Šta je novo?

Motorola G54 power

Uzeo sam ja za Oca pre par dana u A1, neka akcija je na njemu dal ponuda meseca i daju 36meseci garanciju.Dosta sam gledao i nisam video ni u A1 ni u Yettelu da ima nešto bolje za ove pare 2799dinara mesečno u A1.On je oduševljen baterijom i kako radi telefon, kaže sada nema seckanja što je imao kod starog telefona često, e sad ja sam mu samo setovao i mogu da kažem da ovih 12Gb rama koje ima mnogo znače niujednom trenutku ništa nije štucnulo dok sam ga podešavao instalirao svašta nešto, ekran sasvim dobar, kameru nisam nešto posebno probao, par slika deluje sasvim OK.
 
Da li ovaj telefon podrzava bezicno punjenje?
 
Hvala. I jos jedno pitanje vezano za ovu motorolu:
Gde se na telefonu moze videti podatak o kolicini RAM memorije koja je u njega ugradjena?
Bio danas u A1 malo gledao telefon, ali nisam nasao gde se nalazi ovaj podatak. Inace ljubazna prodavacica u poslovnici takodje nije znala nista na tu temu, pa rekoh bolje da pitam ovde gde ce neko sigurno znati.
 
Probaj na podesavanja, pa opcija o telefonu pa idi na informacije o hardveru. Ovako je na Fusion
 
Hvala. I jos jedno pitanje vezano za ovu motorolu:
Gde se na telefonu moze videti podatak o kolicini RAM memorije koja je u njega ugradjena?
Bio danas u A1 malo gledao telefon, ali nisam nasao gde se nalazi ovaj podatak. Inace ljubazna prodavacica u poslovnici takodje nije znala nista na tu temu, pa rekoh bolje da pitam ovde gde ce neko sigurno znati.
Kao sto je gore napisano setings, about phone i hardwere information

Samo jedno pitanje zasto si to trazio mislim pise da telefon ima 12Gb
 
Pa postoji verzija sa 8 i sa 12gb RAM-a. Kako drugacije da saznam koliko RAM-a ima konkretan primerak?
Eto, zato sam trazio.
 
Koliko sam ja gledao kad sam kupovao nisam video u zvanicnim radnjama i kod operatera da ima 8Gb rama
 
Koliko sam ja gledao kad sam kupovao nisam video u zvanicnim radnjama i kod operatera da ima 8Gb rama
Ma lepo je to sto pise u ponudi operatera, nije zgoreg proveriti to i na licu mesta ns konkretnom primerku telefona.
Srbija je ovo.....
 
Uzet telefon pre par dana, 12gb , 256..
Pristojan telefon za te pare.
Ono sto mi se dopada to je zvuk, sasvim solidnon deluje.
Kamera odlicna , jedino pod kucnim svetlom je nekako cudna kao zamuceno deluje (ali mozda ja ne radim nesto kako treba).
Sto se tice gejminga to jos nisam isprobao, igram nekoliko igara i nadam se da nece biti problema.
E sad bih imao nekoliko pitanja
1. Mnogo slabo se puni. U pakovanju nisam dobio punjac, ali koristio sam Poco X3 pro i koristim njegov punjac koji bi trebao da je 33w. Ukljucio sam u 20:15h kada je telefon bio na 3% i sada je 21:24h i on se napunio do 52%. Da li negde gresim?

2. Da li postoji mogucnost menjanja tastera back, home itd... ? Navikao da mi desno bude taster back.

3. Da li tastatura moze da se poveca?

To su sve sitnice ali nikako da nadjem.
 
Mnogo slabo se puni. U pakovanju nisam dobio punjac, ali koristio sam Poco X3 pro i koristim njegov punjac koji bi trebao da je 33w. Ukljucio sam u 20:15h kada je telefon bio na 3% i sada je 21:24h i on se napunio do 52%. Da li negde gresim?

Mislim da je do nekog standarda koji punjači imaju. Moj Edge 40 Neo pali brzo punjenje samo na njegovom punjaču od 68 W. Druga dva punjača, Samsung od 67 W i Baseus od 33 W ga pune baš sporo.


Za zamenu navigacionih tastera probaj ovo:


Za promenu veličine tastature, podešavaš direktno kada uđeš da kucaš, pa iznad slova q gore levo na tastaturi, imaš taster sa 4 kvadratića, podseća na Windows logo. kada klikneš na njega postoji opcija "Promeni veličinu".
 
Poslednja izmena:
Ali kad ukljucim na punjenje on izbaci "turbo power"??

Ne znam sta da kupim , a da se ne zeznem. U pakovanju sam dobio samo kabal C sa obe strane.
Muci me taj punjac.

Ja to sto si predlozio nemam, u svakom slucaju nista strsno , vise me brine punjenje.😂
 
Pa TurboPower ne mora biti svih 68 W, to je samo marketinški izraz / tip punjenja. Na primer, ima i 30 W Motorola punjača brendiranih kao TurboPower.

Moguće je da taj punjač koji koristiš jeste 33 W, ali za neke telefone koji podržavaju takav tip punjenja koji ova Motorola ne podržava, pa puni na 15 ili 18 W a to prijavljuje kao TurboPower.

Evo kod mene imaš primer da samo jedan od tri punjača aktivira brzo punjenje.

Gledaj da punjač koji budeš kupovao podržava protokole brzog punjenja koji su navedeni (PD3.0, QC3+ ili veće) i ne bi trebalo da bude problema. Ako nema Motorola originala, uvek sa Aliekspresa možeš da poručiš neki od Ugreen ili Baseus punjača koji ih podržavaju.
 
Poslednja izmena:
Ali kad ukljucim na punjenje on izbaci "turbo power"??

Na primer, ima i 30 W Motorola punjača brendiranih kao TurboPower.

Evo sad gledam, u Q&A delu za ovaj punjač što sam linkovao, piše da podržava USB-PD protokol, tako da bi to trebalo da ti bude glavna smernica kod kupovine, uz QC3+ kao podršku za neke druge ili buduće telefone:

Does this charger use QC or PD technology for fast charging?
- This charger is using USB-PD (power delivery) protocol.
 
Hvala puno jos jednom. Kada uzmem javljam utiske, jer sada ga samo nocu punim, a izdrzi dan bez problema.
Telefon je nov i za sad baterija se pokazala odlicno.

Sto se tice gejminga tu nisam nesto preterano zadovoljan, ali s obzirom da mi radi ono sta igram moze da prodje.

Malo zahtevnije igre sigurno ce praviti problem.
 
Baterija 5000 mah a podrzava punjenje od 15w, nije nikakvo cudo sto se sporo puni... To je to
 
Duzi vek baterije ce biti na sporom punjenju, ja x30 pro (edge 30 ultra) punim sa 10w kad ne zurim, kad zurim sa 65w, a 125w ne koristim uopste.
 
Iskreno Kinezima je bitnije trziste Indije od EU, tako da moze se reci da treba da budemo zahvalni, sto za nase trziste smo dobili ocigledno bolji telefon. Svaka cast motoroli sto uopste daje pogodnosti nasem izuzetno malom trzistu.
Inace Kinezima je prvi prioritet svoje domace trziste (bolje telefone i fw imaju za sebe), pa Indija, pa svi ostali. To se moglo videti i po xiaomi, kad Indija odmah posle Kine dobija nove modele, dok EU i Global cekaju po pola godine.
 
Rekao bih da India dobija pogodnosti samo za telefone made in India.
Isto i Kina. Time drze svoje sunarodnike za sigurne potrosace (i pod nadzorom partije jer dobijaju poseban softver)

Ali ne zavaravajmo se. Apple je svojevremeno, sa procvatom srednje klase u Kini, postao statusni simbol. Isto kao i kod nas.
 
Jos jedno pitanje , znam da je u pitanju klot android ali mozda neko zna.

Da li postoji mogucnost da se u swipe up/down meniju promeni pozadina, tj. da se crnilo iza ikonica izbledi kako bi se videla fotografija?
 
Drugari, moze pomoc?

Nikako da nadjem informaciju koliko sam minuta razgovarao od kupovine telefona? Gde se nalazi? Sve sam pretrazio.
 
Okej, al nikako da nadjem ukupno nego po danima , nikako da sortiram ukupno.
Pokusacu da istrazim jos.
 
Poigraj se sa nekim od kodova, taj info koji trazis bi negde morao biti.
 
Nazad
Vrh Dno