Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Radi, samo vidžet nešto zeza i konačno su uprostili plaćanje računa, sada app upamti karticu i nije potrebno da se plaćanje potvrdi kodom iz sms poruke.
 
Povodom prigovora na račun jer nema popusta zbog plaćanja prethodnog računa sa mastercard.
Poštovani, obaveštavamo Vas da je u toku rešavanje Vašeg prigovora ****. Kako je za rešavanje navedenog prigovora neophodno izvršiti dodatne provere, molimo Vas za strpljenje do konačnog rešenja i prosledjivanja našeg odgovora.
Dobio sam odgovor u vidu pisma, u papiru da mi je odbijen prigovor na račun.
Argument na koji se pozivaju je da nisam prethodno sačuvao mastercard kod plaćanja računa. Mislim da taj argument ne stoji i mislim da sam ispoštovao proceduru, na kraju navode da mogu da se žalim Ratelu.
Koje su opcije u ovakvim slučajevima?
 
Kakva je situacija kada se telefon porucuje online, jel se za datum pocetka UO uzima datum porucivanja na sajtu ili datum.potpisivanja papira i preuzimanja uredjaja?
 
Kakva je situacija kada se telefon porucuje online, jel se za datum pocetka UO uzima datum porucivanja na sajtu ili datum.potpisivanja papira i preuzimanja uredjaja?
Za online poručivanje ne znam.
Majka mi je uzela u februaru novu 9 i omoriku 3.
Nije to bila standardna ponuda, nego neka ponuda preko broja 064733.
Kada se preko tog broja poručuje, ugovor isključivo donosi postar.
Ugovor je stampan 14.2.,16.2.majka potpisala, a tek je potrvrdjen od strane telekoma 20.2.2022.(tada je vraćen)
Kada udjem u Mts aplikaciju, ugovor ističe po tom datumu kada je ugovor potrvrdjen (znaci 20.2.) i vazi do tog datuma 2024.godine.
Pretpostavljam da je tako i za online, pošto isto kurir ti dostavlja
Jedino odmah ugovor počinje da vazi kada ga potpises u poslovnici.
 
Dobio sam odgovor u vidu pisma, u papiru da mi je odbijen prigovor na račun.
Argument na koji se pozivaju je da nisam prethodno sačuvao mastercard kod plaćanja računa. Mislim da taj argument ne stoji i mislim da sam ispoštovao proceduru, na kraju navode da mogu da se žalim Ratelu.
Koje su opcije u ovakvim slučajevima?

Ista MASTERCARD promocija i isti bezvezni argument, bolje je reći istu foru, da se kartica mora sačuvati PRE plaćanja računa je koristio VIP.


Idi na https://moj.mts.rs/profil-b2c/moje-kartice
Ako si sačuvao karticu videćeš je.

Napravi snimak ekrana i pošalji ga mts-u, uz napomenu da si spoštovao kompletnu proceduru i da je kartica sačuvana .
 
Simulirao sam plaćanje računa, pratio sam link za plaćanje koji su mi poslali u telu mejla kada su mi poslali račun. Link me vodi na moj mts portal, gde mi kod realizacije plaćanja nude moju prethodno sačuvanu mastercard karticu.
Ili je u pitanju neznanje i diletantizam ili jednostavno neka zla namera sa nejasnim motivima.
 
Kada im pošalješ screenshot sačuvane platne kartice, otklonićeš dobar (možda i dovoljan) deo ove kombinacije neznanja i diletantizma i zle namere.
 
Botine iz nazovi 'kompanije' i pored kulturnog maila da me kontaktiraju ljudi iz sluzbe za zadrzavanje korisnika zvali i ponudili 1200 din za omoriku 3 uz iste uslove i prejadnih 4 gb neta.

I pored mog nastojanja da dobijem 13gb za 999 din i zelje da izbegnem zahtev za prenos broja, dobijam ironicni odgovor od bota da je jedino sto mi je preostalo da podnesem zahtev za prenos broja i dovidjenja.

Jel se snimaju razgovori bese? Kakav mentol od coveka.
 
Snimaju, ako hoces da obnovis ugovor onda imaju tacno napisano sta mogu da ponude i nema dalje rasprave, tek kada podneses zahtev za prenos broja i to im se pokaze kao crveni alarm onda preuzima neko od agenata koji ima ovlastenje telekoma da moze da pregovara i nudi bolje uslove za ostanak u mrezi.

Tako da ako hoces bolje uslove moraces da rizikujes i podneses zahtev za prelazak u drugu mrezu, a zasto sam reko da rizikujes pa zato sto mogu da te zovu a mozda nece. Za utehu neka ti bude da su u 98% slucajeva zvali da pitaju koji je razlog prelaska i jel mozete da se dogovorite oko ostanka.
 
Potvrđujem.
U zavisnosti od situacije (obnova, prelazak u drugu mrežu) imaju " tacno napisano sta mogu da ponude".
Takođe zavisi i od toga:
  • sa kime pričaš, da li je to u poslovnici, 0800, ili služba za brigu o korisnicima (beše 064733?) Naravno, u poslovnici imaju najmanje mogućnosti da ti ponude povoljnosti.
  • trenutne situacije - šta je cilj menadžmenta u tom kvartalu (da bi podelili kvartalne premije)
  • itd
 
Meni dali za 1200 omoriku 3, 4gb neta i valjda viber 10gb, ali imam kod ćaleta box 4 pa se tamo ubacim. Šta znam, meni ok priča.
 
Za 400 din manje. U svakom slučaju to sam tražio, to mi i dadoše.
 
Meni dali za 1200 omoriku 3, 4gb neta i valjda viber 10gb, ali imam kod ćaleta box 4 pa se tamo ubacim. Šta znam, meni ok priča.
To je standardna ponuda, nisu oni tu nista dali, 1 gb vise i nesto nizu cenu ali to mogu da ponude cak i na call centru. Agenti telekoma imaju vise slobode pa O3 paket daju za 999 dinara i 13 gb za koriscenje i dve app, instagam koji je neogranicen i viber posebno za njega jos 10 gb ali te dve app su standard i nemaju nikakvog uticaja na osnovni paket.
 
To je standardna ponuda, nisu oni tu nista dali, 1 gb vise i nesto nizu cenu ali to mogu da ponude cak i na call centru. Agenti telekoma imaju vise slobode pa O3 paket daju za 999 dinara i 13 gb za koriscenje i dve app, instagam koji je neogranicen i viber posebno za njega jos 10 gb ali te dve app su standard i nemaju nikakvog uticaja na osnovni paket.
Jedno pitanje pošto vidim da znas dobro materiju.
Baba ima ugovor do 10.januara 2023.
Znam da može tri meseca ranije da se obnovi ugovor to mu dodje 10.oktobar 2022.
Naravno, babi ne odgovaraju ove standardne ponude., takodje ne zeli novi uredjaj.
Šta možemo očekivati od mts?
Prvi ugovor Omorika 1 sa telefonom placa je 2.200din.
Drugi ugovor koji je na snazi Omorika 1 bez uredjaja 1.500din.
Za treci ugovor odgovara joj Omorika 3,ne zeli uredjaj.
Po kojoj ceni može da dobije pretplatu?
Verujem da sada ne pokušavamo jer nam je mali prostor za pregovore.
Bolje cekati par dana pred istek ugovora?
Ili apliciranje za promenu mreže (čitao ovde kao lažno prebacivanje) zarad boljih benefita?
 
@ajnamen96

Najbolju ponudu baka ce dobiti ako podnese zahtev za prelazak u drugu mrezu, ovako sam ako obnavlja ugovor najbolje sto moze da dobije O3 sa 4gb po ceni 1200 dinara i mozda jedan mesec gratis.

Najbolji period za pregovore su vam posle isteka UO.
 
I kad podneses zahtev, znaj da ako te ne pozovu sutradan ili najkasnije dva dana, nece te ni zvati. A valjda imas par dana da otkazes prelazak, posle moraces da odes kako god.
Ako gresim, neka me neko ispravi.
 
Jedno pitanje pošto vidim da znas dobro materiju.
Baba ima ugovor do 10.januara 2023.
Znam da može tri meseca ranije da se obnovi ugovor to mu dodje 10.oktobar 2022.
Naravno, babi ne odgovaraju ove standardne ponude., takodje ne zeli novi uredjaj.
Šta možemo očekivati od mts?
Prvi ugovor Omorika 1 sa telefonom placa je 2.200din.
Drugi ugovor koji je na snazi Omorika 1 bez uredjaja 1.500din.
Za treci ugovor odgovara joj Omorika 3,ne zeli uredjaj.
Po kojoj ceni može da dobije pretplatu?
Verujem da sada ne pokušavamo jer nam je mali prostor za pregovore.
Bolje cekati par dana pred istek ugovora?
Ili apliciranje za promenu mreže (čitao ovde kao lažno prebacivanje) zarad boljih benefita?
I kad podneses zahtev, znaj da ako te ne pozovu sutradan ili najkasnije dva dana, nece te ni zvati. A valjda imas par dana da otkazes prelazak, posle moraces da odes kako god.
Ako gresim, neka me neko ispravi.
Hvala na odgovorima.
Kako teče procedura za prelazak u drugu mrežu?
-Mora da istekne ugovor
-Sve obaveze otplaćene
-Pa tek onda ići u neku poslovnicu od konkurenata za apliciranje prelaska u drugu mrezu?
Ako sam dobro razumeo, iz mts zovu, ponude, baba prihvati i to je to?
Nikada u porodici niko nije radio prenos broja, pa ne znamo.😂😀
Pošto se baba ne razume, da li se može ostaviti moj broj pa da mene kontaktiraju? (naravno, ako je ponuda odlična, baba bi prihvatila, odnosno usaglasila bi se)
P.s.
Hteli smo da zaobidjemo gimnastiku, pa da uzmemo senior tarifu.
Baba dosta koristi interneta, a u tom paketu ga nema i još je gore što ne dozvoljavaju da se ubaci u 4 u box 4.
 
Sad sam malo bolje pogledao, mislim da mi je bolja varijanta yettel total 40, više interneta od toga realno ni ne koristim, a roming internet mi znači. Pozvao sam i rekli su da mogu da dobijem popust 50%. Tako da odoh sad da podnesem zahtev za prelazak tamo :)
 
Hvala na odgovorima.
Kako teče procedura za prelazak u drugu mrežu?
-Mora da istekne ugovor
-Sve obaveze otplaćene
-Pa tek onda ići u neku poslovnicu od konkurenata za apliciranje prelaska u drugu mrezu?
Ako sam dobro razumeo, iz mts zovu, ponude, baba prihvati i to je to?
Nikada u porodici niko nije radio prenos broja, pa ne znamo.😂😀
Pošto se baba ne razume, da li se može ostaviti moj broj pa da mene kontaktiraju? (naravno, ako je ponuda odlična, baba bi prihvatila, odnosno usaglasila bi se)
P.s.
Hteli smo da zaobidjemo gimnastiku, pa da uzmemo senior tarifu.
Baba dosta koristi interneta, a u tom paketu ga nema i još je gore što ne dozvoljavaju da se ubaci u 4 u box 4.

Pregovara sa se babinog broja isključivo, možeš i ti ali mora baba da bude pored tebe, tražiće da je čuju. Ne zezam se, stvarno je tako, može i neka druga baba da posluži ako tvoja nije u blizini 🙂
 
Hvala na odgovoru.
Znam da se za sve pita baba-vlasnik ugovorne obaveze.
Mislio sam da pričam sa njima, ponude tarifu, ako je zadovoljavajuća, onda da okrenu nju i to sve ponove i dogovore se.
Ovako isto sam radio i sa mamom.
Mama u telekomu ima usluge preko 15godina, nece kod drugih samo ovi.
Sta da ti pricam, kad smo tek poslednji ugovor koji je na snazi za box 4, tražili neke benefite. (tačnije ja pricao sa ovima 064733, ostavio moj broj, popričali-dogovorili se, pa okrenuli mamu da joj ponove i dogovore se oko potpisa da li poslovnica ili kurir)
Pregovara sa se babinog broja isključivo, možeš i ti ali mora baba da bude pored tebe, tražiće da je čuju. Ne zezam se, stvarno je tako, može i neka druga baba da posluži ako tvoja nije u blizini 🙂
 
Trenutno ocajno radi mreza u Novom Sadu sto se tice poziva...
 
Da li u paketu Kontrola troškova mogu da se dokupljuju postpejd tarifni dodaci (internet)?
 
Sad sam malo bolje pogledao, mislim da mi je bolja varijanta yettel total 40, više interneta od toga realno ni ne koristim, a roming internet mi znači. Pozvao sam i rekli su da mogu da dobijem popust 50%. Tako da odoh sad da podnesem zahtev za prelazak tamo :)
Zvali me iz MTS da ponude bolje uslove, nudili sve i svašta ali ipak ću preći u telenor. Za 1000din omorika 3 i 13gb, omorika 16 sa 1gb roming interneta za 1600 prve godine pa 1600 druge godine, još par varijanti koje nisam zapamtio jer su mi ove dve opcije bile. Uglavnom, rastajemo se posle stvarno dugo godina, mislim 14-15.
 
Yettel Total 40 za nove korisnike 50% popusta?
50% na cenu 3249 ili na 2499 RSD?
 
Nazad
Vrh Dno