Šta je novo?

MSI CENTAR program za msi ploce,graficke itd.

2u91c

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2019
Poruke
85
Poena
60
Moja oprema  
CPU & Cooler
R7 5700x / Deepcool AK620
Matična ploča
MSI - B450 TOMAHAWK MAX
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2X16GB 3200MHZ CL16 KIT
GPU
AMD SAPPHIRE NITRO+ RX 6600XT
Storage
Kingston KC3000 2tb
PSU
SEASONIC SI2 620W
Kućište
MS CYCLOPS V
Monitor
ASUS VG249
Miš & tastatura
RedDragon
Mobilni telefon
Iphone 14 128gb
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
Dakle ovako imam poslednjih 3,4 meseca instaliran ovaj program od msi 1695034292165.png, razlog tome je da bi podesio rgb na maticnoj ramu itd . Medjutim poslednjih mesec dana program pravi problem taj da kad god udje PC u sleep mode(a treba mi taj sleep mode jer cesto izlazim iz kuce) jednostavno cpu i graficki amd drajver polude zabaguju i moram da radim ddu svaki put.Iskreno ne znam o cemu se radi ali se nesto opasno ne slaze sa windowsem , u pocetku sam mislio da windows update 08 avg pravi problem medjutim problem je ostao i na sep 09 update- u .Uradio sam novu clean instalaciju windowsa 11 i nisam ovog puta instaliraio MSI centar SDK medjutim on je iz nekog razloga ostao u sistemu odnosno vrv se vezao za bios maticne , a kako to znam pa lepo kada sam instalirao nov sistem rgb je idalje ostao podesen sa MSI centra a ja ga nemam instaliranog i sad ne znam sta da radim muka mi vise da korsitim DDU jer najvise strada GPU driver i ponekad cpu driver.Dakle pc udje u sleep mode i izbaci na maticnoj crvenu lampicu na CPU i tacno znam tada kada ga vratim iz sleep mode da ce ili gpu driver ili cpu driver da zabaguje ovo je slika koja izbacuje gpu driver.
1695034146554.png
iskreno msm da windows nije problem sveza instalacija sve novo , nego da je msi data centar on povlaci posebno drajvere koje ja ne zelim da instaliram , imam pitanje kakko da se resim msi data centra koji je usao u bios ? Napomena bio sam u biosu i iskljucio preventivno instaliranje msi centra sdk , medjutim i dalje je taj program usadjen u maticnoj da se tako izrazim jer vidim po rgbu.
GPU je dobar testiran vise puta
kao i CPU isto sve radi kako treba dakle hardverski problem bih odavde iskljucio , msm da je softverski.Ako moderatori misle da nije tema za ovde nego u softverskom delu neka prebace tamo.Hvala
 
Moraš ugasiti to u BIOSu. Jedna velika mana UEFI-ja nažalost. :(


 
Disable je
IMG_1265.jpeg
A nakon toga sveza instalacija win11
Idalje je nekako prisutan taj msi centar vidim po rgbu.kako ga izbaciti iz biosa ? Odnosno potpuno iz kompa
 
RGB pdoešavanja bi trebalo da su zapamćena uz BIOS podešavanja. Ovo mi više izgleda da Windows Update instalria stariji drajver iako to ne bi trebalo da radi automatski. Imaš li najnvoiji BIOS na matičnoj (ne beta verziju nedavno objavljenu)?

EDIT: Takođe provjeri Windows Update History.
 
Isteklo edit

I kod mene je CSM nije UEFI
@Sass Drake
IMG_1266.jpeg
Imam najnoviji bios i nije beta

Edit evo i win update history
IMG_1267.jpeg
 
Poslednja izmena:
Znači Windows Update je najvjerovatniji krivac za kuršlus, a ne MSI. Sad kad instaliraš AMD dravjere (i za čipset i grafičku) Windows Update ti ne više trebao nuditi iste. kada po defaultu isti ne bi trebali biti automatski instalirani. Ugasi "Get the lates updates as soon they're available" ako već nije ugašeno.

EDIT: Možeš ugasiti update drajvera kroz WU sa setovanjem polise u gpedit.msc
 
DDU takođe ima opciju da blokira instaliranje Windows drajvera, ako koristi DDU...
 
@jurodivi bas tako , cini mi se da ovo nece pomoci
ovako odradio sam sve po tutorijalu sto mi je @Sass Drake posalo gore
zatim deinstalirao preko add or remove programs Chipset driver drugacije valjda i ne treba
zatim deinstalirao GPU driver adrenalin preko DDU naravno u safe modu.
pa zatim oba opet instalirao sad cemo videti , al ja sam nesto skeptican da ce ovo resiti problem , nesto slicno sam i pre radio.
u svakom slucaju ne znam sta je koristim win 11 od kad je izasao nikad problem nijedan nisam imao i sad poslednjij mesec dana je krenulo sa Win11 update 08 avgust , tada je sve pocelo u pocetku sam mislio da win11 pravi problem pa MSI centar.Uglavnom od ta dva je nesto sigurno.Ako ne resi problem mozda cu da se vratim posle dve godine na win10 jer ne znam sta je , totalna glupost da ti pc udje u sleep mode i kad izadje ili gpu driver zabaguje ili pojavi na maticnoj crvenu lampicu CPU kao da ne radi procesor a testirao ga vise puta sve odlicno radi nikad overclokovan itd.gpu takodje testirao, znaci softverski su nesto zeznuli ovi bil gejtsovi ili ovi kosoki iz MSI - a.

Hvala u svakom slucaju obojici na odgovorima ja cu svakako javiti dal se problem resio , jer kako sam primetio kada udje u sleep mode odma i istog trenutka izadjem tad je sve okej cim stoji u sleep modu duze od par sati , onda ili cpu il gpu a vise gpu drajveri zabaguju(naravno sve je pocelo od 08 avg update).
 
Nazad
Vrh Dno