Šta je novo?

[MTS] - Mobilni net za ceo tvoj svet

nije samo reset ako je otkljucan ruter i koristi se yettel sim prepaid mora se rucno uneti apn
internet user yettel sifra gprs jer na apn net koji ruter uhvati default ne radi net na tim karticama.
 
zna li neko kako treba aktivirati karticu u ZTE ruteru? normalno ubacena, prva lampica plava, druga za wifi takodje plava, treca 3g/4g crvena, ishod nema wifi. probao reset vise puta, nista za sada.
 
Samo prepaid kartice zahtevaju da ih korisnik aktivira (poziv, sms).
Postpejd kartice aktivira provajder, potrebno je prvo to potvrditi.

U ispravnom ruteru (radi sa drugim sim karticama) crveno svetli kada kartica ne može da se registruje na mreži.
Treba podesiti ruter na automatski izbor mreže. Ako to ne uspe potrebno je pojedinačno probati 2G, 3G i 4G.
 
Poslednja izmena:
zna li neko kako treba aktivirati karticu u ZTE ruteru? normalno ubacena, prva lampica plava, druga za wifi takodje plava, treca 3g/4g crvena, ishod nema wifi. probao reset vise puta, nista za sada.
predji prstom preko cipa moguce neka masnoca se nakupila pa je ne prepoznaje.
 
To zavisi od provajdera, neki prodaju vec aktivirane sim kartice, bez obzira da li je pripejd ili postpejd, dok kod drugih mora da se aktivira. Treba je ubaciti u telefon i pozvati neki broj, najbolje broj tog provajdera za podrsku. Ne znam kod vipa da li jos uvek prodaju kartice sa ukljucenom sekretaricom i jos nekim opcijama, ali to treba poiskljucivati i izbrisati podatke iz memorije.
Sto se tice reseta rutera, meni se desilo isto ono za sta je pitao @murinjo80 kada sam stavio vec aktiviranu karticu i bio je dovoljan samo reset rutera, takodje zte...
 
Hvala na savetima. Kartica je skroz nova, u telefonu/tabletu radi i pokazuje 4g signal. Net radi, samo sto Iris go app tesko pokrece, ili uopste nece da se pokrene kada je na 4g, dok na wifi radi odlicno. Svaki put kada je ubacim u telefon trazi pin, nadam se da to nije problem. Probacu sa brisanjem svakako.
 
Hvala na savetima. Kartica je skroz nova, u telefonu/tabletu radi i pokazuje 4g signal. Net radi, samo sto Iris go app tesko pokrece, ili uopste nece da se pokrene kada je na 4g, dok na wifi radi odlicno. Svaki put kada je ubacim u telefon trazi pin, nadam se da to nije problem. Probacu sa brisanjem svakako.
Pa ako ti ne treba pin zaštita. Nije na odmet da je iskljucis ako koristis u modemu.
 
kako se iskljucuje?
Mozes i na androidima. Uglavnom negde u setings nadjes zakljucavanje i bezbednost
Odnosno lock and Security.
Tu su one gluposti za ekran otisak prsta i slicno. Ako nije tu direktno
Uglavnom ides onda jos (more, other) pa ti se u tom meniju pojavi.
Sim Pin/lock ili nešto slično. I onda ugasis i traži ti da ukucas pin pre nego ga ugasis.
Snaći ćeš se
 
Mozes i na androidima. Uglavnom negde u setings nadjes zakljucavanje i bezbednost
Odnosno lock and Security.
Tu su one gluposti za ekran otisak prsta i slicno. Ako nije tu direktno
Uglavnom ides onda jos (more, other) ako nema sim card lock
Pin ili nešto slično. I onda ugasis i traži ti da ukucas pin pre nego ga ugasis.
Moze i tako a moze i onako npr na 1110i doduse telefon je na hrvatskom nema srpski ides postavke pa bezbedonosne postavke i tu imas pin zastitu za 4 klika iskljucis.
3310 podesavanja pa sigurnosna podesavanja.(3310 onaj originalni) tu gasis pin takodje.Isto tako se gasi i na nokijama 105 2017 i 2019 pa udje se u opciju zahtev za pin kodom.
Zato govorim jednostavnije je na dumb telefonima a moze i na tvoj nacin kako si objasnio.
 
Moze i tako a moze i onako npr na 1110i doduse telefon je na hrvatskom nema srpski ides postavke pa bezbedonosne postavke i tu imas pin zastitu za 4 klika iskljucis.
3310 podesavanja pa sigurnosna podesavanja.(3310 onaj originalni) tu gasis pin takodje.Isto tako se gasi i na nokijama 105 2017 i 2019 pa udje se u opciju zahtev za pin kodom.
Zato govorim jednostavnije je na dumb telefonima a moze i na tvoj nacin kako si objasnio.
Jeste lakše u starim telefonima svakako ali ako nema da zna i na ovim novim. Ja sam sa Sony Ericsson telefona. Kad je iPhone počeo da pravi "revoluciju" sve su ukomplikovali.... 5 godina mi je trebalo da nabavim prvi android. Iphone ni dan danas nemam živaca da se bakcem sa njim 😁.
Iskreno i dan danas mi fale neke opcije sa tih starih telefona...
Znao sam napamet sve opcije po brojevima gde mi je sta da ne pogledam u telefon...
A Najvise mi fali skrolovanje pesama i prebacivanje napred nazad bez da moram da rutujem sistem ili pamtim sifre neke kako da skrolujem pesmu.😁
Jos stari Sony Ericsson je imao mogućnost napravim playlistu u winampu. Odguram u neki folder i automatski je ucitavao u player. Dobre sluske uz telefon... I onda dosao Iphone i sve ukrsio...
 
Stigao mi je racun na 2233 din, imam ugovor za onaj mobilni net od 2000 din. mesecno, jel ima neko pojma o cemu se radi? Zvao sam ih al me ostave da visim na telefonu 10 minuta, niko se ne javlja
 
Dali je ovo isto? Prvi put čujem za njih
1683363831420.png
 
Preprodavci mts usluga, rade na procenat.
 
Nazad
Vrh Dno