Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

A vec par provajdera ima u ponudi i paket 1000/400Mbit za najzahtevnije korisnike.
Mogu da ponude simetricne pakete i za rezidencijalne korisnike tipe 100/100 , 200/200, do 400/400 , ali radi marketinga a i stvarne upotrebljivosti DL u odnosu na UL oni su se odlucili za trenutne pakete.

Postoji već nekoliko provajdera koji nude 1000/400 za najzahtevnije korisnije, da, ali cene su... daleko od prihvatljivog

Nijedan takav paket nije ispod 6000-9000 RSD što je zaista mnogo

Iskreno mislim da internet neće postati vrhuski kod nas, SVE DOK ne dobijemo simetrične brzine za neku pristojnu cenu.

Mađarski Telekom kao odličan primer: https://i.imgur.com/HWQQr6d.png
 
Vi što prizivate simetriju nadam se da kapirate da će kad većina pređe na optiku stanje na papiru biti tipa "500/200" paket a u praksi 80/80 kao prosek :D
 
Ili sa debelim FUP-om dobicete 1000/1000 sa max lupam 100GB a onda pada brzina na 40/40.
 
Jok, onda nema više dok ne platiš dodatak ili prođe mesec.
 
Nadam se da to nikada nece zaziveti kod nas. Samo juce sam potrosio 150 GB na filmove.

Lepo sam rekao, sto manje ljudi na optici to bolje za nas koji smo na optici :)

Ja sam MTS zvao i cimao i trebalo im je oko 4 meseca da uvedu od provlacena infrastrukture. Podrzavam pasivnost i kukanje na MTS preko foruma, sto sporija ekspanzija to bolja konkurencija (SBB realno nije konkurencija uslugom vec samo bazom korisnika) i bolji uslovi za postojece korisnike optike. Neka korist od tromosti velikog sistema kao sto MTS. Samo neka nastave.
 
Poslednja izmena:
Džabe sva tromost kad pecaju na 12 meseci za "džabe".

A za FUP: hoće čim se privatizuje Telekom. Pa će 300% da se prepisuju US fore.
 
Vi što prizivate simetriju nadam se da kapirate da će kad većina pređe na optiku stanje na papiru biti tipa "500/200" paket a u praksi 80/80 kao prosek :D

Tačno, ali ni to nije pravo rešenje..

Ja razumem da je to državna firma koja služi da opljačka narod što je više moguće, ali ne znam zašto su toliko bedni i sujetni da ne mogu uvesti neke baš dobre ponude a da ti ne oderu kožu sa cenom od 9000 din
 
vecini korisnika ne treba simetricna veza. istina je da je upload sve potrebniji, ali i najmanji paket na optici je dovoljan za veliku vecinu korisnika. pa cak i za mene za 3 racunara u kuci, tabletom, smart tv-om i 5 telefona..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
И до скоро је декларативно било довољно чак и 5Мб/с за аплоуд. За један видео позив, рецимо. Само што то, бар код мене, никад није функционисало.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
To niko ne zna. Ne zna ni onaj ciju su kablovi.
Kod mene razvukli vertikalu u zgradi pre 3-4 meseca ali od povezivanja jos uvek nista.
Jednom -dvaput mesecno kad se setim iscimam ih na chatu ali gubljenje vremena.

Ovo ja isto radim od kraja avgusta..... ne zna se kada će biti omogućeno priključivanje, iako sva infrastruktura postoji i nameštena je.
 
Drugar vec mesecima ceka da mu uvedu optiku iz mtsa, svakakve razloge za nedolazenje dobija, kisa, sneg, zemljotres, duva vetar... Obecali danas da dodju i jos jedna ispala.
 
Drugar vec mesecima ceka da mu uvedu optiku iz mtsa, svakakve razloge za nedolazenje dobija, kisa, sneg, zemljotres, duva vetar... Obecali danas da dodju i jos jedna ispala.
Situaciju dodatno komplikuje to što za mts radove a i puštanje servisa uglavnom rade podizvođači...
 
Podizvođači sve završavaju, osim aktivacije korisnika. Za to cimaju direktno ljude u Telekomu.
 
Imaju aplikaciju u koju unesu sve podatke o korisniku, paket etc
Ako je sve OK ne zovu telekom, neko se sve automatski startuje, pošto su tamo profili već sređeni
 
Jako glup deal, ali to Huawei radi za Telekom po sistemu "ključ u ruke"...
 
Sto bi bilo glupo ako se usluga odma pusti.
Meni tako pustili box 4, sve povezali, ukucali brojeve uredjaja u aplikaciju i pustili net, fiksni, tv, a mts broj prebacen sa O1 na O3 posle 2 dana.
Sve radi od prvog trenutka.
Zasto je to glupo?
Podizvodjaci znaju sta rade, jedino na estetiku i polozaj uredjaja (ont i ZOK /zidna opticka kutija/) kao i trasu kablova (optickog, utp i kanalica ak opostoje ili hoices da stavis) treba naznaciti, iskontrolisati i paziti da stave gde ti hoces.
 
Sto bi bilo glupo ako se usluga odma pusti.
Meni tako pustili box 4, sve povezali, ukucali brojeve uredjaja u aplikaciju i pustili net, fiksni, tv, a mts broj prebacen sa O1 na O3 posle 2 dana.
Sve radi od prvog trenutka.
Zasto je to glupo?
Podizvodjaci znaju sta rade, jedino na estetiku i polozaj uredjaja (ont i ZOK /zidna opticka kutija/) kao i trasu kablova (optickog, utp i kanalica ak opostoje ili hoices da stavis) treba naznaciti, iskontrolisati i paziti da stave gde ti hoces.

U tome i jeste stvar, ne pušta se usluga odmah.
 
naravno da se pušta odmah
čim prođe autorizacija kroz njihovu aplikaciju, a to je par minuta u vrh glave
 
Sto bi bilo glupo ako se usluga odma pusti.
Meni tako pustili box 4, sve povezali, ukucali brojeve uredjaja u aplikaciju i pustili net, fiksni, tv, a mts broj prebacen sa O1 na O3 posle 2 dana.
Sve radi od prvog trenutka.
Zasto je to glupo?
Podizvodjaci znaju sta rade, jedino na estetiku i polozaj uredjaja (ont i ZOK /zidna opticka kutija/) kao i trasu kablova (optickog, utp i kanalica ak opostoje ili hoices da stavis) treba naznaciti, iskontrolisati i paziti da stave gde ti hoces.
E moj prijatelju, da znaš šta se sve radi pevao bi drugu pesmu...
Teorija je jedno a praksa drugo :(
 
Poslednja izmena:
Šta se radi?
Ko je tebi ili nekome koga znas uradio nešto i šta?

Evo iz mog iskustva kazem da radi sve odma.

Ne pustas iz kuce majstore dok ne proradi ili ne potpisujees nista od papira.

Šta je konkretno problem, objasni nama koji nemamo smisao za varanje, podlosti i muljanje...
 
naravno da se pušta odmah
čim prođe autorizacija kroz njihovu aplikaciju, a to je par minuta u vrh glave
Meni nisu pustili signal za optiku a sve radove su završili 20-21 avgusta.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
E pa drug pusta se odmah ti nisi trebao da ih pustis da odu a da ti ne puste signal. Mozda nisi znao ali verujem da nisi ni pitao pre nego se to desilo tebi. Da si pitao ranije, znao bi i sta da im kazes i kako da postupis. Obicno napravimo gresku pa pitamo.
 
E pa drug pusta se odmah ti nisi trebao da ih pustis da odu a da ti ne puste signal. Mozda nisi znao ali verujem da nisi ni pitao pre nego se to desilo tebi. Da si pitao ranije, znao bi i sta da im kazes i kako da postupis. Obicno napravimo gresku pa pitamo.
Rekli su mi da će signal biti pušten u narednih 15 dana, a evo još nije pušten.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne, signal se pusta odmah, ne verujem sta neki rade ljudi...
 
Ne, signal se pusta odmah, ne verujem sta neki rade ljudi...
Pa *mjau**mjau**mjau*, nisam tada znao da se signal odmah pušta, rekao bi im ja, al džaba sada

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jedno je kad ti dodju u stan da odrade instalacije, a nešto sasvim drugo kad odrade instalacije u zgradi. Malo se to meša izgleda.

Kad dodju u stan sve ide odmah a u zgradi da se pusti može da potraje i godinu dana.
 
Da, sada je džaba
Nisi im valjda potpisao radne naloge?
 
Nazad
Vrh Dno