Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Hvala... Koliko znam nigde ne daju PPOE, ali poenta je da nadjes nacin da udjes kao admin user na box/modem/ruter koji ti daju i prekopiras PPOE podesavanja. Svi iz supporta su tolerantni za to, naravno ne moj ni da pomisljas da zoves support dok ne stavis njihov box umesto tvog :)

Staticka ip adresa mi treba, bas zbog broja portova koji koristim. Jesu neki za web kamera, ali drugi su za druge servise koje imam vidljivo spolja... tako da cu morati da uzmem, ali nigde ne vidim cenu
 
Da li neko ko je pažljivije pratio ponudu Box paketa zna koji su paketi pojeftinili i za koliko?
 
Jedno upozorenje za korisnike koji koriste Box 4:

Mobilni internet saobraćaj koji pridruženi brojevi ostvare korišćenjem mts TV GO aplikacije se greškom OBRAČUNAVA - umanjuje se količina zajedničkih GB.

Proverite potrošnju i tražite ispravljanje greške od mts-a.
 
Da li je za proveru slobodnih VDSL portova neophodno podneti zahtev ili je moguce putem kontakt centra proveriti na osnovu broja? Ne bih podnosio zahtev za fiksni ako nema slobodnih portova, a za proveru bih iskoristio komsijin broj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi savet.

Sad u nedelju sam popunio obrazac za prelazak na BOX 4 u Immo centru, gde sam dobio 8 meseci po dinar. Prethodno sam u subotu bio do Oriona da raskinem ugovor. Pravilo je da od trenutka raskida ostajem još mesec dana kod Oriona, što je u mom slučaju zaključno sa 31. decembrom.

Prilikom potpisivanja obrasca sa Telekomom mi je rečeno da će me kontaktirati ovih dana. Danas su me zvali, i rekli mi da im je neophodan MIK kod od Oriona. Mogu li da dobijem MIK kod pre nego što vratim opremu Orionu? Zeznuto je što mi je ugovor do 31. decembra, bilo bi nezgodno da prve dane Nove godine provedem bez neta i tv-a, s obzirom da nijedna ekipa neće raditi tih dana zbog praznika...

Sent from my Orbitel 901 using Tapatalk
 
Da li je za proveru slobodnih VDSL portova neophodno podneti zahtev ili je moguce putem kontakt centra proveriti na osnovu broja? Ne bih podnosio zahtev za fiksni ako nema slobodnih portova, a za proveru bih iskoristio komsijin broj.


Nije neophodno podnisenje zahteva za fiksni.
 
Nije neophodno podnisenje zahteva za fiksni.

Sad sam zvao kontakt centar kao ne mogu oni da provere bez fiksnog, da podnesem zahtev za fiksni pa da se navede da zelim fiksni samo ukoliko ima slobodnih VDSL portova. Preusmerila me na brigu o korisnicima, ali tamo ponovo automat, mrzelo me da cekam ponovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je za proveru slobodnih VDSL portova neophodno podneti zahtev ili je moguce putem kontakt centra proveriti na osnovu broja? Ne bih podnosio zahtev za fiksni ako nema slobodnih portova, a za proveru bih iskoristio komsijin broj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I mene to zanima, niko ne javlja sta se desava:)
Tj.sta se desi ako ipak.nema portova.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam, pre neki dan, pitanje za proveru na [email protected] i cekam da vidim sta ce da kazu, nakon onog generickog odgovora koji svi dobiju kad posalju mail.
 
Jedno upozorenje za korisnike koji koriste Box 4:

Mobilni internet saobraćaj koji pridruženi brojevi ostvare korišćenjem mts TV GO aplikacije se greškom OBRAČUNAVA - umanjuje se količina zajedničkih GB.

Proverite potrošnju i tražite ispravljanje greške od mts-a.

Dopuna:

Ista greška i za mts Disk.
 
Za mts Disk izgleda da ne vazi u mnogo slucajeva, neko se zalio kada su zapceli tu uslugu, i nisu ispravili na kraju, samo su mu stornirali potrosnju i naplatu uslugu.
 
Samo što je to sada slučaj sa brojevima kojima samostalno korišćenje ovih aplikacija mts ne tarifira prenos podataka. Tek nakon pridruživanja Box 4 paketu kreće tarifiranje što niko ne očekuje. Pa se ljudi baš iznenade, naročito ako se stanje ne proverava često.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je prvi račun po novom ugovoru za Box 4 crveni i iznos nije 1 dinar, već mi traže da platim 234 dinara, koliko iznosi nekakva "osnovna mesečna naknada". Kakva je to budаlaština sad i zašto račun nije samo 1 dinar, kako je ugovoreno? Da li je neko odavde možda zvao Telekom povodom ovoga i, ako jeste, šta kažu?
 
@Sgt. Major: Milion puta je na svim MTS temama na ovom forumu napisano da kad se ugovor potpisuje u sred nekog meseca da se za taj prvi mesec naplaćuje proporcionalni deo mesečne pretplate (spram broja dana) a da od sledećeg meseca kreću ti meseci po 1 dinar. Da ne bi bilo da ti je prvi mesec po 1 dinar kad si potpisao ugovor 27. u mesecu bude tih 3-4 dana. Pošteno sa njihove strane. Nije to SBB/Orion/...
 
@Sgt. Major: Milion puta je na svim MTS temama na ovom forumu napisano da kad se ugovor potpisuje u sred nekog meseca da se za taj prvi mesec naplaćuje proporcionalni deo mesečne pretplate (spram broja dana) a da od sledećeg meseca kreću ti meseci po 1 dinar. Da ne bi bilo da ti je prvi mesec po 1 dinar kad si potpisao ugovor 27. u mesecu bude tih 3-4 dana. Pošteno sa njihove strane. Nije to SBB/Orion/...

Ne siri dezinformacije, kod SBB-a se racuna od dana kad su ti pustili uslugu pa narednih koliko vec meseci imas za dinar/povoljnije, nije tacno da ako puste uslugu 27-og racunaju ta tri dana kao ceo mesec. Ne verujem ni da je kod Oriona tako, ali za SBB znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Sgt. Major: Milion puta je na svim MTS temama na ovom forumu napisano da kad se ugovor potpisuje u sred nekog meseca da se za taj prvi mesec naplaćuje proporcionalni deo mesečne pretplate (spram broja dana) a da od sledećeg meseca kreću ti meseci po 1 dinar. Da ne bi bilo da ti je prvi mesec po 1 dinar kad si potpisao ugovor 27. u mesecu bude tih 3-4 dana. Pošteno sa njihove strane. Nije to SBB/Orion/...

Mea culpa, nisam dosad naleteo na tu priču. Hvala.
 
  • Like
Reagovanja: M J
@Stefii: Ne širim dezinformaciju. Taj zadnji deo je bio onako usput i više u smislu "kod SBB-a si jednom novi korisnik i nikad više, a kod MTS-a svi sa isteklom UO imaju pravo na iste promo uslove".. i koje firme praktikuju pilićarske fore. Pride ja kad sam uzimao D3i pre 3 godine 1 dž mesec mi se računalo tih 10 dana februara kad sam potpisivao ugovor.
 
Ne siri dezinformacije, kod SBB-a se racuna od dana kad su ti pustili uslugu pa narednih koliko vec meseci imas za dinar/povoljnije, nije tacno da ako puste uslugu 27-og racunaju ta tri dana kao ceo mesec. Ne verujem ni da je kod Oriona tako, ali za SBB znam.
To je bas od skora kod SBBa onda, bas su pilicarili da "prvi mesec" u stvari bude samo preostali dana tekuceg meseca.
 
To je bas od skora kod SBBa onda, bas su pilicarili da "prvi mesec" u stvari bude samo preostali dana tekuceg meseca.

Što se tiče tog to su korektni dobija se svi ti meseci koko si dobijo popust kad god da kreneš u mesecu pravilno ti obračunaju ako si imo 6 meseci popust a krene od npr od 27 dana taj prvi mesec kad krene 7 mesec platićeš samo 3-4 dana proporcijalno po punoj ceni taj 7 mesec.
 
Nude mi 9 meseci po 1 dinar za plavi box. Da li je neko dobio bolju ponudu?
 
Poslednja izmena:
Pa bre...i ja sam za povlastice i trazim ih, ali preteraste ga. Pa najbolje da daju 24m za dinar za ugovor na dve godine.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Haha. Pa ne ok je ponuda, samo pitam da li je ko dobio slučajno bolju ponudu. I da li je ko uzimao neki mobilni uz Box, isplati li se sta trenutno?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Haha. Pa ne ok je ponuda, samo pitam da li je ko dobio slučajno bolju ponudu. I da li je ko uzimao neki mobilni uz Box, isplati li se sta trenutno?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Box 2 (net10 i fix) + morava 3 sa 10% popusta + moto 4plus za 1din, ukupno 3550din mesecno, prva dva meseca box za 1din. Uzeo sam pocetkom novembra.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Kao sto rekoh... to je otprilike to, mesece dodatne dodavati nece (moje misljenje), jedino preko ovoga ako ponude vise GB i to je to.
 
Pa bre...i ja sam za povlastice i trazim ih, ali preteraste ga. Pa najbolje da daju 24m za dinar za ugovor na dve godine.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ne bi me ni to čudilo ako veliki šef naredi da mu smeta n1 i sbb da daju i prvi ugovor potpuno besplatno vidiš kako muljažu napraviše kupuvinom kopernikusa da bi ovaj kupio prvu i o2.
 
Evo koncno od danas i mi i NS imamo mogucnost 8 meseci za 1 din!

Od danas do 16.12.

Da li i za Box vazi da moze da se potpise novi ugovor 3 meseca pre isteka?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno