Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Meni je napokon prestao da zabada FB od ovog update-a, tako da su nesto sredili ispod haube.
 
Ukloniće iz Firefoxa ugrađeni RSS čitač što znači da više neće biti mogućnosti da RSS feed staviš u bookmarks bar i da imaš odlični fini padajući meni sa vijestima.
 
I nas 15-oro koji i dalje koristimo RSS bićemo ubedačeni zbog toga, ali moje iskustvo govori da mnogi sajtovi koji su imali RSS feed polako gase tu opciju :(

U svakom slučaju, postoje brojni RSS dodaci za FF, za ovaj kažu da je prilično dobar:
https://addons.mozilla.org/en-GB/firefox/addon/feedbroreader/
 
Problem je što nijedan još ne nudi mogućnost padajućeg menija kao Live Bookmarks.
 
Opera prošle godine ubacila news feed (RSS), a ovi izbacuju :) Pokušavam u poslednje vreme više da koristim FF, ali i dalje dosta stvari fali. Doduše, i dalje je daleko ispred Chrome-a i Edge-a, ali ipak iza Vivaldi-a
 
zasto mi FF pauzira jedan od dva strima koji nije u fokusu tog momenta? da li je i vama tako ili je nesto do FF?
 
Pa to je feature

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je super stvar, otvoris 5 klipova npr. i ne krene svih 5 odjednom da reprodukuje, ranije sam ludeo zbog toga
 
pa da ali ako uporedo hocu da pratim dva videa/strima sta onda? moze li se to iskljuciti?
 
Otvori u drugom prozoru umesto u tab-u.
 
hvala. mislim da sam nasao resenje i u tabovima samo jos malo moram da testiram.
 
FF mi je odjednom počeo da odbija da download-uje fajlove. Kada kliknem da se nesto skine jednostavno se nista ne dešava. Jel neko imao sličan problem?
Probao sam da iskljucim dodatke, izbrišem nalog, stavim novi...
 
Primetio isto, mada ga retko koristim. Poslednja verzija, nema dodataka.
 
FF mi je odjednom počeo da odbija da download-uje fajlove. Kada kliknem da se nesto skine jednostavno se nista ne dešava. Jel neko imao sličan problem?
Probao sam da iskljucim dodatke, izbrišem nalog, stavim novi...

Meni se to desilo pre par meseci, nisam nasao resenje, samo od sebe se resilo nakon update-a na noviju verziju.
 
FF mi je odjednom počeo da odbija da download-uje fajlove.
Na kraju sam Help > Troubleshooting Information > Refresh Firefox... pa je proradilo.
Treba posle ponovo podesiti non-default settings.
 
Izašla verzija 62.0.
 
Ја сам ноћног користио годинама али су једном кренули проблеми (не сећам се тачно какви) и вратио сам се на редовну верзију.
Мене FF прилично нервира од како су укинули старе екстензије јер сам навикао на неколико па сам прешао на waterfox али ни он није сјајан. Често памти неко претходно стање на сајту па увек морам да рефрешујем страну. Или нешто нисам добро подесио?

Пре неколико недеља ни FF ни WF се нису најбоље снашли са неким стримом, док је Хромирани ладно пустио и то у фул екрану. Сад размишљам да га опет пробам, ако већ FF више нема екстензије које сам користио онда ми не значи много.
 
"Običan FF" je dovoljno brz, učitavanje više zavisi od sajta koji čita a crnu temu imam još od 61.01.
 
pa je8o crnu temu. nije poenta u tome... fora je u tome sto nightly po defaultu blokira neke stavri za koje su nekad trebale ekstenzije i to odlicno radi.
 
Наравно, још је у питању стар и слабашан лаптоп али је Хромирани ладно приказивао стрим. Плус ми се чини да понеки видео прилог не отварају лије а хромирани прикаже.
Сад сам се сетио, једну локалну новину гледам само из хромираног јер лије тотално успоре и једва се отварају стране.

Јесте због лоше урађеног сајта, јесте и тај стрим био вероватно лоше решен али углавном не могу да ту утичем па ако један не ради а други ради ...
 
Kako se instalira Nightly? Da li mora prvo da se obriše Quantum ili mogu obe da budu na računaru istovremeno?
 
pa imas link gore. mogu se imati obe ali nighty preuzme ekstenzije i bukmarke od quantuma. koriste isti appdata folder verovatno.
 
Nazad
Vrh Dno