Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

99% su nečiji optički kablovi, piše ti sigurno na ovom parčetu papira što je zakačeno za kabl.
 
99% su nečiji optički kablovi, piše ti sigurno na ovom parčetu papira što je zakačeno za kabl.
Ova slika nije moja, nasao sam je na forumu, znam da u zgradi mts ima optiku i kao Yettel koristi takodje njihovu infrastrukturu, ali nije mi jasno zasto bi 2 takve velike razvodne kutije bile u jednom ulazu jedna u podrumu i jedna u potkrovlju i kako to uopste moze da se zapali, mislio sam da optika ne koristi struju (ili bar ne neku jaku)?
 
Pa rekao ti je covek, idi do kutija i pogledaj sta pise. Ne moze optika da se zapali, a kako se zapalila ta tvoja kutija jedino da neki CSI angazujemo...

A sto ima dve kutije isto mozemo da nagadjamo samo, mozda ta kutija sto se zapalila nije mogla vise da se koristi pa je lakse bilo da stave novu dole, mozda su dva provajdera, mozda je velika zgrada pa trebaju dve jer nema medjuspratnih... bukvalno moze da bude sto razloga...

Uglavnom, da ce da se zapali sama od sebe nece, tako da ne moras da brines....
 
Da li se seca neko koliku su brzinu nudili pre 6 meseci u onoj kampanji 12meseci dinar bilo koji box paket ...
250/75 ili tako nesto ?
 
Da li postoji neka mapa da se vidi sta su pokrili do sada sa optikom ?!
 
Где се може затражити IDP, Делта сити или мора у пословницу?
Ако ме не позову, да ли морам у Yettel?
Више ми одговара SBB, јутрос ме звали.
 
Где се може затражити IDP, Делта сити или мора у пословницу?
Ако ме не позову, да ли морам у Yettel?
Више ми одговара SBB, јутрос ме звали.
IDP služi isključivo za prelazak iz MTS optike na Yettel optiku i u tom slučaju optički kabl koji je već razvučen do tvog stana se ne menja.
Dakle podrazumeva se da si već korisnik MTS optike. Uzima se u bilo kojoj MTS poslovnici.

Ako hoćeš u SBB onda ti ne treba IDP broj. Odeš u SBB potpišeš ugovor, oni dovuku novi optički kabl do tvog stana i to je to...
 
Да, али је нећу у Yettel, само хоћу попуст.
Или ако не онда СББ.
 
Ti podneti zahtev za raskid ugovora a ne zahtev za izdavanje IDP. Kao razlog raskida staviš da planiraš u Yettel (= Yettel koristiš samo kao pregovaračku taktiku za dobijanje popusta na MTS ugovor). Kad te pozovu ako se dogovorite super ostaješ na MTS i odustaješ od raskida, ako se ne dogovorite raskid se završava i slobodan si da odeš u SBB i potpišeš.
 
Pa bolja varijanta je IDP broj . Ne mora da predje u Yetel , ako ne dobije taj popust i opet moye pre'i u SBB jer mu je ugovor istekao , samo mora da vrati opremu . IDP broj mora iskoristiti u roku od 7 dana , ili potpisati sa nekim drugim ugovor .
 
Ali mora da ide da podnosi zahtev za raskid onda (nakon neuspešnih pregovara za popuste & ostanak u MTS) ???
 
Поднео сам IDP, и тамо су ми рекли да ће ме звати неко.
СББ мислим да нуди 18х1 х 12х4200.
Да немам оморику највероватније бих прешао.
 
Ti podneti zahtev za raskid ugovora a ne zahtev za izdavanje IDP. Kao razlog raskida staviš da planiraš u Yettel (= Yettel koristiš samo kao pregovaračku taktiku za dobijanje popusta na MTS ugovor). Kad te pozovu ako se dogovorite super ostaješ na MTS i odustaješ od raskida, ako se ne dogovorite raskid se završava i slobodan si da odeš u SBB i potpišeš.
Da, samo zašto bi kao razlog naveo Yetel? Bolje da navede razlog raskida prelazak u SBB. Zar ne?
Где се може затражити IDP, Делта сити или мора у пословницу?
Delta city je poslovnica
 
Sve jedno i nemora da navede nista , sami znaju gde sta se ima od ponuda . Potraživanje IDP broja samo po sebi je isto ko i raskid ugovora , jedino ako ne blefiras .
 
Ne raskida ugovor, ne možeš dobiti IDP broj ukoliko si još pod ugovorom.
Ali raskida se pretplatnički odnos, i na samom zahtevu za izdavanje IDP koda doslovce piše:

"Korisnik izjavljuje da podnošenjem ovog zahteva ujedno podnosi zahtev za raskidanje pretplatničkog odnosa..."

Dalje se obavezuješ da ćeš vratiti svu opremu u roku od 7 dana od aktivacije kod novog provajdera, u suprotnom će oprema biti fakturisana.
 
Imam taj zahtev, kad sam pre 2 meseca tražioo, i to mi ne piše.
U praksi, ako zasnuješ ugovor sa yetelom to se smatra raskidom ugovora, a ako ne ostaje ugovor sa mts-om.
Znači kada se radi o ovom slučaju, gde kolega ako mu ne ponude iz mts-a nešto bolje, zasniva ugovor sa sbb-om. U tom slučaju mora ponovo da traži raskid jer nije iskoristio dobijeni idp broj. Čak štaviše, biće mu raskačene usluge box-a i plaćaće znatno više tarife zbog toga.
Ova rasprava je možda suvišna jer je on već zatražio idp ali možda nekome drugome ko razmišlja isto kao on pomogne
 
Јуче увече поднео IDP, преподне ме звали, данас потписао уговор 50%х24.

Од када је Морава избачена из 100ГБ?
 
Da li su ovo normalne vrednosti za jitter za MTS optiku?

1685445621726.png
 
To je latency dok je link zauzet do maksimuma za download odnosno upload.

Vrednosti jesu normalne, više puta smo na forumu pisali o fenomenu zvanom bufferbloat.

Jedino rešenje je da se koristi isključivo svoj ruter sa aktivnim QoS - Smart Queue Management (SQM) odnosno Active Queue Management (AQM) - kod mene se najbolje pokazao fq_codel, odnosno CAKE algoritam.

Kroz ovakvu praksu, na uštrb malo brzine, dobija se apsolutno stabilan ping na optici, ali je potrebno imati dovoljno CPU snage na ruteru.

Ja koristim x86 bazirani kineski mali PC sa nekoliko mrežnih interfejsa na gigabitnom internetu.

Uz ovakav pristup, dobijam sledeći rezultat:

Naravno, osnovni ping do Beograda mi je oko 6-7ms zato što sam fizički daleko od Beograda. Ali poenta je da odziv (ping) uopšte ne skače, ma koliko bio opterećen link.

Napomena: "gigabitni" link preko 1000Mbps etherneta u praksi postiže ~940Mbps. Ovih 909 ili kolko je već je neki maksimum za ping koji ne mrda ni milisekundu.
 
Sutra mi istice ugovor, Box 3.
Apsolutno niko me nije kontaktirao za produzenje ugovora.

Otisao danas u poslovnicu da zatrazim IDP, popunila mi zahtev, nije se ni trudila da me “zadrzi” ili bilo sta kaze.
 
@nikoola
ajde javi na kraju šta si uradio, ja isto imam box 3, ali bez tv-a, ovde su se uglavnom javljali oni koji imaju box 4.
 
Trazi IDP, to ce im signalizirati da hoces da predjes na Yettel, neko ce te pozvati za par dana sa ponudom.
 
Nazad
Vrh Dno