Šta je novo?

Moji akceleratori za Amiga 600 racunar

Vampire 600 se trenutno proizvodi u Kanadi pa potrazi na amibay ili eab ima negdje tema o tome. Ja nemam ni jedan sad cak ni za sebe :) Sto se tice ostalih proizvodjaca pogledaj na vesalia.de.
 
da li ti novi akceleratori traze 'aktivno' hladjenje?
 
Ne nista ne traze, gotovo da se i ne zagrijavaju. Doduse sve zavisi koji je core u njima, prilikom kompajliranja moguce je vidjeti i temperature koje ce biti na selektovanom FPGA ako taj core bude radio punom snagom tj. tad se vrsi kalkulacija da li je potreban pasivni ili aktivni hladnjak i kolikih dimenzija, medjutim do sada nije trebao ni jedan.
 
Majsta, da li ce ovi a1200 acceleratori (ako ih bude), moci da se kupe preko tebe ili preko kippera, ko ce ih vec praviti? Da li se okvirno zna cena? Cestitke na A4000, by the way :)
 
Hvala, A4000 bi mozda mogla da bude neki novi projekt :)

Pa trebalo bi da se prave u nekoj kompaniji, a da ih prodaje neki od poznatih Amiga shopova ali da bi se sve to desilo mora da se odradi standardizacija tako da se jos nista ne zna.
 
Pored tolikih pokusaja raznih megakorporacija da ozive Amigu, koje uvek na kraju propadnu, dolazi Majsta na scenu! :) Zapravo nacin na koji on to radi je jedini pravi i po svemu sudeci, ako se steknu odgovarajuci uslovi on ce biti bas taj koji ce Amigu i vaskrsnuti. :)
 
Majsta, predlažem da napraviš jednostavno fastRam proširenje za A1200, kada bi tako nešto mogao da prodaješ samostalno kao kit mislim da bi se namlatio para a takvo proširenje bi bilo mega popularno, velikoj većini A1200 vlasnika jači cpu nije nešto ni potreban, a fast ram itekako. Muka mi je kad vidim da je memorijsko proširenje od 4mb 80 pa i više evra....
 
mogo bi da stavi non ec 020. mislim sa su jeftini. vampire 1220
 
Mislio sam da bude što jednostavnije, pošto već postoji ACA 1220 kartica (020@25Mhz, 128mb), koja doduše nije nešto ni preterano skupa 105e+ptt+porez+carina, može da izađe 115-120e a može i 150e lagano, u zavisnosti od raspoloženja naših carinika i poreskih organa....
Samo proširenje memorije ako bi se prodavalo kao kit mislim da bi moglo biti dosta jeftinije....
Majsta je već reko da su to proste stvari i da ga ovakvi projekti nemotivišu, potpuno ga razumem uspeo je nešto gotovo nemoguće uzimajući u obzir okolnosti, samo kažem šta Amiga zajednici treba, jedno jeftino elegantno, po mogućstvu autoconfig fastram proširenje....
 
Poslednja izmena:
@D.Zivkovic hvala, ja nit imam znanja niti mogucnost za razliku od drugih ali zato imam motiv i totalno drugaciji koncept :)

Ono sto se sada desava jeste SAKU retro event u Finskoj i ja cu ucestvovati ali preko skype-a, to je u subotu.

Sto se tice memorijskih prosirenja, jednostavno ja nemam motiva za to. To bi bilo pravljenje necega sto postoji vec 20 i vise godina, mene iskljucivo interesuje korak dalje. Ako neko vidi tu finansijsku motivaciju neka pravi, uskoro tj. ove godine svi oni koji proizvode retro hardware ce odustati kad vide posljednje testove Vampire akceleratora.

U toku ove sedmice pocinje prvo ozbiljno testiranej Vampire 500 akceleratora, a i Phoenix core je pri kraju. Dakle, akceleratori ce imati toliko Mips-a da ce i PPC biti smijesan.

Slabo pisem u zadnje vrijeme jer nemam vremena, al da radim i dalje po 10 sati dnevno na projektu radim, bez prestanka vec 3 godine.
 
Samo napred, jeva čekam Vampire 500 akcelerator, reci nam nešto bliže o njemu, memorija, brzina, ide/cf/sd kontroler....
Znam da si već pisao o tome da te prosta memorijska proširenja interesuju (šteta).... Da li se planira i neki akcelerator za A1200?
Bilo bi sjajno kada bi nekako mogao da ubudžiš wlan i napraviš hdmi video izlaz.
 
Poslednja izmena:
Dovoljno da kazem, A500 + AGA + GPU + HDMI to ce biti high end ali o tome nesto kasnije.

Za A1200 jos nista nije u planu, wlan nisam planirao jer ima PCMCIA.
 
Evo i prvih rezultata za Vampire 500. Najvaznije mi je sto sam uspio da emuliram Gayle na A500 :) Sad ostaje da se uradi IDE kontroler.
IMGA0094.JPG

IMGA0096.JPG

IMGA0100.JPG
 
When dreams come true! Jedva cekam tu karticu za moju a500! Ne pitam za cenu jer je ovo neprocenljivi pomak za classic amige!!!
 
Posto imam CRT monitor i zelim da ga i dalje koristim a ne HDMI, interesuje me kako ce biti resen video izlaz na vampire500? Ako hocu da koristim ugradjenu graficku karticu za workbench, kako cu da je povezem na CRT monitor?
 
Sa ovom verziom video izlaz ide na regularan nacin. Tj. bice dve verzije ova koja ima CPU, FastRam i IDE i naprednija verzija za svim ostalim.
 
Ja bih hteo tu AGA+GPU+HDMI verziju, da mi workbench prshti od boja! :) Kontam da bi mi onda trebao neki HDMI to SCART converter da bih takvu amigu mogao zakaciti na ako ne na monitor onda bar na SCART TV?

Hvala Vam na odgovoru Majsta!
 
Nema na cemu, sto se tice te naprednije verzije jedina opcija ce biti HDMI. U glavnom poenta price jeste da ce biti vise verzija kartica pa ce svako moci za sebe da odabere sta mu treba. Ali ostalo je jos dosta posla...
 
Da li je u planu da i nju prodaje neki diler u inostranstvu ili će biti moguće naručiti direktno od tebe?
 
@Universe vidjecemo sta ce se desiti, za sada ima vise ponuda i jedna veoma interesantna iz Finske :)

Vampire 500 IDE kontroler testiran juce, u principu potpuno novi koncept interfejsa koji sam uspio da dokazem da je izvodljiv.

 
Evo i prvih rezultata Phoenix core-a :) Testiranje nisam izvrsio ja, ali ovih dana cu.

phoenix_sysinfo.jpg


Inace USB kontroler sa Poseidon podrskom na A500 je pri kraju, cekam samo da se urade drajveri posto ja ne znam da ih napisem.
 
Au :shock:
 
bas lepa cifra :p
 
Ovo je brutalno :shock: Steta sto nema mesta za fpu, mogao bi i Quake da se pokrene na A500 :) Ludilo. Izmerite rezultate i sa sysspeed-om, merodavniji je od sysinfoa. A i ima novija verzija sysinfo, 4.0. :) Cestitke Majsta, legenda si :Klanjanje
 
Da, ide radi se :)
Ja sam trenutno zauzet zadnjih sedam dana sa implementacijom na Vampire 500 i ide jako tesko i sporo. Ima puno problema da se rijesi, do sada sam otklonio 15 bug-ova ali se cini da ih ima jos dosta.
 
Nazad
Vrh Dno