Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Kupovinom box paketa dobio sam Huawei HG8245W5-6T, noviji ruter od onog sto su davali pre, nisam uspeo da nadjem super admin sifru kao za prethodni, da li je pominjano, odnosno da li je neko zna, treba mi da prenamenim LAN portove da ne budu za TV, potreban mi je 3. LAN port. Hvala
Da li mogu da se prenamene i portovi na ZTE ruteru?
 
Tražio u subotu IDP broj. Danas me zvali i ponudili 24 meseca po 50% nižoj ceni. Sada je BOX 3 koji imam 4800 rsd, a ja sam ga plaćao 4350 rsd do sada. Odustao sam od prelaska na Yettel na kraju.
 
znaci 24m po 2400? Lepo.
 
Da li mogu da se prenamene i portovi na ZTE ruteru?
koji ZTE, za xDSL ?

konfiguracija: http://192.168.1.1
sifra za ZTE H168N V3.5
Username: admin
Password: 20pZt321/mod3m
za starije
Username: admin
Password: tzlkisonpk
ili za jos starije
Username: admin
Password: ztonpk
kada udjes ides u WAN configuration, kliknes na IPTV wan, i na njemu u Port Binding odchekiras LAN2 i LAN3, a na Internet WAN checkiras LAN2 i LAN3 (tu je vec LAN1 i LAN4 chekirano) pa save/apply
 
Poslednja izmena:
Sutra krecu nove cene Box paketa, info proveren od radnika u Mts-u. Danas ko uhvati, uhvatio je zadnji voz po starim cenama :)
 
Zamislite moju situaciju. U subotu mi je crklo sve. Telefon, internet i televizija. Zvao nekoliko puta, kukao, molio, samo nisam pretio da pošalju ekipu da vide šta nije u redu. Danas 20. 03. oko 12.50 je proradio ruter. Onda su još nešto čačkali, resetovali ruter, namestili i otišli. Meni konačno laknulo, ali 10 minuta nakon popravka stiže hladan tuš. Opet ništa ne radi. Zvao ja opet kol-centar, kažu: Kolege su još na licu mesta rešavaju vaš problem. Oko 15.00 Pogledam ja MojMTS da vidim ima li šta novo: Kad ono u sekciji podrška" piše Problem rešen.
Sada sam opet i bez televizije i bez interneta i morao sam da podnesem novi zahtev za rešavanje problema. Ne znam više šta da radim. Pišem mejlove, zovem svaki dan 5 puta i samo dobijam robotski odgovor "strpite se još malo". Ko zna kada će radnici doći sledeći put.
 
Tražio sam, ali dotična gospodja kaže da se javim 4. februara. Onda sam razmišljao kako da se vratim u prošlost. Kanda je kod njih sve isplanirano unazad. Valjda je mislila da se javim 4. aprila.
 
Samo zabeleži koliko si bio bez usluge.
Kada dođe račun, lepo napiši prigovor na račun i traži umanjenje računa.
Ne bi trebalo da bude problema. Nije se meni dešavalo ali kod tetke su pokidali instalaciju u ulici neki izvođači radova. Prošlo bez problema.
 
+1, traži umanjenje. Ja dok sam bio na vdslu, jedno vreme non stop prekidi i pucanje neta, a ovamo "šaljemo ekipu". Počeo sam da hvatam screenshot za svaki sat koji ne radi net, jer svakako radim 8 sati za računarom, a često i duže, pa mi nije bio problem.

Tražio umanjenje, oni tražili dokaz, ja zipujem sve ss i pošaljem. Nakon toga je bilo još jedan, dva meseca kad su bili prekidi, ponovo tražio umanjenje, ali nisu tražili dokaze, jer su valjda smatrali da sam besposlen kad mogu da hvatam tolike ss-ove. :)
 
koji ZTE, za xDSL ?

konfiguracija: http://192.168.1.1
sifra za ZTE H168N V3.5

za starije

ili za jos starije

kada udjes ides u WAN configuration, kliknes na IPTV wan, i na njemu u Port Binding odchekiras LAN2 i LAN3, a na Internet WAN checkiras LAN2 i LAN3 (tu je vec LAN1 i LAN4 chekirano) pa save/apply
Izgleda najstariji iz septembra 2020,usao sa Username: admin,Password: ztonpk.
Da li na prvoj slici odcekiram port 3?
Samo on bi mi trebao.
A na drugoj slici cekiram isto port 3?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    152.3 KB · Pregleda: 26
  • 2.jpg
    2.jpg
    153.2 KB · Pregleda: 26
bash tako, tamo gde ti je chekiran LAN3 za IPTV (proveri obe IPTV mreze), odchekiras i kliknes Apply
a tamo gde su ti chekirani LAN1 i LAN4 za internet (proveri obe Internet/"HSI" mreze), chekiras LAN3 i kliknes Apply

2 mreze postoje jer AD je za ADSL, a bez sufixa za VDSL, pa se koristi ona u zavisnosti na koji tip mreze si prikacen, najbolje promeniti u oba tipa (tj. sve cetiri mreze)
 
Poslednja izmena:
Mts je objavio nove cene za BOX pakete.

Poskupeli su najjeftiniji paketi, a najskuplji su pojeftinili. U skladu sa borbom protiv siromaštva 😂

Bacio sam pogled na cene Box4. Razlike su i u brzini Interneta i gigabajtima uz mobilnu liniju.

Nove cene za Box4:

Crveni 200/20, 12+6GB - 5199 din.
Plavi lite 400/80, 25+12GB - 5599 din.
Plavi 600/160, 50+25GB - 6199 din.
Beli 600/160, 50+50GB - 6899 din.
Zlatni 1000/400, neograničeno GB - 7299 din.

Stare cene:

Crveni 150/20, 12GB - 4599 din.
Plavi lite 250/80, 25GB - 5399 din.
Plavi 500/160, 50GB - 6199 din.
Beli 500/160, 50GB - 6899 din.
Zlatni 1000/400, neograničeno GB - 9999 din.
 
Navukli su milion korisnika sa besplatnim mesecima, sad ide lupanje po usima
 
Evo drugi put kako su povecali samo download u godinu-i-neshto dana, upload ratio sve vise i vise asimetricniji, osim na zlatnom paketu (koji je jedini nacin da se dobije 1gbps sa priblizno 2:1 koliko bi i trebalo da bude na optici), tako da ako hoces samo gigabit internet moras da placas i TV+Mobilni, ali barem je samo 2x skuplji nego 600mbps paket, dok je pre bio 3x skuplji nego 500mbps paket
 
Kako nije…? Odlično je na optici, gde imaš i Yettel alternativu, gde MTS nema gde i mora da ponudi 50%… plaćao bi istu cenu na VDSL-u…?
 
Neće ni Yettel moći dugo sa ovim cenama. U pregovorima sa njihovom službom, skrenuli su mi pažnju da požurim ako želim da sklopim ugovor sa njima, jer će od prvog promeniti uslove. Da li je to bila poslovna taktika ili istina, videćemo za desetak dana.
 
Mts je objavio nove cene za BOX pakete.

Poskupeli su najjeftiniji paketi, a najskuplji su pojeftinili. U skladu sa borbom protiv siromaštva 😂

Bacio sam pogled na cene Box4. Razlike su i u brzini Interneta i gigabajtima uz mobilnu liniju.

Nove cene za Box4:

Crveni 200/20, 12+6GB - 5199 din.
Plavi lite 400/80, 25+12GB - 5599 din.
Plavi 600/160, 50+25GB - 6199 din.
Beli 600/160, 50+50GB - 6899 din.
Zlatni 1000/400, neograničeno GB - 7299 din.

Stare cene:

Crveni 150/20, 12GB - 4599 din.
Plavi lite 250/80, 25GB - 5399 din.
Plavi 500/160, 50GB - 6199 din.
Beli 500/160, 50GB - 6899 din.
Zlatni 1000/400, neograničeno GB - 9999 din.
Sad gledam na sajtu MTS-a. Download su povećali, ali su upload smanjili. Sada su brzine 200/10, 400/40, 600/80, 1000/200.
 
Si siguran da to nije za INTERNET pakete koje niko ne koristi? Oni su uvek imali duplo manji upload nego BOX paketi.
Jutros kada sam gledao BOX pakete, upload je i dalje bio isti (kao sto je napisao rkramer).

EDIT: gle stvarno su promenili malo pre. Mora da je neka greska jer sada INTERNET paketi imaju veci upload nego BOX paketi, sto nema smisla.
EDIT2: evo sada povecavaju upload brzinu na box paketima da bude 2:1 ! Znaci ladno edituju sajt u realnom vremenu kako ga citamo

brzine trenutno su 200/100, 400/200, 600/300 (na BOX3 i dalje stoji 600/80 lol) i 1000/500
 
Poslednja izmena:
MTS-u je bitan monopol i brojke… možda jednog trenutka usisaju i Yettel u svoje carstvo, ako ovi naprasno reše da se izgube sa našeg tržišta… za sad, odlazak sa čarobnog Boxa je trn u oku…
 
Ne verujem da yettelovih 50-tak hiljada aktivnih hipernet korisnika pravi neku veliku razliku MTS-u.
Ali dobro je imati prelazak kod njih kao pretnju da se dobije popust slican kao za nove korisnike pri obnovi ugovora (nadam se da ce ovo i dalje funkcionisati kada mi stigne vreme za to)
 
Poslednja izmena:
Iskreno, bio sam u zabludi da je dosta manje na Hypernetu… ovim talasom poskupljenja gube sigurno i vdsl, koaksijalne na Supernova… u ukupnom broju to je solidan odliv…
 
Za nas sa vdsl i bez mogućnosti za optiku i bez šansi za nekog drugog provajdera ovo je preterano...mogli su barem u crvenom boksu da idu do 50 mbps za koga postoje uslovi i da recimo TV uslugu prošire nekim paketom ali jok. Sa 4000 na 5200 za nekih petnaestak meseci, kraj saradnje u novembru na vidiku.
 
Ja sam pre par godina hteo da spojim sve u BOX4, medjutim uslov je bio neki paket 20/1 a to kod mene nije moguce, cak i kada sam rekao ma dajte vi meni taj paket a ja cu sa tehnickom sluzbom da se dogovorim da mi smanje brzinu kako bi radilo stabilno jer sam jedan ceo ugovor tako isterao. Oni kazu nema tehnickih mogucnosti, na moje pitanje a kako pre 3 godine bilo a sada nema a nista menjali nisu, nisam dobio odgovor.
 
EDIT2: evo sada povecavaju upload brzinu na box paketima da bude 2:1 ! Znaci ladno edituju sajt u realnom vremenu kako ga citamo

brzine trenutno su 200/100, 400/200, 600/300 (na BOX3 i dalje stoji 600/80 lol) i 1000/500

Editovanje sajta u realnom vremenu nije problem, ali meni deluje da oni prave pakete u realnom vremenu!

Nove cene su fiksirane, a sadržaj paketa se menja na osnovu fidbeka na Bench forumu 😂
 
Nazad
Vrh Dno