Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

1. Ukljucis Q11
2. Kad udje u svoj uobicajen meni na daljinskom ukucas: *104030* ; zatim pritisnes dugme za 'settings' jednom [dugme iznad zute loptice] ; Q11 ce uci u poseban meni, a zatim ukucas kod 8288;
3. Dobices novi meni; u segmentu TV settings nacices opcije

Dodatak: SBB EON aplikacija koju sam instalirao korsiti maksimalni protok od 4Mb/s. Kanali izgledaju losije nego na Q11 i losije nago na SBB Cisco D3 STB.
Nikako ne mogu da udjem taj meni.
Kada ukucam taj kod nista se ne desava.
Moze malo.pojasnjenje.
Da li treba da restartujem stb..ili ruter...ili........
Sve radim kako si napisao, ali očigledno negde gresim

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Nikako ne mogu da udjem taj meni.
Kada ukucam taj kod nista se ne desava.
Moze malo.pojasnjenje.
Da li treba da restartujem stb..ili ruter...ili........
Sve radim kako si napisao, ali očigledno negde gresim

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk

Kad ukucas samo kod nista i ne treba da se desi.
Dakle, ukucas kod, i odmah zatim pritisnes dugme "settings" jednom, na daljinskom upravljacu - tek tada treba nesto da se desi. tj. otvorice ti se novi ekran za unos drugog koda.
 
Kad ukucaš kod (home ekran, mislim da može i ako si na nekom programu, mrzi me sada da čačkam), dolazi na red "settings" dugme. To je ovo dugme:
unnamed.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozz forumasima. Bio bih zahvalan za savet oko sledeceg: kako povezati HG8245Q2 sa drugim ruterom, konkretno Mercusys AC12G? Nemam izlaz na Lan1 i Lan4 portu tj. konektovan je, svetli Wan lampica na Mercusys-u ali nema neta. Mercusys sam bez problema i bilo kakvih podesavanja povezao na Sbb-ov EPC3928s.
Sta treba podesiti na Huawei-u, sa administratorskim pristupom?
 
bio sam u poslovnici da se raspitam za prijavu na box 4 iako trenutno ima mob broj pod vazecim ugovorom jos godinu dana (uzeo sa telefonom na rate dve godine, trajanje ugovora 3). I moze. Kaze, 6 meseci ne placam pretplatu, a onda do isteka ugovora placam vecu cenu (koja je navedena sa telefonom) pa kad istekne ta obaveza vraca se na cenu bez telefona. Neobicno ali eto i takva kombinacija moze ako nekome zatreba da zna. Ako je situacija da postoje rate za telefon, naplacuju 1 din 6 meseci plus ratu za telefon, a posle kao ono gore sto sam napisao plus rata za telefon dok se ne isplati.
 
Pozz forumasima. Bio bih zahvalan za savet oko sledeceg: kako povezati HG8245Q2 sa drugim ruterom, konkretno Mercusys AC12G? Nemam izlaz na Lan1 i Lan4 portu tj. konektovan je, svetli Wan lampica na Mercusys-u ali nema neta. Mercusys sam bez problema i bilo kakvih podesavanja povezao na Sbb-ov EPC3928s.
Sta treba podesiti na Huawei-u, sa administratorskim pristupom?

Tako sto ces da udjes u Q2 i WAN podesavanja, odaberes Internet konekciju i "WAN mode" promenis u Bridge WAN.
 
Kad ukucas samo kod nista i ne treba da se desi.
Dakle, ukucas kod, i odmah zatim pritisnes dugme "settings" jednom, na daljinskom upravljacu - tek tada treba nesto da se desi. tj. otvorice ti se novi ekran za unos drugog koda.

Ja sam našao navedena podešavanja, probao 4K24, 4K25 i 4K30 opcije i jedino što sam dobio na TV-u je 1080p. Inače TV je 4K.
 
1. Ukljucis Q11
2. Kad udje u svoj uobicajen meni na daljinskom ukucas: *104030* ; zatim pritisnes dugme za 'settings' jednom [dugme iznad zute loptice] ; Q11 ce uci u poseban meni, a zatim ukucas kod 8288;
3. Dobices novi meni; u segmentu TV settings nacices opcije

Dodatak: SBB EON aplikacija koju sam instalirao korsiti maksimalni protok od 4Mb/s. Kanali izgledaju losije nego na Q11 i losije nago na SBB Cisco D3 STB.
A kod meno obrnuto.
SBB EON app kod mene ima protok od 7Mb/s, i kanali izgledaju neuporedivo bolje nego na Q11. Naročito je bolje na "HD" kanalima, mada su i "SD" lepši na EON aplikaciji.
Uzgred EON aplikacija je instalirana na Samsung smart tv-u. U pitanju je MU6172.
Možda su i podešavanja na aplikacijama različita u odnosu na model TV-a. Na mom tv-u je maximalno 7Mb/s protok na EON aplikaciji.

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Nije ti baš pravedno poređenje jer porediš sa jedne strane signal ("sliku" :d) koji šalje STB (za Telekom IPTV) a sa druge strane direktna obrada od strane samog TV-a jer koristiš app a ne STB.
Naravno da TV radi bolju obradu (i upscale ako je 4K TV) nego krš jeftini od STB.

Al eto kad raspali Telekom servis ni nema SmartTV app...
 
Nije ti baš pravedno poređenje jer porediš sa jedne strane signal ("sliku" :d) koji šalje STB (za Telekom IPTV) a sa druge strane direktna obrada od strane samog TV-a jer koristiš app a ne STB.
Naravno da TV radi bolju obradu (i upscale ako je 4K TV) nego krš jeftini od STB.

Al eto kad raspali Telekom servis ni nema SmartTV app...
Ma sve si u pravu, nego @bane_tech kaze u svom zapazanju da je kod njega na "SBB EON" app maksimalni protok od 4Mb/s i da je slika bolja na "Q11" stb.
A ja kazem kod mene kontra. Prvo "SBB EON" app na tv-u kod mene ima maksimalni protok od 7Mb/s, i čini mi se da je slika mnogo bolja, naročito kada se puste hd kanali....
Ovo ostalo si 100% u pravu.
Jedino šta me veže za telekom je iskreno da ti kažem cena.

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Primetio sam šta je napisao ali me mrzi da po 15468 put objašnjavam šta znači "Auto" opcija za kvalitet na Eon aplikacijama. I razliku između CBR i ABR :D
I ne, nisu podešavanja kvaliteta / bitrate na Eon app različita u zavinosti od modela TV...
 
Primetio sam šta je napisao ali me mrzi da po 15468 put objašnjavam šta znači "Auto" opcija za kvalitet na Eon aplikacijama. I razliku između CBR i ABR :D
I ne, nisu podešavanja kvaliteta / bitrate na Eon app različita u zavinosti od modela TV...
Hteo sam da kazem "različita u odnosu na operativni sistem"
Nije ista za android tv, i za smart tv, ima male rzlike. Odnosno nije ista android mobilna verzija app i verzija za android tv. Kad kazem nije ista mislim upravo na ta sitna podesavanja vezano za audio kvalitet kao i "CBR i ABR"

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Tako sto ces da udjes u Q2 i WAN podesavanja, odaberes Internet konekciju i "WAN mode" promenis u Bridge WAN.

Probao sam kao sto je navedeno i nece. Da li je potrebno nesto dodatno podesiti, bilo na Huawei-u bilo na Mercusys-u? Inace, plan je da Huawei stoji i baca Wifi u jednoj prostoriji a Mercusys u drugoj, postoji potreba za dva rutera.
Hvala bane_tech na trudu.
 
@DUSANSUNI: Podešavanja kvaliteta (i sam stream koji ti servira server) bi trebala da su 100% ista i za AndroidTV, WebOS i Tizen OS... Audio kvalitet nema podešavanja :D Obrni okreni dobijaš AAC od beše 96 kbps.
 
Pozdrav postovani forumasi. Isto pitanje, imam 4k tv, sta odabrati? 4kp25, 4kp24 ili 4kp30? Imam iptv Mts, optika. Pretpostavljam da 1080i i 1080p trebam da promenim ako zelim bolju sliku? Hvala u napred.
 
Ma sve si u pravu, nego @bane_tech kaze u svom zapazanju da je kod njega na "SBB EON" app maksimalni protok od 4Mb/s i da je slika bolja na "Q11" stb.
A ja kazem kod mene kontra. Prvo "SBB EON" app na tv-u kod mene ima maksimalni protok od 7Mb/s, i čini mi se da je slika mnogo bolja, naročito kada se puste hd kanali....
Ovo ostalo si 100% u pravu.
Jedino šta me veže za telekom je iskreno da ti kažem cena.

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk

Ovo je netačno, probao kod mene na optici i LG 4k tvu, znacajno bolja slika je na mts HD kanalima nego na Eon aplikaciji. Zato sam i odustao od eona.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa to i ja često napomenem, meni je poprilično bolja slika na MTS-u
 
Ovo je netačno, probao kod mene na optici i LG 4k tvu, znacajno bolja slika je na mts HD kanalima nego na Eon aplikaciji. Zato sam i odustao od eona.


Sent from my iPad using Tapatalk
Kako netačno???
Nerazumem....
Ja sam rekao da je kod mene, napominjem kod MENE, bolja slika na na "SBB EON" app u idnosu na mts-ov "Q11" stb.
"SBB EON" app, kao i mts iptv "Q11" stb gledam na 4k uhd Samsung TV-u.
Ja sad neznam mozda je do tv-a, do onterneta, ali kod mene kao i kod.svih onih koje je znam je tako.
Ja nisam rekao da je kod tebe mozda drugačije.....


Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Ne znam, možda nije optika? Ja bih malo istražio, deluje da imaš neki problem ako si na optici.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Trenutno imam sbb d3 (coax) i mts q11(optika).
Slika HD kanala je za nijansu bolja (vivid boje) na mts, ALI (veliko ALI) na mts-u nema vraćanja na HD kanalima, nego na sd kanal pa gledajte film od početka.
 
Ja sam do novembra imao d3i sbb pa su mi zamenili za eon ott i odmah sam im se zalio da je bolji kvalitet slike bio na d3i posebno HD kanala a od pre mesec dana koristim i mts iptv tako da sam paralelno poredeci dosao do zakljucka da je kvalitet slike i zvuka neuporedivo bolji na mts iptv platformi i SD a posebno HD kanala... slika je neuporedivo ostrija i cistija i kod SD i opet kazem posebno kod HD kanala... mts sam koristio i pre 5 godina ali sam zbog ponude kanala presao na sbb ali se sada se situacija promenila pa sad igrom slucaja koristim obe usluge dok mi ne istekne ugovor sa sbb... kod iptv-a mi na svim kanalima gde ide dolby zvuk tv uredjaj signalizira da ide taj zvuk dok kod eona toga nema... ko prati pink kanale takodje napominjem da su pink kanali u mts-u kao u HD u poredjenju sa losim kvalitetom slike istih putem eona... sve to pratim na LG 4k nanocel modelu sk8500 preko mts vdsl i HD paketa iptv
 
Znači još uvek nisi naučio kako da podešiš EOn app na CBR i "do 7 Mbps" stream? :D Pa da si onda uporedio sa D3i...
 
Trenutno imam sbb d3 (coax) i mts q11(optika).
Slika HD kanala je za nijansu bolja (vivid boje) na mts, ALI (veliko ALI) na mts-u nema vraćanja na HD kanalima, nego na sd kanal pa gledajte film od početka.

I ovo je samo delimično tačno. Skoro svaki dan vraćam slagalicu na RTS HD koju gospođa ne propusta, a često propustimo vreme emitovanja. Neki HD kanali imaju vracanje neki nemaju. Nisam često koristio pa bih morao da proverim.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
I jos jedno pitanje. Juce kupih tv 4k, radi preko iptv-a Mts optika. Sve radi uredno, ali kada zelim da vratim nesto u nazad, recimo od juce (opcija 7 dana u nazad), prebaci se i nema ni slike ni tona? Pise losa veza sa hdmi kablom? Sat u nazad radi. Kada restartujem stb proradi opcija 7 dana u nazad, cim ugasim tv, ukljucim ne radi opet.
 
I ovo je samo delimično tačno. Skoro svaki dan vraćam slagalicu na RTS HD koju gospođa ne propusta...

Hbo 1/2/3, cinemax1/2 u hd nemaju vraćanje, u sd varijanti imaju, dok rts1 hd ima vraćanje. Nije mi jasna logika.
Mada realno najviše mi smeta nedostatak liste omiljenih kanala poredjanih po mom izboru.
 
Znači još uvek nisi naučio kako da podešiš EOn app na CBR i "do 7 Mbps" stream? :D Pa da si onda uporedio sa D3i...

Koristim eon smart tv aplikaciju i 2 eon ott uredjaja i na svakom je podeseno CBR kvalitet do 7 mbps i kvalitet slike je losiji nego na mts iptv platformi...
Glavni razlog sto sam bio prinudjen da uzmem i mts iptv je sto imam 3 tv-a a samo na jednom LG sto sam vec naveo mogu eon smart tv aplikaciju koja dodatno ima losiji kvalitet slike posebno HD kanala jer ne moze kako treba da izvuce titlove prevoda koji su mutni na HBO, Fox i Cinestar HD kanalima dok su preko ott uredjaja ok i kada sam pokusao to da resim iz tehnicke sluzbe SBB su mi rekli da eon smart tv aplikacija ne moze bolje a ne mogu da ugovorim 3 eon ott uredjaja na 1 ugovor... kad su azurirali eon sa ovim novim profilima na eon smart tv aplikaciji mi izaslo obavestenje da je aplikacija zastarela i da predjem na naprednije uredjaje...
Napominjem da se radi o eon ott usluzi za korisnike van sbb mreze
 
Ne znam, možda nije optika? Ja bih malo istražio, deluje da imaš neki problem ako si na optici.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ne ne nije optika...
Mozda je i do tv-a..
Inače u putanju je Nis.
Znaci kanali u "sd" rezoluciji i nekako, ali "hd" kanali stvarno neuporedivo belje na "EON" app.
Po strani to što je cela "mts-ova" platforma krš, i sramota za jednog od dva najveća tv provajdera, sam kvalitet slike je opet kažem kod mene bolji na "EON"


Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
@djmirun:

Ja nisam ni poredio IPTV i Eon već sam samo komentarisao ovu tvrdnju da je slika na D3i mnogo bolja od one na Eon boxu. Pošto su i drugi tvrdili slično pa se na kraju ispostavilo da gledaju "do 4 Mbps" stream.

A razlika kvaliteta titlova je verovatno ta što SjBB na Eon stream-u "lepi" (= hardcode) titl na samu "sliku" / na video i onda to još dodatno encode-uje na niže rezolucije i niži bitrate pa dojilje takav krajnji rezultat.

p.s. I ja sam bivši D3i korisnik koji je "migrirao" na Eon OTT.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno