Šta je novo?

Moto G100

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,893
Poena
210
Cena je brutalno dobra, na testu se pokazao odlično.
Ja jedva čekam ovaj dock da dođe i da ga nabavim, mislim da proširuje način korišćenja telefona......

 
Jeee a taman sam se spremao da otvorim temu
Odlican model
Zanima me.jedino ciji senzor za kameru ima i koji model,ako neko zna
 
Zadnje:
  • Wide: OmniVision OV64B
  • UltraWide: OmniVision OV16A1Q
  • Depth: OmniVision OV02B1B
Prednje:
  • Wide: OmniVision OV16A10
  • UltraWide: Samsung S5K4H7
 
https://m.gsmarena.com/motorola_moto_g100-review-2247p5.php

Ubacih link sa gsm recenzija kamere
Da videh da je Omni Vision,inace veze nemam ko su
U svakom slucaju ovaj telefon po meni je best buy,ne vidim konkurenciju trenutno sem eventualno premium modela starije generacije
Ako se ne desi neko cudo do novembra moj je
Nece mi smetati sto se pojavio pre 7 meseci
Sotver po meni najjaci adut motorole
Ne smeta ni sto malo gabaritniji,placa cenu velike baterije
Kamera korektna ,zanima me hoce li je porediti sa Zoom modelom
Nije ni najlepsi ali uvek bih pre njega uzeo nego neki Xiaomi recimo ,mada su i oni sve bolji
Videcu sada cije ekrane koriste i to me zanima
 
Poslednja izmena:
Deluje extra, videcemo po kojoj ceni ce moci kod nas da se kupi. Kolko vidim preko je 500eura...
 
Oko 380 EUR je kod nas, koliko videh. Odličan telefon za tu cenu. Jedina konkurencija mu je Mi 10T, koji je nešto skuplji, ali i nešto bolji. Svakako je G100 odličan za svoju cenu.
 
Da.cena mu je 380e ,preko oglasa od.operatera bice koji euro manje
Verovatno ce.mu i cena pasti brze.nego poznatijim brendovima
 
Oko 380 EUR je kod nas, koliko videh. Odličan telefon za tu cenu. Jedina konkurencija mu je Mi 10T, koji je nešto skuplji, ali i nešto bolji. Svakako je G100 odličan za svoju cenu.

Šta je bolje na mi10t? Gledajući specifikacije, ne nalazim...
 
Odlican je Moto G, ali cini mi se da ce Poco F3 biti bolja kupovina - isti procesor, amoled ekran, mislim da nece biti plastican i jos par sitnica.
Ali zato za ljude koji ce koristiti ovaj dock i povezivati tako telefon sa monitorom i TV-om, zaista je pun pogodak.

Imati ovakve telefone za 350-400e je do skoro bilo nerealno.
 
Imati ovakve telefone za 350-400e je do skoro bilo nerealno.
Slažem se. Ali tehnika napreduje i ima smisla da je dock "sišao u narod". G100 stvarno deluje kao super uređaj, sviđa mi se. Definitivno je best buy u svom cenovnom rangu. :)
 
Čekamo da ga neko kupi/nabavi pa da vidimo neke informacije iz prve ruke.Ja se nadam da ga uzmem uskoro....
 
Gde je g100 full pack kod nas za 380e?
 
U Gigatronu, a biće ta cena verovatno i u drugim legalnim prodavnicama. Realno, odlična cena za ovakav telefon
 
Jeste. U Nemackoj ispod 499 nisam video...
 
I meni se baš sviđa ovaj tel. Mislim da cena od 500eur uključuje i docking station + USB C-HDMI kabl. Kod nas se to kupuje odvojeno.
 
Uzeo sam ga pre neki dan u Telenoru na rate za 33.200 dinara, rata mi je 1.383, produzio ugovor sa Total 12. Odneo neki stari Asus koji ne radi vise za reciklazu i daju 7.000 popust.
Ovaj SD 870 5G je munja. Telefon radi super brzo i fluidno, baterija 2 puna dana, dan i po pri bas arcenju, ekran je extra ima automatsko osvezavanje i regulisanje od 60-90Hz i skrolovanje je savrseno, jasno i fluidno. Kamere odlicne, nocni mod dobar, ima i 6K sa 30fps a 4K 60fps snimanje i razna podesavanja kamere.
Ovo je prosto preporadjanje posle bagovitog Xiaomi softvera, sta ce mi milion MIUI podesavanja kada to nije TO.
Pitajte sta vas zanima da ne pisem u nedogled ne znam sta koga zanima...?
E sad meni treba pomoc ne mogu da nadjem podesavanje navigacionog bara da promenim mesta sistemskim dugmadima da mi dugme nazad (back) bude skroz desno umesto sto je fabricki levo a na one button ne mogu jos da se naviknem?
Hvala!
 
Mislim da je to nemoguca misija
Moraces da instaliras neki lancer ako hoces to da namestis
 
Mislim da je to nemoguca misija
Moraces da instaliras neki lancer ako hoces to da namestis
To ne definiše launcher. Ako sistemski nema takvo podešavanje, onda nije jednostavno moguće. Ranije su postojale alikacije koje sakriju navigacioni bar, pa onda prikazuju svoj custom navigacioni bar. Ali ne znam da li rade na modernim Android OS, davno beše.

Ovo je prosto preporadjanje posle bagovitog Xiaomi softvera, sta ce mi milion MIUI podesavanja kada to nije TO.
E sad meni treba pomoc ne mogu da nadjem podesavanje navigacionog bara

Reče čovek i onda traži da customizuje navbar. 😄 Svaki OS/skin ima svoje prednosti i mane.
 
@Corvus Corax
Lepo sam pitao i ne znam zašto se praviš pametan umesto da lepo odgovoriš ili ćutiš ako ne znaš.
 
E sad meni treba pomoc ne mogu da nadjem podesavanje navigacionog bara da promenim mesta sistemskim dugmadima da mi dugme nazad (back) bude skroz desno umesto sto je fabricki levo a na one button ne mogu jos da se naviknem?
Nema toga na stock androidu, jedino ako je proizvođač u svom skinu omogućio. Pre androida 10 se moglo obaviti adb komandom a sad jedino ti preostaje root-ovanje ako insistiraš da promeniš.
Edit: Čemu takav ton, lepo ti je odgovoreno, nijedan skin nije savršen pa ni vanilla android.
 
trajanje baterije u odnosu na recimo m51 samsung, kakvo je, vise mi je bitna baterije nego konfiguracija. HVala
 
Baterija mi traje puna 2 dana i pretekne.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210414-123220.png
    Screenshot_20210414-123220.png
    274.3 KB · Pregleda: 77
Baterija kod Motorole nikada nije bila sampion ,ne znam zasto,nije ni losa sredina neka
Ali softver je sjajan i najjaci adut motorole,s ajakim cipsetom i ram memorijom mora da leti
I dalje se posmatram i F3 kao i G100 ali me Xiaomi oduvek odbijao.zbog bagova i nekih decijih gluposti,konkretno nema ulaz za slusalice F3,problemi sa.ekranom itd
Nekako mi se cini da.sem Mi serije ostalo uvek neki.problem kod njih
Kod Motorole je to oduvek bila jaka.cena za.ono sto nude ,bar meni
Nekako mi ovaj G100 bas onako top ,sve u jednom plus dobra cena
 
Odneseš neki stari telefon koji ne radi u Telenor i dobiješ 7.000 dinara popusta na reciklažu 😉
 

Prilozi

  • Scan 1(12.04.21)~2.jpg
    Scan 1(12.04.21)~2.jpg
    235.1 KB · Pregleda: 69
Hvala ,znam za to ,ali ja tek u novembru uzimam telefon i obnavljam ugovor tj.2 komada
Za sada ne vidim nista bolje od G100 nadam se i vecem popustu ddo tada
Do sada su bili dobri :))
 
Hvala ,znam za to ,ali ja tek u novembru uzimam telefon i obnavljam ugovor tj.2 komada
Za sada ne vidim nista bolje od G100 nadam se i vecem popustu ddo tada
Do sada su bili dobri :))
Ugovor možeš obnoviti kad hoćeš ali tvoj je izbor. Ovaj telefon je mnogo više od srednje klase!
 
Mislim da ne mozes ,moze 30 dana ranije
Meni istice pocetkom decembra znaci novembar najranije
 
Nazad
Vrh Dno