Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Miksat
Mora da ti istekne ugovorna obaveza da bih moga da podneseš zahtev za prenos broja.
 
Telefon se ne vodi na mene, je l' mogu sam, kao korisnik broja, da odem u poslovnicu i podnesem zahtev. Ili mora sa tom osobom na koju se vodi broj, i je l' uopšte mora uživo da li može preko emaila ili poziva?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Kako misliš ti bilo sta da zavrsis za broj koji nije tvoj?
Mora potpisnik ugovora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mts najbolje povoljnosti ima. Pogotovo s box paketom. Sve telekomunikacione usluge + sbb tv za 5.300. De ćeš bolje?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sta je ovo sa razgovorima na mts-u?
Rade li vam pozivi, da li cujete i da li vas cuju?
Koliko vidim sms radi, mislim da radi 2,3,4G za net jer otvara telefon novine ali ne cujem i izgleda da me ne cuju u razgovoru, takodje me posle veoma kratkog vremene 5-6 sekund moza 10 max izbaci iz razgovora, prekine vezu.
Tri mts broja u kuci i ne cujemo nista kad pricamo, nema zvuka u slusalici, potpuno gluvi telefoni...

Prebacio svoj S9+ na 3G i isto...
Jeste bila snaga prijema signala mala ali evo sad je maximalna i ne radi opet.

edit: Evo sad nema signala uopste, pa dodje 1 ili 2 ctrice (od 4), pa evo opet sve 4...

Posle kontakta na razgovoru na sajtu : 1.JPG
Nesto sam sumnjicav izuzev ako pod lokalnim smatraju veci prostor NBG...
Da jedna antena ne radi preuzela bi druga najbliza signal, ovako ispade da nesto radi a nesto i da ne radi uopste...
 
Poslednja izmena:
Kod mene normalno u ns-u. Mora da je lokalno

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ljudi koliko je potrebno da ovaj suntavi RATEL odgovori na prigovor?

Poslao sam im prigovor i dokaze (specifikaciju) o MTS kradji moje tetke dok je bila u romingu u Grckoj tokom septembra jos 08.10.,a i dalje nista od odgovora.
Ovi lopovi su joj nakarikali 13 net konekcija u periodu od nekih 9-10 dana i sve su bile po 0,10 mb i sve su naplacene po 50 kinti,znaci 650 kinti su joj ukrali.

Verovatnoca sve i da je bila na netu da napravi 13 puta isti protok neta je na nivou naucne fantastike.
Pri tom sam joj ja ugasio roming net i uopste protok preko operatera dok je tamo i rekao joj sta da ne cacka,imala je toliki trip oko toga da cak nije htela ni wifi da joj pokazem,vec je druga zena koristila i tako se javljala svojima.

Samo da dodam ja sam zeznuo sa RATEL-om jer uopste nisam video da su mi poslali verifikacioni mejl (poslat u junk) koji ja nisam potvrdio pa je sve vreme bilo na cekanju,tek malo pre je prihvaceno,sad cekam sta ce RATEL uraditi ;)
 
Poslednja izmena:
Meni nesto kaze da mu je tetka Joker, jer su ostalima sami stornirali te racune :)
 
Moram da priznam da mi je to bila prva asocijacija :) i jednostavno mi i dalje nije jasno zasto su njega toliko razvlacili da bi tek nakon zalbe Ratelu pristali da storniraju racun :)
 
To sto si iskljucio Data Roaming na telefonu ne znaci da nece napraviti male sesije za koje vec operateri znaju i vecina njih to odmah ispravlja.

Pogledaj temu da ne pricamo ovde o tome kad vec postoji ona gde je sve obradjeno. Mozes i unazad da citas

Naplata roaming saobracaja i u slučaju kada je roaming data off

https://forum.benchmark.rs/showthre...obracaja-i-u-slučaju-kada-je-roaming-data-off

Hmmm jako je zanimljivo da te "male sesije" samo budu kod MTS lopova?
Zasto evo vise od 10 godina "male sesije" ne budu kod telenora nijednom,a isao sam van zemlje stotinu puta?

A evo i listing od lopova:

1aaa.png

Cisto da Alfa opet ne napise da dam dokaz,kao sto sam mu i pre godinu,dve kacio dokaze za 2 meseca kako su mene krali. ;)
Posto ne mogu sa *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma da se svadjam nek Ratel to resava.
 
Ajde nekad pogledaj pre nego se blamiras imad u temi linkove gde je Telenor to predacio ceeelu godinu pre druga dva :)
 
Ja sa njima nikad te naprasne sesije nisam imao,pa mi je ova vrsta kradje totalno nepoznata,a svake godine vise puta begam iz Srbije.
Uglavnom nek to resi ratel,ja ne mogu sa njima da se smaram svako malo sto kradu.
Ali eto,izvinjavam se sto to nikad kod telenora nisam doziveo,pa u to nisam upucen dovoljno ;)
 
Poslednja izmena:
Ово је неки пакет где се потрошња интернета заокружује на 100к и мегабајт кошта 50 динара? Вероватно је зато све исто, сваки пут је било можда по пар кила и онда заокружено на 100к а цена по мегабајту. Неки стари пакет?
 
Uspeo sam da otkljucam telefon 9 meseci pre kraja UO. Stalno putujem i nervira me to sto ne mogu da menjam kartice.
Posaljem mejl da ih "zamolim" da mi izadju u susret i otkljucaju tel, u odgovoru me otpale sa *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*skim odgovorom kada mi istice UO i tek kad istekne da mogu da podnesem zahtev za otkljucavanje.

U drugom mejlu sam ih pozdravio i rekao da jedna UO bez telefona koja istice za mesec dana ide u drugu mrezu, a ova sa tefonom cim istekne u julu 2019.

Odgovorili odmah na mejl kao u duhu dobre saradnje dodatno ce razmotriti i javljaju ubrzo. I sad stize sms telefon je otkljucan na sve mreze. Znaci moze sve kad se pripreti. U pitanju je iphone 7, omorika 2.
 
Ово је неки пакет где се потрошња интернета заокружује на 100к и мегабајт кошта 50 динара? Вероватно је зато све исто, сваки пут је било можда по пар кила и онда заокружено на 100к а цена по мегабајту. Неки стари пакет?

Roming.
 
"Reskirajuci" da ispadnem paglu pitacu, a kako se otkljucava telefon, to nesto MTS-u posalje ka telefonu odnosno sim kartici broja koji je "vezan za telefon" ili po nasem izboru se naglasi na koji broj da salju podatke i onda se telefon "sam otkljuca", niko nista ne mora da mu radi vec on bude otkljucan, nesto poput podesavanja telefona za mms i net...?
 
A zasto si odbio?

Malo kasnim sa odgovorom, ali svejedno... Odbio sam jer sam gotovo konstantno nedostupan u kući gde živim (Valjevo). Znam da problema sa mrežom u Bg-u gotovo da nema, ali ovde u Va, posebno u naselju gde živim je katastrofa, i nisam jedini koji ima taj problem. Probao ranijih godina da prijavljujem problem, menjam karticu, telefone, pisao im žalbe ali avaj. Tako da sam zacrtao da ću posle 10+ godina menjati mrežu šta god da mi ponude, jer novac nije problem, i ono što su ponudili je više nego prihvatljivo - ali ne po cenu da budem nedostupan.

Usput, pošto je neko pitao kada kreću da nude ove nestandardne pakete - mene nisu kontaktirali dok nisam podneo zahtev za prelazak u drugu mrežu, odmah sutradan su me zvali. Zahtev sam podneo odmah pošto mi je istekla UO.
 
Poslednja izmena:
"Reskirajuci" da ispadnem paglu pitacu, a kako se otkljucava telefon, to nesto MTS-u posalje ka telefonu odnosno sim kartici broja koji je "vezan za telefon" ili po nasem izboru se naglasi na koji broj da salju podatke i onda se telefon "sam otkljuca", niko nista ne mora da mu radi vec on bude otkljucan, nesto poput podesavanja telefona za mms i net...?
Operateri daju taj kod jedino ako si platio ceo uredjaj odma u keshu ili po isteku ugovora ako si na rate, zoves call centar i posalju ti na sms kod za otkljucavanje telefona koji sam uneses (kao da zoves nekog)
 
Posalju se podaci imei i serijski broj i oni ga "skinu" sa sistema. Bar sto se iphonea tice. A evo u mom slucaju ne mora da se otplati ceo tel.

Inace je potpuna glupost to zakljucavanje telefona, nema nikakvu svrhu.
 
Ako je iPhone kupljen uz ugovor, po maloprodajnoj ceni, korisnik/kupac ima oravo istog momenta da trazi otkljucavanje telefona. Ako je na ugovor, na rate, odnosno, po smanjenoj ceni uz paket, tek nakon isteka ugovorne obaveze. Sada, ako je neko top korisnik, moze i ranije da zatrazi, meni su tako ovaj sada otkljucali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci ako sam dao tipa 10000 din za telefon i samo plaćam paket koji imam Mix L onda bi trebalo da mi otključaju telefon. Nisam ga uzeo na rate nego je bilo tipa 10k u kesu i placas ugovor?

Nisam video post iznad. U isto vreme smo pisali. Tu je i odgovor na moje pitanje.
Ili ti neće ga otkljucati dok ne istekne ugovor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dakle, ne. Ako si uzeo telefon uz paket, platio ga 10.000 u kesu (to mu je cena uz taj paket) nece ti ga otkljucati dok ne istekne uo. Ako si uz taj paket, kupio telefon u punoj ceni, ma 24 rate, odnosno, po maloprodajnoj ceni, imas pravo da trazis otkljucavanje. Obicno otkljucaju za dan-dva, nekad’ se desi i u toku od sat vremena da otkljucaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na moj mail o upitu za beneficije radi produzetka uo odgovorili su da ce me uskoro kontaktirati telefonom. Proslo je nedelju dana od tad. Koliko je realno da se ceka na njihov poziv?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zavisi, 8 dana bi trebalo, a moze i duze da traje. Ja sam im skoro poslao mail o molbi za raskid ugovora, ne bi li mi ponudili neke povoljnosti, posto im svaki mesec oko 45000 placam za razne usluge. Nista nisu ponudili, proslo 7 dana, oaik sto su mi odmah otkljucali telefon, iako sam pod uo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hmmm jako je zanimljivo da te "male sesije" samo budu kod MTS lopova?
Zasto evo vise od 10 godina "male sesije" ne budu kod telenora nijednom,a isao sam van zemlje stotinu puta?


U linku koji sam postavio, tacnije temi, mogao si da procitas da je to kod sva tri provajdera a tema je sa pocetnim postom koji se odnosi na VIP. Ovo je kod svih nasih provajdera.
Ovo sto navodis je tvoje iskustvo a ja nikad nisam imao ove male sesije kod MTS-a, kao ni niko od mojih. Iskreno ne znam kad se kod nekog ukljucuju te sesije i ocigledno nema bas nekog logicnog objasnjenja, bar ne za korisnike.


Dakle, ne. Ako si uzeo telefon uz paket, platio ga 10.000 u kesu (to mu je cena uz taj paket) nece ti ga otkljucati dok ne istekne uo. Ako si uz taj paket, kupio telefon u punoj ceni, ma 24 rate, odnosno, po maloprodajnoj ceni, imas pravo da trazis otkljucavanje. Obicno otkljucaju za dan-dva, nekad’ se desi i u toku od sat vremena da otkljucaju.

Meni su otkljucali cim su isplacene sve rate a ostalo je tad jos nekih dve trecine ugovorne obaveze. Podrazumeva se da telefon nije kupljen po punoj ceni vec onoj koja je uz taj paket :)
 
Pa to je onda njihova dobra volja ili si top korisnik. Sa njima se nikad’ ne zna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sustinski znam da su svima otkljucavali iPhone kad su isplacene sve rate a nisu bili na najskupljim paketima :)

Ocigledno je da ima razlicitih primera oko tih otkljucavanja :)
 
Ne znam koji je to status "top" korisnika ali kontam da svako moze da dobije ono sto trazi, pod uslovom da je to razumno a da je obican korisnik par godina.

Inace, svaki put sta god da se trazi u mtsu jajar e nikad ne odgovore na zahtev u prvom mejlu i odbiju te, idu na to da ljudi nece dalje da se bakcu.
 
Na koji mail da im pisem zbog otkuljucavanja telefona ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno