Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ko je još dobio na računu dodatni trošak: Iris TV dodatni STB 50 od 161,29 din ? Ovo je novi račun za Plavi box 4 lite koji sam potpisao prošlog meseca.

Imam 3 STB uređaja još od pre četiri godine kada je ugrađena optika. Nikada nisam imao dodatni trošak za njih. Još uvek koristim jedan, jer nismo iskoristili ostale jer nismo kupovani dodatne televizore.
 
Ko je još dobio na računu dodatni trošak: Iris TV dodatni STB 50 od 161,29 din ? Ovo je novi račun za Plavi box 4 lite koji sam potpisao prošlog meseca.

Imam 3 STB uređaja još od pre četiri godine kada je ugrađena optika. Nikada nisam imao dodatni trošak za njih. Još uvek koristim jedan, jer nismo iskoristili ostale jer nismo kupovani dodatne televizore.
Novi Box paketi imaju samo jedan besplatan dodatni STB uredjaj, sve preko se placa.
 
Ističe mi ugovorna obaveza za 10ak dana. Imam box 4 (najjeftiniji). Vidim da je sad aktuelna akcija 50 posto popusta prvih godinu dana za nove korisnike. Koliko je teško dobiti tu ponudu za nas postojeće korisnike?
 
Meni istekao ugovor, stigao veci racun za nekih 300 din.
Zvao da ih pitam sta imaju da ponude i dali bi mi 5 meseci 50% i to je to.
Presao sam u SBB, EON Lite 15 meseci 50% popusta.
Cekam da dodju i ugrade SBB, i vracam opremu MTS-u.

Brzina neta ista ostala, tv ne gledam tako da mi sve jedno kod kog operatera cu biti.
 
Mala pomoc.
Cale mi je u stanu u Zelezniku i uveo je sbb pre nekih godinu-dve.
Posto je sav sport otisao na Arenu,kako da mu sad nadjem opciju za tih 10 arena sport kanala?

Do isteka ugovora ima jos dosta,tako da opcija da prelaska sad nije u mogucnosti!

edit:
Cale nema pametan TV,nego onaj stariji.
 
Jel dobio jos neko zateznu kamatu sa majskim racunom? Navodno zatezna kamata se dodaje na racun za maj, ukoliko neki racun nije placen na vreme od decembra do maja, a kod mene svi placeni na vreme. Nevidjeno pilicarenje.
 
Ево да не буде да сам дао погрешну информацију, након мог питања зашто не може плави - плави кад је скупље и другачије,
а пише да може током уговора на скупљи, сада ми рекли опет супротно од прошли пут - може... остају повољности које сам имао, али мора уговор на нових 24...
Од прилике од 5 особа 3 рекле једно 2 друго и тако... :giggle:
 
Mala pomoc.
Cale mi je u stanu u Zelezniku i uveo je sbb pre nekih godinu-dve.
Posto je sav sport otisao na Arenu,kako da mu sad nadjem opciju za tih 10 arena sport kanala?

Do isteka ugovora ima jos dosta,tako da opcija da prelaska sad nije u mogucnosti!

edit:
Cale nema pametan TV,nego onaj stariji.
Da li je od SBB-a dobio EON box ili neki drugi?
Ako ima EON pošto je to Android box može skinuti preko BOX-a aplikaciju Arena Cloud i za nekih 5-6€ mesečno imati sve Arena kanale.
 
Moram da vidim sa njim za ovo,da li bi mu dali eon box ako ima stari TV?
Hoćeš da kažeš za stari televizor=katodni tv?
Pa i da mu daju EON box on se veže sa tv-om samo putem HDMI veze, a ne preko SCART-a ili činča.
Tako da ako je gore navedeno u pitanju džaba mu sve mora menjati tv aparat.
 
Moram da vidim sa njim za ovo,da li bi mu dali eon box ako ima stari TV?
Ако мислиш на "кутију" од ТВ-а не може, ако је било који ЛЦД итд може.
Цела поента је да има хдми улаз нема везе да ли је "смарт" или није.
 
Zaboravio sam kao se zove stari TV bez hdmi izlaza,to je taj sa katodnom...
Ok,prepostavio sam da ne moze to preko eon box-a.
Druga opcija mu je preko satelita,to sam mu i rekao,cekam da se sad smisli sta ce dalje,skoro je produzio ugovor kod sbb-a pa mu se sad ne placa i jedno i drugo.

hvala na pomoci.
 
Imaš LCD za 14000,15000din 32"
Najprostije i najeftinije + EON box dobiješ na korišćenje.
Na to dodaš 5€ najeftiniju pretplatu za arena kanale preko aplikacije i sve si rešio.
Mnogo lakše za nameštanje, mnogo elegantnije za gledanje, jer i SAT box-ovi novi ti rade na android i vežu se putem HDMI kabla.
Nema više SCART-a i činčeva.
Da ne pričam posao oko bušenja nameštanja kao i gubici signala kada je tmurno ili zimi padne sneg na tanjir kod satelitske antene.
 
Zaboravio sam kao se zove stari TV bez hdmi izlaza,to je taj sa katodnom...
Ok,prepostavio sam da ne moze to preko eon box-a.
Druga opcija mu je preko satelita,to sam mu i rekao,cekam da se sad smisli sta ce dalje,skoro je produzio ugovor kod sbb-a pa mu se sad ne placa i jedno i drugo.

hvala na pomoci.
Moze i preko T2 tj obicne antene.
Arene su u sd kvalitetu ali posto ima stari tv nece mu biti toliko bitno.
 
Moze i preko T2 tj obicne antene.
Arene su u sd kvalitetu ali posto ima stari tv nece mu biti toliko bitno.
Opet vraćanje tehnološki u nazad???
Valjda ovaj svet i čovečanstvo prave kvalitetnije i pristupačnije tehnologije kako bi nam bilo lakše u životu.
Ako nam je samo jedana tehnologija dovoljna čemu onda bilo kakvo unapređenje?
Treba da živimo kao naše čukunbabe i čukundede u 19. veku i da ništa novo ne pravimo.
Drugo i box ili CAM modul koji MTS daje za prijem pretplatnih DVB-T2 kanala takođe se veže za TV isključivo HDMI kablom ili CI slotom koji isključivo poseduju LCD televizori.
Činčevi i SCART kablovi kao i priključci na katodnim televizora su zauvek otišli u prošlost.
 
Poslednja izmena:
Vidi, razumem ja sta ti hoces da kazes ali moras da shvatis da je psihologija ljudi ovde da se traze nacini samo sto manje da se plati, ako hoces iskreno meni je to sasvim razumljivo uzimajuci celokupnu situaciju u kojoj se nasa drzava nalazi vec duzi niz decenija.
 
Drugo i box ili CAM modul koji MTS daje za prijem pretplatnih DVB-T2 kanala takođe se veže za TV isključivo HDMI kablom ili CI slotom koji isključivo poseduju LCD televizori.
Činčevi i SCART kablovi kao i priključci na katodnim televizora su zauvek otišli u prošlost.
Ne mora isključivo preko HDMI, pogledaj zadnju stranu STB uređaja:
 
Ne mora ako kupi neki adapter hdmi na skart ili hdmi na cinc, jer boks nema nista drugo
 
Ne mora ako kupi neki adapter hdmi na skart ili hdmi na cinc, jer boks nema nista drugo
SCART je analogni priključak kao i činč, dok je HDMI digitalni tako da iako bi postojao na tržištu neophodan bi bio neki audio/video analogno-digitalni konverter nego adapter.
razumem da je psihologija ljudi ovde da se traze nacini samo sto manje da se plati
Uvek je u odnosu na kvalitet i mogućnosti najjeftinija nova tehnologija nego stara.
 
Poslednja izmena:
SCART je analogni priključak kao i činč, dok je HDMI digitalni tako da iako bi postojao na tržištu neophodan bi bio neki audio/video analogno-digitalni konverter nego adapter.
Adapteri-konvertori HDMI na SCART ili na 3RCA postoje i mogu se kupiti čak i na KP.
 
Da ne pričam posao oko bušenja nameštanja kao i gubici signala kada je tmurno ili zimi padne sneg na tanjir kod satelitske antene.
Ja imam total, niti ima gubitaka signala, niti secanja, planinski predeo a koristi se svakodnevno. Češća pojava je nestanak struje ili interneta.
 
planinski predeo
Ključna reč.👏
Antena na postolju u dvorištu, a ispred nje čistina.
Ovde je bilo reči o izuzetno urbanim sredinama gde ima i previše fizičkih ometača signala.
A i kada su gusti tmurni oblaci koliko god da je dobro nameštena antena nivo signala i kvalitet opada (i to dosta) da pojedine kanale dovodi do tzv. kockanja slike
Češća pojava je nestanak struje ili interneta.
Na planinama da pogotovu zimi zbog velikih smetova.
Adapteri-konvertori HDMI na SCART ili na 3RCA postoje i mogu se kupiti čak i na KP.
Znači nije adapter nego konvertor.
 
Imam BOX4 paket sa postpaid brojem kao i dodatni postpaid broj,sto znaci da imam dva postpaid broja,kao i uz ta dva postpaid broja imam dva telefona Samsung A22 64 Gb.
Da li neko zna da li mogu uz sve to gore navedeno da uzmem dodatno paket "Mobilni Net MAX" uz ugovorenu obavezu na 36 meseci i tablet "Galaxy A8 64GB LTE" koji je uz taj paket za 1 dinar,gde mesečna pretplata iznosi 2199,00 dinara?
 
I verovatno prvih 12 meseci po 1 dinar :) Šalim se, naravno. Vidi sa nekim ko ima iskustva ali to mi baš ne deluje da može...
 
Paket Mobilni Net MAX" uz ugovorenu obavezu na 36 meseci i tablet "Galaxy A8 64GB LTE" se placa pretplata ukupna na mesecnom nivou: 2199,00 i to 36 meseci,a uz taj paket ide navedeni tablet,.
 
Jel je ukinuta promocija 12 meseci po dinar za nove korisnike koji priključuju optiku?
 
Nazad
Vrh Dno