Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Hah. Uradis inspect...
1616453232442.png
Iskljucis display: none...
1616453455604.png
Bridge mod je sakriven sa display:none, kao i sve drugo na ovom ruteru i u admin modu.
 
Probao sam vise kombinacija, nista nije proradilo ni sa ovim...
 
Može li neko sa MTS internetom (asdl/optika) da proba da skida test fajlove sa OVH test files
Kod mene je ograničeno na 200-300 kB/s. Isto je sa bilo kojim site-om koji je hostovan na OVH mreži. Nema veze protokol (http/ftp/sftp). Preko VPN-a ide brže. Upload ide punom brzinom. Probano iz više telekom IP range-ova. Zašto telekom ograničava brzinu?
400kb/s..
a sa VPN-om full brzina ide 😁
 
Ovde postoji neki problem, evo sad sam i ja probao. Sa ovog ovh, baš slabo skida.

Probao drugo nešto da skinem sa drugog sajta i sve ok, skinuo mi je 2,2 g za 3 min.

s.png
 
Jel si probao da skines nesto drugo? Jel opet imas problem sa brzinom?

Kod mene je problem je sa ovh testovima...

Ovo drugo kod mene ok.
 
@M J

Ja ne koristim Telekom direktno, problem postoji na nivou svih korisnika Telekoma i pod-provajdera koji koriste Telekom kao upstream. Mnooogo slojeva ispod običnih rezidencijalnih korisnika. Nije relevantno šta se dešava kod mene konkretno, ako se problem može jednostavno reprodukovati kod svakog korisnika.

I online.net je ubedljivo najgori trenutno kod Telekoma.

Bash:
wget 'http://ping.online.net/1000Mo.dat' -O /dev/null
 
Ljudi, jel ima neko problem sa ovim Q2 da mu u nekom odredjenom periodu nestane wifi mreza, iako i dalje sija lampica na njemu da je ukljucen? Svako jutro oko 7 sati mi nestane wifi(koristim 5GHz) na jedno dva sata, jednostavno se ne vidi mreza. I ako uspem nekad da je vidim ne moze nikako da se spoji na nju.
 
Da li ti radi na 2.4GHz?
Meni se par puta dešavalo da mi ne radi 5GHZ, a da sam mogao da priđem preko 2.4.
 
Ne koristim 2.4GHz, tako da nisam ni probao. Samo 5 koristim i ovo me izludjuje svako jutro.
 
Aktivirano, ali nema nista izabrano. Iskljucio pa cu da vidim da li ce se nesto promeniti. Hvala
 
Nije to. I kod mene je aktivno, ali bez definisanih perioda aktivacije.
 
Iskljucicu i onu "energy save" opciju, mozda to pravi nekakv problem.
 
Ok. Hvala. Probacu, posto ovo nije dalo rezultata. Do sada sam bio na 60. kanalu i 40Mhz, zbog male guzve na 5Ghz kod mene.
 
Zna li neko koliko vremena protekne od trenutka kada se završi instalacija optičke infrastrukture u zgradi do puštanja zgrade u eksploataciju tj. do puštanja signala? Čitao sam ranije da su neki i po 6 meseci čekali da im puste signal u zgradi, je l to zavisi i od broja korisnika koji hoće da potpišu ugovor ili čega već?
 
Ne znam koliko je merodavna info, jer je odavno bilo, do zgrade stigli u toku jeseni. Povezali smo se u julu, evo uskoro ističe 2 godine. Čekali smo skoro celu godinu. A sve vreme gledao onaj njihov stubić ispred zgrade. Od kad su me povezali, stubić više i ne primećujem 😂
 
Hvala ti na odgovoru. Valjda će kod mene biti bar malo brže, pričao sam sa agentom iz mts-a, on mi reče da oko mesec dana prođe, to mi nekako deluje baš brzo, s obzirom na iskustva ljudi na forumu, pa rekoh bolje da pitam i ovde.
 
Kod mene u zgradi kada su postavili optiku posle nekih skoro godinu dana su počeli da dolaze promoteri da nude ugovore.
 
@markomix Baš je problem to što je kanal 60, jer je obaveza modema da vrši skeniranje pod DFS na svakih 30/60/120/180 minuta, u zavisnosti od okolnosti. Stavi širinu kanala 80 MHz i kanal 36.
 
Kod mene u zgradi kada su postavili optiku posle nekih skoro godinu dana su počeli da dolaze promoteri da nude ugovore.

Vidiš, kod mene niko nije dolazio da nudi, već sam ja shvatio da su bili, pa smarao svako malo na onaj kontakt za biznis korisnike (uzeo sam paket kao pravno lice). Verujem da sam se prvi povezao u ulazu. Formalno, ni ne pripadam ulazu, jer sam u prizemlju stambene zgrade, sa zasebnim ulazom.
 
Mislio sam da je kilavljenje odredjenih sajtova i servisa do moje kucne instalacije, windowsa, browsera, gremlina... dok nisam video ovu raspravu. Kacenje na VPN resava sva usporenja.
 
Pozdrav dobri ljudi, danas su mi bili i instalirali optiku, Beograd, HG8245Q2 ruter.

Posto imam svoj koji ima dosta jaci signal i WIFI6, ako bi neko mogao da me uputi kako da njihov stavim u bridge mode.

Kod mene u stanu su svuda razvuceni interent portovi, tako da kada sam svoj ruter bocnuo, dobio sam signal ali nece preko 90/90. (Brzina optike je 400/160.

Kada ga stavim u bridge mode, da li mogu da koristim zidnu uticnicu ili moram da moj ruter bocnem u HG8245Q2?

Hvala unapred na strpljenju i odgovorima.
 
Pozdrav dobri ljudi, danas su mi bili i instalirali optiku, Beograd, HG8245Q2 ruter.

Posto imam svoj koji ima dosta jaci signal i WIFI6, ako bi neko mogao da me uputi kako da njihov stavim u bridge mode.

Kod mene u stanu su svuda razvuceni interent portovi, tako da kada sam svoj ruter bocnuo, dobio sam signal ali nece preko 90/90. (Brzina optike je 400/160.

Kada ga stavim u bridge mode, da li mogu da koristim zidnu uticnicu ili moram da moj ruter bocnem u HG8245Q2?

Hvala unapred na strpljenju i odgovorima.
Povezes WAN port svog rutera sa portom na HG8245Q2 koji je u bridge modu. Na ruteru podesis PPPoE konekciju. Mislim da mozes naci za Huawei sve kako se moze uraditi u kucnoj reziji.
 
Milan je u pravu, trebalo bi i ovako da dobijes punu brzinu. Ja bih pogledao vezu izmedju rutera - sumnjam da WiFi6 ruter ne podrzava gigabitnu mrezu.
 
Ako je Xiaomi, vrlo je moguće da ne podržava gigabitni ethernet. Mislim, ima gomile rutera na našem tržištu po "AC1200" specifikaciji koji imaju Fast Ethernet te je maksimalni protok ka internetu ~95 Mbps.
 
Nazad
Vrh Dno