Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ma da i ugovor je potpisan i računi stižu, daj...
 
Ma šta znam, moram da pitam, vidiš da su ga nekako zeznuli
 
Jedno je kad ti dodju u stan da odrade instalacije, a nešto sasvim drugo kad odrade instalacije u zgradi. Malo se to meša izgleda.

Kad dodju u stan sve ide odmah a u zgradi da se pusti može da potraje i godinu dana.

Pa da, ja jurim da puste signal za zgradu, ne za moj stan.
Znam da za stan odmah ide signal.
 
E pa to je drugo, ja mislio za stan pricas, za zgradu sam ja cekao 4 meseca, za stan ide odmah.
 
Pa da, ja jurim da puste signal za zgradu, ne za moj stan.
Znam da za stan odmah ide signal.

Skoro godinu dana sam čekao. Tj i ne znam tačun datum puštanja usluge za stanove od instalacije u zgradi ali tu je negde. Jer sam odustao posle 2-3 poziva na 3 meseca.

Otišao da produžim vdsl 50, kaže mi pa vi imate optiku u zgradi, hoćete?
 
Skoro godinu dana sam čekao. Tj i ne znam tačun datum puštanja usluge za stanove od instalacije u zgradi ali tu je negde. Jer sam odustao posle 2-3 poziva na 3 meseca.

Otišao da produžim vdsl 50, kaže mi pa vi imate optiku u zgradi, hoćete?

I ja ću tako morati, ne vredi da čekam više.
Uzeću VDSL, pa kada dođe optika, na nju ću da pređem.
 
Normalno tako se i radi, i to moze kod mts slobodno krenite na vdsl i kad puste zgradu onda predjite na optiku bez problema ce vam mts to omoguciti.
 

Prilozi

  • 20201009_074702.jpg
    20201009_074702.jpg
    1 MB · Pregleda: 260
  • 20201009_074710.jpg
    20201009_074710.jpg
    1 MB · Pregleda: 240
Poslednja izmena:
Jel ovo ONT na slici? Pošto uzimam samo internet i fiksni, dobijam samo njega? Možeš li da mi daš njegove dimenzije? Hvala

Edit: ne čitam, ovo je Supernova. Ja uvodim MTS Box2
 
Jel ovo ONT na slici? Pošto uzimam samo internet i fiksni, dobijam samo njega? Možeš li da mi daš njegove dimenzije? Hvala

Edit: ne čitam, ovo je Supernova. Ja uvodim MTS Box2

Ah da zaboravio sam da napomenem da su mi dali i router! :)
 

Prilozi

  • 20201009_211252.jpg
    20201009_211252.jpg
    947.5 KB · Pregleda: 265

Ah da zaboravio sam da napomenem da su mi dali i router! :)


Imamo identične brzine i uređaje. Ustvari, ne, nisu svi uređaji baš jednaki, kod mene su ostavili ZTE F660 ONT , ali nebitno.. Ono najbitnije, speedtest rezultati su nam gotovo identični. ---> https://www.speedtest.net/result/10228226739

Hteo sam pitati u kom naselju živiš i da li si imao problema do sada sa supernovinom konekcijom? Pitam zato što se dešavalo prethodnih 2-3 meseca da nestaje internet skoro svakog jutra oko 5 ujutro i vraća se tek nešto malo kasnije.
Srećom, već nekoliko nedelja je prošlo od kako više nema pucanja konekcije, ali me interesuje samo da li je još neko imao slične/iste probleme sa supernovinom konekcijom... ?
 
Poslednja izmena:
da li neko zna zasto mi HD kanali u okviru mts box 3 paketa (opticka veza) nisu zapravo HD vec obicne rezolucije? Imam opticku vezu, HD televozior i huawei stb q11 (onaj mali crni) ruter

EDIT: imaju svi kanali 2 puta, preko 700og kanala su HD
 
Poslednja izmena:
Bar imaš sliku, ne znaš to da ceniš dok ne izgubiš :)
Juče sam imao zadovoljstvo da mi povežu optiku, Box 3 paket, novi korisnik, a eto već danas od 15.00 časova ne radi mi IPTV na oba STB-a, uz poruku da usluga nije dostupna i grešku 20306. Prošetala su me dva operatera, nema leka od njih, moraće ekipa na teren. Inače pušteno je sve odmah, a kažu mi da usluga još uvek nije aktivirana u njihovom sistemu.
 
Šta se radi?
Ko je tebi ili nekome koga znas uradio nešto i šta?

Evo iz mog iskustva kazem da radi sve odma.

Ne pustas iz kuce majstore dok ne proradi ili ne potpisujees nista od papira.

Šta je konkretno problem, objasni nama koji nemamo smisao za varanje, podlosti i muljanje...
E pa vidiš, to što je tebi sve perfektno prošlo kada su došli da ti puste servis ne znači da većini sve tako glatko prođe!
Ljudi čekaju mesecima da se neka od tih ekipa podizvođača umilostivi i dođe konačno kod njih i puste servis u rad. Moj burazer je konkretno PET puta izlazio sa posla i svaki put nešto nisu mogli na banderi da odrade, pa u zgradi ne može iz prve, mora druga ekipa da dođe, itd. I posle tri meseca drndanja od strane raznih akademika koji su se tu izređali pustiše mu signal konačno.

Zatim, imam primer od prošlog meseca kod mog dobrog drugara. Neki lik se zakucao kolima u onaj ormarić za optiku na ulici i izvalio ga. Ljudi iz kraja su sve uredno gotovo trenutno prijavil da bi ekipa istih tih podizvođača došla posle mesec dana. I kada su došli da "srede" stvar dok su pokušali da ga podignu uspeli su da pokidaju optičke kablove. I šta se dalje dešava - ljudima prestaju da rade servisi! Pošto je tu očigledno bilo čvorište, sada svi u okolini koji imaju optiku imaju potpun prekid. Oni mrtvi ladni odlaze jer ne mogu to da reše, treba da dođe druga ekipa koja će da nastavi optiku jelte, provuče nove kablove, itd. Ljudi zovu mts i dobijaju odgovor da je podizvođač obavešten i da nije do njih :d Posle nedelju dana drndanja, urgiranja i peripetija konačno je sanirano.

Imam mali milion ovakvih priča, ali ovo su samo dve svežije iz prošlog kvartala. Tako da - smatraj se srećnim.
I o kakvom smislu za varanje, podlosti i muljanje govoriš uopšte?!?! :trust:
 
Ja sam uskracen za moc osmisljavanja mogucih nacina kojima operateri mogu varati, lagati i na druge nacine manipulisati sa korisnicima, sad si malo pojasnio sta se desava ...

Vidis, kod tvog brata nisu bili uveli opticku mrezu u zgradu, ne znam sto je morao radi toga dolaziti.
Prvo uvedu u zgradu pa se ceka da to neko pregleda i odobri papiroliski pa nakon 2-3m od postavljanja se to zavede kod njih u sistemu da ima i da moze da radi... (uglavnom ide tako)
Tek kad se uvede sve u zgradu, od podruma do poslednjeg sprata se razvede opticka instalacija po svim spratovima, onda se tek uvodi u stanove po zahtevu korisnika.
E treba biti u stanu (kuci) kad uvode pojedincu, s tim kad je u kuci odma dovlace svu mrezu i postavljaju spolja i unutra odjednom.

Mts skoro i da nema ekipa koje rade s opremom, sad je to sve podizvodjacki zadatak.
Mts prosledi nalog sta i gde da se radi (na osnovu prijave kvara), ekipa podizvodjaca dodje i radi ako moze ili pogleda pa se vrati ako ne moze ili prčkaju pa sve pokvare kao u slucaju stete od sudara...
Dobro je da su uradili i za 7 dana, a sudarac ima da sve to da plati, stetu materijalnu ali i zbog umanjenja prihoda usled stete.
 
Pitanje za sve gde je uvedena optika Telekom. Da li ste kao zgrada dobili neke dodatne pogodnosti npr.besplatno postavljanje pp aparata ili ormarica za postu od Telekoma nakon uvodjenja optike. Pitam da vidim da li raspolažem dobrim informacijama da Telekom nudi to da se za uzvrat pusti priključak za zgradu tj da potpisu stanari.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Mi nismo tražili niti dobili neke pogodnosti kad su nam uvodili optiku.
Povećanje konkurentnosti i veći izbor nam je bio dovoljan razlog za uvodjenje.
Poštanski sandučići koštaju par hiljada dinara komad. Ako vam je to dovoljna suma da vas preskoče i ostave za kraj uvodjenja optike, samo napred...
Pozdrav
 
Drugari da li je neko krečio/renovirao stan nakon uvođenja MTS-ove optike?

Pre svega me zanima hoće li mi (pokušati) naplatiti zamenu/splajsovanje optičkog kabla ako se pokida tokom krečenja?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pitanje za sve gde je uvedena optika Telekom. Da li ste kao zgrada dobili neke dodatne pogodnosti npr.besplatno postavljanje pp aparata ili ormarica za postu od Telekoma nakon uvodjenja optike. Pitam da vidim da li raspolažem dobrim informacijama da Telekom nudi to da se za uzvrat pusti priključak za zgradu tj da potpisu stanari.

Nismo trazili jer el prezidente (stanar u ulazu) nije hteo da se "blamira" ali jeste hteo besplatan paket usluga... :d
Drugari da li je neko krečio/renovirao stan nakon uvođenja MTS-ove optike?

Pre svega me zanima hoće li mi (pokušati) naplatiti zamenu/splajsovanje optičkog kabla ako se pokida tokom krečenja?

Zbog renoviranja stana koje ce mozda biti za 5-10g ja upitah montere sta da se radi zbog radova u stanu i rece mi da se obavesti mts, da ce oni poslati ekipu da ukloni optiku i da korisnik za taj period nece imati uslugu (razumljivo) ali rekose i ako se u normalnom koristenju pokida, osteti i sl. opticki kabl, nece biti naplacena zamena jer je to u okviru garantnog roka... (ja bio malo zbunjen) a govoreno je ovde (cini mi se) da je zamena opt. kabla do zok 10krsd.

Sto se tice samog krecenja ne znam kako bi se moglo pokidati AKO molet bar malkice pazi kud gazi merdevinama i udara cetkom i valjkom.
Sve i da ga mazu farbom i struzu dlakama cekte i valjka nista mu nece biti.
 
Poslednja izmena:
Kod mene dolaze u petak da uvedu. BOX 2 paket. Ako neko samo na osnovu ove informacije zna koji ruter dobijam, i kako da ga stavim u bridge mode, bio gih zahvalan.
 
Zbog renoviranja stana koje ce mozda biti za 5-10g ja upitah montere sta da se radi zbog radova u stanu i rece mi da se obavesti mts, da ce oni poslati ekipu da ukloni optiku i da korisnik za taj period nece imati uslugu (razumljivo) ali rekose i ako se u normalnom koristenju pokida, osteti i sl. opticki kabl, nece biti naplacena zamena jer je to u okviru garantnog roka... (ja bio malo zbunjen) a govoreno je ovde (cini mi se) da je zamena opt. kabla do zok 10krsd.

Sto se tice samog krecenja ne znam kako bi se moglo pokidati AKO molet bar malkice pazi kud gazi merdevinama i udara cetkom i valjkom.
Sve i da ga mazu farbom i struzu dlakama cekte i valjka nista mu nece biti.[/QUOTE]

Hvala puno na informaciji
 

Prilozi

  • fiber slika 1.jpg
    fiber slika 1.jpg
    838.6 KB · Pregleda: 214
  • fiber slika 2.jpg
    fiber slika 2.jpg
    566.7 KB · Pregleda: 208
Mi smo za uvodjenje optike u zgradu dobili krečenje zgrade o trošku MTS-a. Optika je ušla pre par meseci, a pre 10-tak dana završeno krečenje zgrade. Sad nam zgrada liči na poslovnicu MTS-a, sve u 2 tona sive boje... Postoje indicije da je pored toga bilo i nekog zapošljavanja u MTS. Izgleda da ne pitaju za cenu, samo da udju u zgradu!
 
Mi smo za uvodjenje optike u zgradu dobili krečenje zgrade o trošku MTS-a. Optika je ušla pre par meseci, a pre 10-tak dana završeno krečenje zgrade. Sad nam zgrada liči na poslovnicu MTS-a, sve u 2 tona sive boje... Postoje indicije da je pored toga bilo i nekog zapošljavanja u MTS. Izgleda da ne pitaju za cenu, samo da udju u zgradu!

Koja zgrada je u pitanju? Nama kada su uvodili optiku u zgradu kod Karadjordjevog Duda nisu hteli posteno ni da pociste za sobom, o necemu vise nije bilo ni govora. Sproveli vertikale prosle godine.
 
Mi smo za uvodjenje optike u zgradu dobili krečenje zgrade o trošku MTS-a. Optika je ušla pre par meseci, a pre 10-tak dana završeno krečenje zgrade. Sad nam zgrada liči na poslovnicu MTS-a, sve u 2 tona sive boje... Postoje indicije da je pored toga bilo i nekog zapošljavanja u MTS. Izgleda da ne pitaju za cenu, samo da udju u zgradu!
Hvala, zanimalo me je li samo navlakusa ili stvarno odrade posao.
Onda ih pustamo :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Evo da kazem ja moje iskustvo i da se nadovezem gore na komentar da slika uopste nije HD. Posto i dalje imam televiziju preko Kds Poste, imao sam mogucnost da uporedim. Razlika je ogromna u korist poste. Preko MTSa kanali deluju kao da nisu HD. Rts je HD sigurno medjutim sam znak je zamucen i tavkva je slika i na svim kanalima. Imam Sony Oled i plasim se da ovaj mali crni box ustvari daje losu sliku :( Bas sam razocaran i razmisljam da otkazem i ostanem na posti, jer valjda imam pravo u roku od nedelju dana.
 
Poslednja izmena:
Koja zgrada je u pitanju? Nama kada su uvodili optiku u zgradu kod Karadjordjevog Duda nisu hteli posteno ni da pociste za sobom, o necemu vise nije bilo ni govora. Sproveli vertikale prosle godine.

Meni su pocetkom meseca uveli optiku u stan u NS i bili su i vise nego korektni.
Prvo su pokusali da kroz postojece kanalice ubace kabl, mucili se pola sata, pa kad nije moglo, tek onda pristupili busenju...
Sve su postavili tako da se ni ne vidi gde je prosao kabl, ni gde je usao u stan.
I na kraju, pocistili sve iza sebe, kao da se nista nije ni radilo.
Pritom, morali su da slikaju radove iza sebe, jer kako su mi rekli, imaju sluzbu koja proverava da li je sve cisto i sredjeno za njima, ako i da li je sve povezano...
 
@vukashin Možda nisi gledao na ovima preko 700, pa ako nisi probao, vidi tu.

Ako jesi, izvinjavam se

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno