Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Da vam ispricam pricu koju sam imao kod Telekoma, tj MTS-a, verujem da ce biti korisna za one koji se nadju u slicnoj situaciji kao ja. Ziv sam primer da se je pravda (iako spora) ipak dostizna.

Na mts-u sam do skoro imao potpisan box4 crveni paket, potpisan pre dva i po meseca, pri cemu sam dobio dobro poznati Hibridni ruter. Potpisana brzina je 20/4, medjutim meni od prvog dana brzina u proseku 10-12mbps (uglavnom nikad nije presla 14.5bmps, a merio sam bukvalno svaki dan), da bi posle odredjenog perioda pala na 4mbps. Pazi sad ovo :) Posle nekoliko zalbi saznam da na tom Hibridnom ruteru nakon sto se potrose odredjeni gigabajti, oni obaraju brzinu na brzinu parice (tj brzina parice minus brzina koju stb uredjaji uzimaju) sto je otprilike tih 4mbps. Naravno to u ugovoru apsolutno nigde ne pise. I od tog dana, vise od dva meseca trajala je agonija, zalbe, njihovi komicni odgovori koje ni pas s maslom ne bi pojeo. A odgovori su bili:
  • problem je resen i javili smo vam, a problem nije resen niti mi je ko javio
  • kod nas smo proverili i sve je uredu, to kod vase instalacije nesto nije uredu pa proverite instalaciju u kuci
  • 10-12mbps nije nikako dobra brzina u odnosu na paket koji placate, poslacemo nekod da vam to sredi (naravno niko ne dodje).

I da ne nabrajam jos bisere. Zaista amaterski od jedne tako velike kompanije da se tako odnosi prema starim i vernim korisnicima - nekoliko decenija moja porodica i ja koristimo usluge Telekoma (fiksni, mobilni, internet) sa svim racunima izmirenim na vreme od prvog dana.

Nakon desetina prepiski, videvsi da imam argumente, ne odustajem i nisam tikva bez korena, covek iz njihove sluzbe mi priznaje da na mojoj lokaciji tehnicki nije moguce izvuci vise od gore pomenutih oko 14mbps i da jedino sto mogu je da potpisem novi ugovor i to na brzinu koju mogu da mi isporuce. Naravno to odbijam i trazim mu da posalje dopis u centralu i navede da je utvrdjeno da Telekom ne moze da obezbedi zakonski minimum usluga i da im prense da cu zbog toga traziti raskid ugovora. Elem, ne mogu da tvrdim, al slozicete se da ovo sto cu reci gotovo je gotovo 100% tacno - iako su iz Telekoma (i pre potpisivanja ugovora) znali da na mojoj lokaciji ne postoji mogucnost da ispune ni minimum brzine (80% od ugovorene) oni su i pored toga ponudili paket 20/4 samo da bih ostao kod njih, sto sam u tom trenutku i uradio (u fazonu ipak je to najveca kompanije, valjda ce i optika itd itd).

I na kraju sam poslao kilometarski mail, u kojem sam taksativno naveo svaki clan iz svakog zakona koji prekrsili, zatim naveo da mi je bukvalno od njihove sluzbe potvrdjeno da na mojoj lokaciji ne moze da se isporuci zakonski minimum, da zbog svega toga trazim raskid ugovora bez penala i da cu se u suprotnom obratiti visim instancama.

Iz sluzbe mi javljaju da su uvereni u pozitivan ishod mog zahteva za raskid ugovora bez penala i da je potrebno da u pisanoj formi predam zahtev u poslovnicu, sto sam i uradio. U zahtevu sam pored svih cinjenica i pozivajuci se na prekrsene clanove zakona, naveo i da raskid izvrse sto pre kako bih mogao da predjem kod drugog provajdera (Supernova). Dok sam predavao zahtev za raskid, sluzbenik u poslovnici mi potvrdjuje da vec u sitemu postoji podnet zahtev za raskid i prilaze moj pisani zahtev kao prilog svemu.

Nakon 4-5 dana stize mi obavestenje o resenju zahteva za raskid, gde prihvataju moj zahtev za raskid bez penala i da u roku od 8 dana vratim opremu kako bi deaktivirali uslugu.

Obzirom da sam u medjuvremenu preko promotera poslao zahtev SN-u za potpisivanje ugovora, sutra dolaze monteri da me prikljuce i taman (boze zdravlja) cu nakon toga vratit opremu Telekomu i biti prikljucen na SN bez prekida usluga.
 
Šta se dešava kad se potroši 100gb mobilnog interneta iz box paketa, tj. promocije uz box? Sinoć mi je stigla poruka da sam potrošio, sada mi se čini da je brzina i dalje ista, pa me zanima kako se obračunavaju megabajti preko tih potrošenih 100. Pre tih 100 sam potrošio one redovne iz boxa.
 
1 MB = 1 dinar
 
Sa druge strane, ukoliko ste korisnik tarife Morava, Omorika ili Zmaj i deaktivirali ste uslugu Net Limit, a potrošili ste MB iz prethodno aktiviranog Net dodatka prenos podataka ćete plaćati 1 din/MB.


pa dole ispod "detaljnije" za "Internet Dodaci"
 
Sad sam proverio,i meni u bpx 4 crveni je ugovor 20mbs ali kod mene ne gura više od 7mbs i to skoro nikad. Odlucio sam da raskinem sa mts ugovor. Istice za mesec dana.
 
Ne mozes dobiti vise od 4 meseca po dinar koliko ja znam,sem ako si novi korisnik..meni odgovara box crveni ok mi je net,slabo gledam tv do deca uglavnom koriste .
Нисмо нови корисници.
Фиксни прикључак и Интернет имамо од априла 2007. године, а Телевизију смо додали 2012. године (BOX 3).
Преговараћемо, па шта буде.:)
У џепу имамо сигурних 3 месеца по 1 динар.
Ако дају нешто више, то боље за нас.
 
Svakako da jeste . Bolje nov ugovor i imas sigurnih 6 meseci po 1 din. Cimanje jeste al isplati se . Videcu šta cu,mozda batalim crvrni box kad istekne,vratim opremu pa da zena uzme box plavi 12m po 1din,nije losa prica,znacu za mesec dana,ili sbb mada njih ne volim.
 
A zasto reklama 12 meseci po dinar za sve korisnike box paketa .....
kakvi stari i novi po meni to nebi trebalo da ima nikakve veze
ja imam fiksno od 1987 i trebam biti nagradjen kao stari kupac adsl od prvog dana kada je bilo mogucnost za to i box paketa kako su krenuli
na predajniku nemaju 4g cak ni 3g vec 2g
preko puta mene i Drine je Zvornik samo nas most deli ima 60 000 stanovnika mnogi su povezani rodbinski itd.. i koriste mobilne mts oni sad ukidaju i tih 100 min prema mtelu R.S.
i zato nemogu vaziti za svako mesto isti uslovi ja tako gledam a ne podeliti nas na opticare i one bez optike.
 
Za sve NOVE korisnike, ta jedna rec je kljucna, ostalo je nebitno.
 
Zvali su me danas,nude mi box paket crveni 4 medeca po 1 dinar i to je to. Za box plavi nemam optiku tako da ne mogu njega da uzmem. Zvao sam ih juce 3 outa i danas sam napomenuo da od ugovorenih 20mbs oni isporucuju max 7 mbs. Hvala gore "kolegi" na tome . Istrajacu da bude minimum 18mbs a za ugovor ne znam sta cu...
 
Svakako da jeste . Bolje nov ugovor i imas sigurnih 6 meseci po 1 din. Cimanje jeste al isplati se . Videcu šta cu,mozda batalim crvrni box kad istekne,vratim opremu pa da zena uzme box plavi 12m po 1din,nije losa prica,znacu za mesec dana,ili sbb mada njih ne volim.
Нема мајка времена да са њима ратује и слично.
Једва сам је убедио да у марту пређе из Теленора у Мтс и да узмемо BOX 4-CRVENI.
У понедељак ћу их контактирати, па се надам да ће нам понудити више од 3 месеца по 1 динар.
 
Vidi,valja se iscimati. Meni nude 4 mesexa po dinar,ja cu raskinuti ugovor,uzeti na zenu novi ugovor i dobicu 6 meseci po 1 dinar,znaci ustedecu 8.000 din,za te pare vodim decu i zenu u zoovrt i na kvalitetan rucak u Bg recimo.
 
Imam Box 4 optiku paket i dva kompa povezana preko kabla
Na jednom brzina je oko 300 a na drugom oko 200 i manja i upload se razlikuje
Prijavio sam smetnju ali veceras je i gore
Zvali me pitali da li je to na kablu i da li je u pitanju linija 1 ili 4 i od tada nista
Zna li neko ili mozda moze da pretpostavi u cemu je caka
hvala
blok 63
 
Meni izbacuje da trenutno nemam pretplatu na LP, iako sam do pre dva dana normalno gledao.
 
Meni izbacuje da trenutno nemam pretplatu na LP, iako sam do pre dva dana normalno gledao.
Probaj da zameniš pass, pa vidi. Drugo, koliko si odgledao, da nisi možda sve ispucao za ovaj mesec...

Probao sam sinoć opet i sve ok na eon boxu.
 
@Sgt. Major

Evo neće ni kod mene sad. Jel si ti prijavio problem?

Gde baš sad ovaj vikend... Izgleda da nisu platili :ROFLMAO:
 
Recite mi šta da radim....već 2 meseca mi skidaju 990 din za paket Zadruge.
Nit gledam nit me interesuje to sranje.
Na mts sajtu mi piše da mi je aktiviran paket Zadruge :mad:
Ne vidim nigde opciju da to deaktiviram
 
Zovi CC i reci da hoces da to deaktiviras.
 
Uputi im prigovor na račun. Nemoj plaćati nešto što nisi aktivirao. Trebalo bi da ti uvaže bez problema.
 
Jesam, zvao me neki lik, promenio mi šifru i kao to je to, probaj sad. Naravno, i dalje ne radi. Reče mi da se još ljudi žalilo, očigledno je kod njih neki problem.
Piše da nema pretplate definitivno i to je to. Nisu uplatili 100%

Ima deo transakcija na NBA, marta nema.

TmbT1GG.png
 
Pa rekoh ti to ti je najlakse iako je glupo da nema jos lakse ili bar ja ne znam.
Ali mi je drago da si bar resio
 
Nazad
Vrh Dno