Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

U prevodu TN ostaje mama za competitive fps...
 
...ne, bas naprotiv. Za odnoc cena/input lag je TN bolji, ali sve ostalo je losije.
 
Na kojim panelima se igra cs go? Zadnji put kad sam proverio bili su Zowie..
 
U pravu si, kacim screenshot 144Hz TN monitora (koji nije competitive CSGO approved) u poredjenju sa QD-OLED. Kod Dell-a je processiranje slike najveci faktor kod input lag-a, sto ne znaci da neki drugi model nece imati to poboljsano.
Screenshot 2022-09-28 220433.png
 
OLED celija (pixel) sama proizvodi svetlo, dok kod IPS (sto je tft lcd) osvetljenje dolazi preko difuzne ploce (ili mini led dioda) koje se nalaze iza LCD panela.
Eto, rekao sam, a nista nisam rekao :)
 
Ništa strašno, polako nas navikavaju da će svaka komponenta biti po dve hiljade, krenuli sa grafikama, sada monitori, idemo dalje :)
 
Ovaj put je opravdano. Postoji samo jedan proizvođač tog panela, OLED panel manjih formata je tipično dosta skuplji od onih u TV i ovaj specifični zahteva posebnu tehniku izrade...plus, ovaj monitor će sigurno biti u ograničenim i malim serijama.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ovo je već nešto !
Kad bi ovde bio 1000 € , pa da se i razmisli ...

Ipak je ovo "nova" tehnologija, trebaće bar 3 godine da OLED monitorima osetno padne cena.
A i Samsung treba da izbaci uskoro...
 
Utisci su fantazija :D

Od dizajna, preko buiild quality do slike koja je savršena. Oštrina, boje, HDR..sve je odlično..čak možda bolje nego na LG C2..ili sam se ja možda previše uželeo monitora :) vozim komp na OLED televizorima već par godina.
Tekst je ok, eventulano primećujem probleme kad je tekts sitniji..
Ne stižem od posla detaljnije da testiram. Igre izgledaju odlično..ovako grubo 3440x1440 daje preko 50% veći fps od 4K.
 
@Beastmode Sto ne sacekas da se pojavi FreeSync varijanta koja je jeftinija i po nekim merilima i bolja varijanta od G-sync verzije?
 
@Beastmode Sto ne sacekas da se pojavi FreeSync varijanta koja je jeftinija i po nekim merilima i bolja varijanta od G-sync verzije?
Kupio sam ovu g-sync varijantu direktno preko della na nekoj akciji tako da me zapravo izašlo isto koliko bi me koštala i jeftinija FreeSync varijanta.
Što se tiče toga da je bolji, mislim da je tu već podijeljeno, smanjili su 10Hz osvježenje(realno to nitko neće primjetiti, ali dobro) i koliko sam vidio 10 bit se može koristiti samo na 100Hz dok se na G sync varijanti može koristiti na 144Hz. Ima jedan ventilator manje i to je svakako prednost, ostalo je zanemarivo rekao bih.
Svakako za mene mislim da je G-Sync varijanta u mom slučaju bolji izbor. A da ne govorim o tome koliko će im trebat za isporuku DF modela obzirom da ih još nisu pustili u prodaju(DW makar znaju imat na stanju tu i tamo).
 
@Beastmode: Nisam kupio direktno preko Dell-a već preko domaće firme koja ga je uvezla.
Inače ventilatori nisu glasni, ja ih ne čujem dok radi komp koji mi nije mnogo bučan. Tek kad se ugasim komp i približim se monitoru mogu da čujem ventilatore - ništa strasno.

Dobra stvar je što i ovaj G-Sync može da radi Free Sync sa AMD kartama, tako da ni tu nema problema.
 
@Beastmode: Nisam kupio direktno preko Dell-a već preko domaće firme koja ga je uvezla.
Inače ventilatori nisu glasni, ja ih ne čujem dok radi komp koji mi nije mnogo bučan. Tek kad se ugasim komp i približim se monitoru mogu da čujem ventilatore - ništa strasno.

Dobra stvar je što i ovaj G-Sync može da radi Free Sync sa AMD kartama, tako da ni tu nema problema.
Hvala ti puno na odgovoru, onda je ostalo samo pričekat da stigne monitor pa javljam prve utiske.
 
@Beastmode: Nisam kupio direktno preko Dell-a već preko domaće firme koja ga je uvezla.
Inače ventilatori nisu glasni, ja ih ne čujem dok radi komp koji mi nije mnogo bučan. Tek kad se ugasim komp i približim se monitoru mogu da čujem ventilatore - ništa strasno.

Dobra stvar je što i ovaj G-Sync može da radi Free Sync sa AMD kartama, tako da ni tu nema problema.
Ako nije tajna, koliko izadje?
 


 


trenutno live
 
Na kojim panelima se igra cs go? Zadnji put kad sam proverio bili su Zowie..

U pravu si, kacim screenshot 144Hz TN monitora (koji nije competitive CSGO approved) u poredjenju sa QD-OLED. Kod Dell-a je processiranje slike najveci faktor kod input lag-a, sto ne znaci da neki drugi model nece imati to poboljsano.
Pogledajte prilog 357331
@nidzakv Ima poboljsanja ;) G-sync modul je krivac ocekivano
Screenshot 2022-12-15 205604.png
 
Nisam u toku. Valja da ima poboljsanja :)
Ne vidim na listi najbrze panele za uporedjivanje.
 
Trenutno ima samo BenQ XL2411K 144Hz TN sa ~7ms input lag i novi DWF QD-OLED sa ~3.6ms. Verujem da ima i brzih TN panela, ali tesko da je primetno brzi u odnosu na novi Dell.
 
Nazad
Vrh Dno