Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Koliko se ceka od zahteva do realizacije tj instaliranja opreme, pustanja usluge? Izvinjavam se mozda sam dosadan.
 
brzo to ide a tu bi i bojana mogla da ti ubrza
ps ako si kod drugog kablovskog op a samo da mije superSR bonus ti vazi za novog korisnika
ako si kos SN nemas taj bonus , racunaju te kao starog korisnika
ali usluga je mnogoooo bolja nego kod SN
 
To sto si ti hteo je samo obnova ugovora i ti im nisi statistika ali zato onaj koji dodje sa ulice njega mogu da racunaju u statistiku.

Starim korisnicima daju na kasikicu povoljnosti ili cak ni da daju nesto sto bi te zadrzalo kod njih.

Ja sam posle 20 godina koliko sam koristio mobilni kod njih i skoro 10 godina od adsl-a pa preko vdsl-a pa optike bio da me ucenjuju nece da moze sam presao u Yettel. Jeste cimanje je da se sve odradi ali zbog 12 meseci po dinar u trenutku koliko sam tada dobio je vredelo cimanja.

A to sto si ti odradio raskinuo ugovor pa potpisao na drugo ime na istoj adresi sada agente koji su to radili preispituju i to ubuduce nece biti moguce da se radi jer su sada dobili po usima a verujem i da im je skinuto sa plate zbog toga, naravno po korisnike to nemam nikakve stete ali po njjih je bilo svakako. Znam jer sam ja to isto hteo da uradim i onda mi je receno da to vise ne rade.
Glupost! Zasto bi agente jurili zbog toga?

Ja sam se odselio, dosli su novi stanari u stan i hoce ugovor na njihovo ime! Cao zdravo!

Treba agenti njih da tuze sada!
 
^^ nije podnosioc zahteva nekretnina vec osoba. Ne vodi se tako. Ima prava bez obzira na istu adresu.
 
Glupost! Zasto bi agente jurili zbog toga?

Ja sam se odselio, dosli su novi stanari u stan i hoce ugovor na njihovo ime! Cao zdravo!

Treba agenti njih da tuze sada!
Pa zato sto postoji pravilo da ne mozes da budes novi korisnik tek tako na istoj adresi tako sto ces ugovor da prebacis sa sebe na zenu ili na oca ili nekog treceg a svi imate jedno isto prezime i svi zivite na istoj adresi.

To je jednostavno ne prihvatljivo cak i meni da se time neko bavi.

To o cemu ti pricas je drugo, ti se odselis dodje drugi ali vidi se drugo ime i prezime je na toj adresi ali ti ne mozes danas ti istekne ugovor, odes raskines ugovor na svoje ime vratis opremu i budes par dana bez njihove usluge pa ode neko iz tvoje kuce i potpise novi ugovor da bi ste dobili benefit od 12 meseci ili koliko vec. Jednostavno pravila moraju da budu ista za sve a ne tebi tako a neko drugi ne moze da ostvari pravo na benefiti. Ne znam tacno koliko moras da budes bez njihove usluge da bi te smatrali ponovo novim korisnikom.
 
Stari sam korisnik boix 4,istice mi ugovor u septembru,ako se upustim u pregovore oko produzetka ugovora sa njihovim operaterima koliko mogu da ocekujem meseci po 50% popusta,posto mi ponuda u poslovnici od 1 mesec po 50% popusta deluje u najmanju ruku uvredljivo,kakva su vasa iskustva oko tog "cenkanja"?hvala unapred na odgovoru
 
Pa zato sto postoji pravilo da ne mozes da budes novi korisnik tek tako na istoj adresi tako sto ces ugovor da prebacis sa sebe na zenu ili na oca ili nekog treceg a svi imate jedno isto prezime i svi zivite na istoj adresi.

To je jednostavno ne prihvatljivo cak i meni da se time neko bavi.

To o cemu ti pricas je drugo, ti se odselis dodje drugi ali vidi se drugo ime i prezime je na toj adresi ali ti ne mozes danas ti istekne ugovor, odes raskines ugovor na svoje ime vratis opremu i budes par dana bez njihove usluge pa ode neko iz tvoje kuce i potpise novi ugovor da bi ste dobili benefit od 12 meseci ili koliko vec. Jednostavno pravila moraju da budu ista za sve a ne tebi tako a neko drugi ne moze da ostvari pravo na benefiti. Ne znam tacno koliko moras da budes bez njihove usluge da bi te smatrali ponovo novim korisnikom.
0 dana. Aktivna je bila usluga, najavljen raskid uz otkazni rok. Dosli momci da povezu novu opremu, videli da su tu sve instalacije i samo nakacili novu opremu. Par sati su bile peripetije oko hvatanja signala za novi ont i gasenja starog i to je to.
Odmah sutra vratio staru opremu.
 
Da je to tako onda bi svi raskidali ugovor posle itska istog i prijavljivali se kao novi korisnici, to je jedino sto ti je taj sa kojim si pricao odradio i nista drugo ali bilo je reci da se ceka mesec dana ili tri meseca da bi mogo na istoj adresi da se vodis kao novi korisnik.

Jednostavno razmisli da li ti je to logicno o cemu pises, tebi mozda jeste jer si profitirao iz toga ali drugima nije jer im ne dozvoljavaju isto sto su tebi dozvolili. Pravila treba da budu ista za sve a ne tebi i marku ovako a meni i peri onako.

Eto napravi se lud pa pozovi korisnicki pa pitaj u ime kao nekog druga da li tako nesto moze pa ces cujes odgovor.
 
Ma razumem ja tebe, ali ti kazem da je moguce.

Kazes da se selis, ugovorna obaveza je istekla, najavio si raskid ugovora. U isto vreme dogovaras za novog stanara i da covek ne bi bio bez televizije i interneta, oni su dosli i nakacili novu opremu uz nov ugovor.
Staru opremu sam vratio sutra dan. Sada je na istoj adresi covek koji nema veze sa mojim prezimenom.

Dakle, na istoj adresi bez dana pauze je nastavljeno sve sa novim ugovorom i novom opremom
 
Ne razumemo se, to sto si ti odradio je ok, ti si izasao iz stana a na tvoje mesto dolazi nova osoba sa podpuno drugim imenom i prezimenom.

Ono zbog cega MTS juri svoje agente je to sto su radili korisnicima koji su ostajali na istoj adresi a prenosili govor na oca, sestru, brata i svi imaju isto prezmime i nalaze se na istoj adresi, zato sto su im omogucili benefit koji inace ne bi mogli da dobiju ovako nego samo na kvarnjak je odradjeno.

Eto ti covek iznad pise da za obnovu ugovora mu daju 50% zar to nije sramota da korisnika koji im je dao samo 2 godine poverenja na takav nacin ponizavaju i ne samo njega nego sve tako korisnike tretiraju, ako udjes u neku malu raspravu onda daju od 3-6 meseci po 50% za obnovu ugovora, sto znaci da oni rade kako hoce agenti jer oni nisu direktno zaposleni u mts-u nego su angazovani od strane mts-a da pregovaraju u njihovo ime i time svoje korisnike zadrze kod sebe ali kako moze da me zadrzi ako mi za potpisivanje novog ugovora mi daju samo 50% od cene a ocekuju od mene da sledeca 23 meseca placam punu cenu.
 
Stari sam korisnik boix 4,istice mi ugovor u septembru,ako se upustim u pregovore oko produzetka ugovora sa njihovim operaterima koliko mogu da ocekujem meseci po 50% popusta,posto mi ponuda u poslovnici od 1 mesec po 50% popusta deluje u najmanju ruku uvredljivo,kakva su vasa iskustva oko tog "cenkanja"?hvala unapred na odgovoru
6-7 meseci po pola pretplate i vozi, ako ne može više bolje i toliko. Nisam nikakav njihov bot niti promoter ali uvek sam u zadnjih desetak godina nešto izvlačio za razliku od TTV gde bukvalno nisam nijednu pretplatu dobio gratis pa čak ni za po 50% kada ugovor obnavljao. Meni je lično odgovaralo 6-7 meseci po pola popusta mesečnih u decembru prošle godine što sam produžio ugovor, a imao sam i akcija po dinar za 12 meseci, po dinar za pet meseci i tako redom, bilo za box bilo za pojedinačne usluge tipa interneta. Naravno, uvek ranije mesec-dva slao mejlove, pitao, molio, ''ucenjivao'' prelascima kod drugih i uvek je prošlo uvek, ali kod sbb nikad.
 
Stari sam korisnik boix 4,istice mi ugovor u septembru,ako se upustim u pregovore oko produzetka ugovora sa njihovim operaterima koliko mogu da ocekujem meseci po 50% popusta,posto mi ponuda u poslovnici od 1 mesec po 50% popusta deluje u najmanju ruku uvredljivo,kakva su vasa iskustva oko tog "cenkanja"?hvala unapred na odgovoru
Ako imaš mogućnost pređi u yettel, daju 12 meseci za din
 
Stari sam korisnik boix 4,istice mi ugovor u septembru,ako se upustim u pregovore oko produzetka ugovora sa njihovim operaterima koliko mogu da ocekujem meseci po 50% popusta,posto mi ponuda u poslovnici od 1 mesec po 50% popusta deluje u najmanju ruku uvredljivo,kakva su vasa iskustva oko tog "cenkanja"?hvala unapred na odgovoru

Ja sam kao stari korisnik BOX4 plavog paketa pre petnaestak dana tražio dodatni benefit za produženje ugovora. Evidentirali su moj zahtev i predali ga službi za brigu o starim korisnicima. Posle par dana su me zvali sa broja 064/733 i ponudili mi BOX4 plavi lite sa 1+4 meseca po 50% ili BOX4 plavi sa1+6 meseci po 50% uz ugovor na 24 meseca.
 
Mnogo stvari u Mts nije fer prema starim korisnicima. Treba videti sta kome treba i da ide gde ima boljih uslova. Ja sam otlazao box i proveravao net kod A1 i Yetela, Agent Mts-a mi je rekao kad prodje 30 dana , da se javim ponesem racun jedan iz Sbb i sredice 12 mseci po dinar. Ali meni ni to nije igralo ulogu , niti gledam tv niti mi treba fixni. Sad kad cujes da daju po 18 meseci, a ti kao stari da budes zadovoljan sa pola 3-5 meseci u pola cene. :)
 
Niko od operatera nije fer prema starim korisnicima. Nema tu razlike.

Zato, kad istekne 2 god ovom mom stanaru, on ide, a ja se "vracam" 😁 u stan i uzimam ponovo 2 godine na moje ime i opet bar 12 meseci za dinar.
 
Ima li ovde neki MTS promoter?
Treba mi neko voljan i sposoban za extra povoljnu ponudu, da bar blizu dobaci ponudi konkurencije od 14 meseci po dinar...
 
Jel neko na box 3 paketu uspeo da promeni vlasnika ugovora? Otišli do poslovnice u tc vlasnik ugovora i onaj na koga treba da se prenese, radnica rekla ne može. Pošto njima nije verovati na prvu, ne znam dal da se cimam do druge poslovnice ili stvarno ne daju.
 
Zna li neko šta se dešava sa fiksnim brojem kad se raskači iz boxa i ugasi? Postoji li mogućnost ponovo da se dobije nakon nekog vremena?
 
Mislim, ali nisam siguran, da sam još odavno negde ovde pročitao da je to jedina moguća procedura.
Tj. da mora prvo raskid ugovora pa onda prenos fiksnog na novog vlasnika... Tako nešto je jedino moguće kroz sistem.
Probaj mailom da dopreš do napredne korisničke podrške i obrazložiš šta i kako, pa ako uspeš nešto da uradiš. Oni bi trebalo jedini da mogu da zeznu sistem :)
Imao sam neki problem sa uvođenjem optike ali daleko je od takve peripetije.
 
Pozdrav svima,

Potrebna mi je pomoc. Ranije sam koristio SSB i tamo je bilo odmah staticke lako je bilo podesiti Linux sa statickom IP adresom.
Obzirom da sam se preselio i uveo opticki MTS internet zakupio sam staticku IP adresu ali ne mogu nikako podesiti Staticku IP adresu na modemu. Da li neko zna kako podesiti staticku IP adresu na MTS optickom internetu. Na Nokia modemu. Hvala vam u napred.

Staticka IP adresa mi je preko potrebna za moj linux server.
 
Da li ovo sto mi je aktivno odmah nakon instalacije od tv kanala ostaje i na dalje ili ce sistem da koriguje u toku dana?
Kako da pristupim ruteru 192.168.0.1 ne pristupa.
Huawei ruter je u pitanju.
 
Dobar dan. Neko ukratko da napise utisak o box paketu, tv+tel+internet, optika postoji, razmislja se da se potpise ugovor. Da li je usluga dobra?
evo ja cu vam reci,uzeo sam upravo box 3 pre oko 3 meseca,sto se tice televizije ima bukvalno sve,sport,muzika,domaci filmovi itd sta vam se svidja,jedina zamerka je losija slika u odnosu na sbb,poslednjih dana to vidim da pokusavaju da srede,internet radi dobro,meni u ova 3 meseca jedno zaljenje tad su nesto radili oko mreze, par dana,sad internet radi odlicno i bez prekida i brz je,sve u svemu ako je optika u pitanju kao kod mene uzmite slobodno
 
Nazad
Vrh Dno