Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ili zabode usred gledanja i zamrzne se slika ili kad uključim TV vidi se meni i sadržaj programa ali je slika crna koji god program da se pusti i ne pomaže uključivanje preko daljinskog već mora da se isključi pa uključi na dugmetu pozadi.

To naravno na dnevnoj bazi.

Kako da restartujete STB uredjaj - Iris TV kada je ekran crven ili kad STB "zabode" bez fizičkog isključivanja i uključivanja?

Usmerite daljinski ka STB uredjaju, kliknite i držite plavi taster za gašenje sve dok ne nestane crveni ekran odnosno dok se STB ne isključi. Uključite ga jednim klikom na plavi taster na daljinskom i sačekajte da se softver učita...nakon učitavanja softvera počinje da radi i televizija.

Ovo je za one koje mrzi da ustaju svaki čas da fizički isključuju i uključuju STB uredjaj...
 
Poslednja izmena:
Pre tri dana sam uveo BOX i nikako ne uspevam da postignem download brzinu preko 49.9 preko WiFi (uzeo sam Box sa brzinom 100/20), preko kabla izvuče skoro celu brzinu od 100. S obzirom da nemam ni VPN ni torrente ni druge uređaje koji rade u pozadini i koji bi mogli da smanje izvučenu brzinu na WiFi, postoji li mogućnost da postoji neko ograničenje u ruteru? Pozvao bih ih, ali sam siguran da će reći da ne garantuju za brzine preko WiFi, a jako mi je simptomatično kako download neće da pređe 49.9, ma koji server izabrao i ma koji uređaj koristio.


930d7b069c1e991d9b55f924a82706e2.jpg
 
Poslednja izmena:
Pričamo li o wifi na 2.4GHz ili 5GHz?

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Piše ti lepo na screenshot-u SSID WiFi: "5G mreža" :p

@uncle_eddie: Proveri u podešavanjima rutera / ONT kako je podešen channel width ili ti bandwidth: na 20, 40, 80 MHz ili na auto.

Ako imaš Huawei Q2 ONT to je pod: WLAN > 5G Advanced Network Settings > Channel Width.

Ako već nije stavi da bude "Auto 20 / 40 / 80 MHz".

Uradi istu stvar i za 2.4 GHz WiFi kad si već tu, samo tamo stavi 40 MHz za channel width.
 
Hvala društvo. Promenio sam, ali je i dalje ista priča. Trenutno mi je ovako podešeno
bedbb4bc9c89406708e87a4034e0780b.jpg
53997326603036e1a42d84f7fdf1f497.jpg


Edit: totalni sam noob, sad sam skontao da ruter emituje dve mreže, a ja se nakacio na 2.4G i očekujem stotku. Sve sam sredio sad, hvala!

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na 2.4 GHz ćeš ostvariti 100 Mbps samo ako u tvom okruženju ima lufta da koristi 40 MHz inače neće da može preko 50 Mbps (kad koristi 20 MHz).

Ako već nisu stavi različita imena (SSID) za te 2 WiFi konekcije da odmah znaš koja je koja i na šta se kačiš.
A ne bi bilo loše ni da WiFi channel promeniš sa "Auto" na neki kanal/frekvenciju koja je najmanje zauzeta u tvom okruženju.
 
Da li neko zna da li mogu da koristim MTS iris TV uređaj na drugom ruteru tj. na drugoj IP adresi? Takođe je u pitanju MTS optika.
Malopre sam pokušao i ne prolazi mi poslednji test br. 5, test centralne lokacije.
Pretpostavljam da je uređaj zaključan na već registrovani ruter ali nisam pokušao sa trećim urešajem koji sam dobio uz BOX 4 koji do sada nisam registrovao na mreži
 
Da li neko zna da li mogu da koristim MTS iris TV uređaj na drugom ruteru tj. na drugoj IP adresi? Takođe je u pitanju MTS optika.
Malopre sam pokušao i ne prolazi mi poslednji test br. 5, test centralne lokacije.
Pretpostavljam da je uređaj zaključan na već registrovani ruter ali nisam pokušao sa trećim urešajem koji sam dobio uz BOX 4 koji do sada nisam registrovao na mreži

Mozes ukoliko je na tom ruteru dozvoljen vlan za TV. Ja imam dva uredjaja, oba sam dao kolegama koji isto imaju osnovni iptv ali na mojim stb-ovima koriste HBO i ostale pakete...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozes ukoliko je na tom ruteru dozvoljen vlan za TV. Ja imam dva uredjaja, oba sam dao kolegama koji isto imaju osnovni iptv ali na mojim stb-ovima koriste HBO i ostale pakete...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala.
Pretpostavljam da jeste jer sam već koristio EON preko tog MTSovog optičkog interneta.
 
@renne Da ti javim da mi nisu otključali max tv paket na boxu 4. Na mail nisu ni odgovorili, pa sam pozvao telefonom.

Kaže djevojka, vi ste već imali tv max u boxu 3 kao promociju, pa ste u 4 dodali samo mobilni. Tako da vam ostaje hd plus kako i jeste. Kao nismo novi korisnici tv-a. Ali rekoh nisu prošla 2 meseca ni na boxu 3. Ispriča nešto pojma nemam šta :D

Generalno nije ni bitno.
 
ja bih išao dalje u žalbu i raskid ugovora
tako sam ja izboksovao onomad
 
Ne raskida mi se optika i 12 m gratis zbog ovoga. Ispali su fer pa su mi na 2 broja dali 3 meseca da obnovim ugovor pre isteka, specifično je jer su sa telefonom i bila je tarifa xl + 2700 din. Sa tom tarifom povlašćena je cena telefona. Jedan broj otišao u box 4 i godina dana free. Drugi na Omoriku 1 za 1399. Uštedeli su mi tu više hiljada dinara samo na potpis 3 meseca ranije. Plus ovaj u box godinu dana ode gratis.

Sve sam sredio oko toga, telefone, 200GB itd. Smanjio troškove mesečno baš ozbiljno. 2 ugovora telefon xl +, kućni net, tv, fiksni. U narednih godinu dana će imati od mene mesečno 1399 dinara za O1 + 12 dindze za optiku, tv, fiksni.

U suštini ja sam mesečno plaćao koliko ću za celu godinu 2021.

Jedino što nisam znao da će promocija biti produžena 12 meseci gratis. Mogao sam to da sredim i krajem januara i da dobijem 14 meseci po dinar. 2 x box 3, pa novi nastavak u 4. Nema veze.
 
Poslednja izmena:
Hvala.
Pretpostavljam da jeste jer sam već koristio EON preko tog MTSovog optičkog interneta.

Ne eon, samo telekomov stb.

Telekom stb je u zasebnoj mrezi koja je dostupna samo na telekom infrastrukturi i naravno ako je propusten taj saobracaj (nije konfiguracija porta na ruteru, vec mora kod njih).

Cisto da bude jasnije, probao sam taj isti stb kod mojih roditelja, ali ne radi. Kod ostalih koji imaju uslugu IPtV radi...

Ne znam kako da jednostavnije objasnim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne eon, samo telekomov stb.

Telekom stb je u zasebnoj mrezi koja je dostupna samo na telekom infrastrukturi i naravno ako je propusten taj saobracaj (nije konfiguracija porta na ruteru, vec mora kod njih).

Cisto da bude jasnije, probao sam taj isti stb kod mojih roditelja, ali ne radi. Kod ostalih koji imaju uslugu IPtV radi...

Ne znam kako da jednostavnije objasnim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Malopre su mi u MTS ovoj poslovnici rekli da ne pokušavam jer je MTS ov STB zaključan za moj broj telefona.
Ne znam da li je to tačno ali verujem da su mislili na to i da su sprečili korisnike da koriste pogodnosti dobijanja 3 STB uređaja uz BOX 4
 
Zvali sa skrivenog,ponudili 4 free meseca za produzetak BOX 4 Crveni paket... Koji sledeci korak preduzeti,realno malo je 4 meseca,jer se vezujes,a bukvalno gotovo nikakvu novost i pogodnost u paketu nemas sem tih meseci
 
Imam probelm sa internetom uz box paket. Često puca, nema nikakvog pravila, 2 puta su dolazili i promenili 5 modema i opet isto. Pitanje je da li i kako mogu da raskinem ugovor bez penala, ugovor ističe za 3 meseca, akcija je bila 6m za 1di?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Imam probelm sa internetom uz box paket. Često puca, nema nikakvog pravila, 2 puta su dolazili i promenili 5 modema i opet isto. Pitanje je da li i kako mogu da raskinem ugovor bez penala, ugovor ističe za 3 meseca, akcija je bila 6m za 1di?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Ja sam imao identican problem pre par godina na VDSL-u... menjali modem, menjali setovanja u centrali vise puta, smanjivali brzinu bez uspeha.
Ispostavilo se da je problem bila glavna telefonska uticnica u stanu. Zamenio uticnicu i kompletan kabal do modema i od tada nisam imao problema.
Ne mora da znaci da je i kod tebe isti problem ali ne kosta te nista da proveris.
 
Heh, pa to se prvo proverava & menja :D Tj drugo, prvo proveriš na šta liče konektori u spliteru.
 
Kod ovih iz telekoma ne moze da ih ne zoves 100 puta, tek posle 7 dana sam uspeo da dodam brojeve za deljenje, posle kad sam uspeo dodjeno 100gb,a ne 200gb...mislim i 100 je dovoljno, ali kad vec daju 200...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
To si mogao i sam u aplikaciji na telefonu ili na portalu.

200 gb ide samo ko je potpisao u periodu 01.12.2020.-31.01.2021.
 
Imam sad Box4 plavi i prešao bi na Box2 fiksni i internet 50/8 kao što je i sad u paketu.Ugovor mi ističe osmog februara.Išao sam u poslovnicu i radnica mi je rekla da moram da čekam da prođe 15 dana od dana prestanka važenja ugovora pa tek onda da raskinemo ovaj ugovor i pišemo nov.Da li stvarno ide tako postupak ili može to i efikasnije da se uradi.
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6287939]To si mogao i sam u aplikaciji na telefonu ili na portalu.

200 gb ide samo ko je potpisao u periodu 01.12.2020.-31.01.2021.
Nije mi dozvoljavalo, stalno izbacivalo doslo je do greske ne serveru... Ugovor potpisan 29.12.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
"Svi korisnici koji se u promo periodu opredele za novi BOX 3 paket, umesto povoljnosti 12/6/3/1 mesec po 1 dinar imaju na raspolaganju mogućnost kupovine uređaja"

Da li novi korisnici koji nemaju uslove za optiku potpisu ugovor (cekajuci) optiku u zgradi (ulici) imaju pravo da biraju mesece besplatne ili uredjaj na rate?

Ovo se odnosi na bas,bas nove korisnike?
Nikad na toj adresi ni fiksni ni internet mts
 
Zvali sa skrivenog,ponudili 4 free meseca za produzetak BOX 4 Crveni paket... Koji sledeci korak preduzeti,realno malo je 4 meseca,jer se vezujes,a bukvalno gotovo nikakvu novost i pogodnost u paketu nemas sem tih meseci

Sacekaj da ti istekne ugovor, spakuj sve sto si dobio od njih i pravac poslovnica. Raskini ugovor i podnesi zahtev za novi po promociji koja traje do 31.12.2021 (12 meseci po 1RSD)
 
"Svi korisnici koji se u promo periodu opredele za novi BOX 3 paket, umesto povoljnosti 12/6/3/1 mesec po 1 dinar imaju na raspolaganju mogućnost kupovine uređaja"

Da li novi korisnici koji nemaju uslove za optiku potpisu ugovor (cekajuci) optiku u zgradi (ulici) imaju pravo da biraju mesece besplatne ili uredjaj na rate?

Ovo se odnosi na bas,bas nove korisnike?
Nikad na toj adresi ni fiksni ni internet mts

Nema povoljnosti za one (vecinu) bez optike
 
Nazad
Vrh Dno