Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Znači mts ima esim za tipa zmaj, omorika i sl pakete?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Razgovarao sam sa operaterom na broju 064733, i rekla mi je da ce me zvati drugi operater za par dana. Koliko je to par dana, i sta ako se ne javim, jel moram opet da cekam da se smiluju da me pozovu?
 
Haha, to su i meni rekli prošli četvrtak. Kao, zvaće me. Niko nije zvao. Ne nadaj se...
 
^ zato što se više puta desilo da su želeli neki drugi da me provere u kreditnom birou i nisam im dao saglasnost (čeka se dan-dva, a meni je trebalo odmah).

Znam da ne mogu da vide moja primanja, već samo koliko redovno izmirujem svoje obaveze (Imam li neplaćenih kredita, računa, i sl). Nemam ništa od toga.

Ne koristim nikakve bankarske "proizvode".

Nisam znao da zbog toga mogu da padnem u nemilost. [emoji849]
 
Poslednja izmena:
Evo ja ti kazem da mozes jer sam i ja to prvi put uradio u 43. godini. Nemam istoriju, nisu me mogli proveriti i rizican sam im.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ hvala ti na ovoj informaciji.
znači da kao i do sada i ubuduće izbegavam proveru u kreditnom birou jer nemam nijednog kreditno zaduženje za života?

Ali u kreditnom birou može da se vidi da uredno izmirujem račune (mobilnih i kablovskih operatera, itd.) - valjda i to nešto znači?

Pozvaću telefonom kreditni biro da saznam prave informacije iz prve ruke. ;)
 
^ hvala ti na ovoj informaciji.
znači da kao i do sada i ubuduće izbegavam proveru u kreditnom birou jer nemam nijednog kreditno zaduženje za života?

Ali u kreditnom birou može da se vidi da uredno izmirujem račune (mobilnih i kablovskih operatera, itd.) - valjda i to nešto znači?

Pozvaću telefonom kreditni biro da saznam prave informacije iz prve ruke. ;)
Možeš da uradiš jednu proveru besplatno godišnje za lične potrebe i dobiješ na mail odmah.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
U kreditnom birou može da se vidi samo kreditna istorija u bankama (krediti, kartice, dozvoljeni minusi), ne i da li se uredno plaćaju režije i računi kod operatera.
 
Juce mi je stigao sms od mtsinfo za neki fantomski dug, da platim na racun sto pocinje sa 360-.... Jel se desavalo nekom?
 
U kreditnom birou može da se vidi samo kreditna istorija u bankama (krediti, kartice, dozvoljeni minusi), ne i da li se uredno plaćaju režije i računi kod operatera.
Nemam nikakvu kreditnu istoriju kod banaka. Da li to znači da će odgovor iz kreditnog biroa biti negativan?
Uostalom, saznaću sutra ili u ponedeljak pošto je MTS podneo zahtev u moje ime (besplatno).
 
Ti ne dobijaš odgovor od kreditnog biroa, kreditni biro je izveštaj koji prikazuje tvoju kreditnu istoriju. U tvom slučaju će biti prazan.
Na osnovu njega će ti operater dati odgovor. Neki oprateri a i neke banke smatraju da je mlad čovek bez kreditne istorije rizičan, da li je to u redu je drugo pitanje.
 
^ sasvim sam razumeo i hvala ti.
Nisam više baš toliko mlad čovek ali nikada u životu nisam želeo da koristim nikakav kreditni proizvod, ni kreditnu karticu. Sve sam plaćao iz realnih sredstava jer mi je tako bilo jeftinije i imao sam ih (sredstva).

Ok, doći će im prazan izveštaj, to sam danas napomenuo službenici MTS, ona je rekla da ne zna šta to znači i da se u to ne razume, samo zna da li će mi na osnovu tog izveštaja neka služba odobriti uzimanje trećeg telefona ili ne.
 
Kreditna istorija se piše redovnim plaćanjem obaveza ali se tamo vidi urednost I docnja koju prijave banke. Docnja se ne vidi nakon 3 godine (ne bi trebalo da se vidi mada kreditni biro nekad "zaboravi" da obriše i ako nema novih upisa banke) a vidi se i broj dana docnje kao i kada je banka prijavila. Takođe, ako lice ima kreditnu karticu, sve dok je ta kartica aktivna ona se naravno vodi kao kredit i sve vreme postoji podatak o statusu otplate.
Ko nema ništa u KB, može da znači da je otplatio kredit pre više od tri godine a da nema kreditnu karticu što je čudnije jer većina banaka uvaljuje neku kreditnu karticu u paketu usluga pa to čuči na izveštaju stalno. Mladi koji nemaju istoriju nisu izuzetak nego pravilo (odakle im istorija) pa se zato i traži potvrda od firme za kreditne proizvode. Za kupovinu mobilnih i slično, sem ako rata nije ogromna, neće ništa specijalno da traže ako izveštaj kb nije užasan.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
U svakom slučaju ko god ima redovna primanja, poželjno je da krene što pre u "izgradnju" kakve - takve kreditne istorije, ne samo zbog MTSa i uzimanja telefona već će vremenom to postajati sve bitnija stavka za mnoge druge stvari i biće način da se što šta dobije jeftinije ili povoljnije, baš onako kako se to odvija na "zapadu" već decenijama.
 
^ u izgradnju kreditne istorije - čak ako mu ona uopšte nije potrebna? :)

Inače u mts-u uzimam treći telefon na rate, i sva tri su dumb phones sa MPC 7.800din. Moj mesecni mts racun je 4.800din (bez telefona - 4 ugovora). sve tri rate u zbiru u jednom mesecu bile bi manje od 4.800 RSD.

Inače sam korisnik sam preko dve decenije (bez docnje u plaćanju ikad) ali za tako nešto njih potpuno boli d**e.

I drndaju me za kreditni biro! [emoji2957]
 
Osim ako si multi milioner u eurima svima pa cak i njima treba kreditna istorija.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja slično kao i owim nikada nisam imao kreditnu istoriju, a uvek su mi bez problema davali telefon tako da mislim da se tu i neke druge stvari gledaju.

Takodje nikada nisam hteo od banke da uzmem kreditnu karticu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja sam još kao student svojevremeno bez ikakvih zvaničnih primanja i kreditne istorije uzimao telefone kod operatora, ali nije u tome poenta. Ono što sam hteo da kažem je da će u budućnosti sve više da se gleda kreditna istorija za svašta nešto jer se kao zemlja puzećim koracima ipak približavamo nekom razvijenom finansijskom i ekonomskom tržištu. Pametnije je krenuti sa građenjem kreditne istorije dok još uvek to nije toliko bitno (što se i vidi po iskustvima ljudi na ovoj temi) nego kada u jednom trenutku to postane manje - više obavezujuće.
 
Pametnije je krenuti sa građenjem kreditne istorije dok još uvek to nije toliko bitno (što se i vidi po iskustvima ljudi na ovoj temi) nego kada u jednom trenutku to postane manje - više obavezujuće.

To košta, a ja volim da kupim samo ono za šta imam para, pa makar to bio i automobil i stan. Krediti su trošak (a ja sam Piroćanac).
 
Znam da je off, ali moram da prokomentarisem...

nema to veze sa "piroćanstvom", vec sa ogromnim prihodima. Sa kojom platom moze da se kupi stan bez kredita? Krediti su realna stvar, za vecinu ljudi.

Huawei P30
 
Kreditna kartica košta par stotina RSD mesečno i ako se pametno koristi je mizerno mali trošak a dugoročno može da znači puno, nego dobro, da ne idemo više u off, neka radi ko kako misli da treba.
 
Kreditna kartica košta par stotina RSD mesečno i ako se pametno koristi je mizerno mali trošak a dugoročno može da znači puno, nego dobro, da ne idemo više u off, neka radi ko kako misli da treba.
A može da bude i bez naknade održavanja. Uz određene tekuće račune [emoji6]

Poslato sa VTR-L29 pomoću Tapatoka
 
E ovi svakim danom sve više srozavaju uslugu zovnem sa njihovog mobilnog broja 0800100100 i otkrijem da je usluga sad samo delimično besplatna.Dok se god slušaju govorni aparati to je besplatno a kad zatražiš razgovor sa operaterom to se plaća.
 
To je odavno tako. Svi mobilni operateri naplaćuju razgovor sa call centar operaterom.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
ВИП не наплаћује... Ово је на припејду, не знам за постпејд (да не буде забуне).
 
Poslednja izmena:
Plaćalo se u vipu, pa su ukinuli, sad vidim.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno