Šta je novo?

Motorola EDGE 20/PRO/LITE

Ne znam šta bih ti rekao, verovatno će da puste za par dana ako su potvrdili Motorola Srbiji da puštaju.
 
Uradi hard reset telefona kad dobiješ
Ne radi VoLTE na A1, dva puta mi danas objašnjavaju iz korisničkog servisa da A1 nema podršku za Motorola telefone.
Probaj da uradiš hard reset ako ti to nije problem
 
Ne vidim kako će to da upali kad tehnička podrška A1 kaže da ne podržavaju Motorola telefone.
Da ne spamujem temu oko ovoga više, javljam ako bude promena.
Za sada A1 operater ne podržava VoLTE za Motorolu.
 
Pa ako nece da ti ukljuce zato sto je Motorola kazi im da koristis iPhone ili Samsung...
 
Nisu krelosi, tacno vide u kom je fonu sim kartica.
 
Ocigledno jesu, cim su ubedjeni da radi samo na par "podrzanih"
 
Vide na kom si telefonu.
Video sam da podržavaju A70/71 ubacio sam karticu u A72 kad ono ne može A72 ne podržava A1 ni njega 😂
Na pitanje kako je to moguće nema odgovora.
 
Dok su austrijanci vodili VIP sve je radilo iole normalno, posle par godina su otisli i prepustili nasoj bandi da vodi ovdasnje odeljenje....
Pa eto ako nekome nije jasno, zasto su smece kao i svi operateri sa VoLTE podrskom, jednostavno su nesposobni :D
 
  • Like
Reagovanja: Def
Vide na kom si telefonu.
Video sam da podržavaju A70/71 ubacio sam karticu u A72 kad ono ne može A72 ne podržava A1 ni njega 😂
Na pitanje kako je to moguće nema odgovora.
Znaci drogiraju se. Nista onda, vidi koji aktuelni model je "podrzavan", otidji u poslovnicu, gurni SIM u taj izlozeni i zovi da aktiviraju
 
  • Funny
Reagovanja: Def
Sećam se pre par godina ko je bio na xda, kad su indijci vikali za svaki rom volte plz volte dount hav volte?

Smejao sam se.

Vidim sad i ovde...

Kao da čitam... Plz halp mi volte daznt wrk
 
Na izmaku 2021 godine ja treba da ispravljam krive drine "flegšipa" nekog proizvodjača da njihov najnoviji/najbolji model nema podršku kod njihovog partnera/operatera onoga što treba da se podrazumeva. Da se cimam, vučem za rukav, trošim vreme.
Očigledno da je A1 ovde problem zato što na Telenoru može ali valjda je i Motoroli bitno da njihovi modeli podržavaju tu opciju kod svih operatera.
 
Poslednja izmena:
Nije tu Motorola ništa kriva, nego ovi slepci iz A1. Meni na Samsung A52s kao uključili VoLTE, ali ne radi. Tako da ni ona njihova lista ništa ne znači, njihov VoLTE ne radi na većini telefona.
 
Pomoc, kako na edge 20 pro da namestim da bluetooth slusalice se ukljuce posle odredjenog vremena zvonjave , kod Samsunga bilo jednostavno, ovde u call setinzima ne mogu da nadjem hvala
 
Sećam se pre par godina ko je bio na xda, kad su indijci vikali za svaki rom volte plz volte dount hav volte?

Smejao sam se.

Vidim sad i ovde...

Kao da čitam... Plz halp mi volte daznt wrk
Pa čekaj malo reklamiraju na sav glas VoLTE kad je stigao 4g i sad samo radi za minimalan broj telefona jer su oni nesposobni da pravilno konfigurišu mrežu? Nego ovo je divlji zapad pa ovakve gluposti prolaze bez kazne.
 
Na XDA su indijci kukali za svaki custom ROM, ovo je nemodifikovan uredjaj za koji proizvodjac kaze da radi(i radi jer na Telenoru sve radi) a jedan mobilni operater se pravi pametan...
 
Pocela su da izlaze uporedjivanja izmedju GCAM i fabricke kamere za Edge 20 lite i po onih par videa Wichaya 8.1 verzija daje odlicne slike. U retkim slucajevima je dinamicki opseg bolji na fabrickoj kameri ali je kontrola suma i kolicina detalja vidno bolja. GCAM manje unistava detalje jer manje izostrava sliku ali bolje pegla sum. Pa eto probajte pa javite :)

 
Gde si video poredjenja, bas da vidim sta se kaze? Probavao sam ranije tu kameru i iskreno nisam nista posebno odusevljen bio. Stoji i dalje da u low light se bolje snalazi gcam ali ovako, dnevno svetlo i to, neprimetne razlike.
 
Gde si video poredjenja, bas da vidim sta se kaze? Probavao sam ranije tu kameru i iskreno nisam nista posebno odusevljen bio. Stoji i dalje da u low light se bolje snalazi gcam ali ovako, dnevno svetlo i to, neprimetne razlike.
 
Uh indijac, bice bolno za usi ali probacu da izdrzim do kraja :D
 
Inace, ono sto je moje iskustvo do sada pokazalo ubedljivo najbolji kvalitet je na Pro modu sa stok kamerom. No u praksi je to slabo upotrebljivo jer ko ce za svaku sliku da podesava iznova parametre plus nista od HDR. GCAM svaka ima problem sa fokusiranjem, tj moras jasno da joj kazes sta hoces inace cesto slika bude blago blurovana. Na IMX586 sam odusevljen bio kako se ponasala GCAM. Prijatelj ima Mi 10T Pro i stalno je kukao kako mu nijedna GCAM ne radi kako treba i iskreno nisam mu verovao vec bio stava da je nesposoban da namesti :D Medjutim stvarno, GCAM i ovi Samsung 108mp senzori ne idu u istoj recenici...
 
Inace, ono sto je moje iskustvo do sada pokazalo ubedljivo najbolji kvalitet je na Pro modu sa stok kamerom. No u praksi je to slabo upotrebljivo jer ko ce za svaku sliku da podesava iznova parametre plus nista od HDR. GCAM svaka ima problem sa fokusiranjem, tj moras jasno da joj kazes sta hoces inace cesto slika bude blago blurovana. Na IMX586 sam odusevljen bio kako se ponasala GCAM. Prijatelj ima Mi 10T Pro i stalno je kukao kako mu nijedna GCAM ne radi kako treba i iskreno nisam mu verovao vec bio stava da je nesposoban da namesti :D Medjutim stvarno, GCAM i ovi Samsung 108mp senzori ne idu u istoj recenici...
krastavac gugl koristi sony senzore i očekuvano je da za njih radi sjajno i na slabijim senzorima.
 
PXL je gcam slika, ova IMG sa HDR u nazivu je Moto auto mod, a ova IMG bez dodataka je pro mod. Crop sa cca 3m daljine.
 

Prilozi

  • IMG_20211017_204126047.jpg
    IMG_20211017_204126047.jpg
    16.9 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20211017_203754945_HDR.jpg
    IMG_20211017_203754945_HDR.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 21
  • PXL_20211017_203835304.jpg
    PXL_20211017_203835304.jpg
    13.5 KB · Pregleda: 22
PXL je gcam slika, ova IMG sa HDR u nazivu je Moto auto mod, a ova IMG bez dodataka je pro mod. Crop sa cca 3m daljine.
Ocigledno je da za GCAM trebaju profili i podesavanja za svaki senzor da to bude kako valja, jer je za nijansu bolja od glavne u auto rezimu.
PRO mod ih sisa sa detaljima i ekspozicijom ali ima i najvise suma, sto i nije velika cena za bolju sliku. Ja sam uvek vise cenio malo suma i vise detalja, nego upeglanu sliku kao porcelan.
 
Ovo je navodno config posebno za edge 20 pro, skinuo sam ga sa 4pda da probam. No eto, i dalje mi je sve to nekako isto iskreno.
Ista meta ali telefoto senzor.
 

Prilozi

  • PXL_20211017_211216974.jpg
    PXL_20211017_211216974.jpg
    232.1 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20211017_211133151.jpg
    IMG_20211017_211133151.jpg
    112.4 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20211017_211108584_HDR.jpg
    IMG_20211017_211108584_HDR.jpg
    266.9 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Ovo je navodno config posebno za edge 20 pro, skinuo sam ga sa 4pda da probam. No eto, i dalje mi je sve to nekako isto iskreno.
onda ispade bolje radi automatika na GCAMu bez konfiga xD Eno ja probao konfig za mi 8 pro koji ima sve isto kao i moj mi 8 sem providnih ledja i par gluposti i slike su blede i bez trunke boje u odnosu na GCAM bez istog tog fajla :D Tako da je to lutrija sa konfizima. Mada ima tu jos da se radi i pegla, jer su novi senzori i drugaciji od onoga za sta je GCAM osnovno napravljen :)
 
Da nema neko možda Gcam za Motorolu Edge 20 bez pro i lite :)
 
Da nema neko možda Gcam za Motorolu Edge 20 bez pro i lite :)
Probaj ovu gore koju sam okačio, samo bez ikakvih konfig fajlova. Sve edge 20 motorole imaju isti senzor glavne kamere tako da nema tu razlike.
 
Ovo je navodno config posebno za edge 20 pro, skinuo sam ga sa 4pda da probam. No eto, i dalje mi je sve to nekako isto iskreno.
Ista meta ali telefoto senzor.
Mozes li da probas sledece :) iskopao sam konfige i biblioteke koje su ljudi napravili posebno za Xiaomi Redmi note 10 pro koji ima identican senzor kamere. Slike deluju bas dobro.
Dakle ovako :)

to load custom library: start camera go to settings / Custom library / Load.
to load config File: start the camera and double click in the empty space next to the shutter button

Kamera
MGC_8.1.101_A9_PV4_MGC.apk
Biblioteka/Lib
libgcastartup8.1
Konfig
BSG-PV4-Lupo-conf
 
Nazad
Vrh Dno