Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Kod mene će biti garant neki žešći problem. Ugovor mi ističe 24.04.2024. sreda, a odmah ide veliki petak, vaskrs, pa prvomajski praznici. Sve je vezano. Kako ću odraditi neki povoljan ugovor nemam pojma.
 
Kad smo već kod kalendara - veliki petak nije taj posle 2 dana nego posle 9 dana od tog 24.4.24. Neradni dani su od srede 1.5. tako da imaš fore da nešto odradiš.
 
Kod mene će biti garant neki žešći problem. Ugovor mi ističe 24.04.2024. sreda, a odmah ide veliki petak, vaskrs, pa prvomajski praznici. Sve je vezano. Kako ću odraditi neki povoljan ugovor nemam pojma.

za svoj BOX paket podnesi sad zahtev za raskid bez penala zbog poskupljenja i napomeni da ti nakon realizovanog zahteva za raskid onda dostave IDP broj za prelazak na Jetel.
Kad te budu zvali, reci im da bi ostao na novom MTS BOX paketu samo uz 50 % popusta tokom cele ugovorne obaveze
 
Hvala na ispravci, u pravu si za datume. Sad se pitam u šta sam ja gledao
 
Šta je najbolje uraditi ukoliko imam postpaid broj na Omorici 3 (znači, potpada pod ova poskupljenja)? Ako raskinem ugovor, da li ću nakon toga moći da prenesem broj u drugu mrežu? Koja je procedura za to, jer sam do sad prenosio brojeve samo kad mi istekne ugovor, nikad nisam raskidao ugovor?
 
Šta je najbolje uraditi ukoliko imam postpaid broj na Omorici 3 (znači, potpada pod ova poskupljenja)? Ako raskinem ugovor, da li ću nakon toga moći da prenesem broj u drugu mrežu? Koja je procedura za to, jer sam do sad prenosio brojeve samo kad mi istekne ugovor, nikad nisam raskidao ugovor?

Prilikom zahteva za raskid bez penala zbog poskupljenja obavezno napomeni da mob broj treba da se oslobodi za prenos u drugu mrežu.
Ako bi mob broj prenosio u Jetel onda kad odeš u jetel, kod njih prilikom zahteva za prenos napominješ da broj u jetelu bude na dopuni.
Ako si kod njih na dopuni 2 puna dana onda ti se trećeg dana učitava promo sa 50% popusta na bilo koji postpejd paket i tad onda možeš preći na postpejd.
 
Prilikom zahteva za raskid bez penala zbog poskupljenja obavezno napomeni da mob broj treba da se oslobodi za prenos u drugu mrežu.
Ako bi mob broj prenosio u Jetel onda kad odeš u jetel, kod njih prilikom zahteva za prenos napominješ da broj u jetelu bude na dopuni.
Ako si kod njih na dopuni 2 puna dana onda ti se trećeg dana učitava promo sa 50% popusta na bilo koji postpejd paket i tad onda možeš preći na postpejd.
Nije mi jasan deo nakon raskida ugovora, šta se dešava sa brojem ukoliko ga ne prenesem nigde? Pretpostavljam da će broj i dalje da bude postpaid, samo neću da budem pod ugovornom obavezom?
 
Nije mi jasan deo nakon raskida ugovora, šta se dešava sa brojem ukoliko ga ne prenesem nigde? Pretpostavljam da će broj i dalje da bude postpaid, samo neću da budem pod ugovornom obavezom?

Ako ga ne preneseš negde, onda si u MTS-u aktivan kao postpejd po punoj ceni proporcionalno dan po dan dokle god nešto ne odlučiš ( raskid, obnova, prelazak ... )
 
@Dragan992
Javljaj da li su te zvali i nudili nešto

Više od pola neće ni znati za poskujenje. Većina ostalih neće ni obraćati pažnju dok će u najboljem slučaju 1% korisnika raskinuti ugovor. Računica je jasna, izgubiće 1%(u najgorem slučaju), a dobiće čak i do 25% više prihoda od preostalih 99%
Javiću naravno epilog..Svakako ću raskinuti i vratiti opremu, štagod da ponude…Osim da ostane Box 3 po ceni fiksnog, a to neće sigurno ponuditi…😂 Onako su šaputali među sobom u stilu kako ovo sad da raskidamo, na koji kod se vodi raskid…U stilu nemoj da čuju ostali ljudi u poslovnici, možda još neko potegne raskid ako čuje razlog😂
 
Bio u poslovnici i podneo zahtev za raskid ugovora , radnica napisala zahtev elektronski i sad cekam da se jave valjda sms-om. U pitanju je Soko Litre 3 meseca po 1 dinar, 9 meseci 2200 12 meseci 3000, plus 24 rate za telefon. Sta ce ponuditi videcemo. :)
 
Bio u poslovnici i podneo zahtev za raskid ugovora , radnica napisala zahtev elektronski i sad cekam da se jave valjda sms-om. U pitanju je Soko Litre 3 meseca po 1 dinar, 9 meseci 2200 12 meseci 3000, plus 24 rate za telefon. Sta ce ponuditi videcemo. :)
Ovo i nije bila neka ponuda. Prosek 2325 din mesečno. Jesi ovo dobio tako sto si podneo zahtev za prelazak u drugu mrežu ili?
 
Vrlo rado bi ostao, pri uslovima koji su imali.
Doci i samo izjaviti najbolje pobeći, koja poenta?

2 broja imam soko lite, sa prosekom od 1500din, te omoriku za 999, klinac na kontroli troškova 799, nakacen na deljeni net iz boxa. Kuci box 3,kod mojih box 4, kod zeninih u Bosnu odneo Msat.

Meni ovo savrseno odgovaralo, ni u ludilu ne bi pomislio da bezim. Nisam se jos udubljivao u nove cene, za mobilne cu morati da podnesem, ako je poskupljenje par stotina, lakse mi je tako. Dok za Box-ove verovatni sledi raskid, ali i opet sta za box 4 na kom je cale sa omorikom, da odem u sbb 3500 i posebno tarifa i opet sam tu negde na istoj cifri.

Cekam jos malo da se razjasni ova situacija, da se neko javi kako je prosao sa raskidom.
 
Kako funkcioniše Kontrola troškova?
Koliko sam upoznat, 2GB interneta,pridružio bih se majci na box 4,tako da bi bilo 300+2gb.
Neograničeni minuti ka MTS mreži.
2500din
Ako zovem MTS broj da li skida kredit ili ne?
Poruku kad saljem to skida čini mi se 5.90din.
Mene buni, pošto su mi rekli du poslovnici da se prvo troši 2500 na sve.poruke ,,pozive, internet.kad se potroši,onda se troši 2gb,pa 300gb ako se ubacim u 4u4. I neo za MTS
Ako je tako,net ima da mi sprži taj kredit
Ili net ne dira kredit, nego min i poruke se skidaju odatle?
 
Koristim O3 od 950 din, bice ovo dovidjenja mts mada ne verujem da cu se usreciti ni kod ostala dva operatera 😁
 
Koristim O3 od 950 din, bice ovo dovidjenja mts mada ne verujem da cu se usreciti ni kod ostala dva operatera 😁

da citiram sebe:

Prilikom zahteva za raskid bez penala zbog poskupljenja obavezno napomeni da mob broj treba da se oslobodi za prenos u drugu mrežu.
Ako bi mob broj prenosio u Jetel onda kad odeš u jetel, kod njih prilikom zahteva za prenos napominješ da broj u jetelu bude na dopuni.
Ako si kod njih na dopuni 2 puna dana onda ti se trećeg dana učitava promo sa 50% popusta na bilo koji postpejd paket i tad onda možeš preći na postpejd.


Nove cene sa 50 % popusta i e-racunom:

total.jpg
 
Ima li ko sa Omorikom ili Soko da mu ne treba Apollon? U zamenu za HBO max npr
 
Na Omorici 25 sam od 10.10.'23. Koliko sam shvatio, poskupljenje me ne kači? A šta je sa Box 3 (tv+net+fixni 600/300) na kojem sam od 1.8.'23? Taj paket ne vidim među starim u onoj tabeli za migraciju?
 
Dakle svima sledi poskupljenje sem onima koji su pod ugovorom nepuna tri meseca (od 13.11.2023). Ne mogu drugacije da tumacim ovu "semu migracije".
Da li je neko pitao ostaju li eventualno popusti koji su bili aktivni u trenutnom paketu?
 
Sada sam detaljno izucio i primenio benefite sva 4 broja koja imam na imenu poskupice za 50-100 din. Tako da necu tu nista dirati, fu u mom slucaju nemaju konkurenciju.

Dok za boxeve ide 700-900 din poskupljenje i tu sam vec poslao za box3 zahtev za raskid, pa kad vidim sta kazu ide i za box4, nažalost u uba slucaja nemam mogucnost optike, ali pokusacu i to sa njima da dogovorim.
 
Ova sema migracije box paketa im je kriminalna. Da su bar stavili datume kao na semi mobilnih paketa.
 
Na moje pitanje, danas mi je stigao odg putem emaila da mi je Apollon besplatan do kraja ugov obaveze (na box 4 lite sam). Posle sat vremena stize mi novi email u kome se izvinjavaju da su pogresili i da je Apollon besplatan samo prva 3 meseca???
 
Kao prvo idi na temu Apolon a kao drugo - to tri meseca džabe važi za Apolon video klub na iris tv dok je aplikaciju gratis do kraja ugovorne obaveze nama koji imamo Omoriku bilo da je u sklopu postpejd tarife ili u okviru boks paketa gde ima Omorika.

Još jedan primer javašluka i neznanja zaposlenih bilo da je u pitanju poslovnica, operater, odgovor na mejl. Ili jednostavno neće da se trude da valjano odgovore mada je u najvećem broju slučajeva teško neznanje je u pitanju.
 
Gostovao Lučić na srećnoj televiziji jutros, ni reči o poskupljenju.
 
Potvrdio sam danas sa korisničkom da će IPAK biti poskupljenja bez obzira na UO, iako sam u prethodna tri slučaja dobio suprotnu informaciju. Kako će lepo da padne otkazivanje paketa.
 
Ja imam box 4 plavi lite, 18 meseci za dinar, ostatak 5000 do kraja, posla im mail da mi jave koliko će biti poskupljenje, juče me zvali da mi kaže da ću plaćati 6500 po novom, rek’o neću toliko raskidamo saradnju, kaže operaterka pod kojim bi uslovom ostali, rek’o 50% na 24 meseca, kaže proslediće pa će me zvati, sad su me zvali pre 10 min, ostaju mi uslovi prvobitni koje sam potpisao od 18 meseci za dinar i 5000 posle. Rek’o dobro, hoću da mi pošaljite napismeno da ne bude posle zabune neke, sad čekam da vidim ako ne pošalju ništa ide raskid.
 
Nazad
Vrh Dno