Šta je novo?

Motorola G5 serija

Stilgar

Čuven
Učlanjen(a)
26.01.2003
Poruke
739
Poena
620
pregledo sam sve i ne nadjoh thred o ovim telefonima, nije omiljen kod nas il korisnici ne vole clot android. Uzeo sad na novogodisnjem popustu Motorolu G5S, i mislim da je za novac koji se daje za njege odlican izbor, 3Gb RAM, 32Gb ROM, octa core 4X1400MHz+4X1100MHz. metalno kuciste, nugat...Malo sam se zezao da izmenim ring i notifikacijske tonove al sam to resio tako sto sam iskopirao mp3 fajlove u ringtones i notifikacija foldere. Voleo bih da neko ko koristi telefon pomenute serije il isti napise nesto o njemu. Procitao sam test na benchu al bih voleo iskustva korisnika.
 
Cini mi se da im je podrska losa, zato ih ljudi izbegavaju.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Cini mi se da im je podrska losa, zato ih ljudi izbegavaju.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Imao sam i samsung i huawei sa njihovim verzijama i modifikacijama androida i podrska se sajstojala u krpljenju vlastitih propusta.Sta da podrzavaju na G5 kad je clot android, osim moto pomoci (koriscenje srednjeg dugmeta za navigaciju i pokretom pokreces aplikacije) u koriscenju, nema niceg, cist android, nista EMU-i, zakrpe za isti, sve radi, najavili su da ce i android 8 biti dostupan na G5S. Telefon u 2 godisnjoj garanciji kod operatera, ako se nesto desi oni ce da resavaju, a za dve godine kad mi istekne ugovor bice nesto drugo aktuelano. Mislim da je telefon potpuno nepravedno zapostavljen, ili domaci korisnici vole da se bakcu sa modalitetima androida.
Zaboravih u prvom postu da kazem da je full hd rezolucija ekrana, metalno kuciste i u paketu ide sa turbo punjacem.
 
Poslednja izmena:
Nema podrske za sam android, pogledaj temu k6 note, sve ce ti biti jasno.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Imam od avgusta G5+.
Nisam neki zahtevan korisnik, uglavnom telefon, pročitam mail čisto informativno, čitam knjige, tu i tamo HBO ili EON pustim ali retko ali je vrlo upotrebljivo...
Klinci tuku igrice, hbo, tv i youtube ko mutavi sa njihovog profila (odlična opcija koja radi baš kako treba, mada retko menjam telefone pa nisam nešto pametan da li ima bolje, lošije rešeno menjenje profila...).
Veliki plus je turbo punjenje, traje baterija meni i po dva dana ali umeju da je potroše i dosta brzo. Uglavnom, nisam baš merio ali brzo napuni, bar se nije desilo da negde žurim a da nije napunjen.
Memoriju ne uspevam da napunim.
Po meni sasvim solidna izrada.
Možeš da deinstaliraš milion gluposti koje ti ne trebaju zahvaljujući clot androidu.
Prvi put koristim otisak prsta ovako dugo i stvarno odlična stvar i pozicija.
Malo sam više nagluv pa neću da pričam o kvalitetu zvuka, ali ima zvučnik koji se čuje za sve pare, ono da baš trešti :)

Od minusa bi naveo kameru (ja je retko koristim, imam fotoaparat ako treba nešto kulturnije). Od podešavanja ima sve, ali ne mogu sa sigurnošću da kažem da li je neki domet ili razdaljina sa koje se fotografiše problematično kada je kvalitet u pitanju. Jednostavno, do nekog rastojanja objekta slike su prilično dobre, skoro odlične, a malo dalje kao da sam molerisao valjkom lice :) A u pitanju je recimo sledeća razlika, klinac je 3-5 metara od mene i raspad ako je dalje od toga. Ne znam kako da objasnim, zauzme otprilike oko 2/3 fotografije i sve kako treba, ode 5 metara dalje i zauzme oko 20% fotografije i bezveze kad malo zumiraš. Mada sam skoro probao sa samsungom s8 od drugara i šta znam, bolje je ali i to ima svoja ograničenja (inače dosta koristim canon G15).
Drugi minus je što mi sredio staru micro SD. Nisam isguran da je do telefona, nisam ispoštovao odjavljivanje niti prošitao uputstvo da li mora da se odjavi micro SD. Mada mislim da na prethodnom sony-ju nisam odjavljivao. Mada i ta kartica ima sigurno preko 5 godina i neki manji kapacitet. Trenutno mi je sasvim dovoljna ugrađena memorija (trenutno oko 50% iskoriščeno).

Onaj aktivan ekran ili kako se zove, uglavnom pozitivno, ne smeta. Malo mrdneš telefon i tu su obaveštenja, pogledaš, skloniš...

Kamera štrči na leđima, onaj krug, nekako bezveze leži na stolu... Kupio nilkin frost case (ili tako nekako, da ne tražim sada link sa alija) i rešeno uz minimalno narušavanje dimenzija.
Nosim ga po džepovima, bacim u ranac za pecanje ili bajs, padao je već nekoliko puta (i bez futrole)... za sad sve u redu.
Zadovoljan sam, mislim da neko ko ne može da živi bez kamere telefona možda i neće biti zadovoljan. Meni je sasvim dovoljna.
 
Poslednja izmena:
Nema podrske za sam android, pogledaj temu k6 note, sve ce ti biti jasno.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

citao sam, kazu da ce updejt na nugat biti cist android sto mu dodje na isto. Mene je kod "podrske" nerviralo sto mi je telefon jeo i memoriju i prostor stalno neke zakrpe i sto ti treba i sto ti ne treba, a ako nesto hoces da onemogucis il deinstaliras odma upozorenje "sistem mozda nece raditi kako treba ako to uradite". Ovako cist sistem stavis sta ti treba i fercera kako treba. Huawei honor 8 lite sa 16gb memorije koliko je slobodno kad kupis telefon? manje od 4gb. pa toliko je slobodno i kad kupis alcatel za dinar sa 8gb rama. Ne poredim huawei i alcatel nego hocu da kazem kako je taj modifikovan fabricki android kabast, komplikovan i nekompletan ko windows na pc-iju. Otud i potreba za podrskom. Inace motorolu sklapa lenovo il je vlasnik dela nisam ulazio u problematiku.
 
Ima li neko Moto G5s (3GB RAM-a & 32GB interne memorije)? Najavili su i Oreo za ovaj model.
Kod operatera je dosta povoljan, trenutno koristim P9 Lite (oko godinu dana - skroz zadovoljan) ali imam opciju da uzmem ovaj tel. pa me interesuju utisci ili saveti (treca opija je Nokia 6).

Hvala
 
Ima li neko Moto G5s (3GB RAM-a & 32GB interne memorije)? Najavili su i Oreo za ovaj model.
Kod operatera je dosta povoljan, trenutno koristim P9 Lite (oko godinu dana - skroz zadovoljan) ali imam opciju da uzmem ovaj tel. pa me interesuju utisci ili saveti (treca opija je Nokia 6).

Hvala

ja koristim G5S sa 3 gb memorije, cist android sto je po meni prednost, fludan, brz ima mesta i memorije kolko hoces, doduse koristim ga tek par dana al za sad je utisak odlican.
 
Пошто волим чист андроид (тренутно на 5x) узео сам и ћалету G5S и могу рећи да сам се пријатно изненадио. Веома одмерен телефон без већих замерки а по приступачној цени. Брз, добар одзив екрана и добра камера, гласан, танак. Мени једино његова метална израда не лежи јер сам навикао на пластику и њену лакоћу у шаци. Ко не жели да баца паре, супер избор као златна средина уложено добијено.
 
Plus modeli imaju bolji chipset.
 
Je li neko ko ima g5 plus odradio update na oreo i kakvi su utisci?

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Da nema možda neko višak nosač SIM kartica za Moto G5 Plus?
 
Nazad
Vrh Dno