kao sto pise tamo (attainable rate). vidi zali se da ti puste svih 100 jer moze (nisi rekao da li imas i IPTV kod njih pa drze neku rezervaciju za to, sto je obicno 3-8mbps po STBu)
 
Zato što je downsteam SNR 7db a output power već praktično na max za taj 17a profil?
 
a sto su ti pustili samo 80 (actual rate) ako imas 100 paket ? a mogucnosti ima do 107mbps kao sto pise tamo (attainable rate). vidi zali se da ti puste svih 100 jer moze (nisi rekao da li imas i IPTV kod njih pa drze neku rezervaciju za to, sto je obicno 3-8mbps po STBu)
Nemam nista samo net.
Taj mi tehnicar reko kaze to je max.
Pa da vidim sa vama sigurno ima ovde ljudi koji se bolje razumeju.
Ja kad sam imao paket 50/8 tad mi je isao 47/8.
 
Nazad
Vrh Dno