Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

A gde je i ko rekao da sve natovao?
Uz to, znas li nekoga na SBBu da je bio iza NAT i uspeo da ga vrate na javnu IP u skorije vreme? Posto u temi o SBBu bas kazu suprotno.
Pa ja ako sam dobro procitao ti si taj koji je napisao da je Sbb skoro sve NAT- oovo ja ne znam kako to drugacije da razumem nego sto jesam, pa ti rekoh da nije sve i navedoh sebe kao primer. Ne znam, ali isto tako ne znam ni nikog ko je nat-ovan licno, znam samo rekla kazala, a imam gomilu drugara ( hteli ne hteli svi su na sbb-u :D) i niko nije Natovan tako da... kao sto rekoh nadam se da necu biti Natovan, a ako dodje do toga videcu sta cu i kako cu.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne vidis razliku izmedju "sve" i "skoro sve"?

SBB tema kaze suprotno od tvog iskustva, da je vecina NATovana.
 
Pa kad kazes skoro sve to je gotovo jednako kao sve (naravno nikad nece biti 100% sve) ali si mislio na bar 90% korisnika zar ne? Ako gresim objasni mi.
Vidim ja tu temu, kao i ovu kao i sve, al opet ponavljam, samo u svom okruzenju ukljucujuci sebe znam bar 20 ljudi koji su na sbb-u da su torrentasi i niko nije NAT-ovan... E sad, ako ja treba da verujem nekim tamo izvorima vise nego svojim ocima onda si upravu, moja greska

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ako samo verujes svojim ocima, cudno da si dobio internet... jer nije trebalo da verujes nekome tamo da postoji internet.

SBB tema, iskustva drugih korisnika, kazu da nisi u pravu.
 
Ako samo verujes svojim ocima, cudno da si dobio internet... jer nije trebalo da verujes nekome tamo da postoji internet.

SBB tema, iskustva drugih korisnika, kazu da nisi u pravu.
Pa svojim ocina sam video internet kod drugara i tako je to pocelo, znaci nisam verovao tamo nekom zar ne?
Upravu si, ne znam sto bi uopste moje licno iskustvo bilo tacno i sto ga uopste imam, kad si ti procitao u sbb temi da ja nisam upravu

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Koliko je tesko ljudima da shvate da njihovo iskustvo ne moze biti reper za nesto 10000x globalnije od broja ljudi koje su oni u celom zivotu videli...
 
Koliko je tesko ljudima da shvate da njihovo iskustvo ne moze biti reper za nesto 10000x globalnije od broja ljudi koje su oni u celom zivotu videli...
Tebe sasvim sigurno ne razumem. A i mislim da spamujete temu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U SBB temi se stalno javlja neko ko kaze da je NATovan i da ne daju javnu IP osim da doplati.
On kaze da zna 20 njih koji nisu NATovani, rafiki mu izmedju redova kaze da ce uskoro svi biti.

Prosto, on misli da je samo njegovo okruzenje bitno i reper. Zasto nije tema reper gde se javilo vise od 20 ljudi, i gde vecina kaze da je iza NATa?

On je spamovao temu, ja samo prenosim sta su tamo rekli. A da uzjedno Telekom ako stavi nekoga iza NATa, moze se naci neki radnik da otvori portove barem. Sto prilicno znaci.
 
Baš me zanima kako znate da li jeste ili niste NATovani posto po svemu ovde napisanom
ja nisam NATovan, znači rade mi privatni trakeri ista mi je ip adresa u ruteru kao kad proverim u
pretraživaču gde pise da mi je dinamička ip adresa,ali ja opet mislim da ipak jesam NATovan pošto
mi je uvek ista ip adresa ma koko mi god ruter bio ugašen letos mi je bio ugašen 17 dana kad sam ponovo upalio
ista ip adresa je bila kao pre.Da naglasim da sam čak isprobavo sve savete kako da promenim ip adresu i nijedan ne radi
u mom slučaju.
 
Na DSLu mozes u ruteru videti adresu.
Ali najlakse je da testiras preko yougetsignal sajta da li ti je otvoren port koji koristis za torrente?
 
Da li je neko imao smetnje zadnjih dana i da se iptv blokira?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U SBB temi se stalno javlja neko ko kaze da je NATovan i da ne daju javnu IP osim da doplati.
On kaze da zna 20 njih koji nisu NATovani, rafiki mu izmedju redova kaze da ce uskoro svi biti.

Prosto, on misli da je samo njegovo okruzenje bitno i reper. Zasto nije tema reper gde se javilo vise od 20 ljudi, i gde vecina kaze da je iza NATa?

On je spamovao temu, ja samo prenosim sta su tamo rekli. A da uzjedno Telekom ako stavi nekoga iza NATa, moze se naci neki radnik da otvori portove barem. Sto prilicno znaci.

Meni nista nije jasno zasto stalno pisete o NAT-ovanju. Ja otkad znam i imam to se radi godinama, cim je pocela kriza sa IPV4 adresama. Svako ruter koji sam do sad imao od razlicitih provajdera radio je natovanje.
Prosta i jednostavna stvar imas vise lokalnih IP koje se na izlazu salju preko jedna javne IP. Fazon je da li se lokalna adresa vidi ili ne ali je ona deo TCP /IP paketa da bi povratni trasfer znao kome ide. Po ovome kako pisete ispade vi bi na ruteru zeleli da vam svaki mobilni, laptom ima javnu IP. Ako je rec o tom NAT-ovanju to je odavno ustavljena praksa. Problem je ako se vas 50 NAT-uje na jednu javnu IP, maltene kao da ste na proxy serveru i to postaje prezaguseno opsluziti sve korisnike. Mislim da ovo drugo vas brine a to je vec veliki problem jer koliko sam pitao IPV6 ne znam da neko ima u Srbiji.
Viidm neki pisu svasta ugasio pa opet ima istu IP, normalno da imas postoji tzv. period zakupa te adrese pa iako je dinamicka u tom periodu je fiksna. Provajderu je lakse da tako radi nego da razmislja da li ces dobiti
tu IP ponovo kad upalis racuar i da li ces imati uopste slobodnu javnu IP.
 
Ne misli se na to da svaki laptop/racunar ima javnu IP, vec da jedan ruter ima javnu IP, a ti posle otvaras portove za svaki uredjaj posebno ako tebi treba.

Za torrente se najvise primeti, ali uzjedno se primeti i za neke sajtove gde moras da kucas Captcha proveru kada je shared IP )NAT), zbog "cudnog saobracaja". Jedno vreme je AirSerbia sajt trazio da se to radi, ako se ne varam, tako da to ne pogadja samo random downloadere.

Naravno da je samo pitanje kada ce i Telekom svima (koji ne placaju) uvesti NAT, ali do tada, lepo je sto ipak ima mogucnost.
 
Lično nemam/nisam imao problema sa internetom, ali je iptv bio problematičan 2-3 dana, za sada radi ok, verovatno su sredili problem.
 
Za Telekom Huawei modeme, idete na 192.168.1.1, username/pass: telekom.
Idite na Status->WAN, pod INTERNET_R_VID_300 (za VDSL, a valjda INTERNET_R_8_35 za ADSL) cete u prvoj koloni videti IP adresu.

Nemojte kucati "What's my IP" u Google-u i gledati sta vam Google kaze :) Adresa koju vam tu prikaze nikada nece biti NAT adresa, ali to ne znaci da niste iza NATa.
 
Meni nista nije jasno zasto stalno pisete o NAT-ovanju...

Ne govorimo o lokalnom NATu, vec o NATu na nivou provajdera (CG NAT), gde router/modem dobija privatnu IP adresu umesto javne. Dupli NAT efektivno. A tu jednu javnu IP adresu na izlazu koriste vise razlicitih korisnika.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ne govorimo o lokalnom NATu, vec o NATu na nivou provajdera (CG NAT), gde router/modem dobija privatnu IP adresu umesto javne. Dupli NAT efektivno. A tu jednu javnu IP adresu na izlazu koriste vise razlicitih korisnika.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Pa to me je interesovalo da svi napisu CG NAT odmah bi bilo jasno jer termin NAT znam sta je i odavno ga rabe na kucnim ruterima i malim firmama. Da Dupli NAT ali mnog sirih razmera i da li se zna otprilike koliko je korisnika-rutera nakaceno na jednu javnu IP.
 
Da i ja sam mislio NATu na nivou provajdera hteo sam da istaknem da većina vervatno ako nema neki problem ni nezna da se nalazi iza CG NAT pošto meni sve ono što je ovde po raznim temama navedeno nešto kao znak da si NATovan meni radi dobro ali da ja opet mislim da sam NATovan pošto jednu te istu dinamičku ip adresu imam skoro godinu ma koko god dugo bio ruter ugašen ne zakačim novu ip adresu već mi ostane ista što je po meni ne muguće da se desi sem ako nisam NATovan.
 
jel se meni čini ili je sad box još skuplji nego pre, sva sreća pa ja koristim onaj stari stari paket
 
Ako mislite baš na stare stare Box pakete, koji su imali samo 10 Mbps net i jednu mobilnu tarifu za njih je Telekonj u julu podigao cenu Box4 sa 3.200 din na 3.600 din!
 
ja sam pod ugovorom još 7-8 meseci, videćemo šta će biti kad istekne
taj stari stari sam potpisao bukvalno poslednji dan i posle su ga ukinuli
 
Poslednja izmena:
Ја сам имао проблема са поменутом 93.87... адресом док сам користио Бокс, тада се све понашало као да је натован, торент би поцрвенео а и брзина била мања него обично. Срећом, АДСЛ је сваком реконекцијом мењао WAN адресу па бих тада реконектовао рутер све док не добије нормалнију адресу. Слично је било и са неком ... мислим 178.ххх адресом па сам јурио 150.ххх или 192.ххх са којима није било проблема.
 
Uskoro mi istice dvogodisnji ugovor za box4.. Koristim box vec jedno 4-5 godina sigurno i zanima me koja je najjeftinija solucija za kupovinu telefona preko mts-a ( zanima me iphone 7 ili 6s) .. Da li postoji neka povoljnost uz box ili da im trazim da zelim da se prebacim na drugu mrezu pa da mi onda ponude neke popuste... Za sada imam box 4 i xxl paket...
 
Bez telefona se nadaj 3 pretplate po 1 dinar. Sa telefonom dobijas 10% na pretplatu dodatno kad vezes uz BOX. Za nesto vise pisi na mail i trazi vise.
 
Nazad
Vrh Dno