Šta je novo?

Mobilni telefon Motorola Edge 20 Pro

Koji mobilni telefon kupiti

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Produzavam ugovor u A1 i uzimam nov telefon. Dopada mi se ova Motorola, ali me interesuje vredi li razlike u ceni u odnosu na Samsung A52s.
Molio bih za savet, sutra idem da uzmem telefon (staru mi umire) pa nesto svakako moram uzeti.
Sta je po vama bolje od ove dve opcije, uzimajuci u obzir i cenu.
Ili mozda ima neka treca opcija koju bi mi preporucili.
Nisam zahtevan korisnik, hteo bih telefon koji ce mi sto duze trajati za uobicajenu upotrebu bez zahtevnih igrica.
Hvala unapred
 
A koje su cene? Kolika je razlika u ceni koju placas?
Igras igrice ili uopste ne igras?

Ako si neko ko menja telefon na 2-3 godine, trajace ti oba.
 
Telefon cu svakako uzeti u A1 uz produzetak ugovora.
Razlika u ceni je 450,00 dinara mesecno uz ugovor od 24 meseca.
Ne igram nikakve igrice. Koristim telefon za razgovor, mail (slanje slika i dokumenata), Viber, Youtube - malo muzike i video klipova i to je to. Kamera mi treba za pravljenje korektnih turistickih fotografija, nista posebno.
Kod Motorole me privlaci 12GB RAMa, 256GB interne memorije i ima jaci procesor u odnosu na Samsung. Trebalo bi da taj hardver omoguci udobno koriscenje telefona barem 3-4 godine (nadam se). Ne znam kako stoji sa softverskom podrskom u odnosu na Samsung.
Ovde na Benchu na testu su nahvalili ovu Motorolu (Samsung takodje) ali me interesuju prakticna iskustva i savet za odabir izmedju ova dva telefona.
 
Posto ne igras zahtevne igrice i planiras da duze vreme koristis isti telefon, moja preporuka je A52s. Najduza softverska podrska od navedenih i (po meni) najbolji softver u Android svetu. Kompletan hardver je sasvim ok. Sa tim telefonom nema greske, a nije skup.
 
Ne sumnjam da Samsung ima bolju softversku podrsku, ali Motorola ima mnogo bolji hardver. Duplo vise RAMa i duplo vise interne memorije. A i procesor je jaci. Da li je moguce da Samsungov softver sve to kompenziuje?
 
Ne sumnjam da Samsung ima bolju softversku podrsku, ali Motorola ima mnogo bolji hardver. Duplo vise RAMa i duplo vise interne memorije. A i procesor je jaci. Da li je moguce da Samsungov softver sve to kompenziuje?
Jeste Motorola hardverski jaca, ali posto ne igras zahtevne igre, onda neces primetiti tu razliku u snazi (pre svega je GPU deo dosta jaci, sam CPU bas i nije, SD778G iz A52s ima 4xA78 jezgra...). Sto se tice RAM-a, 12GB niti je potrebno sad, niti ce biti potrebno za 2 godine, "overkill" sto bi rekli Ameri.
Neces pogresiti ni sa jednim telefonom od ta dva, koji god da izaberes, licno sam za nijansu na strani A52s, ali i ova Motorola je odlican telefon...
 
A šta te konkretno muči pa ne možeš da se odlučiš? 12gb rama i 6gb su potpuno ista stvar za tvoju upotrebu telefona, isto važi i za procesor a i kameru. Bateriju sva tri imaju vrlo pristojno, pazari onaj koji ti se sviđa i uživaj u telefonu.
Ne igram nikakve igrice. Koristim telefon za razgovor, mail (slanje slika i dokumenata), Viber, Youtube - malo muzike i video klipova i to je to. Kamera mi treba za pravljenje korektnih turistickih fotografija, nista posebno.
 
Posto treba da obnovim ugovor u A1, imam mogućnost da uzmem neki telefon, i meni za oko zapala Edge 20 Pro i A52S.

Da ne ponavljam pitanja na koja ste vec odgovorili, koji uzeti ako je glavni fokus na custom ROM-ovima?

Koliko sam na brzaka pogledao ni Moto, a ni A52S ne stoje dobro po pitanju custom podrške.
 
Nazad
Vrh Dno