Šta je novo?

Moto Edge 30

Probao sam mnogo Google camera, ali realno slike sa stock kamerom su uvek bolje. Čini mi se da su ih mnogo popravili nadogradnjama. Više ne primećujem one zrnaste teksture kao što je bilo na početku, ali još mi se čini da nije to to i ovaj telefon može više. Da li neko ima neka drugačija iskustva sa Gram ili neki drugi način da još malo popravimo slike?
 
Jedino sto "popravlja" slike je upscale kod gcam. Night mode daleko bolji na stock nego na gcam. Slazem se sa tobom da je gcam inferiorniji na ovom telefonu, ali imam utisak da je to sve zbog SoC-a.
Kad vec pomenuh SoC, dovoljan je za sve i radi korektno, ali uvek ima ali. Poredeci ga sa sd845 koji je na papiru slabiji, utisak je da je sintetika jedno, a realna upotreba sasvim nesto drugo. Jednostavno kroz neke aplikacije sd845 proleti, dok 778+ zna da malo zapne. Vec kad se uzme sd865 razlika je drasticna.
Sve u svemu prosecan uredjaj po svemu.
Inace, ja sam moj edge30 nosio na reklamaciju u yettel zbog usb konetkora koji je prvo poceo da brlja sa brzinom punjenja, pa do gubljenja brzog punjenja, pa obavestenja da se bezicno puni i jos razno raznih gluposti. Na kraju zamenjan usb i pohvala za yettel posto je problem resen za 4 dana.
 
Ne fali po meni detalja. Čak, svaku stvar kad gledaš posebno, on odradi odlično. HDR , balans bele, sve dobro. Ali, kao da AI ne gradi svoj posao. Slike su mi monotone, ne prepoznaje scene na pravi način. Upscaling malo poboljša sliku i stiče se utisak da ima više detalja (iako ih realno nema), ali nije meni sporan deo. Od Gcam sam očekivao da malo "oživi" slike s obzirom koliko mogućnosti ima, ali koji god config probam, jedno dobiješ a dva izgubiš. SoC i senzor to sigurno mogu, mislim da je do softvera. Mada, mnooogo su poboljšali slike nadogradnjama. Ja se umalo nisam šlogirao zbog kamere kad sam tek uzeo telefon. Dobra je stvar što Moto Camera Tuner ima u Play prodavnici, pa ne mora da se čeka nadogradnja sistema.
 
Да се запљунем у тему 😁
Наручио обичан Edge 30 8/256. Надам се да ће ме служити барем колико и Nova 5T.
 
I ja sam narucivao maskice, ali ni jedna ne pokriva kamere odnosno ispupcenje kamera, tako da sam jos na ovoj sto je dosla uz telefon.
 
Битно ми је како камера снима у затвореном простору. Нисам за сада у могућности да купим неки DSLR, а треба ми за канал.
Јесте да тренутно снимам FHD, али је добро што и предња снима 4К.
 
I ja sam narucivao maskice, ali ni jedna ne pokriva kamere odnosno ispupcenje kamera, tako da sam jos na ovoj sto je dosla uz telefon.
Ova pokriva i to prilično dobro. Ima čak i poklopac za kamere. A i ostale su mi poravnjavale kamere, čak su išle i milimetar preko.
Битно ми је како камера снима у затвореном простору. Нисам за сада у могућности да купим неки DSLR, а треба ми за канал.
Јесте да тренутно снимам FHD, али је добро што и предња снима 4К.
Kamera je mnogo poboljšana od kako je izašao. Za obradu fotografije ima aplikaciju Moto Camera Tuner koja se ažurira preko Play prodavnice, tako da ne mora da se čeka ažuriranje sistema za poboljšanja kamere.
 
Битно ми је како камера снима у затвореном простору. Нисам за сада у могућности да купим неки DSLR, а треба ми за канал.
Јесте да тренутно снимам FHD, али је добро што и предња снима 4К.
Kamera je definitivno bolja nego na nova 5t. Gcam kod ovog telefona skoro uopste nema efekta, bar po onome sto sam ja do sad zapazio.
Ova pokriva i to prilično dobro. Ima čak i poklopac za kamere. A i ostale su mi poravnjavale kamere, čak su išle i milimetar preko.
Ne stavljam poklopce nikad na kameru, ali bez uvrede meni se takva maska kao sa slike gore ne svidja (mada o ukusina se ne raspravlja 😀). Amo imas predlog za neku drugu bio bih zahvalan.
 
Ne stavljam poklopce nikad na kameru, ali bez uvrede meni se takva maska kao sa slike gore ne svidja (mada o ukusina se ne raspravlja 😀). Amo imas predlog za neku drugu bio bih zahvalan.
Nema puno modela za Edge 30. Ima ovakva i obične gumene sa raznim štampama. Neki modeli pokrivaju kameru kao OVAJ a neki imaju malo ispupčenje, ali ne pokrivaju visinu kamere kao OVAJ. Mnoge maskice imaju za sve novije motorole, osim za Edge 30. Vidim da ga ima ponovo u prodaji, pa možda se i ponuda na Aliju popravi...
 
Стигао телефон. Танак и лаган. Леп прелазак са Nova 5T.
Интересује ме, пошто имам неки шаомијев пуњач од (чини ми се) 67W - да ли ће телефону сметати да га пуним са тим?
 
Mislim da neće, da oba podržavaju QC standard. Da škodi sigurno neće, jedino može da ga sporije puni, ali ne verujem ni to.
 
Изгледа да се ништа не добија - пуни се отприлике једнако дуго.
Још једно питање: каква се оно зелена батерија у горњем десном углу појављује и прелази у зелену тачку све док се ме откључа екран? Без обзира колико је пуна батерија.
 
Изгледа да се ништа не добија - пуни се отприлике једнако дуго.
Још једно питање: каква се оно зелена батерија у горњем десном углу појављује и прелази у зелену тачку све док се ме откључа екран? Без обзира колико је пуна батерија.
Brže ne može jer telefon ne podržava. Ako puni 33W, onda je ok. A tu bateriju ne vidim.
 
Изгледа да се ништа не добија - пуни се отприлике једнако дуго.
Још једно питање: каква се оно зелена батерија у горњем десном углу појављује и прелази у зелену тачку све док се ме откључа екран? Без обзира колико је пуна батерија.
Simbol kamere, a ne baterije. Signalizira da radi selfi kamera.
 
Није. Није ни предња камера покренута, а и гасио сам телефон са надом да ће се изгасити.
А сад видех да јесте симбол камере.
 
Није. Није ни предња камера покренута, а и гасио сам телефон са надом да ће се изгасити.
А сад видех да јесте симбол камере.
Možda ti je uključeno otključavanje licem.
 
Nista se ne dobija brzim punjacem, a tacka je od kamere kao sto su kolege vec rekle.
 
Možda ti je uključeno otključavanje licem.
Браво - јесте 😁
Нешто ме је зезало откључавање отиском прста, па сам активирао и лицем. После сам обрисао отиске, па поново снимио.
Хвала свима на информацијама.
 
Ako neko ima problem sa brzim praznjenjem baterije neka proba da odradi chrome disable i instalira neki drugi pretrazivac, meni je resilo problem.
 
Не користим хром већ најмање 15-ак година. Ни на рачунару, а камоли на телефону.
На жалост, батерија се брзо празни. Екран подесио на аутоматско освежење.
 
Meni je SOT od 5 do 8h. 5 je uglavnom kad je na mobilnom internetu, ali opet izgura dan lagano. Opet sve zavisi od korisnika i nacina koriscenja, ali i nov je telefon pa ce se prvih par dana baterija brze prazniti.
 
Ајооооој.... Па овај телефон има снимање видеа у видеу :oops:
Па браааавооооо. Одлична функција :love: Пуно ће ми значити.
 
А то вероватно сам софтвер одређује? Пошто не видим нигде да може да се промени.
 
А то вероватно сам софтвер одређује? Пошто не видим нигде да може да се промени.
Može. Samo prebaci na video i povuci traku sa podešavanjima na dole.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230415-100440.png
    Screenshot_20230415-100440.png
    740.2 KB · Pregleda: 27
Ауууу што ме нервира проксимити сензор. Ово је страшно. Само мало помериш телефон са увета и ето брљање лицем по екрану, притискање ко зна чега све.
 
Nazad
Vrh Dno