Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

I mi bi smo hteli, samo nece to micu u TS, odvec im je komplikovano ...

Nego Vuče što ti je DL samo 95Mbps ?
Junacki uštrojili paket 5%, sta je 5% na optici i na 100Mbpas maximalnog...

Evo danas bio majstor iz mts ovaj put merio bilo jos gore, na 60Mbps i popravili, na vezi s centralom bio slusao sam razgovor i td... :D :D :D

7861819876.png
 
Poslednja izmena:
Prošla optika kroz soliter! :smash:
Kanarevo brdo je u pitanju. Uskoro uzimam paket.

Nece to skoro, evo ceo taj kraj su prekopali, kod mene u zgradi (Miljakovac) jos pre mesec dana provukli glavni vod kroz zgradu ALI se jos niko ne pojavljuje da ponudi nesto...
 
Zato sam ja za to vreme dok se ne dogovore sa upravnikom kada će i kako ući u zgradu, pošto su u sve pored ušli, prešao na sbb eon premium kao novi korisnik, i umesto ~90/9.5 Mbps, sada imam 295/14.5 Mbps, super tv paket u odnosu na mts tv i fixni. Taman kada mi istekne uo sa sbb-om u Novembru 2020te, telekom će valjda napredovati. Mislim u osnovnom paketu da nemaju ni jedan HD paket, nego su čak i rts u HD-u gurnuli u pay paket...
 
Pozdrav


Danas je kod mene na Zvezdari (lion) bio radnik podizvodjaca mts-a da skuplja potpise za uvodjenje optike. Cisto informacija dokle su "stigli" za komsije koje cekaju neku novost...

A sad pitanje koje imam. Ukoliko bi uzeo box 3 paket kada jednog momenta uvedu tu optiku kod mene u zgradi. Da li gledanje tv-a ide preko interneta koj zapravo uzmimam u tom paketu? npr. ako uzmem brzinu 50mbs, da li dok gledam tv zauzimam deo raspolozivog interneta koj imam u tom paketu? ili je to preko optike skroz nevezano za net...?
 
Videla sam ovih dana u Maksima Gorkog oko pijace radnike firme Kabelnet - NS koji postavljaju kablove za Telekom optiku. Naša zgrada se prijavila za uvođenje, nismo čekali da oni nas kontaktiraju. Kada ćemo doći na red ne znam, ali par meseci čekanja nije toliko važno koliko da radovi u zgradi budu dobro izvedeni. Ako je nekome od vas ova firma uvodila optiku u zgradu, molim vas da podelite svoja iskustva sa njima.
 
Nece to skoro, evo ceo taj kraj su prekopali, kod mene u zgradi (Miljakovac) jos pre mesec dana provukli glavni vod kroz zgradu ALI se jos niko ne pojavljuje da ponudi nesto...

Тек за 2-3 месеца ће кренути са понудама пошто им толико још треба да заврше развлачење оптике до зграда.
 
Ukoliko se uzme box 3 paket preko mts optike. Da li gledanje tv-a koristi deo internet paketa(brzine) ili je to skroz odvojeno kao na coax-u?
 
Једно можда глупо питање, да ли неко зна када ће почети да покривају насеља са кућама у Београду? Када сам звао Телеком рекли су ми да планирају да до краја године покрију цео Београд, конкретно све оне који имаку фиксни телефон. Када сам питао до краја које године одговор је био "па наравно ове". Изразио сам жељу за увођењем оптике али од тога претпостављам нема неке вајде док не заврше крајеве са зградама које колико видим увелико раде. Далеко сам од централе и једина опција ми је ADSL од максимум 12mbps.
 
Oni ne pokrivaju eksplicitno smao zgrade. Oko moje zgrade ima kuca, i sve imaju opviju da uvedu optiku. Znaci amo im zgrada blizu tebe onda ce i kuce relativno brzo dobiti opciju za prikljucenje

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne znam da li je pitanje za ovu ili za MTS BOX paketi temu, ali mi se nekako više čini da je za ovu..

Elem, oko godinu i po sam na SBB optici, a sad nam je i Telekom razvukao optiku kroz ulaz (doduše nemam pojma kad će krenuti sa paketima) pa sam bacio pogled na pakete..

Pitanje za one koji su već prešli na njihovu optiku - koliko vidim paket koji bi bio pandan SBB trio gold ekstra (4389din, od Nove godine 4540din) koji ima 300/30 net, gomilu kanala (+HBO premium paket uz super set) i flat fiksni - je box 3 optika 150/20, uz koji daju 50% popusta na 12 meseci uz UO na 24m?

Jesam li prevideo neku bolju varijantu?

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Box3 gomila kanala kao i kod sbb. 250/30 6 meseci gratis na 2 godine prosek cca 4500.
U mom slucaju ne bih nikada uzeo drugog provajdera jer se po pitanju stabilnosti mts pokazao nebobedivim. Klijentin imaju Sbb optiku i ima prekida u sred dana ali i prekid usled radova tipa od 23 - 05h, nije to bas toliko strasno ali nije kao mts. Ostali manji opticari takodje jos cesci prekidi a prekidi usled radova gotovo na nedeljnom nivou.
Ako ti je sbb stabilan nema potrebe menjati.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da, to podrazumevam, tj spomenuo bih da imam probleme - SBB mi je skroz stabilan. Btw, da se ispravim - pandan ovom paketu i po net i po TV ponudi bi u stvari bio box 3 250/30, nominalna cena 5800din... Čini mi se da ima recimo pink kanale za razliku od ovog sbb paketa, ali je baš drastično skuplji.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Da ali dobijes 6 meseci gratis pa u proseku na 2 godine ispadne isto. 50mbit doen vise je ok ali nije presudno kao ni ti pinkovi kanali(beznacajno). Ako optika radi stabilno a cena je pa skoro ista nema potrebe da se menja.
Ja se nadam da ce mts u naredne 2 godine barem jednom oovecati brzine kao sto je praksa sa adsl mada i ovo je stvarno dosta.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
I kod SBB sam dobio 6 meseci za dz tako da poredim cenu jedan na jedan.. Videću ko će kakve popuste nuditi kad mi dodje vreme za obnovu ugovora. U svakom slučaju, što više konkurencije to bolje u svakom slučaju, samo Orion za sad preskačem, iako su prvi razvukli optiku. :)

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Objektivno jedini razlog zašto bi neko ko je već na optici prelazio sa SBB na MTS je ako taj neko (i pride i dovoljan ostatak porodice takođe koristi MTS postpaid) hoće da uzme Box 4 pošto već koristi MTS postpaid i hoće da juri i taj bonus od 100GB mobilnog neta da podeli sa porodicom.
Eventualno da je baš baš baš baš toliki zaluđenik za fudbal i da svrš*va na Arena kanale do te mere da može da zanemari da je ostatak TV ponude MTS-a užas.

Od SBB-a ljudi odlaze većinom kad imaju problematičan net a istovremeno imaju takvu sreću da Telekom može da im priušti 50+ Mbps net (jer realno samo tako Telekom postaje opcija za bilo kakvo ozbiljnije razmatranje, 20 Mbps je premalo za bilo kakvu porodicu), eventualno odlaze u afektu kad im pukne film oko ovoga kako SBB tretira postojeće korisnike kad dođe vreme za obnovu ugovora.
 
Meni je mobilni kod MTSa, zato sam i bacio pogled na ovu vsrijanru, ali kao što rekoh za optiku nude samo box 3 varijante, a pritom mi 10gb ne znači previše, ako odem negde van grada ne arčim net. :)

Nikad nisam imao adsl / iptv tako da ne znam koliko je lošija ponuda od sbb kablovske (ni arene me ne zanimaju) ali mi je dovoljno to da je (bar trenutno) primetno skuplji od slične ponude kod SBBa.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Hocu da potpisem novi ugovor na 2 god pa mi treba neki savjet sta mi je bolje, ovako na prvi pogled cini mi se mts al u praksi ne znam.
Skoro su uveli optiku kod mene, vidim za 3600 nude 100 mbit, net i mts tv(ne znam kakav je i sta ima) plus 6 mjeseci za 1 dinar. Nadam se da su tih 3600 sveukupno da ne ide jos neko odrzavanje telefonske linije itd na to.

Dok kod SBBa za iste pare nude 100 mbit, unifi(koristan je al nista presudno sad), tv njihov sa xx kanala, hd, sportklub 4k, sad daju i neki eon smart box stagod to bilo i jos neke takve stvari, i prvih 6 mjeseci pretplata 2000.

TV slabo gledam i to kad gledam su neki standardni kanali, cooking, muzika eventualno, neka utakmica, internet mi je bitniji. Ne znam kakva je ta mts optika, sbbov net me do sad sluzio ok, 25 mbit pa skok na 100 bi bio fin ako moze da izgura, znam kakva im je tv i sve to je ok, unifi je plus ali velika prednost ide mtsu sto su prvih 6 mjeseci DZ dok su ovamo 2000... kao sto rekoh ovako na papiru mi djeluje mts ponuda bolja ali kako je u praksi, da li neko koristi njihovu optiku i kakva je, kakva je televizija itd?

P.S. Nisam uzeo u obzir da mozda potraje to uvodjenje, kroz zgradu je prije mjesec+ a kopali i zakopali su okolo sve prije nedjelju dvije, ako se to ceka dugo, sbb...?
P.S.S. Skrenuta mi je paznja da postoji i orion telekom na koji sam zaboravio, oni su cini mi se dosta povoljniji naspram ovo dvoje mada kakva im je usluga?
 
Poslednja izmena:
...
Skoro su uveli optiku kod mene...
... ovako na papiru mi djeluje mts ponuda bolja ali kako je u praksi, da li neko koristi njihovu optiku i kakva je, kakva je televizija itd?

P.S. Nisam uzeo u obzir da mozda potraje to uvodjenje, kroz zgradu je prije mjesec+ a kopali i zakopali su okolo sve prije nedjelju dvije, ako se to ceka dugo, sbb...?
P.S.S. Skrenuta mi je paznja da postoji i orion telekom ... kakva im je usluga?

1. Sta znaci tacno da su ti skoro uveli optiku?
Ako pod tim milsis da su unutrasnju instalaciju po zgradi razveli (od podruma kroz hodnike po spratvoima) ali nisu usli nikome u stanove i pustili signal onda realno postoji mogucnost da ces se nacekati jos dosta ali ne mora da znaci. Neki cekaju i godinu dana (po celoj Srbiji) a nekima je sve odradjeno i pusteno u upotrebu za 15-20-30 dana od pocetka prvih radova...

2. Optika radi dobro, obicno radi ili ne radi. Ako ima problema signala nema, ako ima signala onda radi. Zbog svoje stabilnosti i pouzdanosti je pre svega dobra a onda i zbog velikih brzina koje omogucava... Tv kazu da im je "uzas" jer imaju slab izbor stranih kanala. Domacih (pinkovih) ima koliko hoces. Tu su svi nacionalni i malih domacih.

3. Kao sto rekoh moze biti brzo uvedeno ali nemora da znaci. Evo pricaju da ce do kraja godine (ove da ne poverujes) pokriti Beograd.

3. Orion, kakva im je usluga... :)
Procitaj u temi o Orionu, ima svakakvih iskustava.

Pored MTS optike pred zgradom ili operativnom u zgradi (pogotovo) ja za internet ne bi isao dalje. Ako imas i SBB vec aktivan u zgradi, pa jos ako je i on na optici ti mozes da biras izmedju dva trenutno najoblja "opticka" operatera...
 
Ja koliko vidim na Orion temi ljudi su prilično zadovoljni uslugom, možda su moje predrasude u pitanju ali ih ja zaobilazim.. Pre par godina je bila neka frka kad im je komplet web hosting bio down ceo vikend, na kraju se ispostavilo da podrška za takvu uslugu ne radi vikendom(?!). Ne znam kakva je situacija za support za optiku i sl, ali ja lično ne bih da rizikujem.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Ipak nista od oriona jer ih nema kod mene. Mts su razvukli naprasno neki dan ima bar mjesec dva, kopali su sad skoro, prije nedjelju dvije ali ne znam sta sa tim bi tj jel pušteno itd.
Mozda da zovnem i šibnem mail pitam oce li skoro jee sam zainteresovan a ujedno i vidim mogu li dobit bolju ponudu kod sbba, realno sad mi je najveca prednost kod mtsa sto su 6 mjeseci dz.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I da zoveš i šalješ mailove mts-u džaba pitaš kada niko ne zna...uglavnom su im odgovori tipa radi se na tome i biće...
 
Da da a ja nemam zivaca da cekam previse pq cu probat da izboksujem od sbba bolju ponudu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pojavio se covek u mojoj zgradi na crvenom krstu, kaze skupja potpise da nam uvedu optiku.

Mene zanima da li u okviru box 3 paketa, kada gledas tv zauzimas deo svoje brzine(internet paketa) ili je to skroz odvojeno i gledanje tv-a ti ne utice na download? Mozda je pitanje glupo, ali se stvarno slabo razumem u mrezne i tv sisteme...
 
Da da a ja nemam zivaca da cekam previse pq cu probat da izboksujem od sbba bolju ponudu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Onda probaj kod sbb kad već imaš i tu mogućnost,ja imam dve opcije što se optike tiče. Pušten nam je u zgradi orion telekom,
koji iz principa nisam uzeo, znači ostaje da čekam mts da krenu i do tada sam na mts vdsl u 50/8 koji radi extra...
Kada i mts optika dođe samo ću preći na istu brzinu,za iste pare ali na optici. Ostale kerefeke tipa kab.tv,iptv,mob.,fixni,boxevi
i sve ostalo me ne zanima.
 
Ni mene ali nije na odmet, treba mi bar 100 mbit a izgleda ds ce se ta optika čekati ko zna koliko iako je izgleda sve postavljeno, pa ne znam ako sbb ne ponudi nesto bolje dal da se vezujem, sad mi je 3000 25mbita neta i analogna tv i to je to, mogu kao da pauziram usluge 3 mjeseca godisnje al to vise ne koristim..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li je realno da i na optici zahtevaju da ostane fixni. Da li je moguce da zaista to cine? :) Nisam se previse iznenadio, ali ipak... to je pisanje po korisnicima. Fixni leb ti bem.

Ma jos od ADSL-a je to cista osionost. U Belgiji kad se setim da sam prvi put video pre 15 god da je skroz normalno da uzmes ADSL net samo, a fixni da nemas ako ne zelis... dve potpuno odvojene usluge.
 
Izracunaj profit na fiksnom koji se ne koristi! Odrvratno visok prihod od necega sto korisnik ne koristi.
Banana state i partijsko uhljebljene ili kako se vec kaze.
Samo zbog tr bahatosti mi nije zao da dodju stranci.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sta banana state? U kojim razvijenim drzavama imate uopste opciju da ne uzmete i TV i fixni uz net? Ja vec 10 godina nemam tu opciju u Koreji, u Japanu mozda i duze. I kada su postojale opcije, efekat je bio "hoces da imas fixni ili neces", ne da li ces placati vise/manje... placas ISTO.

I kod nas je ista stvar. Fixni koristi MNOGO vise domacinstava nego sto koriste internet. Iako ne mora biti naplacivan (a za optiku i koriscen..), cena ne bi pala.

Manite vise tu prepricanu pricu.
 
Nazad
Vrh Dno