Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Presao bih sa Omorike na KT i uzeo iPhone 11 na rate uz taj paket. Nisam do sad koristio KT tarifu, pa me interesuje da li se svakog meseca dobija novih 2500 din. bonus kredita?
 
Da, svaki mesec se dobija, nemoj me drzati za rec, ali mislim da se i prenosi nepotroseno.
 
Da, svaki mesec se dobija, nemoj me drzati za rec, ali mislim da se i prenosi nepotroseno.
Hvala na odgovoru. Što se preosa kredita u naredni mesec tiče na sajtu piše "Nepotrošen bonus kredit i data saobraćaj se prenose u naredni mesec, ali preneti saobraćaj ne može biti veći od 2.500 dinara tj. 2GB."
 
Upravo tako. Znači da na početku novog meseca najviše možeš imati 5.000 RSD bonusa i 4 GB neta. 2.500din bonusa je oko 200min.
 
Pozdrav, sa Zmaj tarife sam prešao na KT u avgustu. Potpisao sam ugovor na 2 godine, posle mesec dana sam video da mi neodgovara KT, zvao sam da pređem na višu tarifu npr. Zmaj ili Omorika, ali su mi rekli da ne mogu da prelazim nigde jer sam sada pripejd i moram da sacekam da istekne ugovor od 2 godine. Da li je ovo tačno? Kako sam pripejd ako sam potpisao ugovor? Virtualni asistent kada mu postavim pitanje za prelazak sa KT na neku drugu tarifu kaže da može.

PS setih se sada kada sam potpisivao ugovor za KT pošto sam potpisao online stigla mi je i nova kartica, tada nisam razmišljao o tome jer sam mislio da tako treba. Ima li neko ideju zašto su prebacili broj na novu karticu?
 
Pozdrav, sa Zmaj tarife sam prešao na KT u avgustu. Potpisao sam ugovor na 2 godine, posle mesec dana sam video da mi neodgovara KT, zvao sam da pređem na višu tarifu npr. Zmaj ili Omorika, ali su mi rekli da ne mogu da prelazim nigde jer sam sada pripejd i moram da sacekam da istekne ugovor od 2 godine. Da li je ovo tačno? Kako sam pripejd ako sam potpisao ugovor? Virtualni asistent kada mu postavim pitanje za prelazak sa KT na neku drugu tarifu kaže da može.

PS setih se sada kada sam potpisivao ugovor za KT pošto sam potpisao online stigla mi je i nova kartica, tada nisam razmišljao o tome jer sam mislio da tako treba. Ima li neko ideju zašto su prebacili broj na novu karticu?
Tako je, ne mozes da predjes sa KT na drugu (visu) tarifu dok ti ne istekne ugovorna obaveza. Tako je i meni receno pre neki dan kad sam zvao call centar. Ja sam presao sa Omorike na KT i uz taj paket uzeo i telefon (iPhone 11). Sutra idem po telefon u postu jer mi ****** od kurira nije dostavio danas paket iako sam bio kod kuce, kao i moji ukucani. Takodje dobijam novu SIM karticu.

KT tarifa je nesto izmedju postpaid-a i prepaid-a, tj. ne moze se u potpunosti okarakterisati ni kao jedna ni druga. Slicna je prepaid-u jer imas odredjeni iznos kredita (tacnije 2500 din.) na raspolaganju za trosenje (samo za pozive i SMS, ne i za parking, GSP i sl.), a postpaid-u je slicna po tome sto ti stize mesecni racun. MTS je tretira kao postpaid tarifu u okviru ponude "Generacijske tarife".
 
Hvala na odgovoru. Stvarno je veoma loša tarifa jer se kredit od 2500 din. veoma brzo potroši ma koliko ga štedeo. Jedino što sam uspeo je da je vežem za 100u100 pa bar imam GB.
 
KT uopste nije losa tarifa, ona spada u "generacijske tarife" kao sto kolega gore rece, predvidjena je za klince po samom svom sadrzaju sta nudi i time sto je "svesno" ogranicena da ne bi mogli klinci napraviti abnormalne racune, iznos kredita od 2500 din im je sasvim dovoljan (moj potrosi mesecno mozda trecinu) pri tom mu je internet vezan za box i ono sto ima u okviru od paketa nikada ne potrosi.
 
Da, to ste u pravu ali ne razumem politiku firme da se ne može preći na drugu tarifu, naravno veću, plus nigde u ugovoru ne postoji objašnjenje ili napomena o tome.
 
Zar nije beše ono, raskineš ugovor i platiš penale za tih mesec-dva?
 
Da li se KT sim kartica, može staviti u mobilni LTE ruter, i da se naravno troše gigabajti iz BOX deljenja onih 100gb?
 
@HDMI Naravno da moze. Samo se APN podesi na gprsinternet.
 
Nemam 4G na KT, samo H+ !
 
Reklamirao u poslovnici, navodno nije bilo uključeno. Ja mislio samo za 5G treba neka procedura😀
 
Znate li sta je u pitanju uzeo sam mts pripejd karticu na trafiku i ne mogu da joj dopunim kredit sa svog starog broja.Izdaje mi poruku da usluga frendly dopuna na novom broju nije omogucena probao sam i ja stari broj da dopunim sa 10 dinara iako sam znao da ako odbije pisalo bi nemate dovoljno kredita.Ali meni pise ista poruka kao i kad sa starog broja pokusam da uplatim dopunu.Usluga nije aktivna.Jos uvek nisam uplatio kredit na novoj kartici iz razloga jer mi sluzi povremeno.Hoce li se to omoguciti kada uplatim dopunu i odakle? Inace kartica je aktivna i dobio sam ovaj novi bonus 100 mesecno i mts pozivi free.
 
Да би фф допуна радила мора да су оба припејд броја допуњена у последњих месец дана или 3 месеца (нисам сигуран), регуларном минималном уплатом кредита.
 
Onda ce biti da je do dopune.Jel novi broj nikad nije bio dopunjavan,hvala nadam se da ste u pravu.
 
Да би фф допуна радила мора да су оба припејд броја допуњена у последњих месец дана или 3 месеца (нисам сигуран), регуларном минималном уплатом кредита.
Dva meseca, zvanično. Posle dopune pozvati CC i tražiti da se uključi friend dopuna na broju, traje do 7 dana.
 
Ne radi mi iako sam dopunio sa fixnog telefona 200din.Znaci tako 2 3 meseca ako sam pratio od pocetka? A ako idalje onda da im se javim?
 
Nisam, nije mi kartica dovoljno matora.Kad prodje vreme pa mozda onda.
 
Vidim na mojmts portalu da za kt broj imam 30gb za društvene mreže, vrv preneto 15 iz prošlog meseca, ne sećam se te ponude. Na šta se odnosi, YT, Twitter, IG...?
 
Poz!
Pre sam koristio kontrolu troškova dok je bilo da dobijaš i bonus kredit i ovako kad dobijaš redovan kredit.
E sad predpostavljam da kada e dopuni kredit kad se kontrola troškova koristi može aktivirati tarifni dodaci poput super plan i kombo i tih koji su u pONudi u prepaidu zar ne?
Jel se i dalje gigabajti mogu prenositi iz meseca u mesec?
Nisam dugo pratio kontrolu troškova pa ne znam situaciju.
 
Uplatio malo kredita da imam za bus plus , sad mi stiže sms da ga dopunim jer ističe za 5 dana, to nigde ne mogu da proverim, ni na *100# ni na mojmts.
Jel se briše nakon 2 meseca, ako ne dopunjuješ i na KT?
 
Jos malo kako su krenuli uplacen kredit ce trajati max 30 dana, bezobrazluk cist
 
14.12. Sam uplatio 200 din, juče stiže sms da ističe za 5 dana!
 
jedino sto moze u tim situacijama da se uradi jeste da se redovno doplacuje, a kredit ukoliko se ne trosi - a gomila se, uplatiti u humanitarne svrhe.

da li moze neko da potvrdi, kada istekne kredit, recimo da na racunu ima 100din, prilikom sledece uplate od 200din, da li vrate ovih 100?
cini mi se da je nekad tako bilo, zakljucaju kredit dok se ne izvrsi uplata nova
 
Nazad
Vrh Dno