Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Hvala. Znam da moze zok u racku da stoji, ali sam mislio da ustedim prostor eliminisuci kutiju. Nadao sam se da postoji neki modul za panel koji radi isto sto i zok.
 
Poslednja izmena:
u ZOK-u je "female to female SC-APC" coupler koji moze ici u keystone na patch panel, ali ZOK takodje sluzi da zastiti splice i tanak fiber koji je umotan u kotur u njemu, tako da ces morati da nadjes negde mesto za ZOK, jer cak i kada bi izvadio taj coupler i stavio u keystone na panelu, tanak fiber bi ti visio zajedno sa splice heatshrinkom i eventualno bi se polomio.
 
Zok je mali, ne zauzima puno prostora. Možeš u sopstvenoj režiji posle da namestiš da ti je na patch panelu, postoji modul za to, samo alat košta ko svetog Petra kajgana.
 
moze i da bez alata polomi ZOK i izvadi coupler i stavi u keystone, ali onda bi mu visio taj splajs sa metalnim delom i eventualno bi se polomio
jedino sto kosta kod optike je fusion splicer (500e do 3000e), ostali alat kao sto je cleaver, stripper, nisu vise od desetine dolara na aliju, ja sam imao uspeha za 10g mreze bez splicera koristio mehanicke konektore kada treba da ide kroz zid (inace koristiti premade patch kablove), ali to je super pipavo tako da svi profesionalci koriste splicer.
 
Poslednja izmena:
Jasno sve, onda necu komplikovati previse i stavicu zok unutar racka. Hvala za savete.
 
OK,ali sto bi se vezivao za nekoga vise od dve godine,kada cene uvek padaju.Ti posle dve godine opet biras sta ti je najbolje.
Ma ko će posle dve godine ponovo da se zamlaćuje i raspituje šta je bolje, nemam vremena za to. Orionov adsl koristim već 12 godina.
 
Raspitivanje o ekonomskoj isplativosti svakako nije obavezno, ali se onda ni ne preporučuje savetovanje drugih na tu temu.
Ako su mi oni dali akciju i mene ispoštovali tom akcijom od 1 dinar za godinu dana fer je da i ja njih ispoštujem i da njihove usluge koristim i dalje nakon prve dve godine, ja tako fer razmišljam. Znači ako bih sklopio ugovor i počeo da koristim njihove usluge želeo bih da to bude na duže vreme.
 
Ako su mi oni dali akciju i mene ispoštovali tom akcijom od 1 dinar za godinu dana fer je da i ja njih ispoštujem i da njihove usluge koristim i dalje nakon prve dve godine, ja tako fer razmišljam. Znači ako bih sklopio ugovor i počeo da koristim njihove usluge želeo bih da to bude na duže vreme.
Ne vidim razlog da dobavljaci interneta nemaju neki program odanosti firmi tako sto za obnovu ugovora daju recimo 10% popusta do maksimum 25% popusta
ILI da za produzenje ugovora korisnik dobije neki dodatni paket koji se inace doplacuje gratis tj. da cena paketa + taj dodatni budu po dotadasnjoj ceni...
Ono ako mogu osiguravajuce kuce mogu i oni...
Kad bi zeljovi uveli ovu poslovnu praksu bilo bi zaista tesko prevesti nekoga iz suprotnog tabora...

Inace prica sa IRIS i D3Go je potpuno ista ni jedan dostavljac TV programa ne svira sve kanale kad si van domena firme...
Tj. IRIS ne reprodukuje sve kanale kad zelis da ga gledas van MTS domena... a na D3Go ne mozes da gledas sve kanale ako servisu prustupas van SBB domena...
 
Kod nas u zgradi nakon što su pustili signal, pre podne dolaze ljudi iz mts, a popodne iz Teledirekt da nude jedno te isto... Pogubili se skroz.
Nisu se pogubili nego svi "agent" imaja neke dodatne bonuse ako uspe da nakupi odredjen broj korisnika pa skoro da otimaju jedni drugima...
Mene je kontaktiralo jedno deset likova...
 
Ako su mi oni dali akciju i mene ispoštovali tom akcijom od 1 dinar za godinu dana fer je da i ja njih ispoštujem i da njihove usluge koristim i dalje nakon prve dve godine, ja tako fer razmišljam. Znači ako bih sklopio ugovor i počeo da koristim njihove usluge želeo bih da to bude na duže vreme.
Ti si previs ili Naivan ili posten.Prvo pogresno gledas,nisu oni tebe nista ispostovali nego su svima dali tu akciju uz uslov da si nov pretplatnik,a ove stare gaze li ga gaze.Predhodnik je lepo opisao stanje kod nas..Imaju zaradu kako god okrenes,ja jos nisam cuo nekog da je propao od njih koji daju te usluge samo je prosirio delatnost..Eto bas MTS vidi na sajtu koliko oni klubova finansiraju sa novcima od pretplatnika.U biznisu nema vrnosti,pogotovo ne u ovakvim trzisnim uslovima,e da ne moraju da postuju ugovor itekako te ne bi ispostovali..vidi koliko je ljudi nezadovoljno uslugama,pa menjanjem cena i to sve po grbaci opet pretplatnika,jako su se oni zastitli.Evo moj primer Astra net,nigde uz racun se nisu setili da nagoveste povcanje od 120 rsd,jer ih zakon stiti i kaze na primeren nacin da obaveste korisnike,jer korisnik ima pravo ukoliko je jednostrano podizanje cena da raskine ugovor,i kad sam ih pitao gde je to obavestenje,jednostavno se pozvali na taj zakon i gle cuda u obavestenjima na njihovom sajtu stvarno stoji da ce podici cenu,a taj sajt nikad ne idem a kamoli da citam njihove vesti..Srecno bilo sa pronalskom fer provajdera.
 
Ja od Novembra pokusavam da uvedem optiku kroz moju zgradu jer su prosle godine MTS kopali ispred zgrade i provlacili optiku.
Imam saglasnost upravnika zgrade, imam potpise stanara, i desetine mejlova i dan danas nista.
Inicijalni mejl u Novembru, pa u Decembru, zatim pocetkom Marta i dobijem uvek genericki odgovor.
Velika neprofesionalnost
 
Nije to neprofesionalnost, nego se ljudi drze programa po unapred utvrdjenom planu realizacije u cilju sto brze, efektnije i ekonomicnije izgradnje mreze... zamisli sad kad bi tako za svaku zgradu koja je u startu odbila besplatno uvodjenje optike ( najcesce iz ordure bizzare razloga) iskakali iz plana, troskovi, koji su i ovako ogromni, bi bili enormni...

Zato kad dobijete mogucnost jurite upravnike da potpisu da ne bi posle bili u ovakvoj situaciji....
 
A mi u kućama poslednji ćemo biti 😂
 
Zato kad dobijete mogucnost jurite upravnike da potpisu da ne bi posle bili u ovakvoj situaciji...
Ne treba upravnike juriti nego vlasnike stanova pa lepo se obavesti upravnik da to realizuje jer je za to placen.
@Gulftown meni u kucu uveli u roku od 10,11 dana doduse u ulici je vec bilo optike samo sa bandere pustili kabl za mene.
 
Nije to neprofesionalnost, nego se ljudi drze programa po unapred utvrdjenom planu realizacije u cilju sto brze, efektnije i ekonomicnije izgradnje mreze... zamisli sad kad bi tako za svaku zgradu koja je u startu odbila besplatno uvodjenje optike ( najcesce iz ordure bizzare razloga) iskakali iz plana, troskovi, koji su i ovako ogromni, bi bili enormni...

Zato kad dobijete mogucnost jurite upravnike da potpisu da ne bi posle bili u ovakvoj situaciji....
Ali opticki kablovi su sprovedeni do zgrade, zasto?
 
Kako mislis zasto? Da bi vam uveli optiku, ali nisu imali saglasnost kad je trebalo i sad ta vasa jedna zgrada ili par zgrada u kraju nisu prioritet, vec se po planu rade novi blokovi, naselja itd...

Lakse je uhvatiti upravnika nego pola stanara, a svakako je dovoljno i pola potpisa stanara, telekom ne trazi izricito potpis upravnika, pisali smo vec o tome...
 
Ja od Novembra pokusavam da uvedem optiku kroz moju zgradu jer su prosle godine MTS kopali ispred zgrade i provlacili optiku.
Imam saglasnost upravnika zgrade, imam potpise stanara, i desetine mejlova i dan danas nista.
Inicijalni mejl u Novembru, pa u Decembru, zatim pocetkom Marta i dobijem uvek genericki odgovor.
Velika neprofesionalnost
Слично сам доживео прошле године или пре тога, чак и након што је кроз зграду прошла оптика. Дакле само до врата је требало.
Кулирају мејлове(врло непрофисонално) тим генеричким одговорима или без одговора докле год нису спремни да уведу коначно, надајући се да чекаш, како ти не би рекли "не знамо" или планирамо за "тај и тај месец/годину" па да продужиш уговор код неког другог.
Нема потребе да питаш - губиш време као што сам ја. Ако сте све решили оног дана када буде могло, добићеш:
  • у улазу обавештење да може
  • позиве из кол центра
  • папириће разних аквизитера
и тако даље, тако да веруј ми кад буду спремни знаћеш ,-)
До тада само немој да се зезнеш да продужиш неки уговор(осим ако ти исто не одоговара јер те ово нервира).
 
Kako mislis zasto? Da bi vam uveli optiku, ali nisu imali saglasnost kad je trebalo i sad ta vasa jedna zgrada ili par zgrada u kraju nisu prioritet, vec se po planu rade novi blokovi, naselja itd...

Lakse je uhvatiti upravnika nego pola stanara, a svakako je dovoljno i pola potpisa stanara, telekom ne trazi izricito potpis upravnika, pisali smo vec o tome...
Jel ti prijatelju citas sta sam ja napisao? Rekoh da imam i potpise stanara i saglasnost upravnika, a raskopali su citavu ulicu prosle godine tj sproveli optiku i odjednom mi nismo prioritet?
 
Ispred moje kuće je postavljena kutijica i onaj trafo kao sa kablovima. To je bilo koji dan posle nove godine. Od tada ništa.
 
Elem, nešto me navelo da proverim da li imam mogućnost za optiku, jer su neki momci nešto povezivali. Na sajtu piše da može. Kome mogu da se obratim da pitam u vezi sa uvodjenjem?
 
Zoveš besplatni broj 0800 100 100 i biraš opciju 1 za novog korisnika.
 
Popunio sam na sajtu porudžbinu i poslao mail, a maločas su me zvali.
To preko 100 100 nisam mogao više da čekam, 15 minuta sam čekao i stalno govori da je duže od 5 minuta...
 
Popunio sam na sajtu porudžbinu i poslao mail, a maločas su me zvali.
To preko 100 100 nisam mogao više da čekam, 15 minuta sam čekao i stalno govori da je duže od 5 minuta...
Samo obrati pažnju da ti stoji promo 12 meseci po 1 din u potvrdi na mejlu.
Na sajtu kad poručuješ, nudi 10 meseci po 50 % popusta.

Takođe, kad te budu zvali, reci im dal imaš neki Telekom fiknsi broj koji bi vezao u Box ili neki fiksni broj koji bi preneo iz druge mreže.
Naravno, ako ti je fiskni broj bitan. Ako ti nije bitno, dodeliće ti neki random fiksni broj.
 
Nema fixni, uvode mi novi, mada to neću ni koristiti. Evo zvali su me, sutra dolaze da ugradjuju. Alal vera ala su brzi.
A da, imaću 12 meseci po dinar, a posle 5500 Box 3. Ubacio sam mobilni u paket, tako da je ispalo super. 400 optika, Omorika 30.
 
Kada je optika onda je 12 za 1din
Kada je koax onda je 10meseci
 
Dobra ponuda svakako s tih 12 meseci. A i posle je ok cena u tom boxu. Sada plaćam 2000din 50/5 net samo.
 
Dobra ponuda svakako s tih 12 meseci. A i posle je ok cena u tom boxu. Sada plaćam 2000din 50/5 net samo.
U tom BOXu net jedino i vredi.
Iris u poređenju sa EONom je blago rečeno, deceniju iza što se tiče korisničkog iskustva.
A fiksni telefon i potreba za njime u današnje vreme izlišno je komentarisati.
 
Imam Total TV, tako da mi televizija ne treba. :) Svakako, dosta sam koristio ovo što sada imam. Najzad dobar upload.
 
Nazad
Vrh Dno