Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Idi u telekom poslovnicu i pitaj kolko ti je dugacka parica (ako kazu do 350m imas sanse za 50/8) ako je do oko 1km moze 20/4.

Ja na selu (blizu Pirota) imam 50/8 na 306m duzine parice od isturenog stepena (telekomova kutija sa VDSL opremom na ulici do koje su doveli optiku).
 
Poslednja izmena:
Haha, izvinjavam se. :D

Digli upload, a prodaju maglu ovamo kod nas kako moze 50mb protok ali samo ko zivi pored poste, a niko ne zivi pored poste jer je nemoguce..
Ne kapiram cemu toliko blacenje po MTSu, kada preko polovine korisnika MTSa mogu imati 50Mbps vec duze vreme. To sto se vi padate van te grupe, ne mogu oni da resavaju magijom.
Ni polovina domacinstava ne moze dobiti kablovsku, zasto se ne zalite njima sto ne mozete dobiti reklamiranih 200/10?
 
Možda zato što od te polovine što mogu da imaju preko 50 Mbps većina ima još bolju alternativu, a od one polovine što ne mogu većina nema.
 
To uopste ne kvari celu sliku :) Da nema Telekoma, dobar deo Srbije ne bi uopste imao internet.
 
Pre jedno godinu dana sam pitao da mi podignu net sa 10 na 20 Mbps, međutim rekli su mi da ne može. Trenutno imam box sa 10 i iptv, da li ima svrhe da opet pitam sada, pošto treba da obnovim ugovor. Zapravo zanima me da li su mogli nešto da promene u međuvremenu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jedino ti možeš znati ili saznati, da li se desila fizička promena sa bilo koje dve ugovorene strane, zvana udaljenost.
 
Ja nisam menjao lokaciju, a kontam da nisu ni oni nista menjali. Znači ostajem na 10, tuga[emoji53]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Uloguj se na 192.168.1.1 sa telekom/telekom i nadji statistike veze za ADSL, napravi screenshot i postavi nam ovde.
 
Imam sličnu situaciju. Resetuj ruter, kod mene je pomoglo da Upstream ode na 1000. Verovatno će vremenom da se vrati, ali oseaćm se baš jadno kada kažem da mi i tih 100kbps znači za konekciju :(
Kod kuće sam na 4G, jer mi nije zapelo za javnu IP adresu, pa kada 30+mbps UL-a odem na 800k, sloši mi se.
 
Bilo bi mi ekstra da mogu da dobijem do 20 Mbps, pa da imam i 15 Mbps znacilo bi mi, posto imam i D3i, koji je inace neupotrebljiv kad google photos krene da radi upload videa.
 
Bilo koji net je neupotrebljiv kad krene upload... :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Primetio sam da sporo radi net tj sporo otvara stranice
Zbog cega?
 
Primetio sam da sporo radi net tj sporo otvara stranice
Zbog cega?
To ti je kao da nazoveš automehaničara i kažeš: "majstore, ne pali mi auto. Zbog čega?", a da pri tom nisi naveo ni koji je auto u pitanju, a kamoli nešto drugo.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Bilo bi mi ekstra da mogu da dobijem do 20 Mbps, pa da imam i 15 Mbps znacilo bi mi, posto imam i D3i, koji je inace neupotrebljiv kad google photos krene da radi upload videa.

Mali offtopic, ali mislim da tu QoS može dosta da pomogne. Naj jeftinija varijanta je neki TP Link 740n (starija serija zbog openwrt firmware-a) - našao sam baš neki build za te "slabe" rutere koji ima integrisan FQ_Codel QoS. Čini čuda na svim linkovima (testirano od Beotel 5/1Mbps ADSL-a do Telekom 50/8 VDSL-a) za brže (50+Mbps) linkove mu je već mučenje.

Ako nekoga zanima kako ovo uraditi, tu sam za pomoć. Ping na ADSL-u ne skače preko 40ak ms kad je upload "zapet", Na VDSL-u se praktično i ne vidi.

Kod:
--- 1.1.1.1 ping statistics ---
43 packets transmitted, 43 received, 0% packet loss, time 42057ms
rtt min/avg/max/mdev = 9.445/11.623/26.655/2.674 ms

To je ping ka cloudflare DNS-u uz FQ_Codel na TP-Linku (openwrt build) na 20/4 VDSL-u dok ide speedtest. min ping 9.4ms max ping 26.6ms. U surfu (pa i gejmingu) ne smeta, ma šta radio sa linkom.

Na ADSL-u nije baš tolko dobra situacija, ali radi posao.
 
Ja hteo 20/4 paket ,kazu nemamo portove ???

Moze li neko da mi objasni znacenje???

Imam 10/1 njhov
 
10/1 paket im koristi ADSL2+ tehnologiju pa samim tip u DSLAM-u u centrali su ploče sa ADSL portovima. Svi ostali paketi (20, 50, 100) se realizuju koristeći VDSL2 tehnologiju gde se koriste ploče sa VDSL portovima. A koristeći ADSL2+ opremu tehnički nije moguće da ti omoguće upload preko 1 Mbps (download od 20 Mbps može, upload preko 1 Mbps jok; a ukinut je 20/1 paket).

Nemamo portove = sve postojeće VDSL ploče u centrali su zauzete. Treba da nabave još ploča tj da izbace iz upotrebe ADSL ploče i zamene ih sa VDSL pločama.

Šta čekaju to samo oni znaju. Verovatno kad masovnije počnu po gradovima da prebacuju korisnike na optiku onda će da postojeće VDSL ploče prebacuju "na periferiju" i u manja mesta da izvuku još malo para iz te stare opreme preko nego što je penzionišu...
 
Poslednja izmena:
10/1 paket im koristi ADSL2+ tehnologiju pa samim tip u DSLAM-u u centrali su ploče sa ADSL portovima. Svi ostali paketi (20, 50, 100) se realizuju koristeći VDSL2 tehnologiju gde se koriste ploče sa VDSL portovima.

Nemamo portove = sve postojeće VDSL ploče u centrali su zauzete. Treba da nabave još ploča tj da izbace iz upotrebe ADSL ploče i zamene ih sa VDSL pločama.

Šta čekaju to samo oni znaju. Verovatno kad masovnije počnu po gradovima da prebacuju korisnike na optiku onda će da postojeće VDSL ploče prebacuju "na periferiju" i u manja mesta da izvuku još malo para iz te stare opreme preko nego što je penzionišu...

Hvala . Zemun je u pitanju
 
Ako si tamo, prosto mi je nejasno kako tu nemaju vdsl ploce.
Ako si negde na kraju Gornjeg grada tamo istocni kraj ka Galenici, moguce da si na nekoj centrali koja nije blize centru Zemuna, vec mozda negde u Galenici ili tu negde.
Drugo objasnjenje nema, jer prosto je neshvatljivo da tu ako postoji centrala u centru Zemuna ili blizem krugu ne postoje vdsl ploce, prosto nije moguce, bar meni.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Ako si tamo, prosto mi je nejasno kako tu nemaju vdsl ploce.
Ako si negde na kraju Gornjeg grada tamo istocni kraj ka Galenici, moguce da si na nekoj centrali koja nije blize centru Zemuna, vec mozda negde u Galenici ili tu negde.
Drugo objasnjenje nema, jer prosto je neshvatljivo da tu ako postoji centrala u centru Zemuna ili blizem krugu ne postoje vdsl ploce, prosto nije moguce, bar meni.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Pocetak prvomajske....

Ma smesno,jos me ubedjuje kako nema i kako je to tako :mad:

A u mojoj najblizoj okolini (zgradi) imam komsija sa 20 i vise brzinom
 
Poslednja izmena:
Port nije isto sto i ploca ;)
Portovi su u manjku stvarno. U centru BGa vec preko 2 godine ih nema. Ko je imao, ima, ostali ako se neko preseli pa upadnu preko veze.


To pokazuje koliko su smesni.

2018 ti nemas portove ili sta vec,a drzavna firma/provajder :wall:

Smesno
 
Zabranio im SjBB da im ne uzimaju korisnike.
 
...nikako da uz kucni net ubace neki tablet sa sim slotom :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno