Šta je novo?

[MTS] 3G net - Servis

sirNemanjapro

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
29.11.2006
Poruke
4,511
Poena
440
Uzeo sam mt:s 3G net paket sa ZTE MF 622 modemom, sa OGROMNIM popustom iz razloga sto sam student (da da, jos uvek).

Cena kartice .......................... 1 dinar.
Cena aparata ZTE 622 .............. 999 dinara

Paket APSOLVETN (ko mu dade ime...) ......... 5 GB (upload+download) .... 1200 dinara mesecno.

Ovo je excerpt iz mog mejla, da ne pisem 2 puta.

Pozdrav Xxxxxxx,

Delimicno sam resio problem. Sinoc sam citavu noc "radio" na brzinama koje su 1/5 brzine modema. :) Iskreno, ja sam mislio da modem (56k) uci coveka strpljenju, ali ovaj kvazi GPRS "Oh boy!".
Ping mi je redovno preko 800, u trenutcima ludila je negde oko 500 do 600, dok skoro uvek ide preko 1000.
Najveci link u downloadu je bio 42 Kbit/s (oko 4KB download, sto ni jednom nisam izvukao, a pokusao sam vise puta), a u uploadu je oko 12 Kbit/s.

Sinoc sam i nesto uspeo da uradim, jer je download bio do 3KB u sekundi, ali sada (upravo) ovo je smesno jer mi je download 116 Bit/s (1/10 Kilobajta :D). Saljem screenshot, ako uspem.

Uzgred budi receno, modem ZTE MF622 je djubre. Jer bolju konekciju (haha sam se sebi smejem, kad kazem bolju mislim u poboljsanju od 10% koje je zaista minorno, ali opet povecanje) ostvarujem kada karticu ubacim u mobilni SonyEricsson W610i i povezem se preko USB kabla na net, nego sto mi je to preko ovog modema.

Jos nesto, u vezi modema. Modem se ponasao kao stari modeli Motorole (mobilnih telefona) pre nego sto treba da prime poziv. Svi aparati u sobi, napominjem da sam odmakao od televizora i zvucnika modem preko 2 metra, pocinju da "zuje". Mozda ovaj modem nije los za nesto, ali to nesto sigurno nije 3G net. :)

Da li postoji ikakva mogucnost da ja ovaj internet nateram da radi bolje ili je to Sizifov posao?

--
Vaš,
Nemanja A. Ćosović, PlumTS Inc.

Eto...
 
xaaxaxaxaxaxaxxax
svaka casta za mail, a s to se tice modema... pa nesto sto se zove zte... sta si ocekivao :)
 
Ja takvih problema uopste nisam imao, a koristim sve isto kao i ti, meni radi savrseno. Kakva ti je jacina signala na mestu sa koga se konektujes?
 
Ok. Mi je signal, ali je problem sto nemam 3G pokrivenost. Ne smeta mi sto nemam 3G vec sto mi ni GPRS ne "izvlaci" kako treba. No... :)

^^
Hvala. :)
 
Jel ti modem podešen na GPRS only? Po toj tvojoj brzini, nalaziš se u zoni gde nema ni EDGE :(

Jel može neko od korisnika ZTE modema kupljenog u MTS da ubacim Telenor karticu, da vidi da li radi ili je modem kodiran na MTS mrežu?
 
Druga kartica, slucajno imam jos jednu 064 karticu, neki broj uzeo kad su bile one promocije, i na njoj imam EDGE s vremena na vreme?! Smesno...

Ubacicu ja, ali veceras, plasim se da me neko ne zovne pa da ne budem nedostupan. To mi je glavni broj.
 
Ima li nekog ovakvog rešenja koje može da se prikači na iPhone 2G ?
 
Koliko sam ja upucen u pitanju je samo kartica tj. broj telefona. Ako vec imas iPhone 3G (2G model koliko ja znam ne postoji) i mt:s (odnosno 064 broj) dovoljno je da "vezes" paket na taj broj. Barem su meni tako objasnili kada sam im rekao da imam 064 broj ali ga ne koristim toliko cesto.
 
Imam stari iPhone, valjda je to 2G odomaćen naziv za taj stariji model.
 
Molim lepo, da se drzimo tehnickih naziva, ti nazivi... To moze baba Simana da zove iPhone 2G, mi ovde BENCHmarkovci znamo da je to iPhone, jel tako? ;)

Kao sto sam obecao evo Telenor kartice u ZTE MF622 modemu. "Buttovanje" aplikacije (posto se odmah pokrece) je proslo normalno, verovatno konekcija radi (moze da se ostvari), ali nemam podesavanja da testiram.

Dodajem fotku.
 
Poslednja izmena:
Meni nece MSN da radi i po neki sajt ne mogu da otvorim. Sad...

Trebalo bi da zoves mt:s i da im se nacestitas mile nove godine u oktobru.

Ili Googlaj...
 
Kao sto sam obecao evo Telenor kartice u ZTE MF622 modemu. "Buttovanje" aplikacije (posto se odmah pokrece) je proslo normalno, verovatno konekcija radi (moze da se ostvari), ali nemam podesavanja da testiram.

Predpostavljam da ne bi uhvatio ni signal da je locokvan na MTS mrežu. Hvala ;)

SuperStaljin, to je obična sim kartica, ali nema mnogo koristi od nje ukoliko telefon nema 3G. Upload je i u 3G varijanti havarija :(
 
Hvala!
 
..da li je neko instalirao E220 usb modem 3G net mts na linux o.s...ako jeste kako se to radi...hvala.
 
..da li je neko instalirao E220 usb modem 3G net mts na linux o.s...ako jeste kako se to radi...hvala.

Ono sto verovatno znas je da treba da instaliras linux driver na E220... Problem je u tome, sto kad sam ja gledao pre 6-7 meseci, nista nisam nasao... Bilo je nekih prica na Huawei forumu ali bez konkretnog resenja... Drugim recima, huawei.com pa probaj forum da vidis da li je bilo nekih promena...
 
hmm ja sam pre jedno 2 godine koristio novatel U730 (mislim da sam pogodio oznaku) na linuxu. Baci pogled na ovaj tutorial: mybroadband.co.za

Ima i ceo podforum 3G & HSPA Modems in Linux

Znaci moze i signal strength i SMS... a vidim da ima dosta aktivnosti sada na tom forumu, tako da mozda ima jos finih stvari (meni sada ne treba takav net, tako da ne planiram da uzimam za sada to).
 
Vidi ... mislim da VRLO neopravdano nipodaštavaš ime ZTE-a ... zašto?

Na primer zbog ovoga: http://www.wirelessdesignasia.com/article-9344-ztecelebrates100millionthhandsetsalesrecord-Asia.html

Ljudi rade, i to rade VRLO ozbiljno ... i kao što si u mail-u i naveo (da ti sirotinjski radi i sa SonyEricsson-om) - po svoj prilici ti je problem u mreži ...

Ako već imaš Telenorovu karticu, probaj i sa njom (APN: internet, user: telenor, pass: gprs) i vidi kako ti se ponaša ...

Meni vuče u pikovima do 2.6Mbps (325 kBps), ali se stabilno drži oko 250kbps za download ... Naravno, tih 1.5 GB koje imaš mesečno nisu za neki mass download, ali za sve osim ogromne količine multimedije - sasvim OK. Gledao sam pre neki dan, tromesečna arhiva svih mailova u firmi (primljeni i poslati, sa sve attachhment-ima) je uvek oko tih 1.5 GB. Ima sasvim dovoljno "prostora" za "obično" korišćenje neta ...

Da, naravno, voleo bih da bude flat ... ali ni kod babe nema za džabe ... ;)
 
E, da ... i za speedtest.net koristite uvek Budapest ... ovaj raspali VERAT koji ima u BGu ne može da povuče kol'ko treba ...
 
Sto se tice ZTE modema, ja nisam rekao da problem nije u mrezi. Mreza jeste problem. Ja sam podneo reklamaciju jos 25.og proslog meseca i danas sam ponovo zvao da POTVRDIM reklamaciju.

Hocu da kazem, da pod istim uslovima, ovo mozda nisam rekao pre, imam 2 mts kartice, se ponasaju totalno razlicito, tj. da je u obe bolji signal kada je kartica u telefonu.

Sada imam GPRS i to je to.
 
Elem, uzmem ja na probu mts-ovu PCMCI karticu E630, ubacim, šljaka kao luda, oduševim se k'o kuče u liftu, kažem bataliću Telenor... Kad pre par dana imam šta da vidim. Dok sam bila u sred download-a preko mts-ovog net-a, prvo pukne veza, a onda ni za lek neće da se okači na WCDMA, samo GPRS.
SA istim tim modemom na nekom nbk-u na poslu net puca posle dva minuta sa porukom da je Explorer naišao na problem i da mora da se samoubije. Nakon toga komp mora da se restartuje da bi modem opet proradio. Eh, IT Srbijo, ubij se...
 
Poslednja izmena od urednika:
kupih zte modem sa najmanjim paketom mts, za probu, iako sa velikom zebnjom oko srca da li ce uopste raditi...
Kada sam ga nakacio na Crvenom Krstu, opcija UMTS preffered, nije se kacio ni za lek na bilo sta vise od raspalog gprs, eventualno po minut na edge. Kada sam postavio Only UMTS, sljaka kao lud... Probao sam na nbgd, blok 44, hdspa signal, stari merkator isto, juzni bulevar, varira izmedju hdspa i umts... vrlo, vrlo prihvatljivo. ne puca veza uopste.
jedino sto po meni kvari ceo utisak je apsolutna nemogucnost provere potrosenih mb protoka. to su mi rekli i u mts poslovnici kada sam ih pitao za proveru troskova: pa, hmmm, znate, ovaj, oni su trebali da promene billing (zasto ne koriste rec naplata, nismo u engleskoj?) ali to jos nisu uradili, kad ce, hmmm, ovaj... ne znamo, ali vi pisite, pa dodajte jedno 10-20%...
ako zanemarimo tu neprofesionalnost (mislim navikao sam se kao dugogodisnji korisnik mts mreze da ne mogu da ostvarim svoje normalno pravo kontrole troskova posle svakog poziva) sve ostalo vrlo fino sljaka.
sto se tice njihove podrske za uslugu prenosa podataka, mogu da kazem samo da je potpuna 0! lik me je ubedjivao da je za pustanje u rad nekih servisa bilo potrebno da se instalira winrar! kada sam pitao oko dela instalacije modema na mac, rece mi da: hmmm, ovaj, pa pise na kutiji da moze.. u svakom slucaju vi donesite racunar ako nece ovde pa cemo da proverimo...
 
Instalacija na Mac-u ti je Plug n Play, skroz. Ako ti ipak modem ne registruje se kao USB disk (kada ga ubaciš) poslaću ti ja app.
 
hvala, ali je instalacija progsla glatko i na macu i na xp...
ono je samo bio primer "znanja" korisnickog centra mts... koju si ti iskusio koliko sam shvatio iz prve ruke :)
 
E pa ovako evo uspeo sam da skinem novi software od naravno druge firme a isto je za ZTE uredjaje, svi koji su stavljali karticu u telefon sada to ne moraju..

Evo i jednog dobrog dela za korisnike M:TS-a, sada mogu da uz pomoc svog uredjaja ZTE MF622 da provere i stanje na racunu a da pri tom ne menjaju i ne stavljaju karticu SIM u telefon ...Znam da je to svima muka ali eto resenja i za taj deo...
Oko aplikacije link saljem na private !!!
Jedina mana jeste sto ne vidite koliko je signal...ali nema veze..
Ako znate da je cool i sta ce vam ?!
 

Prilozi

  • Provera.jpg
    Provera.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 116
  • program.JPG
    program.JPG
    29.4 KB · Pregleda: 86
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno