Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Mora uvek da se skarabudzi nesto, ne bi bio on kad ne bi bilo skarabudzeno :D
 
Ne nego sam ih skinuo s ploce i prikacio na eksterni punjac na 12v 3a sa potenciometrom izmedju.
Dok se u 2018 stavlja rgb na kuciste, plojku, grafu - batica roka potenciometar i ekstetni punjac za ventilatore ahahahaahahahaahahahahaha..

Sent from my PandaS7Edge
 
zeznuo sam se sa napajanjem malo. 450w na raspolaganju na 12v,ali uzeh sad tu gtx580 i ona napravi problem...siguracija je siguracija ;)
 
jesi li razmišljao da se zaposliš u nekom velikom energetskom sistemu ? termoelektrani npr ?

pa overklok, pa čuda...
 
zeznuo sam se sa napajanjem malo. 450w na raspolaganju na 12v,ali uzeh sad tu gtx580 i ona napravi problem...siguracija je siguracija ;)

Ti koliko si bacio para na tu starudiju mogao si na pijaci uzeti kompletan racunar sa i5/i7 procesorima druge generacije. Xeon procesori nisu namenjeni da se uzima nova ploca, nova memorija, nova graficka i da se baci 100 evra za staru platformu nego da onaj ko vec ima postojecu 775 plocu malo osvezi racunar ako vec nema para za nesto jace. To napajanje sto si uzeo je kineski krs. Odavno je poznato da Chieftec u svoja napajanje ugradjuje sklj kondenzatore i ostale komponente. To vise nije brend koji je nekada bio. Za te pare bolje da si uzeo polovan BeQuiet od 600-700W koji je 10 klasa iznad tog Chifteca.

Prijateljski savet, ne bacaj vise pare. :)
 
Ti koliko si bacio para na tu starudiju mogao si na pijaci uzeti kompletan racunar sa i5/i7 procesorima druge generacije. Xeon procesori nisu namenjeni da se uzima nova ploca, nova memorija, nova graficka i da se baci 100 evra za staru platformu nego da onaj ko vec ima postojecu 775 plocu malo osvezi racunar ako vec nema para za nesto jace. To napajanje sto si uzeo je kineski krs. Odavno je poznato da Chieftec u svoja napajanje ugradjuje sklj kondenzatore i ostale komponente. To vise nije brend koji je nekada bio. Za te pare bolje da si uzeo polovan BeQuiet od 600-700W koji je 10 klasa iznad tog Chifteca.

Prijateljski savet, ne bacaj vise pare. :)
Bez grubih komentara, hocemo da zadrzimo coveka u familiji. Zvali smo ga Nislija OC potencijal u srednjoj....

Sent from my PandaS7Edge
 
Nisam nista lose mislio :)
Samo hocu da mu ukazem da ne vredi ulagati u taj racunar. Koje god napajanej kupio nece izvuci 4+GHz, niti ce mu to pomoci mnogo. Jedino covek ako bas voli da se igra sa OC onda samo napred. Ali ako to radi zbog perfomansi nema vajde od toga. Po oglasima se mogu naci HP racunari sa i5-cima koji su 100 evra. A daleko su mocniji.

Inace moja Xeon 775 kombinacija sluzi kao Hackintosh. Za sada sam stao na El Capitan jer nemam odgovarajucu graficku, ali cim nabavim pokusacu najnoviju verziju.
 
Slazem se,prihvatam savet i misljenje. Nisam tvrdoglav ali sam jako nestpljiv,hocu odmah i sad. U zadnje vreme sam napravio nekoliko losih izbora,tu spadaju rx460,napajanje,bezicni gejmerski mis... Pa okej sam sad,hteo sam samo u Doti2 da nabacim do 150fps na pocetku gejma,pa kasnije to kad krene da pada,da ne pada previse,da probam da ga zadrzim da ne pada ispod 70fps. Uspeo sam do sada da naguram 150fps,jedino sto me sprecava da ga ne mogu drzati na 4ghz okruglo (sto mi je cilj) je to sto nemam dovoljno brz ventilator. Crkao je fabricki na kuleru,a ovi sto ih imam sad nekoliko komada ni jedan nece vise od 1600rpm. Procesor da bih drzao stabilno na 4ghz zahteva nesto preko 1.300mv,nesto kao 1.325mv pogubih se vise u tim brojkama. Medjutim,cim opterecenje predje nekih 80%,temperatura bije 95 stepeni pa i vise,sto je nedopustivo,nemam dobar ventilator,ali imam dobar hladnjak za koji cu tesko naci original ventilator,a i sta ce mi original kad ni on nece vise od nekih 2500rpm. Ali i njega sam vec narucio,neki ultra brz od 4k rpm,pa cemo valjda resiti i taj zadnji problem na listi,trebalo bi da ga hladi dobro,da ga drzi da u onom naj-najgorem slucaju nikako ne sme da predje 95c. Uzo sam i hard disk od 300gb maxtor velociraptor,sljaka super,oko 131mb/s na najbrzim particijama. Nesto vise od toga zasad i ne planiram nadogradjivati.
 
Ja kad sam rekao da trpe nisam mislio da u igricama na tipa 90% ti idu te temperature. Al do oko 75 u igrama nista nece da im fali iako preporucuju manje temp.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Slazem se,prihvatam savet i misljenje. Nisam tvrdoglav ali sam jako nestpljiv,hocu odmah i sad. U zadnje vreme sam napravio nekoliko losih izbora,tu spadaju rx460,napajanje,bezicni gejmerski mis... Pa okej sam sad,hteo sam samo u Doti2 da nabacim do 150fps na pocetku gejma,pa kasnije to kad krene da pada,da ne pada previse,da probam da ga zadrzim da ne pada ispod 70fps. Uspeo sam do sada da naguram 150fps,jedino sto me sprecava da ga ne mogu drzati na 4ghz okruglo (sto mi je cilj) je to sto nemam dovoljno brz ventilator. Crkao je fabricki na kuleru,a ovi sto ih imam sad nekoliko komada ni jedan nece vise od 1600rpm. Procesor da bih drzao stabilno na 4ghz zahteva nesto preko 1.300mv,nesto kao 1.325mv pogubih se vise u tim brojkama. Medjutim,cim opterecenje predje nekih 80%,temperatura bije 95 stepeni pa i vise,sto je nedopustivo,nemam dobar ventilator,ali imam dobar hladnjak za koji cu tesko naci original ventilator,a i sta ce mi original kad ni on nece vise od nekih 2500rpm. Ali i njega sam vec narucio,neki ultra brz od 4k rpm,pa cemo valjda resiti i taj zadnji problem na listi,trebalo bi da ga hladi dobro,da ga drzi da u onom naj-najgorem slucaju nikako ne sme da predje 95c. Uzo sam i hard disk od 300gb maxtor velociraptor,sljaka super,oko 131mb/s na najbrzim particijama. Nesto vise od toga zasad i ne planiram nadogradjivati.
Druze da se razumemo za Dotu ti ne treba 300 fps. Ako cimas sebe i mislis da ces da igras bolje sa 150 - lazes samog sebe.
Sa prosekom od 60 fps sam igrao u 5.5-6k pre 2 godine. Jednostavno nema fps tu uticaja, znas ili ne znas.
Btw sa setupom iz opisa i E5450 na 4.00GHz sam zalepio dotu sa vsync na 60 i uzivao u igri bez ikakvog problema (preko vulkana normalno).

A i mislim da ti je Chief objasnio da ces sa bilo kojom i5 proci bolje sto se tice FPS-a u doti, csgo, lol, overwatchu i slicno. :)

Sent from my PandaS7Edge
 
Kad izracuna koliko je dao na kraju za CPU i hladnjak, pa sad za kuler od hladnjaka, mogao je da uzme i5 2300-2400 za nekih 3500-4000din i da zavrsi pricu :)

Inace, eno i3 2100 za 1200 kinti na KP-u.
I ne bi se iznenadio da bi bolje radilo i sa njim ;)
 
Poslednja izmena:
Jaci su kvadovi od tih i3. Imas i testove sa i3 6100 nema razlike skoro.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Kad izracuna koliko je dao na kraju za CPU i hladnjak, pa sad za kuler od hladnjaka, mogao je da uzme i5 2300-2400 za nekih 3500-4000din i da zavrsi pricu :)

Inace, eno i3 2100 za 1200 kinti na KP-u.
I ne bi se iznenadio da bi bolje radilo i sa njim ;)

druze nije to tek tako,nemoj pisati. za taj procesor sto si naveo mi treba i druga ploca i drugi ram pa i drugi hladnjak,pa opet po ko zna koji put sistem obarati itd...komplikacije su to,ne zelim da se bahcem vise s tim zasad. i naravno da je clockani quad bolji od tih slabijih i5 procesora. samo mi jos to fali,isto kao sto me ovde zahebase da uzmem mrtvi rx460. pu pu,ne ponovilo se nikad..
 
Poslednja izmena:
Ni u snu klokovani c2q nece biti bolji od Sandy i5.
 
Pusti čoveka, vidiš da zna najbolje.
 
Pa kazem ja izracunaj koliko si para do sada bacio, pa ces da vidis da si odavno premasio 1155 kompletic.
Ja sam skoro prodao Acer plocu 1155 sa 2gb rama i dual core procesorom za 4 soma.
Ploca identicna kao npr gigabyte ili te ostale marke.
Tu stavis 8gb rama koji ce te izadje 4 hiljade i tu i3ku od 1200 kinti i eto ti.
Da si prodao sve sto imas i dodao te pare koje si do sada dao, imao bi za sve.
Naravno bilo koji i5 ce da obrise patos sa c2q pa cak i da je na 4.5Ghz nece biti ni blizu, a kamoli neki slabiji.
 
Covece, i3-ka od 1200din sigurno nije bolja! Kazem jedva, da je bolji i3 6 generacije. Kakva druga generacija i3. Nije dzabe ona 1200 din a xeon skuplji, a q9xxx vec dosta skuplji.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ta i3 je najjeftinija na oglasima. Inace su oko 1700din pa na gore.
To ne govori nista o performansama. Lose misljenje imas.
I3 6 generacije ce da uneredi bilo kog xeona/c2q u Battlefield 1 npr.
Tako da molim te, nemoj da siris dezinformacije.
Licno sam probao xeona na 3.9Ghz i i3 2100 u BF 1 i neke mape ne mozes da igras sa tim xeonom bukvalno.
Testirano sa GTX 580.
 
i5 2400 kosta isto kao i Phenom II X4, jel su to procesori istog kalibra? :D
 
Xeon je nekad bio 10$ :D
Bilo je i za 7$ onaj sto radi na 2.5 koliko se secam :D
 
Znam da nisam trebao pominjati cenu glupo je poredjenje, ali da ce da uneredi i to nije tacno, mogu reci haha samo.
Gledah opet malo testove i3 6100 vs q9650 na istom kloku u cinebenchu isti jedan 380 drugi 390 a i u par igrica, tako da jesam pogresio sto pomenuh cene al da ce da uneredi to je potpuno netacno.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gledaj i veruj ti u sta hoces.
Ja sam ih testirao pa znam sta pricam.
Naravno, pricam za BF1.
Tenkovi su isto radili daleko bolje tada na i3.
 
Pa normalno da cu verovati pre onome sto vidim i sto deluje da nije fake nego tebi sto mi pricas jer si probao 2 igre.
Necemo vise. [emoji16]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Xeon je na nivou FX 4300, kako po single tako i po multi-core. Dosta igara i dalje zahteva jak single core, cak i one koje rade na vise jezgara.

Imao sam FX 6300 klokovan na 4.56GHz, klokovan NB i klokovan ram. U Overwatch-u je zauzece bilo >90%(na svim threadovima), ~100fps. Presao na i5 4570, isto zauzece, fps ~200. U svim benchmarkovima je moj FX davao isti/bolji MT skor od i5, ali ga je i5 odrao u gamingu, cak i kod igara koje koriste dosta threadova. Testirao sam i Gta V, neuporedivo bolje radi na i5, iako radi bez problema na svih 6 threadova FX-a.

Mt performanse znace, samo ako postoji barem solidan ST. Ako ne, dzabe MT skor, kada moj Ryzen 1300X dere FX 8350 u svim igrama npr. Xeon je ok za budzet, mozda je na nivou i3, prve serije, maksimum i3 druge serije.
 
Kolega gde to spomenu sad, ima da kaze kako je xeon sad jaci i od FX-6300 :D
 
Ni u snu klokovani c2q nece biti bolji od Sandy i5.

covek je spomenuo i3 2100...ne znam gde si procitao i5. mozda resim da prodam ovo moje kompletno,p5q,xeon 5440,6gb ddr2...ne znam koliko se moze izvuci,mozda cu i u skorije vreme oglasiti,ali za sad ne.
 
Poslednja izmena:
Spominjan je i i5, a svakako je i prva serija i5 procesora bolja od c2q/Xeona, osim ako se ne gleda nasviran Xeon, a stock i5 koji ima dobar OC potencijal.
 
Pozdrav treba mi pomoc.Juce sam kupio e5440 i stavio ga i upali se i sve radi normalno.Medjutim klokao sam ga na 3.2 i ugasio ga i posle toga nije hteo uopste da se upali,zasvetle ventilatori ali se ne cuje ono bip i ekran je samo crn.Sad sam rst bios i za sad sve radi na stock kloku.Zanima me zasto mi se to desava kad ga klokujem?
Inace pre toga imao sam e8400 klokan na 3.8Ghz nikad se nista slicno nije desilo_Ostatak konfiguracije 2x1gb kingston i 2x2gb kingston ali ne uparene,ploca asus p5ql,lc cc120,napajanje chieftec 450w,hd 6790
 
Neadekvatan FSB
memorija
napajanje...
itd
čitaj od početka
 
345 страна је мало много да се прочита... Питао сам па ако неко може да помогне нека каже.
Мени је чудно што је све радило са е8400 клоканим на 3.8 а са овим клоканим на 3.2 неће...
 
Nazad
Vrh Dno