Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Stigao monitor , sto se tice dimenzija u odnosu na 24ku savrsen, da je vece ne bi odgovarao. 2k rezolucija taman, za mene licno nije sitno . Probao par igrica i to je ok, u glavnom igre idu na TV .
 
Ovo jos nisam video LG GP850P-B ...
Prva fotka je unboxing YT istog monitora ove godine (zaokruzio sam detalj), druga fotka je moj monitor(proizveden 11/2023) a treca .... :( svasta pa to nisam video ni na jeftinim monitorima...

Inace monitor je ok, nemam nekakve zamerke sem sto se ne moze okretati levo/desno a ovo sa rupom ???
 

Prilozi

  • LG_gp850P.jpg
    LG_gp850P.jpg
    106.8 KB · Pregleda: 147
  • 20231215_203124.jpg
    20231215_203124.jpg
    336.3 KB · Pregleda: 130
  • 20231215_203148.jpg
    20231215_203148.jpg
    301.3 KB · Pregleda: 141
Ovo jos nisam video LG GP850P-B ...
Prva fotka je unboxing YT istog monitora ove godine (zaokruzio sam detalj), druga fotka je moj monitor(proizveden 11/2023) a treca .... :( svasta pa to nisam video ni na jeftinim monitorima...
Inace monitor je ok, nemam nekakve zamerke sem sto se ne moze okretati levo/desno a ovo sa rupom ???
Ja imam 32GP850 samo bez tog P u imenu i zanima me kakvu to "rupu" pominješ?? Inače, ovo na trećoj fotografiji gde ti slika ne ide do ivice je neka tvoja greška u podešavanjima. Nije to do monitora.
 
Ja imam 32GP850 samo bez tog P u imenu i zanima me kakvu to "rupu" pominješ?? Inače, ovo na trećoj fotografiji gde ti slika ne ide do ivice je neka tvoja greška u podešavanjima. Nije to do monitora.
Kako njegova greska, ako pogledas uvelicane slike videces da na prvoj slici fali deo bezela, na drugoj isto a na trecoj probija svetlost na tom delu gde fali bezel.
 
Kako njegova greska, ako pogledas uvelicane slike videces da na prvoj slici fali deo bezela, na drugoj isto a na trecoj probija svetlost na tom delu gde fali bezel.

Na to nisam obratio pažnju, mislio sam da je odsjaj blica. To je stvar za reklamaciju i kraj priče.
Mislio sam to što slika nije do ivice je problem, a to je softverska stvar.

Koristi li neko neki IPS na 2K rezoluciji na monitoru od 31,5 inch?
Mnogi. Što?
 
Pa, ja mogu da ti kažem svoje iskustvo, koje nije baš uobičajeno. Meni monitor nije na stolu i sedim jedno metar i po od njega. U windows-u podešavam veličinu fonta i aplikacija na 125% jer mi je na 100% sve poprilično sitno, iako ne nosim naočare, a imam 50+ i skoro 30 godina buljim najmanje 12 sati dnevno u ekran. Inače, svi kažu, da je 1440p na 32 inča oštrina ista kao 1080p na 24 inča, ako to možeš nekako da shvatiš.
Subjektivno gledajući, ako sediš na pola metra od monitora onda 4K na 32 inča ima smisla. A ako sediš dalje od toga, onda je to opet od čoveka do čoveka. Meni je u igrama 1440p sasvim dovoljno.
A što se preporuke tiče, ono što je moja lična preporuka je da gledaš panel sa wide-gamut rasponom boja i možda neki HDR 600. Ne znam koliko bi izdvojio za monitor ali Gigabyte M32Q ( ne QC ), LG 32GP850 je sasvim solidno za prosečnog korisnika. Naravno, postoji i LG 32GQ850 koji je mnogo skuplji za panel od 240Hz ( Niko ne može da vidi razliku između 180 i 240 Hz, ko to tvrdi taj laže ) i nešto bolji HDR 600, koji opet nije pravi HDR.

Ah, da, veličina je 93 piksela po inču.
 
Poslednja izmena:

Hvala ti na odgovoru. Iskreno planiram da menjam konfiguraciju tj da kupim novi komp u neko dogledno vreme po mojoj zelji neku intel/nvidia kombinaciju za gejming, generalno vezano za monitore imam dilemu, svakako IPS panel i 2k rezolucija mi je sasvim dovoljna za ovo sto meni treba, e sad samo da li 1440p na 27 ili 1440p na 32 incha. Znaci gejming prica i prioritet
 
e sad samo da li 1440p na 27 ili 1440p na 32 incha. Znaci gejming prica i prioritet
Naravno, ako si blizu monitoru, onda 27" i slika je nešto oštrija nego na 32". Ako ti je sto dovoljno veliki da odmakneš monitor na jedno metar od sebe, onda 32. Veći ekran ima veći WOW efekat u odnosu na 10ak ppi više. Naravno, to je opet samo moja lična preporuka.
 
Ako si na metar od monitora, 32" je ok, ne bi trebalo da vidiš pixelizaciju...čak i da si manje udaljen bilo bi ok, hrpica ljudi ovde ima 32" 1440p monitore i zadovoljni su.
U suštini, svodi se na imerziju vs. oštrine...
 
@Arthur Morgan

I na recenzijama nigde slika nije skroz do kraja mislim na 27inca GP850, mislim da je to tako ali zna malo da nervira.

A ovo sa rupicom da reklamiram ne bih,monitor je ok, samo sam primetio da je ivica na jednoj recenziji zasecena na gp850 a isto i kod mene,a i kod starijeg modela isto zaseceno.

Da, zamerka na DP kabl tanak , imam od AOC koji je bolji, sutra kupujem drugi DP kabl.
 

Prilozi

  • gp850.jpg
    gp850.jpg
    133.6 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Generalno bio sam zadovoljan sa AOC monitorima, mnogi nisu. Potrazi neku drugu radnju ako ima niza cena, G je obicno skuplji. Da sam LG gp850p uzimao u G platio bi 9500din vise...a mozda ne bi bilo rupice ;)
Sto se tice gejminga sve sto nije oled :( I ovaj sto sam uzeo je bezveze za geming, ali ne kajem se , bio mi je potreban veci ekran i 2k super:) Povremeno moze i igrica kad tv nije dostupan.
 
Sto se tice gejminga sve sto nije oled :( I ovaj sto sam uzeo je bezveze za geming, ali ne kajem se , bio mi je potreban veci ekran i 2k super:) Povremeno moze i igrica kad tv nije dostupan.

Iskreno druze ne pada mi na pamet da dajem 100k i vise za monitor, to je po meni suludo i nenormalno jer niti sam profi niti mi treba. 2k i IPS je puna kapa za mene
 
@Arthur Morgan
I na recenzijama nigde slika nije skroz do kraja mislim na 27inca GP850, mislim da je to tako ali zna malo da nervira.
Verujem da ni oni nisu obraćali pažnju na to, jer svaki monitor, naravno, daje sliku od ivice do ivice, što se vidi i na priloženoj (mutnoj) fotki dela mog monitora. :)

Po karakteristikama ovo je 27GP850 sa AOC logom. Ja obično biram LG jer znam da oni, uz Samsung, proizvode svoje panele.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    110.1 KB · Pregleda: 81

Deluje mi taj tvoj predlog i ovaj moj AOC predlog dobar kombinacija, u sustini su isti.
Pogledaj na YT recenziju, Manca sa Bench foruma ima taj monitor i mislim da je naveo da mu je osvetljenje 440 cd/m2 ali me ne pitaj kako samo pisem sto sam procitao kod njega na recenziji za najbolje monitore. E sada da li je pogresio ili nije ne bih znao reci jer ipak je on neko ko o takvim stvarima treba da vodi paznju sta pise i snima ali svi smo ljudi pa je ljudski gresiti.

Mislim na ASUS posto je linkovana samo tvoja poruka gde se vidi AOC monitor da ne stvrimo zabunu.
 
I LG i Samsung su ne tako skoro prestali da prave LCD panele i prešli na OLED, licencirali su tehnologije Kinezima...
Ne verujem da su tek tako odbacili nešto što još uvek donosi profit. U svetu nema toliko ljudi koji se tako lako odriču 1000+ evra za OLED TV. MNOOOOGOOOO je više onih koji i dalje kupuju jeftinije televizore i monitore.

To je kao kad bi AMD, na primer, odlučio da proizvodi samo Threadrippere, a da licencu proda drugome za ostale procesore. Bar se AMD zeznuo sa tim u slučaju Qualcomm-a i ne verujem da su Samsung i LG učinili isto, kad Kinezi već imaju TCL...
 
Polazim od sebe i misljenja sam da jako mali broj ljudi generalno ovde kod nas ima taj "oled" tv i monitor jer je po meni preskupo dati 1000€ konkretno za monitor za koji moras biti pa ne znam ni ja koliko % siguran da ce posle kupoviti to biti to i da ce ispuniti sva tvoja ocekivanja, ko garantuje da je to savrseno i da nema manu pa niko, iskreno i da imam te pare ni bih dao za to.
Neko realno normalno razmisljanje u ovom sad vremenu u kom zivimo trenutno zavisno od potrebe, kupis monitor IPS, 2K, 27' , 165-170 hz osvezavanje od 300-350€ i zavrsava apsolutno sve potrebe pa i najzahtevnijih korisnika, taj ko trezi zamerku i manu uvek ce je naci i uvek ce mu nesto faliti. Za nekoga je i 300€ mnogo a kammoli 1000€
 
Jel ima neko ideju zašto su izbacili 65W USB C power delivery sa Dell Ultrasharp U2424H?
Kao i kada bi mogao zvanično da se pojavi u prodaji kod nas (ne preko KP nego kod domaćih prodavnica)?
 
Pa nisu izbacili, 'E' modeli imaju USB hub i napajanje tj na U2424HE imaš i 90W i LAN, mene više zanima kada misle da dovuku U2724DE u naše krajeve... :)
 
NIsam ni znao za tu verziju. Ostaje još samo da reše 5 ms response time u sledećoj iteraciji ili izbace tako neki model. Malo je bezveze staviti 120Hz na spor panel, ovako mu dođe kao gimik. Meni zapravo treba nešto poslovnog izgleda i ergonomijom u 24 ili 25 inča FHD, sa karakteristikama Gigabyte M27Q serije recimo i da podržava VRR.
 
Koliko milisekundi očekuješ od 120 Hz panela? :)
Pusti marketing gluposti od 1 ms, 5 ms je dobar odziv za takav panel...
 
To svakako nije gaming panel/monitor, ali će prijati 120Hz i na desktopu, koliko vidim po iskustvima onih koji su ga uzeli, standradno ga muči probijanje svetla, ali uprkos specifikacijama podržava i VRR.
2.5Gbit LAN je takođe odlična stvar da se preskoče razni TypeC dokovi, DP daisy chain odličan za dodavanje još jednog monitora, sve u svemu, lepo zaokružen model.
 
Nazad
Vrh Dno