Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

€1,344.39 za taj Alienware je ipak previše.
 
Donekle sam i očekivao ovo. Nema ništa da je malo para a da valja. Rasturi ga Vincent samo tako 💪💪💪
TLDR:
Unsuitable Use Cases:
1) Work and productivity
2) Console gaming
3) 4K Blu-Ray Playback
4) Bright room without light control
5) Professional monitor

A Linus izbacio video pre 2 nedelje gde se izložio na monitor ko magarac bez da navede jednu manu. Znam da on nije reper ali ima 14.5M pretplatnika nažalost.
 
Pa i meni bi odgovarao neki manji, 24", da bude jeftiniji i trosi manje struje i mesta.
Bilo bi dobro i da ponude 4:3 modele.
 
Mislim da ovaj monitor nema QD-OLED panel
 


Corsair sledece godine donosi savitljivi OLED monitor. 240Hz, 1440p, 21:9, 45 inca, 1000 nits. Malo preveliko za 1440p ultrawide rezoluciju al' generalno bas deluje zanimljivo. Vrv ce i cena biti prezanimljiva.

BTW, mogla bi se tema preimenovati u Monitori sa OLED i QD-OLED panelima.
 
Sa ili bez VGA konektora? :ROFLMAO:
pa da, sa VGA, ali 15Khz moze i SCART. tako bi lako povezao neke stare racunare. profi scandoubleri kostaju oko 200eur...
a realno sto da ne? zasto svi da budu osudjeni na widescreen i cemu ta tvoja ironija?
koristim 20" ips koji je 4:3 donekle i iz navike. bolji je za mnoge stvari, prakticno sve sem filmova.
a inace ima i starih filmova i serija koje su 4:3. strateske igrice i avanture bi bolje izgledale na 4:3.
sve je to donekle subjektivno pa bi bilo lepo imati izbor.
 
Corsair bezveze: mala rezolucija, klasičan oled a cena ima da izuva. Bolje da više ulažu u bolje prozvode nego u plaćanje YT maskota.
 
Nisu oni krivi, takve panele izbacuju na tržište...
 
Corsair sledece godine donosi savitljivi OLED monitor. 240Hz, 1440p, 21:9, 45 inca, 1000 nits. Malo preveliko za 1440p ultrawide rezoluciju al' generalno bas deluje zanimljivo. Vrv ce i cena biti prezanimljiva.
Ne sledeće već sad... :)
 
 
Hvala Bogu da mu nisu roknuli 1000R ili još veću krivu...
Bolje da ne znam koliko će da košta.
 
Ne verujem da ce biti drasticno skuplji, ako uopste bude, od Alienware modela.
 
Kad bi Samsung G8 napravio i u 27" - pošto više niko ne pravi u 25" :-(
 
Sve preko 27" za esport naslove je previse, makar za moj ukus, a i pro igraci igraju i dalje na monitorima 24-27", zato i ne cudi da neki forumasi ocekuju 24-27" i da ih ne interesuje 32-34-45".
Ali dobro s obzirom da pojedini kupe ps5, pa mis i tastaturu, pa sve to nakace na monitor od 240hz 🤣 mogu da shvatim i one koji igraju esport naslove na 34", vjerovatno pokazuju zavidan nivo igrackog umijeca, a vjerovatno uzivaju isto kao i oni koji igraju na 21". Ljepota je kazu u oku posmatraca. :)
 
Glavna razlika je sto kod OLEDa svaki piksel ima svoje osvetljenje koje moze da se ukljuci/iskljuci na nivou pojedinacnog piksela, dok kod ostalih (IPS, VA, TN) osvetljenje je raspodeljeno u zonama
OLED ima i mnogo bolji odziv piksela.
 
Znaci li to nizi response time?
 
Pre svega se misli na odziv samih piksela, response time zavisi i od monitora, graficke i misa koji su ukljuceni u taj lanac. Ali generalno vecina OLED monitora ima solidan response time.
 
Nazad
Vrh Dno