Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Nama su u zgradi zalepili plakat "srećno useljenje" , gde nude povoljnosti za optika pakete, a optika nije ni uvedena zgradu :D Sutra zovem promotera čisto onako, da vidim za koliko bi mi uveli :D Fora je u tome što su sve zgrade oko mene dobile optiku, samo ova gde sam ja, i zgrada pored nisu, tj jedino mi imamo upravnika, i on nije dao saglasnost za uvođenje optike. Tako da je čovek zbog toga i zalepio plakat, a nije ni gledao da li ima optike kod nas u zgradi :D 20190607_002310.jpg
 
Poslednja izmena:
E tog upravnika da smenite ODMA, da mu se naspominjete majke i nogom u dupe...
Imam jednog takvog i nece komsije da se zameraju pa da ga smene (u stvari nece niko drugi da se prihvati tog posla i nece da placaju profesionalnog upravnika), a on ne da nikome da udje u ulaz besmislenim zahtevima vezanim za estetiku.
 
Poslednja izmena:
Можда управник није крив, можда само други боље плаћају. То ћете да сазнате када он буде кренуо у кампању да неко трећи уђе у зграду.
 
Orion se vec uvukao kroz prazne TT kanalice. Bez pitanja bilo koga...
Upravnik ex el prezidente trazi da svi opticki kabl provuku kroz tu postojecu kanalicu, sto niko od operatera nece, trazi da stavljaju nekakve tanusne kanalice, trezi da nemaju ormar u podrumu niti igde u zgradi, ma talabu eto sta je.
Neka, samo ga cekam, a onda cu jednom prevrat da organizujem...
Ja doveo sbb u ulaz i on uzeo da zehebava promoterku, devojka pobegla od talabu, saglasnost naravno nije potpisao.
Nasao "vezu" da mts udje sa optikom, da zavrse sve najbrzom brzinom sto je moguce on ne da saglasnost, ne organizuje sastanke kucnog saveta... ma...
 
Poslednja izmena:
E tog upravnika da smenite ODMA, da mu se naspominjete majke i nogom u dupe...
Imam jednog takvog i nece komsije da se zameraju pa da ga smene (u stvari nece niko drugi da se prihvati tog posla i nece da placaju profesionalnog upravnika), a on ne da nikome da udje u ulaz besmislenim zahtevima vezanim za estetiku.

Dobro je da je malo takvih koji razmisljaju kao ti. Samo da mi uvedu optiku a bas me briga kako ce to da izgleda... Treba da vidis kako je to sve "lepo" izvedeno u mojoj zgradi. PTT stavljao svoje kanalice, SBB svoje, telekom svoje, poseban za interfon... Da smo bili pametni pa ih naterali na pocetku da koriste jednu trasu. Sad svako ko se prikljucuje busi svoje rupe a zgrada ko svajcarski sir.
 
Eto svi vi brinte o zgradama i organizujete vencanja po njima pa da vam je bitna lepota kako je iznutra, kroz stepenice prodjes jedino ako u zgradi nema lift ili je u kvaru pa onda tek vidis na cega lici koji sprat a ovako ako radi lift udjes na svom spratu izadjes kroz glavnih hol da li pogledas da li ima nesto u sanducetu ili ne i izadjes napolje. Bitno je da je sve uvuceno kroz kanalice i da nema paukove mreze od kablova po coskovima ili po plafonima i nijedan operater nece pristatit da vuce svoje kablove kroz tudje kanalice.
 
Je l ti pada na pamet da ne zivimo svi u zgradama s liftom? S druge strane, tacno je da operateri nece da koriste tudje kanalice ali ,koliko vidim u mojoj zgradi, nemaju problem s time da buse i seku kanalice drugih operatera kako bi progurali svoj kabl/vlakno s jednog kraja hodnika na drugi. Tolike kanalice po zidovima nisu dovoljno obezbedjene od ostecenja. Posto mi nemamo lift, a imamo 4 sprata, svako ko prodje hodnikom mora kad tad da ocese istu i vremenom ce se odvaliti a tada operater nece doci da to namesti. Onda dzabe i optika i HD kad zine kabl...
 
Poslednja izmena:
Fora je u tome što kada je mts skupljao potpise za optiku, izgleda nije bilo puno zainteresovanih stanara, jer od 45 stanova, bar je 35 na SBB-u, a takođe sam i ja prešao na isti, jer sam znao da od optike neće biti ništa skoro. Dok sam imao vdsl, dolazili su iz telekoma 1x nedeljno da mi traže broj od upravnika, zvali su ga, ali se nisu dogovorili. Jer sam imao mts tv i net 100, a brzina nije mogla više od 93Mbps, iako je istureni stepen u zgradi, ali za vdsl nemaju profil preko 100Mbps. Sada imam 300/15 , podelio sam troškove sa komšom i super je kombinacija :D Jedino mogu da pohvalim mts što se tiče popusta za OSI,samo tada nisu davali popust za optika pakete preko 100Mbps, možda su to sada promenili.
 
Све се то по улазима лако среди, код мене је прво СББ стављао металне каналице а после је ехе стављао пластичне поред њих. А у међувремену је увођено грејање и цеви прошле средином, таман да "заштите" каналице. У сваком случају су сви од каналица до улазних врата водили соло кабл, што коаксијални што оптички али на 3+ метра висине тешко да их неко закачи.
Коме баш смета, може да одради штемовање и онда неће ништа да се види. ;)
 
Zar nisi ti u kuci, a ne zgradi??

Upravnike mozete da tuzite ako ne zele da prikupe potpise ili organizuju sastanak za takve dogovore. Ozbiljno - radjeno!
Da je i dalje PSS, bila bi jurnjava da li je neko stvarno PSS - sada kada upravnik mora biti po JMBG registrovan u upravi opstine, kada god krsi ili ne ispunjava svoje obaveze mogu uspesno da se tuze.

Nije njegova obaveza da pita stanare da li zele optiku, ali ako jedan stanar zeli sastanak za to pitanje, mora da se zakaze sednica.
 
Одувек у згради, куцу никада нисам имао. ;) Шта је фалило ПСС, ја сам тако у зграду уводио свакога ко је питао?
 
Fora je u tome što kada je mts skupljao potpise za optiku,.
Jel se skupljaju potpisi.
Kod mene je samo PTTpre 20 godina skupljao, a nedavno , prvo Sbb, pa Mts postavili opremu, samo je vidiš bez ikakvog obaveštenja a sumnjam da je neko prelazio.
Svojevremeno dok nisam imao rešen net, sad imam vdsl pa je ok,jahteo da dovedem sbb, i oni zražili 50+% potpisa, ja išao po zgradi i interesovanje je bilo slabo.
 
Одувек у згради, куцу никада нисам имао. ;) Шта је фалило ПСС, ја сам тако у зграду уводио свакога ко је питао?
PSS nije morao da se registruje u opstini, pa je bilo rekla-kazala.
Upravnik mora.
Mnogo se lakse hvata za gusu za pred sud :)

Ja sam bez problema kod mene skupio sve potpise, bez i jednog protiv.
 
Je l ti pada na pamet da ne zivimo svi u zgradama s liftom? S druge strane, tacno je da operateri nece da koriste tudje kanalice ali ,koliko vidim u mojoj zgradi, nemaju problem s time da buse i seku kanalice drugih operatera kako bi progurali svoj kabl/vlakno s jednog kraja hodnika na drugi. Tolike kanalice po zidovima nisu dovoljno obezbedjene od ostecenja. Posto mi nemamo lift, a imamo 4 sprata, svako ko prodje hodnikom mora kad tad da ocese istu i vremenom ce se odvaliti a tada operater nece doci da to namesti. Onda dzabe i optika i HD kad zine kabl...

Kako pises imam osecaj ko da ce slona da setate po stepenicama pa da se bojite da ce da se ostete kanalice a ne da ljudi idu istima, ili kao da vas ide u svakom trenutku po dvadesetoro pa da se mimoilazite pa da se bojis da ce neko da zakaci neku od kanalica.

Ok razume i sta hoces da kazes da na oko to ne izgleda bas najlepse ali iskreno ja bih se vodio ovom politikom, bas me briga kako na zidu izgleda bitno bi mi bilo kako je u stanu uradjeno gde najvise vremena provedes i najvaznije kakav je kvalitet interneta koji placas.

Ovo su banalne stvari o kojima pises, jer ako se drugi ne bune ne vidim razlog zasto bi tebi to smetalo.
 
I PSS je morao da se registruje u opštini. Nakon registracije je od iste dobijao potvrdu kojom je dokazivao svoj status trećim licima.
Pozdrav
 
I PSS je morao da se registruje u opštini. Nakon registracije je od iste dobijao potvrdu kojom je dokazivao svoj status trećim licima.
Pozdrav
To u praksi nije niko rsdio, a sada dodje papirce sa kaznom zgradi. Ogromna razlika.
 
Kod mene u zgradi SBB, RV i PTT koriste zajednički kanal za kablove. KBC net ima odvojeno, Telekom kablovi prolaze kroz zidove jer su planirani kada je zgrada davno građena.
U principu podržavam da svi operateri koriste jedan kanal za kablove, da se prosto ne napravi totalno ruglo od zgrade gde svako provlači odvojeno svoje kablove u odvojenim kanalima. Ko od njih baš ne želi tako; što se mene tiče može da zaobiđe zgradu i ide dalje.
A što se tiče Telekom optike, verujem da u svakoj zgradi imaju kanal za bakarnu žicu, tako da bi tu mogli da provuku i svoj optički kabl.
 
Poslednja izmena:
Mnoooogo cesto nije fizicki moguce.
U prosloj zgradi, nova, 2010+ gradnja, ne moze... RV i Telekom usli, imaju tehnicki kanal, ZAZIDAN :)
 
Kako pises imam osecaj ko da ce slona da setate po stepenicama pa da se bojite da ce da se ostete kanalice a ne da ljudi idu istima, ili kao da vas ide u svakom trenutku po dvadesetoro pa da se mimoilazite pa da se bojis da ce neko da zakaci neku od kanalica.

Ok razume i sta hoces da kazes da na oko to ne izgleda bas najlepse ali iskreno ja bih se vodio ovom politikom, bas me briga kako na zidu izgleda bitno bi mi bilo kako je u stanu uradjeno gde najvise vremena provedes i najvaznije kakav je kvalitet interneta koji placas.

Ovo su banalne stvari o kojima pises, jer ako se drugi ne bune ne vidim razlog zasto bi tebi to smetalo.

Tesko tebi sa takvim zivotnim stavom...
 
Je li neko uvodio MTS optiku u privatnu kucu? :) I kako to ide, da li se zna?
 
Evo ovako kao na slici
Od najbliže bandere se vuče samostojeći optički kabl. Provlači se u kuću, dalje sve regularno.
Cela operacija traje oko 2.5h
74bb1a73cd0d1d7980d59599106c5161.jpg
 
Da li se zna koji krejevi sa kucama su pokriveni i kada se planira širenje? Konkretno me interesuje Beograd, Voždovac.
 
Mene isto ovo za kuće zanima da li se šta promenilo. Pre kad sam koristio njihov prvo internet i posle iptv kroz box dobijo sam opremu u poslovnici i sve sam sam moro da povezujem.A tako je isto bilo i kasnije kad sam doplatio za dodatni stb niko mi nije dolazio nego su me kasnije tog dana kad sam zatražio zvali da podignem stb u poslovnici pa sam i to opet moro sam da rešavam kako da povežem u drugom stanu.E sad me zanima da li je se to šta promenilo sa uvođenjem optike, u kućama koje imaju više spratova spuštaju li kablove kroz celu kuću.Da li dođu sa opremom za bušenje kroz više ploča ili bi to ja moro opet sve da pripremim gde šta hoću u kom stanu.
 
Sada kada podnosiš za optiku sve ti oni rade. Tada ti i donose ugovor, sve sprovode u dogovoru s tobom, kako želiš i gde želiš.

Sent from Note9
 
  • Like
Reagovanja: jok
Sledeci ponedeljak ugradjuju komsiji u zgradu pa cu sve detaljno da ih ispi/pam.
 
Procedura u Novom Sadu je bila ovakva. Stambena zgrada ima po hodnicima MTS optiku.
Pozvao sam kontakt centar i prijavio se. Posle 4-5 dana pozvao me je komercijalista da proveri koji paket hocu i kada smo se usaglasili on je pokrenuo proceduru.
Odmah je izvodjac za klaster kome pripadam (Roaming) dobio dokumentaciju i oni su me pozvali posle jedno 5-6 dana da rade.
Tacnije neko je otkazao pa su mi ponudili taj termin. Cuo sam od servisera da oni koji se samo prijave da dugo cekaju. Brze uvedu instalaciju onima koji prete da ce raskinuti ugovor ili preci kod SBB-a.
Posto sam vec imao fiksni telefon, IPTV i adsl. Prvo su otisli da provere signal na glavnom ormaru. Posle toga su identifikovali vlakno na spratnom ormaru i oznaku u glavnom ormaru. Od spratnog ormara (kutijice) su do spoljasnjih vrata u stan vlakno vodili kroz malu pvc kanalicu. Vlakno su u kanalici fiksirali zivom gumom. Vlakno su u stanu vodili golo, tj, lepili su ga lepkom iznad lajsni. Na dva mesta su morali da probuse zid i tu su postavljali plasticnu cevcicu kroz koju su provukli vlakno.
Sve je trajalo nesto vise od dva sata a sve je islo idealno.
Dok su izvodili radove stari servisi su radili. Kada su izmerili slabljnje, povezali su i ukljucili ONT. On se prvo podigao i preuzeo softver, posle toga se sam ugasio i ponove pokrenuo, Kada su se upalile lampice da recimo radi fiksni telefon, povezao sam telefon i broj je bio moj i telefoniranje je funkcionisalo. Proverili smo IPTV i posle internet. Insistirali su da nameste i wifi i da se sve proveri da li radi pre nego sto odu.
Od stare opreme su uzeli modem i njegovo napajanje, splitel i telefonski kablici im nisu trebali.
 
+1 za opisanu proceduru, samo što sam ja čekao od 14.05. i moralo je da se urgira malo unutar Telekoma da konačno pošalju ekipu.

Kanalica u hodniku je inače već prolazila do susednog stana pa su samo iz nje izveli kabl i probušili zid. Uredno su zagletovali sve posle.

U stanu je kabl praktično neprimetan, samo silikon se vidi, mada meni i tako predstoji krečenje pa će biti minimalno upadljiv.

Montiraju priključak obično pored telefonskog, mada može bilo gde, kako vam već odgovara. Neko je pitao za savijanje, može ovo vlakno pod dosta malim lukom da se savije. Evo i par slika kako to sve izgleda.
0aaac8a00f13b9be01cb617d42e62703.jpg
7ba6b98b09e108215874fa09b3b1c88c.jpg
72140d5a7072b539a4c806b413cb2cea.jpg
f885b399d30ddb05bf6fb534f6915c31.jpg


Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Moze zoom-in tamo gde su neki od ovih kanalica pod uglom?
Uopste mi se ne svidja kako su taj deo kod nas ostavili, pa me zanima koliko je to samo losa ekipa ili tipicno... mislim, ne izgleda los ugao, nego je metal okrnjen skroz, bas ruzno izgleda, i ima malo gde imam utisak da bi i mogle ruke da se poseku.
 
+1 za opisanu proceduru, samo što sam ja čekao od 14.05. i moralo je da se urgira malo unutar Telekoma da konačno pošalju ekipu.

Kanalica u hodniku je inače već prolazila do susednog stana pa su samo iz nje izveli kabl i probušili zid. Uredno su zagletovali sve posle.

U stanu je kabl praktično neprimetan, samo silikon se vidi, mada meni i tako predstoji krečenje pa će biti minimalno upadljiv.

Montiraju priključak obično pored telefonskog, mada može bilo gde, kako vam već odgovara. Neko je pitao za savijanje, može ovo vlakno pod dosta malim lukom da se savije. Evo i par slika kako to sve izgleda.
0aaac8a00f13b9be01cb617d42e62703.jpg
7ba6b98b09e108215874fa09b3b1c88c.jpg
72140d5a7072b539a4c806b413cb2cea.jpg
f885b399d30ddb05bf6fb534f6915c31.jpg


Sent from my E6683 using Tapatalk

A sta je ovo na zidu iz cega ide zut kabl, zar neide opticki do rutera pa iz njega sve ostalo?...kao kod sbb-a racimo
 
Ne. Tu ide kabl iz razvodne kutije, pa odatle u ONT
 
Nazad
Vrh Dno