Šta je novo?

Motorola RAZR XT910

DaveKowlaski, ne znam da li dolazi sa ICS, ali je izasao OTA za nas i da, mozes ga apdejtovati bez problema. Cak je najavljen i Jelly Bean za RAZR*! :)

*Source: https://forums.motorola.com/pages/00add97d6c
Naravno, pise "Will be upgraded to Jelly Bean (Android 4.1) for select countries and carriers", ali ako se ne pojavi za nas moci ce da se lepo nabaci i preko Motorola RSD-a. :D
 
Poslednja izmena:
Oh, konacno lepa vest!

Inace od custom romova ICS su odavno mrtvi a od JB romova D-WiZ rom je najbolji po meni.
 
Od custom ROM-ova sam jedino na njemu gurao MIUI ICS i odlicno je radio. Sa JB-om se nisam zezao posto svakom fali nesto, a ja volim da mi je telefon uvek potpuno funkcionalan. :)
 
Ja sa MIUI romom sam imao problema, konstantno se restartovao.
Jesi li probao da instaliras neki kernel?
 
Sa kernelima se nisam zezao posto mi je stock bas lepo radio posao. Posle sam se vratio i na Motorolin stock ROM jer sam skontao da ipak najbolje radi. :)
 
da li ima neke osetne razlike u gamingu izmedju SGX540 koji ima Motorola i Mali 400 koji ima Note?
 
Ima. Mali400 je prilicno jaci. SGX540 ima Galaxy 1.
 
@ Corvus Corax, aj vidi sa moderatorima ili Gizmo-om da se napravi neka lista gde bi se rangirali cpu i gpu po snazi i da se zalepi u android podforum :) Cesto se desava da ljudi jednostavno ne znaju sta je brza/jaca opcija a takodje ima i manje poznatih cpu/gpu tipa SGX530, Adreno 203 itd. Problem su i overklokovane verzije..
 
Poslednja izmena:
Mene je zbunilo to što se u pojedinim testovima SGX540 postavljao ispod Malija a SGX540 @ 300mHz iznad.

Onda naletim na članak kako RAZR ima SGX540 clockovan na 306mHz pa sam pomislio da je taj SGX jači od onog u Galaxy S :)

Ali svakako ne bi bilo loše napraviti neku tabelu koja je korisna za end-usere - lupam sad, rangiranje za 2D, 3D gaming i sl.
 
jos jedno pitanje:
u cemu je konkretna razlika ako je ima izmedju webtopa 3.0 preko HDMIja i recimo Notea na MHL kablu?
I ima li neko iskustva sa LapDock 100? Znam da je prestala podrska za WebTop, ali mi jako zanimljivo deluje kao resenje za 'office' komp.
 
Mhl je hdmi sa dodatnim kablom za napajanje.
Ono Web top okruženje je Motorola napustila jer je bilo užasno sporo.
 
Sa kernelima se nisam zezao posto mi je stock bas lepo radio posao. Posle sam se vratio i na Motorolin stock ROM jer sam skontao da ipak najbolje radi. :)

Uzeo sam prosle nedelje RAZR i bas sam zadovoljan, iskreno mi je drago sto sam odustao od SIII i One X jer su ipak plasticni i nekako preveliki, RAZR je prelep tf i ima stvarno fenomenalan display. Uradio sam update koji mi je odmah ponudjen, uradio factory reset, nisam nista cackao i dirao a i nemam nameru s obzirom da imam garanciju 2 godine. Mene muci nesto drugo. Ne znam da li to tako radi, ili sam ja previse ocekivao od brzine, ali desava mi se da se jako tesko otvaraju programcici, a nekad to radi super. Primetio sam iz Air Droid-a da mi je ram memorija stalno na 80mb slobodne, i cini mi se da to koci celu pricu. Ne znam da li je to tako kod svih, ali kad hocu da otvorim poruke, cekam sekundu dve, kad izlazim iz poruka na glavni meni zacrni se ekran i cekam 3-4 sekunde. Ne znam da li ga koci nesto od softa ili je nesto drugo u pitanju. Generalno mi ne smeta, ali pocinje da iritira.
 
Reci mi koja ti je verzija sistema (Menu->Settings->About phone->System Version) jer izasle su neke verzije za balkan koje su uzasno jele ili bateriju ili RAM.
 
Reci mi koja ti je verzija sistema (Menu->Settings->About phone->System Version) jer izasle su neke verzije za balkan koje su uzasno jele ili bateriju ili RAM.
Evo verzije...
672.180.41.xt910.NonEFIGSRetail.en.EU
 
...a samim tim i problema. He he. ;)
Ovako... Sa .41 je nas par imalo vec problema u vidu jako velikog trosenja baterije ili zabadanja sistema. Resenje je downgrade na verziju .33 koji se obavlja flesovanjem preko RSD Lite. Ovim postupkom se NE GUBI GARANCIJA posto je u pitanju stock Motorolin ROM. Napisao sam mini tutorial kako se to radi na Mobilnom Svetu pa mogu dostaviti link do posta ako bi da isprobas. :)
 
Izasao Jelly Bean u Francuskoj...posto smo mi na UK romu nadam se da cemo i mi uskoro da dobijemo update :D
 
Jedva nadjoh temu. Treba mi vase misljenje s obzirom da sam noob za telefone. Imam desire x i prilicno sam zadovoljan telefonom (baterija ok, funkcije ok,nista nabudzeno). Zanima me da li cu prelaskom na razr xt 910 dobiti ili izgubiti? I da li vredi dati 240e za ovaj telefon?
 
pa svakako je bolji od tog desirea, a ako ti se najviše dopada od sličnih telefona koje imaš za te pare (s2, p1, l9...) uzmi ga, što da ne
 
Pa sad, ne znam da l moze da se nadje nova s2 za 240e, nisam bas siguran. Ali svakako mi se ovaj vise svidja od s2, iako znam da je u nekim segmentima s2 bolji. Moje pitanje je bilo da li to vredi tih para i da li me baterija kod ovog nece izdati. Sa desire x prebacim dan bez problema, nekad i dva dana dobaci (zavisi od koriscenja, mada ja sam non-stop na 3gu, cak i kuci).
Hvala u svakom slucaju, pogledacu jos malo na netu, da vidim sta veli raja za ovaj model.
 
ma ok je baterija, 1800 mah, neće sigurno da se ugasi posle 2h screen-on
ti nov imaš za te pare? ako je nov to je odlična cena. po oglasima su 260-290 polovni (po meni suludo ali toliko traže)
 
ma ok je baterija, 1800 mah, neće sigurno da se ugasi posle 2h screen-on
ti nov imaš za te pare? ako je nov to je odlična cena. po oglasima su 260-290 polovni (po meni suludo ali toliko traže)

Suludo je sto traze toliko za metalan telefon sa kevlarom na kome radi ICS kao bombona...pa oni traze za SII polovan isto toliko, koji je trash za ovaj tf...Odlican Tf ja prezadovoljan, evo izlazi za nedelju dve i JB...meni baterija traje 40h bez problema...ako bas koristim bas bas...izgura onu varijantu od 07-23h...znaci dok ne dodjes kuci na punjac...
 
Odakle ti informacija da da JB stize za dve nedelje? Za Veliku Britaniju? Mene su strasno razocarali sa podrskom, samo zbog toga vise necu uzimati Motoroline telefone.
 
Ja sam zato prodao Atrix-a...samo zato sto su odustali od ICS...i zamalo da ode i RAZR da me drugar nije zaustavio i rekao da ce sigurno da izadje JB...i tako...:D
 
A da li će non-droid razr i razr maxx dobiti jb?
To je ono što je bitnije.
 

Flešnuo. Nisam još stigao da ga isprobam ljudski, ali stvarno je smooth, momentalno sam primetio razliku u odnosu na ICS. Loša vest je da će vam novi ROM ukloniti i sve adblokere kojih više nema ni na storu, moram ručno da instaliram AdFree sada. Takođe Motorola je izbacila i one zgodne vidžete kojima su se mogli paliti i gasiti GPS, WiFi, 3G data i slično, moraću da nađem neke 3rd party alate.
 
Nazad
Vrh Dno