Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

pretpostavljam da temperaturu pratiš iz aida64 programa (jedini tačno očitava xeon). ako ne, skini pa ponovo proveri.

dalje, pomenuti hladnjak je dovoljan za dual core procesore.

za quad ti treba masivan tower hladnjak sa hitpajpovima. (imaš takvih po kp, foxconna iz brand mašina za ~500din)
srećom po tebe xeon trotluje na 95c i onda samo obori takt na 1ghz.
u svakom slučaju za tvoj procesor taj zalman je nedovoljan.
 
Poslednja izmena:
temp ocitavama u CPUID HW monitoru

ne dirajte mi zalmana.... njega VOLEM :+). tih....a tisina nema cenu
 
Moj Xeon 5450 na 3.9GHz sasvim lepo radi i pod opterećenjem, CM Hyper 212+ je cini mi se sasvim dovoljan

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Jok bre, treba ti tower cooler, ove "slim" varijante ne hlade nikako

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
izgleda da u žurbi nisi stigao da pročitaš , zato kucam ponovo. velikim i masnim slovima, pažnja -

JEDINO AIDA64 ISPRAVNO OČITAVA TEMPERATURE 771 XEONA

danke schön

(predloge za kuler sa kp sam ti poslo u pp :) )
 
Koji tačno modeli kulera, koje cene? Jel to u praksi bolje hladi od onog mog matorog tower kulera koji sam kačio pre jednu dve strane ili su performanse tu negde?
 
Kolege kada napišu "tower" misle na neki visoki heatpipe cooler na koji može da se nakači neki ventilator veličine 12cm x 12cm (ili veći).
Problem može biti kačenje takvog kulera ali i to se može srediti tako što se naruči kačenje (poluge) za vodeno hlađenje sa AliExpress-a. Čak po nekada može da se ostvari i veći pritisak na procesor samo treba paziti da se ploča ne iskrivi uz naravno obavezno dodavanje (ako već nema) neke podrške u vidu "backplate"-a.
Konkretno, CM 212 i slični "tower" kuleri bi završili posao da ohlade i overklokovane S775 (S771) Xeon-e.
 
Bekplejt obavezan! I to metalni, nikako one plastikanjere, to se iskrivi čas posla

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ma imam i metalni backplate imam i masivan bakarni visoki tower (jedva se zatvori stranica kućišta) okačih sliku na prošloj strani (thermaltake silent tower) koristim ga punih 10 god kupio sam ga 2010 za socket A cpu.. pa je posle prešao na E7200 pa sad hladi xeona. Poznatiji od njega je sonic tower koji je u ono vreme mogao da radi pasivno na nekim procesorima, videh ga po oglasima i dalje drži cenu. Ovaj moj sam platio nešto malo i to onomad davno, terao sam ga sa nekim low rpm nečujnim ventilatorom (ima 9x9 cm) kad sam stavio xeon vratio sam fabrički vent koji mnogo bolje duva ali je i bučniji. Mator je to kuler, pretpostavljam da su ovi noviji bolji, LC 100 120 taj CM 212 itd koji su hvaljeni. Samo što se ne isplati ulagati u kuler za to matoro sokoćalo, nego prvenstveno sam se uključio s pitanjem zbog ovoga:

za quad ti treba masivan tower hladnjak sa hitpajpovima. (imaš takvih po kp, foxconna iz brand mašina za ~500din)

Pa me zanima kakvi tačno kuleri su 500 din i kako se kotiraju u odnosu na onaj thermaltake.
 
Poslednja izmena:
reklame zabranjene na forumu, gađane. kazna streljanje.

odi na kp, kuleri, filter search, pa biraj....
 
Ono što ja smatram za dobar kuler je ako na njega može da se nakači bar 12-ca. Veličina JESTE bitna

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Gadjane, mislim da ipak za 500 dinara nema kulera koji može da ohladi OC-ovanog Xeon-a na 3.6GHz+, a tome svi streme (ili više).

Tt Tower kuleri stari su takođe truba za ovu priču. Bar iz mog iskustva. Valjda taj clean bakar ne disipira ništa, nemam pojma.

OCZ Vendetta 2, Scythe Mugen (bilo koji), Noctua neka (bilo koja, samo ne oni fićfirići za ITX kućišta i HTPC-jeve), Cooler Master Hyper 212 i sl. i LC-120, koji smo takođe uvrstili u svitu dobrodošlih za ovaj mod. I da, Vendetta, npr. nema metalni backplate, pa 'ladi kao mutava. Dakle, nije presudno.

Zna da izleti jeftino neki od navedenih, posebno Mugen zbog nedostatka drugih kačenja.

Od ventova Arctic 12-tice sa PWM kontrolom z dž i udri! [emoji16]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Imam TT Sonic Tower na E5440 (3,4GHz/1,25V) i pod punim opterećenjem (recimo linx) temperatura ide do 80° sa ventilatorom na max. obrtajima. Ne znam da li bi dobio nešto sa recimo čuvenim LC CC 120 kulerom ili je to to? Nekako mi deluju previsoke temperature za taj klok. Sve preko 3,4GHz već prelazi 85° i postaje nestabilno. Pasta menjana više puta, probani razni ventilatori, push-pull i ništa ne menja stanje. Možda je kuler odradio svoje (kupljen 2007. u Eurolinku [emoji37]) ili je procesor "underdog".

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 
Ja sam kod brata stavio Arctic Freezer Pro 7, tera Xeon-a na 4.1GHz (ako cemo bas tacno 4.09). Napon je 1.375V, ram je na 2.1V i ne secam se jesam li jos nesto menjao. Ploca je Asus P5K Pro, a ram je HyperX na 1066MHz fabricki. Napajanje je Seasonic neko, ne znam koje uzeo sam ga polovnog na pijaci :D
 
A zasto meni ova Xeon masina, svaki put kada se iscupa iz napajanja naponski kabl prilikom sledeceg paljenja se upali na 2 sekunde, ugasi i onda ponovo upali i radi.. Znaci ovo se samo desava kada iscupam naponski kabl iz napajanja, dok je racunar non stop na stuji krese iz prve, baterija biosa ima 3V, i sva podesavanja su uvek upamcenja, danas sam stavio drugo napajanje i ista je stvar, pretpostavljam da je do ploce ?
 
A zasto meni ova Xeon masina, svaki put kada se iscupa iz napajanja naponski kabl prilikom sledeceg paljenja se upali na 2 sekunde, ugasi i onda ponovo upali i radi.. Znaci ovo se samo desava kada iscupam naponski kabl iz napajanja, dok je racunar non stop na stuji krese iz prve, baterija biosa ima 3V, i sva podesavanja su uvek upamcenja, danas sam stavio drugo napajanje i ista je stvar, pretpostavljam da je do ploce ?
Zamišljam te sa kablom u ruci i pored utičnice. Štoperica u drugoj i čupaj - meri! [emoji16]

Ne opterećuj se zbog toga, ploča, naponske sekcije, pražnjenje elektrolita, setovanje. Ne treba da te brine ni najmanje. Pozz

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
To je normalno na nekim pločama. Meni se to dešava na dve Asus 775 ploče i dok sve radi, nema brige.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 
Imao sam Dell masinu sa E7300 koja se isto tako ponašala. Ignoriši i uživaj u jeftinom a moćnom Xeonu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Da upravo je Asus ploca u pitanju, na njoj ne radi mrezni port, a i mis mi kocka kada je na USB portu, kada ga stavim na PS2 nema problema..
Sta znam nisam do sada imao slucaj da se ovako desava, uvek su masine kresale iz prve, pa reko da ploca nesto ne zeza.

Cupanje kabla jer tu imam svega 3 prikljucka na tom produznom a cesto mi zatrebaju i ostali pa ono kada racunar ne radi ja iscupam iz struje da koristim odatle za druge potrebe pa posle vratim kabl i tako..
 
@Animal

Pre nedelju, dve sam uradio jedan Xeon mod na Asus P5Q SE2 ploči. Isto radi kao i tvoja. Start sa zadrškom nakon premetanja računara levo, desno - čitaj čupanja kabla. Jednostavno, tako su konstruisane. Nema brige.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Iz nekog mog secanja i iskustva sa soketom 775, dve msi i jedna asus ploca sa e7400, e8200 i q6600 su potpuno iste radile, tako da je to izgleda normalno za tu platformu. Kasnije je na jednu msi plocu ubacen xeon 5430 cini mi se, pisao sam ovde u temi i isto se desava.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
@Pega potpuno ista ploca je u pitanju.
Hvala ljudi svakako, necu onda da brigam.
 
I kod mene se to dešava, i na ovoj matoroj 775 ploči a takođe i na modernim pločama za majning tipa asrock H81 pro btc...
 
A zasto meni ova Xeon masina, svaki put kada se iscupa iz napajanja naponski kabl prilikom sledeceg paljenja se upali na 2 sekunde, ugasi i onda ponovo upali i radi.. Znaci ovo se samo desava kada iscupam naponski kabl iz napajanja, dok je racunar non stop na stuji krese iz prve, baterija biosa ima 3V, i sva podesavanja su uvek upamcenja, danas sam stavio drugo napajanje i ista je stvar, pretpostavljam da je do ploce ?
Isto bilo sa p45-ds3 i q9650. Kada ploca ostane bez struje prvi start je na 2-3sec pa se ugasi i onda normalno boot-uje..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslusah lepog kokana,
pustio AIDU64 .... stability test
stres test 5 min .... max temp 87C averidz 66 C
uporedo ocitavao temp i u drugom programu HWMonitor gde je prikazivao temp u proseku 4-5C vise ( islo do 92C)
CPU nije otisao u throttling

e sad da li menjati ovaj cooler ili ne ?
 
Nazad
Vrh Dno