Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Evo snimio sam i uploadovao reklamu. Kad imaš Catch Up, sve je moguće :D

 
U pa ovo je ekstra akcija. Jedva cekam da mi istekne ugovor. Ali problem je sto meni ugovor vazi do decembra a mogao bi novi da sklopim tek u septembru a i pitanje je da li ce biti ista od ovih akcija i uredjaja tad. :(
 
Stigao mi je oko podne Asus MemoPad Hd7 uz HG531 modem i Amino IPTV... Sta reci sem da sam se napatio oko 6 sati pokusavajuci da napravim normalnu vezu. Veza je u pocetku pucala sama od sebe. Menjao kablove po 10x drzao samo internet ukljucen a telefon iskljucen. Isprobavao milion kombinacija, SNR samo skakao gore dole...padao na 0. Na kraju sam promenio spliter sto mi je davalo relativno stabilnu vezu uz iskljucen fixni... Fixni sam jedva prikljucio i to preko 2 splitera... jako ometa vezu... i cim podignem slusalicu puca sve...

Upstream max rate (kbit/s) 1056
Downstream max rate (kbit/s) 19256
Upstream line rate (kbit/s) 1023
Downstream line rate (kbit/s) 14335
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 9
Downstream SNR (dB) 6.1
Upstream line attenuation (dB) 10.5
Downstream line attenuation (dB) 15

mislim da je do SNR-a... Uz neke druge kablove up/down attenuation pada na 8/9, cak i snr malo skoci... ali javlja se problem sa telefonom. Sve u svemu izmucio sam se dok sam napravio da sve radi. Zvao sam i njihovu tehnicku podrsku da prijavim problem...da li ce nesto uraditi ne znam. Komsija na ciji sam se wifi uhvatio da proverim parametre ima SNR preko 17...nije mi stvarno jasno sta se desava. Al dobro, sad sve radi da kucnem u drvo. Zadovoljan sam brzinom neta, 8.9/0.86 ping 13 sa sve ukljucenim IPTV-om... bez njega nisam ni isprobavao. Videcemo nakon ovih mesec dana probe iptv-a kako ce sve da funkcionise i da dodam jos jedan STB... Za sad sam prezadovoljan IPTV uslugom. Slika primetno bolja nego kod SBB kablovske, a cekanje na prebacivanje kanala nije uopste strasno. Cak sta ne primetim neku razliku u odnosu na ranije vecu od 1sec sto je vrlo prihvatljivo.

Jedino mi nije jasan onaj mozaik gde prikazuje 4 kanala istovremeno... samo mi Arene prikazuje, jel moze to da se promeni ili to samo za arene vazi?
 
sa hd modemima menjanje kanala je podnosljivo, sa starim stb je situacija losa. kod mozaika, to je sto je, nema menjanja...
 
Hmmm moj stb nije HD...Doduse ima HDMI izlaz. Vidim sad na modemu da mi je u toku noci pukla veza. Moracu danas novu uticnicu da kupim pa da vidim oce li to nesto poboljsati.
 
Down stream line rate ti je na 14335 kbps, a downstream line attenuation je na 15 dB. Imam slične parametre slabljenja, ali dslr mi je na 12000. SNRDS margine mi se kreću u rsponu od 9dB do 14dB. Imao sam problema kao i ti sa pucanjem veze. Spuštali su mi dslr na 10000, na 8000. Parametri su bili bolji na manjem protoku, ali su kasnije vratili na 12000 a parametri su se stabilizovali. Dolazili su da kontroišu liniju i nije bilo nikakvih problema. Ne mora da znači da je problem kod tebe u stanu, možda je u centrali.
 
Downstream mi je takav zbog IPTV-a. Kad sve direktno povezem poveca mi se downstream SNR na 8, ali opet to nije dovoljno po meni. Nesto skripi izmedju mene i centrale ili pre u centrali posto kao sto rekoh komsija ima 17 SNR... Nisu mi se javili nakon jucerasnjeg poziva tehnicke sluzbe. Moracu opet da ih zaganjam malo.
 
Danas porucio preko telefona da mi produze ugovor i da mi prebace brzinu sa net 10 paketa na net 20 po istoj ceni i uzeo tablet Asus memo pad hd7 me173x a sve to ce da mi donesu na kucnu adresu, e sada preko telefona su mi rekli da ocekujem 7 radnih dana... e sada hocu cekati bas toliko ili su ga vec poslali u toku dana to nemam pojma. Inace ovo su moji trenutni parametri:

1.jpg
 
Danas porucio preko telefona da mi produze ugovor i da mi prebace brzinu sa net 10 paketa na net 20 po istoj ceni i uzeo tablet Asus memo pad hd7 me173x a sve to ce da mi donesu na kucnu adresu, e sada preko telefona su mi rekli da ocekujem 7 radnih dana... e sada hocu cekati bas toliko ili su ga vec poslali u toku dana to nemam pojma.

Pogledajte prilog 145370

Isti slucaj, samo sam ja uzeo net 10. Inace, pola sata posle mog poziva, kada sam vec narucio sve, zovu me iz Mts-a i nude mi Samsung galaxy tablet. Ja im kazem pre pola sata sam uzeo Asus, ona kao nema pojma o tome i opet mi nudi Samsung. Ja lepo odbijem, kazem receno mi je da Asus stize za 7 dana, ona kao Ok i tako zavrsismo. Ne znam dal nemaju Asuse, ili hoce Samsung da uvale...
 
Danas porucio preko telefona da mi produze ugovor i da mi prebace brzinu sa net 10 paketa na net 20 po istoj ceni i uzeo tablet Asus memo pad hd7 me173x a sve to ce da mi donesu na kucnu adresu, e sada preko telefona su mi rekli da ocekujem 7 radnih dana... e sada hocu cekati bas toliko ili su ga vec poslali u toku dana to nemam pojma. Inace ovo su moji trenutni parametri:

Pogledajte prilog 145370

Nece ti stici verovatno pre utorka... Prvo oni to naruce od gigatrona pa onda salju tebi...
Elem meni su dosli jutros iz tehnicke sluzbe i promenili paricu vamo tamo...sve lepo sredili...povecala se SNR margina, nema prekida, nema nikakvih crc/fec/hec gresaka... I maksimalni downstream se povecao na adsl2+ maksimum odnosno na 22000... Tako da pohvala za njih. A sto se tice tableta ME173x mislim da nije jasno izrazeno da sistem zauzima dosta memorije i da je korisniku na raspolaganju tek 4.5 gb.
 
Isti slucaj, samo sam ja uzeo net 10. Inace, pola sata posle mog poziva, kada sam vec narucio sve, zovu me iz Mts-a i nude mi Samsung galaxy tablet. Ja im kazem pre pola sata sam uzeo Asus, ona kao nema pojma o tome i opet mi nudi Samsung. Ja lepo odbijem, kazem receno mi je da Asus stize za 7 dana, ona kao Ok i tako zavrsismo. Ne znam dal nemaju Asuse, ili hoce Samsung da uvale...

Isti slucaj samo sam ja njih bio zvao ujutru a oni su mene zvali posle podne i nude mi da zadrzim postojeci net 10 paket ali ovog puta po ceni od 1550 dinara sa pdv i 3 meseca gratis... reko kasno palite ja sam vec ujutru uzeo net 20 paket i tablet po istoj ceni. Tako da oni izgleda nude promociju kako ko stigne i kako koga pozovu.

Nece ti stici verovatno pre utorka... Prvo oni to naruce od gigatrona pa onda salju tebi...
Elem meni su dosli jutros iz tehnicke sluzbe i promenili paricu vamo tamo...sve lepo sredili...povecala se SNR margina, nema prekida, nema nikakvih crc/fec/hec gresaka... I maksimalni downstream se povecao na adsl2+ maksimum odnosno na 22000... Tako da pohvala za njih. A sto se tice tableta ME173x mislim da nije jasno izrazeno da sistem zauzima dosta memorije i da je korisniku na raspolaganju tek 4.5 gb.

Pa dobro nije ni to tako daleko kada se pogleda. Pogledaj sliku na predhodnoj strani sa mojim podesavanjima a kada budu pustili net 20 bice jos bolja podesavanja parice jer koliko sam skontao sto veci paket imas to imas bolje parametre veze. Samo jedared sam imao potrebu da zovem ove iz Telekoma i to kada mi je grom sprzio ruter i to su odradili maximalno brzo, uvece je biolo nevreme i tu se desio karambol a vec koliko ujutru su me zvali da im otvorim vrata da mi zamene ruter tako da isto imam pohvale za njih.

Sto se tice tableta on ionako nejde za mene nego za ukucane tako da njima za citanje blica i surfanje netom i po koja igrica je vise nego dovoljno mesta.
 
Moram da pohvalim Telekom, stigao mi je tablet u dogovorenom roku, cak i ranije. Zanima me, kada cu preci na novu brzinu interneta i da li to ide automatski ili moram ja da podesavam? Sa 4 mb sam potpisao novi ugovor na 10 mb (net 10), ali mi pri merenju brzine interneta i dalje ocitava slicne vrednosti kao i ranije....
 
Ide automatski istog dana kada si potpisao ugovor, proveri u samom ruteru koja je brzina setovana i ako nije 10Mb zovi 19771 i prijavi problem operateru.
 
Treba ti pristupna adresa rutera koja je u vecini slucajeva 192.168.1.1 i login podaci koji su uglavnom telekom/telekom , izgleda ovako:

attachment.php
 
Probaj prvo da resetujes modem, pa isprobas brzinu, mada Telekom prilicno sistematski salje zahtev modemu za reset pri promeni brzine. Meni su to radili nocu uvek (menjao sam nekoliko puta brzinu zadnja 3-4 meseca, isprobavao VDSL, UploadBooster, vracao..)
 
Ако и ту не важи да пакет почиње првог у следећем месецу, најбоље је да их позовеш, можда су превидели да ти пусте нову брзину. Мени је Бокс кренуо следећег месеца, не знам како је са променом пакета.
 
Od dana potpisivanja ugovora pocinje nova brzina, sistem automatski prebacuje na novu brzinu relativno brzo, ovde je problem sto mu nisu setovali brzinu na vecu od 4Mb, zato treba da zove korisnicku podrsku i da im iznese problem jer ima uslove za vecu brzinu.
 
Verovatno će mi onda promeniti kad im se potpisan ugovor brzom postom vrati nazad, tako da ću pozvati sutra- prekosutra ako se do tada ne reguliše.
 
Meni asus tablet stigao za 5 radnih dana, u ponedeljak naručen u sledeći ponedeljak stigao.
 
Povecali mi sa 8mbit na 10mbit box sad bas gledam, zanimljivo, a tek je 16. jul.

Box imam od 1. oktobra 2012.
 
Nazad
Vrh Dno