Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kartice > Izabereš karticu> Podešavanja > Kanali potrošnje > Transakcije gotovine uključiš
 
Ima li nekog ko je u poslednjih mjesec-dva izradjivao novu karticu (prvenstveno me MC zanima, naravno), koliko im je trebalo u prosjeku?
Cini mi se da su nesto ranije ljudi pisali da su cekali i do mjesec dana (mada ne mogu da tvrdim da je to bilo na ovoj temi)...
 
Ja sam čekao više od mesec dana, ali prva kartica se "kao izgubila", pa sam čekao drugu
 
Ja otvorio racun pre 2 nedelje i tek danas kad udjem u aplikaciju pise da je dina aktivna a master ne, to bi trebalo da znaci da su izradjene kartice i poslate a mozda nista ne znaci [emoji2]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Znaci, nema pravila... A generalno mogu da se pripremim na jos dodatnih 15-ak dana cekanja, ocigledno.

Nije mi jasno sto im je toliki problem uruciti karticu kad je vec izradjena!? I kod mene vec danima (5+) stoji da je Dina aktivna, MC neaktivna.
 
По том питању нису нимало одмакли од самог почетка рада.Правило је да правила нема.
 
Za ljude iz Beograda je verovatno najbrzi nacin da dobiju karticu taj da im kazu da je ne dostavljaju na kucnu adresu nego u filijalu. Meni kada nije stigla kartica (poslali postom ali nikada nije isporucena), ja sam nazvao call centar i trazio da mi dostave u flilijalu i pozovu me kada bude tamo da dodjem po nju. Posle nekoliko dana su me pozvali i otisao sam po karticu.
 
Takođe, nestala kartica, zvao kc i sutra je bila u poslovnici...
 
Eto juce postovah da nikako da dostave karticu a danas stize, 16-17. dan od potpisivanja. Srecom pa eto meni bar nisu zagubili, pa sam ja koliko vidim i odlicno prosao. :D
Ali sto kaze Nothingman, najbolje preko poslovnice ici ko moze i kome se zuri (kao sto je meni).

A sto se tice poslovnica, izgleda da je jedna otvorena i u Novom Sadu, u sastavu nje je i onaj bankomat za uplate/isplate o kom smo pisali u temi nesto ranije. Ne smijem da se zakunem da nije obicna mts poslovnica, ali cini mi se da je pisalo na vratima "mts Banka" kad sam nekidan brzinski prosao tuda.

5 godina je validnost ako se ne varam i da naplacuje se ponovno izdavanje.
Da, pisalo je 5 godina kad sam otvarao racun online, ali kad mi je stigao ugovor postom u njemu stoji 3 godine. Moguce da ga nisu azurirali.

Hvala za info.

I samo da rijesim dilemu ovdje, sad je vaznost 3 godine (bar za moj MC, Dina je i dalje 5 godina).
 
Evo i meni danas stigle kartice posle 16 dana, izgleda se malo ubrzali [emoji2]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Postoji li neki opšti limit za podizanje gotovine sa bankomata drugih banaka?

Pokušao da podignem 80, pa 50 i 30k na 2 bankomata (OTP i ERSTE) i dobijem poruku:

Neuspesno koriscenje kartice br. xxxxxxxxxxxxxxxx kod OTP BGD, u iznosu od 80,000.00 RSD. Razlog odbijanja: prekoracen dozvoljeni limit po kartici. Raspolozivo stanje: xxxxxxx RSD.
Vasa mts Banka


Novca ima dovoljno.

Nema limita u app.


d137bd1663d287692a50e17c56c8caa3.jpg


08bec981555da9f54c54851fff546c0f.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poštovani,

maksimalni iznos za podizanje novca  na dnevnom nivou  je 80.000,00 RSD ili 600 EUR -a.

Srdačan pozdrav,

Vaša mts Banka


Ovo sam pitao za MTS bankomat, ne znam kako je za tuđe, ali digao sam pre neki dan bez problema na bankomatu Poštanske 70000din.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ZA OTP ne bi trebalo da bude problema sto se samog bankomata tice (ovo pricam za njihove kartice), moze da se podigne veci iznos. Za erste su mi sluzbenici rekli da bankomat ne moze da izbaci vise od 40k, pa ako hocu vise, moram iz vise transakcija. E sad, to sto nije proslo ni 30k kod tebe, ocigledno treba da ih kontaktiras.
 
Definitivno moram sutra da ih nazovem.

Mada imam i filijalu na 500m.

Mogu i da odem i podignem novac istovremeno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imaš dnevne, mesečne, nedeljne limite koje sam podešavaš za svoj nalog.
Možda treba desktop, nema u app.
Isto postoje i limiti po broju transskcija.


Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Bas gledam ove dnevne/nedeljne/mjesecne limite i po default-u (znaci, nisam nista mijenjao od otvaranja racuna) stoji 9999999 za dinare i 999999 za eure - da li ovo znaci neogranicen limit ili bukvalno nepunih 10 miliona dinara / 1 milion eura kao sto pise (mada je i to skoro pa neograniceno)? Ili mozda nesto trece, kao neke podrazumijevane minimalne cifre iz ugovora recimo (mada se ne mogu sjetiti da je nesto pisalo tamo), daleko bilo? :D
 
Poslednja izmena:
Proradio je bankomat u Merkatoru na Novom Beogradu. Uspešno sam uradio dinarsku uplatu i deviznu isplatu.

Super je što ne mora da se gura kartica, već može da se očita prislanjanjem. Zbunilo me samo to što kad sam uneo PIN odmah mi je izašao slip na kome piše: Vaš pin je verifikovan. Ne znam čemu to bacanje papira.

Bezbednosni propust vidim u tome što na slipu piše pun broj računa, a koji je jelte broj mobilnog telefona. Da ne ulazim u raspravu o mogućim zloupotrebama, dovoljno je da neko dokon uzme slipove koje ljudi bace tu, kupi karticu na trafici i počne da zove ljude: "Brate, vidim podigao si danas 80 hiljada sa računa, daj neki dinar da ti bog da sreće i zdravlja..."
 
Imala ili ne opcija ne smeju da stampaju ceo broj racuna.
 
Ima opcija. Pita da li da se štampa slip. I slip može da se stavi u novčanik, umesto da se baci tu. Ali opet, nema razloga da ispiše ceo broj računa na tom slipu. Sakriju 3-4 cifre u sredini i rešen problem.
 
I ja sinoc prvi put podizao devize na bankomatu u Novom Sadu, naravno sve radi ok, ali mi je takodje bio cudan taj inicijalni slip sa porukom "Vas PIN je verifikovan.". Pomislio sam da je to samo meni i samo ovaj prvi put (jer dosad nisam koristio karticu na MTS bankomatu, mada jesam na bankomatima drugih banaka, kada sam i aktivirao karticu), ali izgleda da ce to stalno da rade, cista glupost. Da bar ispisu na ekranu, vec izbace slip (+ sto mi je bio trip jer sam pomislio inicijalno da je neka greska, umalo se nisam okrenuo i otisao i ostavio bankomat sve onako otkljucan sa svojim racunom).
Druga glupost (po meni) je ovaj limit od 600e po transakciji, a zapravo mozes da napravis transakcija koliko zelis (vjerovatno zavisi od limita podesenih u aplikaciji). Iz ranije diskusije ovdje na temi, ja sam mislio da je tih 600e dnevni limit za isplatu deviza na njihovom bakomatu, ali to je samo limit za jednu transakciju, tj. podizanje. Jasno mi je da postoje limiti u broju novcanica i da u zavisnosti kojim apoenima je punjen bankomat limitiraju isplatu, ali zasto bas ovih 600e, nemam pojma.
Treca stvar koja mi je takodje bila neobicna je kada sam zavrsio isplatu, baci te na ekran sa pitanjem da li zelite jos neku transakciju da odradite, ali taj ekran mi nekako djeluje jako slican pocetnom (meni se tako ucinilo, ne tvrdim da jeste), pa umalo ga ne ostavih tako (i opet neko udje i samo istipka sta mu treba :D ). Mada, ovo je slicno kod svih banaka, samo je ovdje trip sto sam se "prijavio" na bankomat beskontaktno (sto je super stvar, ali cudo je navika da cekas karticu nazad i onda znas da si sve zavrsio, a ujedno i "zakljucao" bankomat, a ovdje se mora biti malo oprezniji i ne oslanjati se na stare navike :) ).
 
Poslednja izmena:
@Condor

Hvala za info da moze da se podigne vise puta po 600 evra. Sad me zanima koliko moze puta da se odradi to u nizu (kapiram da ipak postoji neki limit, jer ga svaka banka ima). Kad proverim javicu ovde :d
 
Poslednja izmena:
Hvala na info. Super vest i za nas sa nbg :)
 
@Condor

Hvala za info da moze da se podigne vise puta po 600 evra. Sad me zanima koliko moze puta da se odradi to u nizu (kapiram da ipak postoji neki limit, jer ga svaka banka ima). Kad proverim javicu ovde :d

Prilicno sam siguran da je iznos odredjen onim limitom koji mozes podesiti u mBank/eBanking aplikaciji. E sad, i dalje je misterija sta tacno znace one silne devetke koje su po default-u podesene (meni lici ne neogranicen iznos, prakticno), posto u ugovoru (bar meni) pise da su "po default-u" setovani minimalni dnevni limiti na obije kartice, a to je za Dina 15.000 dinara, a za MC 50.000 dinara! Gledacu da isprobam kad se ukaze prilika, a prije nego budem imao potrebu da prepodesim ove default limite.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno