Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Bez kutija, bar jedne, teško, a bušenje zavisi od pozicije gde ulazi u zgradu i gde je potrebno da se razvuce
Ako razvlačite u pola zgrade, onda bušite pola zgrade. Ako idete do svakog stana, onda bušite celu zgradu.

Možda da uvedete wireless, ako imate optičku vidljivost, pa bi mogli da ga zovete "optika"?
 
Da li je moguće uvesti optiku bez da se buši pola zgrade i bez onih kutija i kanalica?
Pa kako zamišljaš? Da bude nevidljivi F117 jedino 🤣 To još nisu smislili, a i to bušenje je mizerno, mnogo manje nego kad su bušili za koaksijalne kablove, samo oni nek buše i nek nama radi net kao što radi na optici :)
 
Ако неко користи Вифи екстендер од МТС, каква вам је брзина у вифи мрежи?
Када користим мрежу од рутера, добијем пуну брзину на лаптопу (400мбит). Када укључим њихов екстендер, брзина ми буде максимално око 50 мбит на истом лаптопу. Буде наравно пун сигнал у целом стану и ради ИПТВ на порт 2.
Наравно причам о мрежи која ради на 5ghz.
 
Meni nisu dali klasičan extender - nego ovo...

Brzina na 2.4G: https://www.speedtest.net/result/14652335776.png

Brzina na 5G: https://www.speedtest.net/result/14652360705.png

Em je tako kako jeste, em ovo nije konfigurisano kako treba za rad IPTV-a. Nije bilo Huawei EchoLife WA8021V5 na zalihama kad je meni zatrebalo i eto - dali su mi to što su imali. Sve u svemu - ti si sa ovom vrstom usluge sasvim solidno prošao.

Meni ova mreža onako kako je kod mene konfigurisana najviše služi za to da se na nju konektuju kamere kućnog video nadzora, kojima za rad uopšte nije potreban 5G kanal.
 
Ако неко користи Вифи екстендер од МТС, каква вам је брзина у вифи мрежи?
Када користим мрежу од рутера, добијем пуну брзину на лаптопу (400мбит). Када укључим њихов екстендер, брзина ми буде максимално око 50 мбит на истом лаптопу. Буде наравно пун сигнал у целом стану и ради ИПТВ на порт 2.
Наравно причам о мрежи која ради на 5ghz.
Isto sve.
 
wifi extender kakav oni daju, trosi dva puta wireless resurse. Prvo od rutera do njega, onda od njega do tvog uredjaja. Osim nekih bas bas skupih sistema koji imaju dual 5GHz radio, ili 6GHz + 5GHz, to je jednostavno tako.

Kada je extender iskljucen onda trosis samo jednom wifi resurse - od rutera do tvog uredjaja.
 
Баш сам се сморио. Ресетовао сам Huawei EchoLife WA8021V5 и поново га упарио, али ово је јако велика разлика

Са њим:
IMG-b40ab26f437620180c5f94b8e0e60de6-V~2.jpg
Мобилни конектован на рутер:
IMG-fb2661f20d85c82d7c7a835d18193a84-V~3.jpg
Мерења су направљена на истим местима.
 
wifi extender kakav oni daju, trosi dva puta wireless resurse. Prvo od rutera do njega, onda od njega do tvog uredjaja. Osim nekih bas bas skupih sistema koji imaju dual 5GHz radio, ili 6GHz + 5GHz, to je jednostavno tako.

Kada je extender iskljucen onda trosis samo jednom wifi resurse - od rutera do tvog uredjaja.
To je vrlo očigledno u mom primeru. Nisu oni ni znali čemu će mi služiti jednaka jačina wifi signala i unutar kuće i u dvorištu. Za tako nešto mogao sam i ja kupiti neki wifi ruter, ali nisam hteo da bilo šta od lične opreme povezujem sa optičkim ruterom koji nikad neće biti moj. A neophodan je i jedini mogući način da kamere dobiju konekciju sa mrežom - wifi signal. Jer su kamere em daleko, em su visoko u odnosu na poziciju ONT-a.
 
Izvinjavam se ako je već bilo pitanje i odgovor, ali došao sam kod jednih prijatelja u drugom gradu, i zamolili me ljudi da im zaključam Wi-Fi mrežu pošto kažu da se otključala sama od sebe prilikom nestanka struje. Pitanje je kako da pristupim podešavanjima rutera sa slike u prilogu?
 

Prilozi

  • IMG_20230425_095420673_HDR.jpg
    IMG_20230425_095420673_HDR.jpg
    257.3 KB · Pregleda: 92
Izvinjavam se ako je već bilo pitanje i odgovor, ali došao sam kod jednih prijatelja u drugom gradu, i zamolili me ljudi da im zaključam Wi-Fi mrežu pošto kažu da se otključala sama od sebe prilikom nestanka struje. Pitanje je kako da pristupim podešavanjima rutera sa slike u prilogu?
To nije optički ruter, ali bi trebalo ovako: U adresnu liniju browsera 192.168.1.1, pa onda:

Većina ADSL i VDSL modema​


Konkretno: ZTE H168N, H267N, H367N; Huawei HG520c, HG530, HG532e, HG552e, HG630, HG655b, HG531, …; Iskratel Innbox V45; Intracom JetSpeed IAD; itd.


  • Username: admin
  • Password: ztonpk

Takođe postoji i druga varijanta koja važi kod nekih modela i verzija softvera:


  • Username: admin
  • Password: tzlkisonpk

  • ZTE H168N V3.5

    Novija revizija ovog VDSL modema ima drugačiju šifru u odnosu na prethodne modeme.
    • Username: admin
    • Password: 20pZt321/mod3m


I imamo pun pristup svim opcijama rutera.

Nadam se da je dovoljno jasno ovo što sam napisao.

Još više detalja nalazi se na ovom linku.
 
Poslednja izmena:
Provera optičke infrastrukture na MTS sajtu,daje generečki odgovor,gde se može pouzdano proveriti?
 
Poslednja izmena:
Nije pouzdana provera na sajtu Yetela. Znam za dve lokacije na kojima ima mts optika, a na sajtu yetela, čak i proverom u poslovnici dobija se podatak da nije dostupno.
Izgleda da mts ipak ne daje celu optičku infrastrukturu yetelu
 
Da li je bolje uvesti mts ili yettel ,znam da je ista infrastruktura ali opet da pitam
 
Zavisi kod koga imaš trenutno mobilni (ili ćeš prebaciti mobilni) pa ti se kod njih više isplati
Mts malo brži i stabilniji i nema CGNAT na optici sve ostalo je samo pitanje cene/pogodnosti
 
Poslednja izmena:
CGNAT ume da pravi probleme kad se koriste torrent trackeri, ja lično više volim da ga izbegnem. Ali prešao sam na optiku mts-a kao stari korisnik, jer sam ranije imao ADSL internet. Mislim da je kod Yettela najveća pogodnost prvih 12 meseci po 1 dinar mesečno i koliko sam video , ta ponuda važi i za one koji su pre uvođenja optike imali Yettel postpaid paket mobilme telefonije.
 
Ako vam je bitan tv onda mts. Pogledajte temu za yetelov tv i biće vam jasno. Ako nije bitan tv onda ono što je jeftinije
TeleSrbija Blog takođe beleži dosta problema sa Hipernet uslugom, mnogo više nego sa mts-om. Nije mi namera niti me je neko platio da reklamiram taj sajt, nego sam jednostavno primetio da svoje tekstove ljudi pišu objektivno i nepristrasno. Zato volim da to sve redovno pratim.
 
To nije optički ruter, ali bi trebalo ovako: U adresnu liniju browsera 192.168.1.1, pa onda:






I imamo pun pristup svim opcijama rutera.

Nadam se da je dovoljno jasno ovo što sam napisao.

Još više detalja nalazi se na ovom linku.
Hvala.
Uspeo sam sa kredencijalima sa slike
 

Prilozi

  • Screenshot_20230425-182357-809.png
    Screenshot_20230425-182357-809.png
    47.6 KB · Pregleda: 51
CGNAT ume da pravi probleme kad se koriste torrent trackeri, ja lično više volim da ga izbegnem. Ali prešao sam na optiku mts-a kao stari korisnik, jer sam ranije imao ADSL internet. Mislim da je kod Yettela najveća pogodnost prvih 12 meseci po 1 dinar mesečno i koliko sam video , ta ponuda važi i za one koji su pre uvođenja optike imali Yettel postpaid paket mobilme telefonije.
Mogao si i kod Yetela onda da predjes uz te pogodnosti
Optika ti je dovedena u zgradu - znaci mogao je i yetel da te nakaći na mrezu
Bar mislim da je tako
 
Ne znam da li sam mogao kod Yettela na optiku. Ja živim u kući ne u zgradi. Mts mi je za mnoge stvari bio glavni i na poslu, u firmi gde sam radio, pa sam od ranije korisnik 064 broja mobilnog.

Ovde kod mene u ulici smo svi prvo ostali bez SBB signala jer su okolo podignute mnoge zgrade, pa je SBB sklonjen na drugu lokaciju. Posle je došla ponuda Supernove za optiku, a rekli su da samo za nas u kućama neće biti na raspolaganju mts optika, koja će ići kao ekskluzivna ponuda za stanare novih zgrada. A onda je i supernova postala deo mts-a i sve ostalo je istorija.

U relativno dugom periodu nadmetanja na tržištu, u mom kraju jedino se Yettel agenti prodaje nisu pojavljivali na terenu. Tako da bih mogao da razmišljam o Yettelu kao operateru, tek kada mi istekne ugovor sa mts-om. S obzirom da sa koristio ADSL još od brzine 10/1, izgleda je mts iskoristio neku vrstu prava prvenstva i tako mi prodao paket svojih usluga. Za sada sve to radi i bolje nego što sam očekivao.
 
ok onda i sa srećom
nek te dobro služi i nadalje
mts optika je meni stvarno dobra i ne bih se vise ni u ludilu vratio na SN odvratno su loši
 
Zdravo

Ja imam MTS optiku i BOX3 (telefon, TV i Internet). Komšiji pored mene je skoro uveden Yettel Internet preko MTS optike.

Uskoro mi ističe BOX3. Da li neko ima iskustva prelaska na Yettel (fiksni telefon, TV i Internet) i ako može da podeli iskustva. Npr. Da li mogu da nastavim korišćenje postojećih optičkih i UTP kablova u stanu ili bi radnici iz Yettel-a postavili potpuno nove kablove i novu zidnu optičku kutiju?

Čuo sam da je MTS objavio novi cenovnik. Da li on negde može da se nađe?

Hvala na odgovorima.
 
Da li mogu da nastavim korišćenje postojećih optičkih i UTP kablova u stanu ili bi radnici iz Yettel-a postavili potpuno nove kablove i novu zidnu optičku kutiju?
Ostaju svi kablovi i ZOK isti kao kod mts-a samo otkacinju mts-ov ruter i na njegovo mesto stavljaju svoj ONT i ruter koji se kače na iste kablove (samo treba još jedno mesto za strujni adapter jer su kod njih 2 uredjaja umesto jednog integrisanog)
 
Da li neko može da mi prosledi broj akvizitera za mts, naselje Stepa Stepanović?

Hvala
 
Provera optičke infrastrukture na MTS sajtu,daje generečki odgovor,gde se može pouzdano proveriti?
Javi mi se u INBOX pa cu ti proveriti odmah šta je i kako je za gde god da te zanima
Da li neko može da mi prosledi broj akvizitera za mts, naselje Stepa Stepanović?

Hvala
0646504948
Optiku do bele kutijce (ZOK) ostavljas a od nje dalje ti jetel montira svoje kao i svoju opremu. Što se tiče UTP kablova ostaju ti ti koje već imaš na adresi mogu njih da iskoriste to ne vraćaš telekomu
Da li je bolje uvesti mts ili yettel ,znam da je ista infrastruktura ali opet da pitam
Mts stabilnija mreža , bolji tv bolja oprema
Ако неко користи Вифи екстендер од МТС, каква вам је брзина у вифи мрежи?
Када користим мрежу од рутера, добијем пуну брзину на лаптопу (400мбит). Када укључим њихов екстендер, брзина ми буде максимално око 50 мбит на истом лаптопу. Буде наравно пун сигнал у целом стану и ради ИПТВ на порт 2.
Наравно причам о мрежи која ради на 5ghz.
Moraš da uđeš u podešavanje extendera i aktiviraš 5G mrežu na extenderu ako želiš veće brzine. Ovako ti je aktivirana samo 2,4 i zato ti daje "manje" brzine
Da li je moguće uvesti optiku bez da se buši pola zgrade i bez onih kutija i kanalica?
ako pitaš za zgradu teško da je moguće , jer postoje standardi izgradnje, ako je kuća u pitanju može nekako da se uradi tehničko rešenje sa što manje narušavanje izgleda prostorija. Generalno bez optičkog vlakana i prateće optike nije moguće dobiti optički internet. Jedino preko fiksnog telefona možeš bez dodatnih radova
Kolege, stigla mi je optika u zgradu, uzeo bih samo internet. Imam par pitanja, pa ako neko ima vremena :)
Kakvi su trenutni uslovi? Da li daju nešto više free meseci nego što je na sajtu?
Da li zvati call centar ili juriti akvizitera? Ako neko ima broj nekog od akvizitera molim da mi pošalje u privatnoj poruci.
I poslednje ali meni najvažnije, koje kanalice trenutno Telekom koristi za postavljanje po stanu? Da li su prešli na one kao što Yettel koristi?
Kod prijatelja u stanu da su lepili silikonom pa se baš sve vidi i nije lepo ispalo.
Znam da to Yettel uradi da se ne primeti ali još nemaju pristup zgradi.
Javi se ako nisi završio da ti sve detalje objasnim 0646504948
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno