Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Pa ajde onda ti daj odgvor, ti si za sve strucan.
Ne za sve, samo za stvari u vezi kojih pišem komentare.

Sacekacemo da se javi @Manian89 pa da resi misteriju sta ima... optiku ili vdsl?
Ne treba ništa da se čeka već ti ako si našao za shodno da odgovaraš i misliš da znaš nešto treba da znaš i da napišeš iz prvog puta kompletno tačnu informaciju. Da si znao info da Telekom koristi CG-NAT za DSL korisnike valjda bi odmah napisao...

A tvoja prva rečenica je netačna jer fali "na optici" da postane tačna. A druga rečenica je čisto lupetanje.

I nije ni prvi ni drugi put da na ovom forum dođeš i "autorativno" odvališ netačnu tvrdnju. Tako sam ti i zapamtio nick, zbog čestih izvala.
 
Jedan način da vidite da li telekom za vas koristi CGNAT je da:

  • otvorite http://192.168.1.1/
  • prijavite se korisničkim imenom "telekom", lozinka "telekom"
  • otvorite "Internet" -> "Status" -> "DSL"
  • otvorite "DSL Connection Status"
  • u okviru "HSI" sekcije, pogledajte polje "IP"

Ukoliko je IP adresa 100.64.x.x do 100.127.x.x onda nemate javnu adresu - iza CGNAT ste, a ukoliko je bilo koja druga onda niste iza CGNAT-a.
 
Ne za sve, samo za stvari u vezi kojih pišem komentare.


Ne treba ništa da se čeka već ti ako si našao za shodno da odgovaraš i misliš da znaš nešto treba da znaš i da napišeš iz prvog puta kompletno tačnu informaciju. Da si znao info da Telekom koristi CG-NAT za DSL korisnike valjda bi odmah napisao...

A tvoja prva rečenica je netačna jer fali "na optici" da postane tačna. A druga rečenica je čisto lupetanje.

I nije ni prvi ni drugi put da na ovom forum dođeš i "autorativno" odvališ netačnu tvrdnju. Tako sam ti i zapamtio nick, zbog čestih izvala.
Vidis dok sam imao adsl pa vdsl kod njih ja nisam imao nat jer mi se sa svakim restartom rutera menjala adresa a posle i na optici nisam imao.

A trece ja ne citam misli pa da znam da li je osoba koja pita za to na vdsl ili optici. Nekako mi je bilo logicno cim ima box 4 da je na optici ali eto svako moze da pogresi ali ja nisam nista odvalio a ti ako ne znas da pricas normalno nemoj da mi se obracas. To ako tim seljackim jezikom pricate kod vas samo napred ovde na forumu se nauci kulturi. Jer ne obracam ti se takvim tonom pa ako vec moras da me ispravljas onda malo kulture nije na odmet. Prijatno i dovidjenja.
 
Meni sva ta tvoja logika nije logična. I ne slažem se sa tim konstatacijama "logično je bilo". Box4 postoji i u DSL varijanti, i to daleko duže nego optička varijanta. I naziv teme nije "optički box paketi" niti "box paketi u Beogradu" pa da podrazumevaš nešto (da koristi optiku). Kad nemaš dovoljno informacija ili pitaš za njih ili ako nećeš da čekaš odgovor a znaš da se situacija zavisi od tehnologije, lokacije... čega god onda lepo sam napišeš ovako radi za A ovako radi za B.

I ti kad nešto odgovaraš bi trebalo da imaš aktuelne informacije a ne "ovako je bilo kad sam ja koristio to pre X vremena". Nisi jasno napisao nekad je bilo ovako nego si napisao apsolutnu izjavu u fazonu u MTS je ovako (sad, uvek, zauvek). Ako nemaš 100% sigurnu informaciju onda u svom komentaru to lepo i jasno naznačiš tako što dodaš "mislim da", "čuo sam ovako od X", "ranije je bilo ali proveri, sačekaj još neki komentar da potvrdi", .... šta god.
 
Poslednja izmena:
Sada ozbiljno, uzeo bih ili yettel optiku ili mts optiku, imam uslov za oboje.
Kod ovih prvih se po difoltu dobija nat, a kod mts-a?
 
Ja tek sad video da moji placaju 2500 dinara za 10 mb neta i fiksni tel tj box 2
Dok u stanu placam 3200 dinara 100mb opticki i 2 stb tj iris
Dal su moguce da toliko placaju 2500 din za 10 mb
 
Da li je EON van mreže ili koristiš EON nalog (tvoj ili nekog prijatelja) koji ima SBB kablovsku?

Ako je ovo drugo (nalog u mreži) neće ti na mts netu raditi UG ekskluzive na mts netu. Ako je EON van mreže, radiće sve.

Na yettel netu rade svi kanali (i kod EON u mreži naloga) bar za sada.
 
Trenutno imam tv i internet preko supernove a fiksni i mobilni preko mts, razmisljam da prebacim sve na jednog provajdera pa da uzmem neki paket. Sta mislite da li je bolje da uzmem preko MTS ili Supernove?
Najvazniji mi je internet zbog posla, cak i brzina nije toliko vazna koliko da je stabilan. Za sad sam zadovoljan kod Supernove, desavaju se prekidi ali bas retko i brzo srede, kod MTS sam imao problema davno ali su mi sad rekli da imam opticki u zgradi i da je bolji od supernove.
 
Trenutno imam tv i internet preko supernove a fiksni i mobilni preko mts, razmisljam da prebacim sve na jednog provajdera pa da uzmem neki paket. Sta mislite da li je bolje da uzmem preko MTS ili Supernove?
Najvazniji mi je internet zbog posla, cak i brzina nije toliko vazna koliko da je stabilan. Za sad sam zadovoljan kod Supernove, desavaju se prekidi ali bas retko i brzo srede, kod MTS sam imao problema davno ali su mi sad rekli da imam opticki u zgradi i da je bolji od supernove.
Ako imas uslova za optiku . uzmi MTS optiku i povezi ako mozes sve 4 usluge , ako ti isticu ugovori
 
Istekao mi je ovog meseca ugovor kod Supernove, pa sam i mislio onda sve da mi bude na MTS, samo sam zbog interneta razmisljao jer mi je najvaznije da je on stabilan. Oticicu u poslovnicu da proverim sve i potvrdim da jeste opticki.
 
Da li je EON van mreže ili koristiš EON nalog (tvoj ili nekog prijatelja) koji ima SBB kablovsku?

Ako je ovo drugo (nalog u mreži) neće ti na mts netu raditi UG ekskluzive na mts netu. Ako je EON van mreže, radiće sve.

Na yettel netu rade svi kanali (i kod EON u mreži naloga) bar za sada.
Znam sve, van mreže je eon tako da će to raditi sve kako treba
 
Ne za sve, samo za stvari u vezi kojih pišem komentare.


Ne treba ništa da se čeka već ti ako si našao za shodno da odgovaraš i misliš da znaš nešto treba da znaš i da napišeš iz prvog puta kompletno tačnu informaciju. Da si znao info da Telekom koristi CG-NAT za DSL korisnike valjda bi odmah napisao...

A tvoja prva rečenica je netačna jer fali "na optici" da postane tačna. A druga rečenica je čisto lupetanje.

I nije ni prvi ni drugi put da na ovom forum dođeš i "autorativno" odvališ netačnu tvrdnju. Tako sam ti i zapamtio nick, zbog čestih izvala.
💯% se slažem sa gore napisanim.
Istekao mi je ovog meseca ugovor kod Supernove, pa sam i mislio onda sve da mi bude na MTS, samo sam zbog interneta razmisljao jer mi je najvaznije da je on stabilan. Oticicu u poslovnicu da proverim sve i potvrdim da jeste opticki.
Kud ces stabilniji net od optickog po definiciji, a ja mogu da ti potvrdim i u praksi i to bas mtsov vec ako se dobro secam 5 godina unazad ga imam i nikada nisam imao ni jedan prekid a net stabilan i uvek full brzinom sad trenutno sam na 500/160 i redi max za sve pare😉
 
Poslednja izmena:
💯% se slažem sa gore napisanim.

Kud ces stabilniji net od optickog po definiciji, a ja mogu da ti potvrdim i u praksi i to bas mtsov vec ako se dobro secam 5 godina unazad ga imam i nikada nisam imao ni jedan prekid a net stabilan i uvek full brzinom sad trenutno sam na 500/160 i redi max za sve pare😉
Super, ja sam imao mts internet pre par godina ali tad nisu imali opticki pa sam imao bas lose iskustvo, zato se sad dvoumim malo, ali vidim da svi hvale opticki.
 
Odličan je evo od 2018 god ga imam kad su i po eli sa uvodjenjem optike u Srbiji ja sam mediju prvima dobio tad je mozda 0,000000001 promil ljudi imalo optiku i od tada do danas nikakvih problema, pre toga vdsl2 isto nikakvih problema, kao ni na adslu zato sto sam jako blizu centrale na 200m kablom a fizici na 50m.
Zato sam uvek i imao dobar net, al nije to tema optici mtsov i pun pogodak za tebe druze.
 
Постоји ли могућност да се на HG8245W5-6T иптв лан порт откључа у интернет порт и обрнуто? Или треба чекати да мтс то одради после позива...
 
Nazad
Vrh Dno