Šta je novo?

[MTS] - Mobilni net za ceo tvoj svet

sasa_

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2021
Poruke
105
Poena
50
Otvaram temu, da ispratimo i trećeg provajdera mobilnog interneta. Nešto više o ponudi na sledećem linku, videti trenutnu ponudu. Najveći paket 500 GB, uz karticu i modem, za 1999 rsd. Čekamo prve korisnike, pa da podelimo iskustva o kvalitetu usluge.
 

Prilozi

  • MTS mobilni internet.JPG
    MTS mobilni internet.JPG
    104.5 KB · Pregleda: 130
  • Like
Reagovanja: mnt
Ovo je pandan Box 2 msat+mobilni net sa 100GB po istoj ceni, za one kojima treba mnogo više neta bez televizije. Iskreno se nadam da i u ovom slučaju ide MiFi, jer se nalazi na fotografiji kod oblačića.
 
Pandam kućnom internetu vip i telenor uz mnogo više gb. Po meni dobra ponuda.
 
Otvaram temu, da ispratimo i trećeg provajdera mobilnog interneta. Nešto više o ponudi na sledećem linku, videti trenutnu ponudu. Najveći paket 500 GB, uz karticu i modem, za 1999 rsd. Čekamo prve korisnike, pa da podelimo iskustva o kvalitetu usluge.
Na kog treceg provajdera mislis ? Ja sam "prvi", koji se javio... ali sam uzeo bez UO, ali ipak postoji obaveza da se koristi prva 3 meseca. Posle cu mozda sa UO ako sve bude odgovaralo. Probao sa zte ruterom i na mobilnom mi za wifi pise da je konekcija ogranicena, dok sa 4g modemom i 4g tplink ruterom to ne pise. Brzina je dl 35-45, a ul za 5-10 veca. Treba jos da probam i na poziciji za koju mi inace treba...
 
Ovo je pandan Box 2 msat+mobilni net sa 100GB po istoj ceni, za one kojima treba mnogo više neta bez televizije. Iskreno se nadam da i u ovom slučaju ide MiFi, jer se nalazi na fotografiji kod oblačića.
Inace koliko znam uz taj box 2 je brzina 2/1 kad potrosis 100gb a ovako je 64/32.
• Mogućnost korišćenja interneta i nakon potrošenih GB iz paketa po smanjenoj brzini protoka od 2048/1024 Kb/s
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
Naravno, jasno ko dan. Napravili su obe ponude sa MiFi-jem, što u startu baca stvari u orbitu, jer niko nije vezan žičnim ruterom i u kolima na primer, poveže se navigacija, još par osoba mogu na net i koristi se bilo gde van kuće pa dopuni baterija. U drugoj varijanti je i tih 500GB dosta velika količina saobraćaja po sebi, tako da umanjenje protoka na dial up brzinu je u neku ruku i logično. Data je mogućnost izbora, a šta kome odgovara, sada može da izvaga i kompromiše.
 
Na kog treceg provajdera mislis ?
Upravo na ovog kod kojeg si uzeo opremu da isprobaš. MTS do sada nije imao ovako dobru ponudu, pa je red da ga svrstamo rame uz rame sa Telenor i A1 kućnim netom. Ostaje da se vidi kako su odradili posao na terenu. Ukoliko korisnici budu zadovoljni, čist pogodak.
 
Posle nekoliko meseci čestih problema sa Telenor Home, sada opet radi OK, ali za 750 dinara više bih dobio 400GB više. Kada bih znao da će da radi u rangu Telenora, zamenio bih ga sutra. Poslednjih meseci sam stalno na 90+ Gb mesečnoj potrošnji. A ne bih baš da uletim u 2 godine krš paketa. Mislim da ovde nema mnogo koristi od testiranja sa pre/post karticom, jer mobilni net kartice imaju drugačiji prioritet na mreži.
 
Uzmes bez ugovora par dana. Pa onda potpises ugovor? Moze da se uzme bez ugovora. Samo pitanje da li moze tri dana kasnije ugovor da se potpise ako sve radi. Da ne bacas 1050 dinara za mesec dana koliko mi se čini da je skuplje bez ugovora za mesec dana.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
nema bez ugovora, to je sa ugovorom ali bez ugovorne obaveze i postpejd je, stizu racuni kao za fiksni telefon.
 
Ako nema ugovorne obaveze mozes otkazati u nekom vremenu. Pa platis račun. Ne kontam bas ako nema ugovorene obaveze sta je problem otkazati posle par dana ili barem posle isteka prvog meseca?
 
Od tri operatera mobilne telefonije, koji nude internet pakete, u ovom trenutku A1 i MTS imaju sasvim pristojnu ponudu, 400 GB i 500 GB po ceni od 2000 rsd. Telenor je u velikom zaostatku sa paketom od 150 GB za 1600 rsd. Ukoliko Telenor najdalje do proleća ne koriguje svoju ponudu, može se desiti da ostane bez dela korisnika.

Konačno korisnici u ruralnim područjima imaju konkretnu ponudu na koju mogu da budu zadovoljni, jer optika u sela po Srbiji neće nikad stići, a ADSL je poprilično demode, sa svojim brzinama od 10mbps i 20 mbps koje nudi. Sa 400-500 GB mesečno, ulazi se u zonu komfora, gde korisnik može bez ustezanja da koristi internet za mnoge stvari, a da ne mora svaki dan da gleda po aplikacijama koliko je potrošio i koliko je još ostalo na raspolaganju.

Kad mi istekne trenutni ugovor, jednostavno ću otići do MTS poslovnice i zatražiti ruter na probu, na nekoliko dana, uz zalog lične karte. Ukoliko tako ne bude moglo, neću se zaleteti da uzmem paket za koji ne znam kako će raditi sledeće dve godine. Na mojoj lokaciji A1 i Telenor rade sasvim pristojno. Mogućnost izbora postoji, to je najvažnije.

Kada se na kraju sve sabere i oduzme, Nova ponuda MTS-a je veliki benefit za korisnike. Ponuda mobilnih operatera se konačno pomerila sa mrtve tačke, na kojoj stoji već duže vreme.
 
Kad mi istekne trenutni ugovor, jednostavno ću otići do MTS poslovnice i zatražiti ruter na probu, na nekoliko dana, uz zalog lične karte. Ukoliko tako ne bude moglo, neću se zaleteti da uzmem paket za koji ne znam kako će raditi sledeće dve godine. Na mojoj lokaciji A1 i Telenor rade sasvim pristojno. Mogućnost izbora postoji, to je najvažnije.
brzina nije ogranicena, ide 4G kao i na ostalim karticama u zavisnosti od pozicije i ako ti je dobar signal mts-a, onda mozes slobodno uzeti sa UO. Ja imam mogucnost da na sajtu kablovskog provajdera vidim potrosnju interneta i najvise sto sam potrosio mesecno zajedno sa tv je bilo do oko 330 Gb. Kako ce sta raditi narednih godina, to niko ne zna. Screenshot_20211208_113702.jpg
 
Poslednja izmena:
brzina nije ogranicena, ide 4G kao i na ostalim karticama u zavisnosti od pozicije i ako ti je dobar signal mts-a, onda mozes slobodno uzeti sa UO. Ja imam mogucnost da na sajtu kablovskog provajdera vidim potrosnju interneta i najvise sto sam potrosio mesecno zajedno sa tv je bilo do oko 330 Gb. Kako ce sta raditi narednih godina, to niko ne zna. Pogledajte prilog 327279
Brzina odlična, i Download i Upload. Ping visok. Ne znam da li bi radio online gaming. Razmišljam o tome da bi bilo dobro da su umesto modema u ponudu uvrstili ruter, da ima lan konekciju. Kod mene nikada neće biti mnogo korisnika na baznoj stanici. Ako se desi da radi dobro od početka, radiće dobro i kroz godinu, dve.
 
Nešto se presabiram, dodajem, oduzimam i šta znam. Cene svih provajderskih usluga se formiraju kao i kladionačrske kvote, sličan šablon, jer uvek dođeš na to da je najpovoljnije uzeti objedinjene usluge ili plaćaj više za isto. U prevodu, ne možeš da ih za.ebeš.
Ko neće da vuče fiksni kao ružno pače kroz provajdereske usluge i ko ne želi kablovsku, uz neki službeni postpaid broj ovo je lepa priča.
Ali kako god da okrenem, mada još uvek ne znam kolika nam je kućna potrošnja i pod uslovom da zadržim kablovsku (a moram, hteo-ne hteo), ova priča mi je skuplja od sadašnje kombinacije koju koristim (box4 plavi), bez ikakvog stiskavca bilo gde i bilo kuda.
Mada kapiram da će ovo koristiti osobama koje ne preferiraju stvari koje sam naveo u mom slučaju.
 
Pa 100 i neki GB na Box paketima je uglavnom dovoljno za van kućnu upotrebu. Tako da ovi paketi teško mogu da budu zamena za ikakvu optiku ili kablovsku uslugu pod uslovom da su signali OK. Da ne puca veza i slično.
 
4G ne može biti zamena ni za VDSL, ovde na selu imam pristojan signal A1 mreže (u smislu jačine signala) ali imaju baznu stanicu sa samo B20 koja pokriva oko 5000 ljudi, i uveče to radi ovako:
7965198616.png


Ako bi svi uzeli 400-500GB pakete a operateri ostali na ovoj gustini baznih stanica, to ne bi valjalo.

Sva sreća pa kući uopšte ne koristim 4G net, već mi je primarna veza VDSL 50/8Mbps.

A trošim kod kuće sigurno preko 1TB podataka mesečno, što zbog rada od kuće, što zbog 2 4K televizora u kući i 4 desktop računara. Ethernet u svakoj sobi po 2 kabla, plus 2 wifi AP-a u kući i jedan za dvorište, tako da, 4G s moje strane nije opterećen, telefoni su uvek na wifi vezi.

To 4G mreže teško da mogu da podrže.
 
Malo morgen, sto bi reko cika Sloba. Prvo izmeri pa javi kolko mozes da potrosis.
 
Da li ovaj ruter može da se poveže kablom na računar, pa da se tako pravi hotspot? Na isti način kao što se povezuju mobilni telefoni? Možda isprobao neko, od novih korisnika ?
 
Ma ne daju ti ruter i nemas obavezu da ga od njih kupujes. Kupujes samo sim karticu koja je vec aktivirana i imas na raspolaganju 512 Gb saobracaja do kraja meseca. Prvog u mesecu ti resetuju i ponovo pocinjes sa 512Gb. Ako ranije potrosis mozes da dokupis, ali ces tesko moci da potrosis toliko, mada je teoretski moguce. Znaci koristis svoj 4G ruter po izboru.
Ako si bez UO, prva tri meseca si po ugovoru obavezan da platis, a posle ide automatsko obnavljanje paketa sve dok ne odes u poslovnicu da zaustavis.
 
to na linku je mifi ruter, radi na bateriju, a skupo ti ga prodaju. To moze da bude od koristi za wifi tablet na primer ako nema slot za sim... ili za deljenje neta na letovanju... Takodje i usb modem prodaju skupo, sve to isto mozes naci i za trecinu cene. Od dobrih malih rutera meni se svidja tl-wr902ac koji ide do 430Mbps (a imam slican 3020 i koristim ga sa 4G usb modemom ili u ripiter modu i radi bez greske). Ali sve zavisi sta ti vise odgovara.
 
Ili da kupiš wifi usb karticu za kompjuter i da koristiš mifi koji si dobio od njih. Dobiješ ga za 1 dinar uz ugovor.
 
Ili da kupiš wifi usb karticu za kompjuter i da koristiš mifi koji si dobio od njih. Dobiješ ga za 1 dinar uz ugovor.
Ponekad zatreba LAN konekcija, kad instaliram Debian, da pokupi pakete, sources.list, sa interneta,firmware za usb i slično, da posle ne moram sve to naknadno ručno da unosim. Opremu za wifi imam. Zatražio sam od Telenora da otključaju moj ruter, Huawei B311, procedura je u toku. Da imam otključan ruter, kad mi istekne ugovor za koji mesec. Posle će moći kartice od drugih operatera u ruter.
 
da, pise za jedan dinar a kad se preracunas naplate ti ga 6000 dinara. A ti mifi ce ti retko i zatrebati, nije to ruter da mozes da ga drzis stalno na ispravljacu.
 
U okviru tog mega paketa daju ili mifi ruter ili neki Huawei tablet, koja je tu računica? taj tablet vredi minimum 100e koji može da se proda i kupi mnogo bolji ruter, zašto bi iko uzeo ovaj zte? osim što baterija verovatno traje duže od tableta ako se ide napolje s tim
 
U stvari ne daju tablet, košta plus 1000 din mesečno na pretplatu sledeće dve godine, što normalno nema nikakvog smisla.
 
pa ima smisla, prodaju ti tablet na 24 rate.
 
Već dugo nema novih postova. Da li je moguće da mts postpejd internet nije zastupljen u nekoj većoj meri, u odnosu na druga dva operatera? Ovako korisnik teško da može izvući nekakav zaključak, o kvalitetu usluge koju pruža mts.
 
Nazad
Vrh Dno