Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Verujem da ima onih koji imaju problema kao sto rekoh. Sem par restarta i problemom da mi novi HD kanali se nisu pojavili na mestu gde bi trebalo da budu, ja drugih problema nisam imao. HD slika je odlicna. Naravno, sami kanali variraju u kvalitetu, pa nekad emituju snimke ili filmove koji nemaju pravu HD sliku vec apskejlovanu SD, ali to je uobicajno i to je do emitera. Inace dok sam bio na SBBu kod mene je TV slika bila isto odlicna, i to je istina. Ocito nije problem ni sa Q11 ni sa Irisom, jer kako je onda kod mene slika dobra - verovatno je problem sa odredjenim serverima u lokalu odakle se strimuje - ja sam na Vozdovcu nedaleko od crkve. Ima li jos neko ko je u komsiluku a da mu slika ne valja, nek se javi?
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam bio kod prijatelja (Dorćol) koji je pre mesec dana prešao sa SBB-a na mts optiku i koji se isto žali da mu je slika vidno lošija nego na SBB-u (i ja se uverio)!
He, eto, ja sam na Dorcolu, i pre mesec dana sam presao na MTS - optika, i imao sam, dok me nisu iskljucili, par dana uporedo EON i ovaj Iris, i nije bilo neke razlike, a kamoli da je slika "vidno" losija. ;)
 
He, eto, ja sam na Dorcolu, i pre mesec dana sam presao na MTS - optika, i imao sam, dok me nisu iskljucili, par dana uporedo EON i ovaj Iris, i nije bilo neke razlike, a kamoli da je slika "vidno" losija. ;)

On nije imao EON već neki drugi SBB-ov STB, možda je zato vidna razlika...!?
 
Moguce. HD kanali EON i IRIS, isti djavo, bar kod men(4k TVovi).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
ja sam tokom ove godine prešao u mts. u trenutku prelaska mts je imao i bolji kvalitet slike i bolji kolorit od sbb sa starim pre-irisom na istom lg uhd 49" tv.

Sa irisom su upropastili kvalitet slike, verovatno su promenili kodek za stream i uštedeli na protoku, a efekat je, kako neko ovde reče "muljava"
 
Iz Smedereva sam, vec sam pisao, imam 3 stb-a, pre irisa je slika bila daaaaleko kvalitetnija i na sd i na hd kanalima. Sada je vidno mutnija i na sd i na hd kanalima sa dolaskom irisa. A o restartovanju stb uredjaja necu ni da pisem, samo da se nerviram, sramota sta su uradili od kada dodje iris. Potpuni promasaj. Imam optiku.
 
Dečije bolesti, ne verujem da će tako ostaviti... Pogotovu za uslugu preko optike, gde nisu "ograničeni" protokom, pa da koriste slabiji kodek.
Ni na Eon-u prvih mesec-dva nije bilo ništa bolje...
 
Iskreno se nadam da si u pravu, ako ništa, zbog toga što imam još godinu dana ugovora. Ali bojim se, poučen iskustvom sa mts TV GO aplikacijom koja je ostala na eksperimentalnom nivou, nisam siguran da će se truditi da peglaju (a nisu se proslavili ni sa Arena cloud app). Realno, već su mogli da urade nešto na poboljšanju interfejsa imajući u vidu pritužbe korisnika. Ali, čini mi se da su ostali i gluvi i nemi za nas.
Koristim Q11 (optika na Novom Beogradu, BOX 4 plavi), ali imam i EON app van mreže. Ma mts gledam samo HD kanale, filmske i sportske. Na EONu info i sportske. Šta znam, možda je EON za nijansku bolji što se tiče kvaliteta, subjektivna stvar. O interfejsu i brzini istog nema šta da se govori, prednost ima EON.
 
. Nesto me silno zanima, kad vec imas i EON boks [verovatno ono van mreze i platio 12000 din], i Telekomov Q11, da nemas mozda i Laki smart STB Supernove pa da cujemo za koliko posto je tamo slika losija... Usput, komentari tvog ostrog oka su vise za drugu temu - Iris TV MTS, a ne ovde.
Mene silno zanima sta i koga ti izigravas ovde.
Nekog pametnjakovica ili mts promotera. Komentari su ti zlobni i na pocetku sam to prihvatio kao salu, al ti si poceo ozbiljno da podjev..aš.
Da si lepo citao mogao si da zkljucis da sam biio na eonu 2g, presao na iris i pitao jel jos neko ima problem. Ti si razvio teoriju zavere.
...i zamolicu te lepo da me zaobiđes u kom.
 
Na napišem da sam kontaktirao osobu iz mts centrale i odgovor u vezi uvođenja optike je:

Ostalo je da komisija izađe na teren i da se signal pusti. Komisija bi trebala do kraja januara da izađe. Odmah posle toga biće moguće uvođenje optike i do samih koristinika. Segmentacija 20/4.

Pitanje: Promocija 12x1 RSD je do kraja januara, zna li neko da li će produžavati i kada otprilike mogu da očekujem optiku, februar, mart?
 
Koliko sam ja ispratio, promocija od 12m x 1 dinar je sve do 31.03.2021. tako da ima još vremena da iskoristiš tu akciju. :d
 
Da li promocija 12 meseci x 1 dinar vazi i za korisnike koji imaju BOX 3 paket (fiksni+internet ADSL 10/1+tv),a predju na optiku?
A ako ne vazi koliko se dobija meseci po 1 dinar?
 
Poslednja izmena:
Član @cyberoptika da isprazni inbox :)

cyberoptika has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.
 
Mene silno zanima sta i koga ti izigravas ovde.
Nekog pametnjakovica ili mts promotera. Komentari su ti zlobni i na pocetku sam to prihvatio kao salu, al ti si poceo ozbiljno da podjev..aš.
Da si lepo citao mogao si da zkljucis da sam biio na eonu 2g, presao na iris i pitao jel jos neko ima problem. Ti si razvio teoriju zavere.
...i zamolicu te lepo da me zaobiđes u kom.

Nema razloga za ovakve komentare. Svi smo ovde dosli s dobrom namerom i da nadjemo resenja za razne situacije. Zao mi je ako si pogresno shavtio. Ja sam udario na salu jer su tvoji komentari delovali prilicno iskljucivo, to je to, i bum tras! Nema dalje. Ne dozvoljavas mogucnost da neko drugi ima drugacije iskustvo - i to si jasno iskazao u jednom komentaru. Meni si bio i nejasan. Presao si na MTS a pominjes EON box da ga trenutno imas - meni SBB kada sam otisao od njih (a bio 14 godina sa njima) nije poklonio EON box. Nije slika 30% losija na MTSu [od SBBa] nego ti verovatno ne dobijas parvu uslugu od MTSa i trebalo bi da prosledis njima primedbu, a ne da dajes izjave koje nisu na mestu.

I svi oni koji imaju problema sa slikom na MTSu (Q11) to nije ni do boksa ni do Irisa - vec sasvim drugi problem, ocigledno lokalne prirode (servera odakle dobijaju striming). Iris ima niz drugih problema a to sam vec pomenuo u prethodnom postu.

I, da. Koliko ja znam, linkovanje sadrzaja reklamne prirode nije dozvoljeno u potpisu, prema pravilima formuma. Ili je doslo do promene regulative?
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Nisam imao priliku da vidim sliku sa MTS-ovog box-a uzivo, ali voleo bih da vidim objasnjenje kako uspevaju da postignu razlicit kvalitet slike kod korisnika sa optikom.
 
Slika je kristalna na q11 i optici, Dorcol.

Apsolutno nema razlike na Eonu van mreže i mts-u. Imam oba na istom tv-u.

Ljudi su vadili podatke koliko mbit/s ide strim na mts-u, HD kanali idu preko 8 (HBO, Arene, NBA itd). Eon van mreže ide do 7.
 
Ne bi moglo da se izracuna po saobracaju na portu svica recimo? Recimo 10MB za 10 sekundi, izadje stream 10Mbita?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Trazim al ne mogu da nadjem, kako da mapiram lan1 port na IPTV, posto imam 3 STB uredjaja a samo 2 porta su otvorena za TV. Imam admin pristup, al nikako da se setim kako sam to uradio pre godinu dana :)

Bilo je negde uputstvo al ne mogu da iskopam...

Edit: Nasao https://take.ms/7IrRK :)
 
Poslednja izmena:
Sad cu namerno da se ponovim.
DA slika na irisu je kod mene 30% losija nego sa eona.
DA, bum tras ili sljas, to je stanje.
DA, ja verujem da neki imaju odlicnu sliku,al verujem da neki nemaju.
Ko u ovome vidi iskljucivost, izjave koje nisu na mestu i sl. treba da promeni baterije.
Zamena teza kako bi neko ispao pametan je jadna. Znamo mi svi ovde kad se nesto reemituje na hdu pa nije hd.

Eto pozdrav za sve i izvinjavam se kristalnima sto se mi muljavi usudjujemo da progovorimo.
Link sa sajt nemam pojma idakle se pojavljuje
 
Poslednja izmena:
Ja nemam razloga da ne ti verujem, i pretpostavljam da je tako kao sto kazes - samo me interesuje tehnicko objasnjenje. Optika, digitalni signal i streaming protokol koji sigurno ima neku vrstu error korekcije iskljucuju mogucnost gubljenja kvaliteta slike u prenosu :D, dakle STB, odnosno softver su verovatno problematicni.
 
Ja nemam razloga da ne ti verujem, i pretpostavljam da je tako kao sto kazes - samo me interesuje tehnicko objasnjenje. Optika, digitalni signal i streaming protokol koji sigurno ima neku vrstu error korekcije iskljucuju mogucnost gubljenja kvaliteta slike u prenosu :D, dakle STB, odnosno softver su verovatno problematicni.

Sta god bilo, sa dolaskom irisa je slika priiimetno mutnija. Optika, 3 stb-a.
 
Po stoti put, slika ista kakva je i bila
 
Ima li kakvih informacija o promenama internet paketa?

Onaj paket 100/10 im je mnogo bre ruzan - ima koeficijent 10:1, dok je na visim (i nizem) paketima 5:1.
 
Pošto je tema optika, meni ti Net paketi nemaju nikakvog smisla kad je BOX2 (Tel + Net) brži i jeftiniji
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-01-20 143916.png
    Screenshot 2021-01-20 143916.png
    145 KB · Pregleda: 149
  • Screenshot 2021-01-20 143957.png
    Screenshot 2021-01-20 143957.png
    124.3 KB · Pregleda: 137
Postoji li barem okviran pregled gde je optika dostupna u Beogradu? Po ulicama, ne mora po zgradama. Ono, mapa grada, pa crvenim označene ulice gde je uvedena.
Kod mene na Belim vodama kopali svaku ulicu još proletos, ako ne i ranije. Juče pitam u poslovnici i kaže nema optike kod mene. (btw, naravno da je dovoljna bila samo adresa i da je dobila infromaciju odmah; ona podnošenja zahteva su čisto masovno prikupljanje ličnih podataka)
 
Nazad
Vrh Dno