Šta je novo?

MSI Wind - diskusija

Ako ima duplo veci kapacitet, medjutim npr Asusove imaju 6600mAh sto je oko 3x vise ;)
Neka napise neko, ko je video, koji je kapacitet tih novih MSI baterija.
 
Ma jasno je meni sve to,ali matematika je jos jasnija,koliko vise ampera od 3 cell pa 2x ili 3x vise sati igranja.;)
Poz
 
Uh! Zna li neko koliki je kapacitet tih 6-celijskih baterija koje su stigle u Srbiju, ili se to zbog necega ne zna??
 
Po oznakama koje su okacene na Pakomu, koliko sam nesto gledao po netu, nigde ne pise koliki je kapacitet baterija.
957-N0111P-005 < Crna
957-N0111P-004 < Bela
 
Au pa sta sam ja onda kupio,sad si me bacio u rebus.Uzeo sam juce novu bateriju i pozadi pise 4400mAh BTY-S12.
Na "origalnoj" dobijenoj uz MSI pise 2200mAh.
Ali ne znam koliko traje jer je neispravna i sad moram da idem da je menjam:mad:

Na originalnoj crnoj 3-celijskoj bateriji pise BTY-S11. Gde si kupio tu bateriju od 4400 mAh? Da se nedesi da mi prodaju tvoju neispravnu bateriju :)
 
6-celijske baterije (crne) koje su dosle u Srbiju, pod markom MSI, imaju oznaku MS-NO111P. To im pise na kutiji. Na samoj bateriji je oznaka BTY-S112. Kapacitet je 4400 mAh.

Znam iz licnog iskustva - danas sam jednu takvu kupio u Pakomu.

Kupio sam, kazem, bateriju ..... i danas cu je vratiti ili zameniti.

Baterija nije u redu. Izgleda da baterija ne "komunicira" dobro sa laptopom. Ne moze se videti status baterije, ali ono sto zaista nije dobro je to da laptop me moze da se upali ako nije na punjacu. Kada ga tako upalim i iskljucim punjac laptop radi na struju iz baterije.

Verzo, da li si i ti imao isti problem sa baterijom?

Danas sam probao i drugu 6-celijsku bateriju za MSI Wind.

Ne radi. Isti slucaj kao i sa prethodnom.

Veeeeelika blamaza za MSI.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda je softverski problem (mislim na bios, posto si pominjao da nece da se upali na baterije) :-/
 
Poslednja izmena:
Mozda je softverski problem (mislim na bios, posto si pominjao da nece da se upali na baterije) :-/

To je fizicki problem - ne moze da se upali na taster za paljenje. Sto se softvera tice, to treba da radi BIOS, a unutra je najnoviji zvanicni BIOS 1.09. Taj isti laptop se pali kako treba kada ide na redovnu 3-celijsku nbateriju.

Za mene je stvar jasna - ja sa tom baterijom ne mogu nista da radim. Ne mogu ici okolo sa ispravljacem samo zato da bih upalio laptop :)

Da mu baterija ne radi - to je pominjao jos jedan korisnik - nekoliko postova pre mojih.
 
Polako, nisam te ja napao, samo sam pokusavao da dokucim uzrok problema... :)
Sta god da je uzrok, MSI je kriv sto je to tako pustio u prodaju.
 
Polako, nisam te ja napao, samo sam pokusavao da dokucim uzrok problema... :)
Sta god da je uzrok, MSI je kriv sto je to tako pustio u prodaju.

Izvini ako je izgledalo kao da sam te napao - naravno da zelis da pomognes, a ja sam zbog toga i pisao sve to.

Danas sam vratio i tu drugu bateriju i vratili su mi novac.
 
Poslednja izmena:
6-celijske baterije (crne) koje su dosle u Srbiju, pod markom MSI, imaju oznaku MS-NO111P. To im pise na kutiji. Na samoj bateriji je oznaka BTY-S112. Kapacitet je 4400 mAh.

Znam iz licnog iskustva - danas sam jednu takvu kupio u Pakomu.

Kupio sam, kazem, bateriju ..... i danas cu je vratiti ili zameniti.

Baterija nije u redu. Izgleda da baterija ne "komunicira" dobro sa laptopom. Ne moze se videti status baterije, ali ono sto zaista nije dobro je to da laptop me moze da se upali ako nije na punjacu. Kada ga tako upalim i iskljucim punjac laptop radi na struju iz baterije.

Verzo, da li si i ti imao isti problem sa baterijom?

Danas sam probao i drugu 6-celijsku bateriju za MSI Wind.

Ne radi. Isti slucaj kao i sa prethodnom.

Veeeeelika blamaza za MSI.

Upravo tako,u servisu (Pakom) su tu istu bateriju stavili na drugi MSI WIND i radila je,rekli su mi da se javim za 3 nedelje,tada ce dobiti baterije za moj model MS-N011.
 
hmmm sta li ce pakom da radi sa tim polovnim baterijama sto vi vratite |))
kad imaju ukupno 10-tak sumnjam da ce tek tako da ih vrate...
da popisemo serijske brojeve vracenih baterija? |>
 
Upravo tako,u servisu (Pakom) su tu istu bateriju stavili na drugi MSI WIND i radila je,rekli su mi da se javim za 3 nedelje,tada ce dobiti baterije za moj model MS-N011.

'Aj malo preciziraj molim te. Da li to znači da te baterije (koje smo vratili) nisu za tvoj/moj/naš model Winda? Da li to znači da baterija koja nam treba ima oznaku NO11 a ne N0111P

Ja se sećam da je na beloj nalepnici pisalo da je baterija za MSI Wind. Ta nalepnica, sa podacima o uvozniku itd...., je naknadno stavljena na kutiju baterije.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu preciznije,jer nisam upucen u detalje.Bateriju mi je kupio drug koji saradjuje sa Pakom-om,i da ga ja ne bi smarao da on ide u servis i da je reklamira otisao sam ja.Tamo su tu bateriju stavili na neki drugi MSI WIND(koji je fizicki isti kao i moj,ne znam koju oznaku nosi,nisam zagledao) i baterija je radila.Rekli su mi da vratim bateriju i da za 3 nedelje narucim drugu koja je za moj model MS-N011 i da napomenem da mi treba baterija za MS-N011.Inace baterija koju sam kupio bila je MS-N0111P (black).Eto....to je sve sto znam.
 
Znam da ovaj laptop ne sluzi tome, ali da pitam da li je neko pokretao razvojna okruzenja za programiranje (Visual Studio 2005/2008, NetBeans, Eclipse) i kako rade?

I jedno glupo pitanje, moze li se pokrenuti neka 3D igrica iz 2004/2005 godine?

Hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Znam da ovaj laptop ne sluzi tome, ali da pitam da li je neko pokretao razvojna okruzenja za programiranje (Visual Studio 2005/2008, NetBeans, Eclipse) i kako rade?

I jedno glupo pitanje, moze li se pokrenuti neka 3D igrica iz 2004/2005 godine?

Hvala na odgovorima.

Ne znam za visual studio ali sto se tiche igrica evo ti link pa pogledaj.Ima tu i dopuna ali mozes da steknes predstavu sta moze a sta ne moze..
http://www.mymsiwind.com/2008/08/06/msi-wind-games-list.html

Poz
 
Poslednja izmena:
Ne znam za visual studio ali sto se tiche igrica evo ti link pa pogledaj.Ima tu i dopuna ali mozes da steknes predstavu sta moze a sta ne moze..
http://www.mymsiwind.com/2008/08/06/msi-wind-games-list.html

Poz

Hvala ti na odgovoru. Ovde pise da moze da potera mnogo igrica, cak i FIFA 08, GTA San Andreas, GTA Vice City, FarCry... (to mi nesto sumnjivo), ali dobro.

Koliko memorije moze da koristi ova integrisana grafika?

I ono sto mi je bitnije zna li neko mogu li da se pokrenu VisualStudio 2005/2008, NetBeans, Eclipse..., i da se radi u njima (naravno na prikljucenom nekom vecem monitoru)?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na odgovoru. Ovde pise da moze da potera mnogo igrica, cak i FIFA 08, GTA San Andreas, GTA Vice City, FarCry... (to mi nesto sumnjivo), ali dobro.

Koliko memorije moze da koristi ova integrisana grafika?

I ono sto mi je bitnije zna li neko mogu li da se pokrenu VisualStudio 2005/2008, NetBeans, Eclipse..., i da se radi u njima (naravno na prikljucenom nekom vecem monitoru)?

Hvala.

Mozes da nadjes dosta sajtova sa ovom tematikom.Sto se tiche winda on moze dosta da potera ali pitanje je da li moze da se igra kako treba.Far cry definitivno moze da se potera ali je framing jako nizak da prakticno nije bas igrivo.Imas na ovom spisku samo za neke igre koji framing mozes da ocekujes ali mislim da na wiki stranama ima to mnogo detaljnije.Imas na youtub-u par filmica na kojima mozes da vidis wind na delu pa ce ti biti jasnije kako sve to izgleda..
Sto se tiche memorije koliko koristi to zavisi od biosa.Mislim da tek sa poslednjim biosom 1.09 moze da se iskoristi do 224 mb rama a da starije verzije koriste do 64mb..
Poz
 
Poslednja izmena:
Mozes da nadjes dosta sajtova sa ovom tematikom.Sto se tiche winda on moze dosta da potera ali pitanje je da li moze da se igra kako treba.Far cry definitivno moze da se potera ali je framing jako nizak da prakticno nije bas igrivo.Imas na ovom spisku samo za neke igre koji framing mozes da ocekujes ali mislim da na wiki stranama ima to mnogo detaljnije.Imas na youtub-u par filmica na kojima mozes da vidis wind na delu pa ce ti biti jasnije kako sve to izgleda..
Sto se tiche memorije koliko koristi to zavisi od biosa.Mislim da tek sa poslednjim biosom 1.09 moze da se iskoristi do 224 mb rama a da starije verzije koriste do 64mb..
Poz

Procitao sam celu temu i video sam da imas dosta postova i da posedujes neko vreme WIND-a, pa bih te zamolio da mi odgovoris na nekoliko pitanja.

1) Sto se igrica tice (mada mi to nije toliko bitno, cisto nekad bih odigrao ponesto) mene zanimaju samo sportske igre (FIFA, NBA...) i simulacije voznje, pa ako si nesto od toga probao, molim te da mi preneses utiske.

2) Ovo mi je bitnije od igranja. Da li moze sistem da se podigne sa USB Flash memorije, jer bas ne bih da kupujem eksterni DVD uredjaj ili rack za DVD uredjaj?

3) Ako si probao neki Linux reci mi koji dobro radi, posto bih pored WinXP-a stavio paralelno i Linux (recimo Ubuntu 8.04)?

4) Da li se WinXP Pro bolje pokazuje od vec instaliranog WinXP Home?

5) Da li si probao taj novi BIOS 1.09 i da li komp stabilno radi sa njim?

6) Da li moze da pusti DVD film na velikom monitoru (>19")? Isto pitanje za HD Rip film?

7) Da li je podrzana opcija prosirenja Desktop-a kad se prikaci drugi monitor, tj. da na tom prikljucenom monitoru npr. gledam film, a na WIND-owom monitoru kucam u Word-u?

Toliko za sada, mozda se setim da upitam jos nesto.
Unapred hvala na odgovorima.
 
@login01234

1.Iskreno da ti kazem sto se tih naslova tiche nisam nista od toga probao.Jedino sam instalirao PES2009 ali radi sa tako malo frame-ova da ne moze da se igra.*bios kasnije..

2.Sto se tiche dizanja sistema sa flasha moze ali nisam siguran sta te interesuje tj. koji sistem hoces da podignes sa flasha.
Windows nisam ni pokusavao da dignem sa flash-a ali verujem da moze iako zvanicno od strane MS ne moze ali verovatno bi moglo da se natera da radi nekako ali nista ne garantujem zato nemoj uopste da uzimas ovu izjavu za ozbiljno.
Linux je vec druga prica.Za neke potrebe pen testinga hteo sam da instaliram linux jer vecina ovih programa radi pod linuxom.Backtrack posto sluzi i ovoj svrsi je bio logican izbor.Problem sa BT i 2 i 3 je sto ima problema sa touchpad-om tj .nece da ucita driver.Sada je to vec reseno sa rekompajliranim novim kernelom tako da i on sada radi ali posto u tom trenutku nije radio odlucio sam se za kbuntu 8.0.4.Posto mi je zbog drivera za wi-fi trebala trajna instalacija a ne live linux sa usb-a malo sam trazio i nasao sjajan tutorijal za instalaciju ubuntu/kubuntu linuxa tako da sam na 2 flasha instalirao kubuntu i dan danas radi sjajno sa flash-a.Tako da ako hoces da pokrenes linux sa flash-a ili sd kartice to moze..
Ako si mislio da li moze da se instalira xp sa flash-a moze i to.Posto nemam externi cd morao sa tako da instaliram..

3.Kubuntu radi odlicno,wi-fi sam pokrenuo a posto ne koristim linux za rad nisam se trudio da pokrenem kameru i BT ali vidim da ljudi pisu da moze..

4.Napravio sam sa acronisom image celog harda i ispadne nekih 10GB i momentalno obrisao home i stavio pro jer me home uzasava i nema neke podrske koje su meni potrebne.A sto se tiche xp pro meni radi odlicno i sasvim sam zadovoljan.

5.Nisam pokusavao da stavim novi bios jer se vodim onom parolom dok nesto radi ne diraj.Posto nije bilo potrebe da menjam bios nisam to ni radio jer novi biosi nisu donosili neka poboljsanja znacajna do ovog povecanja shared memorije za graficku.trenutno mi ne treba vise pa necu ni da diram ali ako zatreba sigurno cu..

6.Povezao sam wind kod ortaka na lcd televizor i pustio film i odusevio sam se koliko je slika kristalno cista.U pitanju je ekran velike dijagonale,nisam bas siguran koja je tacno ali mislim da je oko 40",samsung.Nemam instalirane codece na windu i sve pustam preko km playera pa nisam siguran da mozda nije problem u tome ali hd je malo seckao(720p malo,1080p malo vise)ali nije bas za gledanje.Ako dodas jos ram memorije ili ima model sa 2 gb i malo oc procesor moze da se nagura na 2ghz pa verovatno bi i moglo da se pusti ali ovako ne.Tako da dvd,divx bez problema a hd tesko u osnovnoj varijanti bez oc..

7.Za to nisam siguran jer nisam ni pokusavao a trenutno wind nije pored mene pa ne mogu da ti kazem ali mislim da moze.Proverit cu pa cu da ti kazem ali nisam siguran kada ce to da bude(dan,dva)pa bi mogao neko drugi da ti odgovori na to..

Ako se setis jos necega pitaj slobodno..
Poz
 
Poslednja izmena:
Da mislio sam na podizanje sistema sa USB flash memorije, a ne LIVE koriscenje OS-a sa flash-a.
E sad sta treba da imam od softvera i sta treba da podesim da bih podizao sistem sa flash-a?
Da li samo u BIOS-u treba staviti First Boot Device: USB Flash ili treba jos nesto podesavati?
Prvo treba da prekopiram instalacioni CD na flash, a to je samo obicno kopiranje ili nekakvo pravljenje Bootabilnog flash-a? Koja je procedura za ovo?

Da skratim, koja je procedura instalacije WinXP/Linux OS-a sa flash-a (znaci ne LIVE koriscenje, vec prava instalacija kao sa CD-a)?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
@login01234

Da treba da namestis usb flash kao first boot device.
Sto se tiche windowsa imas ovaj link koji detaljno objasnjava postupak a ako imas neka pitanja slobodno pitaj..
http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=34599
Kada je rec o linuxu ja sam instalirao kao sto sam rekao na flash tako da sam koristio vmware i iso image tako da kada je u pitanju instalacija linuxa na hdd nisam bas siguran kako to ide sa flasha tako da tu ne mogu da ti pomognem..

Poz
 
@login01234

Sada sam se setio kada je ubuntu u pitanju nesto sto moze da ti pomogne.
Meni nije bilo toliko interesantno ali mozes da probas..
http://wubi-installer.org/
Moze neko da spoji postove ako stigne..
Poz
 
Interesuje me da li mogu neki veliki zvucnici da naprave problem ako se nakace na wind,neki jaci 2.1?Da li moze da dodje do nekih problema a isto pitanje se odnosi na mikrofon,da li moze da bude bilo kakvih problema?

Hvala i poz
 
ne vidim kakve veze ima kakve zvuchnike nakachish. Wind shalje analogni audio na svoj izlaz, a shta cesh da ti nakachish dalje nije bitno. Ja sam jednom prilikom spojio svoj K750 na opremu za razglas da bi je istestirali i nishta mu nije falilo :d

takodje, ako ima ulaz za mikrofon ne vidm nekakav razlog da ne bi radio kako treba sa bilo kojim mikrofonom.
 
Poslednja izmena:
ne vidim kakve veze ima kakve zvuchnike nakachish. Wind shalje analogni audio na svoj izlaz, a shta cesh da ti nakachish dalje nije bitno. Ja sam jedno prilikom spojio svoj K750 na opremu za razglas da bi je istestirali i nishta mu nije falilo :d

takodje, ako ima ulaz a mikrofon ne vidm nekakav razlog da ne bi radio kako treba sa bilo kojim mikrofonom.

Hvala,zaista nemam iskustva sa zvucnim sistemima i sta moze a sta ne pa rekoh cisto da pitam da ne bih gledao kako wind spontano explodira:p

Poz
 
Poslednja izmena:
Hvala,zaista nemam iskustva sa zvucnim sistemima i sta moze a sta ne pa rekoh cisto da pitam da ne bih gledao kako wind spontano explodira:p

Poz

Moj drugar i ja imamo Wind vec neko vreme (on 2 meseca, ja negde oko tri sedmice), i imamo ozbiljne probleme sa Wi-Fijem. Prvih nekoliko dana je veza trajala svega 2 minuta, a onda se prekidala na po 5 ili 10 minuta. Nakon toga vise nismo mogli da uhvatimo niijednu bezicnu mrezu, iako smo bili potpuni sigurni da postoji u krugu u kome smo se nalazili (imali smo sa sobom i neki bedni mali Asus koji je radio besprekorno). E sad posto sam video da si prilicno upucen u vecinu Windowe problematike, jel' mozda kojim slucajem znas sta je u pitanju, trazimo pomoc pre nego sto se obratimo servisu (verovatno smo nesto zabrljlai, shavatices ipak smo obicni korisnici). Hvala na pomoci unapred.
 
Nazad
Vrh Dno