Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Baš je šareniš kao što kažeš xD Šteta što memorije generalno drže cenu, ne isplati se nešto nadograđivati. Najidealnije bi bilo da barem ovu 667 zamenim za neki 2GB modul, 2GB modul košta ko ceo proc tipa xeon L5420 :D..a još idealnije da ih sve zamenim za 2GB module i dobijem 8GB RAM-a pa da stvarno sve poleti :)
 
I ja sam skoro modovao staru masinu. Asus P5K Deluxe P35 I umesto jadnicka Core2Duo E6420 stavio tha beast iz X serije X5460. Sa LC-CC-120 je hladan kao frizider :D 25-33c u idle kako koje jezgro.

Nazalost...

DgNnlNh.png


Dalje od 3.6GHz ne mogu zbog 667 memorije koju sam oznacio na slici. Steta. Mada nije ni da mi treba jace...ali znam da ovaj proc ide lagano 4 a neko ga tera i na 4.4GHz..

Generalno na ovoj staroj konfi mem mi ogranicava OC, mada posto je komp vise za office a ne igre, ne vidim ni poentu OC-a al eto sto da ne :eyebrows:

Mozda gresim, ali mi se cini da nisu sve instrukcije prisutne (VT-x npr). Da li si update-ovao bios sa mikrokodovima za xeon-e?
 
Mozda gresim, ali mi se cini da nisu sve instrukcije prisutne (VT-x npr). Da li si update-ovao bios sa mikrokodovima za xeon-e?

Flash-ovan mi je BIOS. Čini ti se :D Tako samo pokazuje AIDA64 CPUID, obican CPUID pokaže i VT-x i EM64T. Tu virtualizaciju izgleda AIDA ne ubraja u instrukcije xD

Ustvari kad bolje pogledam sad i ja. x86 = VT-x a x86-64 = EM64T, samo su drugacije označeni :)
 
Poslednja izmena:
Da li da jurim E ili X 5450?
Treba mi da radi na DFI Blood Iron P35 ploči sa 4 GB 667 mhz ddr2 rama.

Powered by Lollipop
 
Da li da jurim E ili X 5450?
Treba mi da radi na DFI Blood Iron P35 ploči sa 4 GB 667 mhz ddr2 rama.

Powered by Lollipop
Za DFI BI definitivno E serija. To je FSB500+ ploča za C2D, ali ne i C2Q. Sigurnija ti je manji TDP varijanta..

Sa tom memorijom ne znam šta ćeš da uradiš, osim ako nije neki Cors ili sl. Pozz

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Uff, nazalost, u pitanju je najobicniji Kingston.
Ono sto sam uspevao da izvucem sa njom je 850 mhz, ali nije 100% stabilno, ali 820-830 moze.
 
Stoji mi na poslu jedna starija mašina sa Asus P5KC pločom, pa se odlučih i ja da je malo ubrzam i ubacim neki Xeon umesto C2D E6550 koji se trenutno nalazi unutra. Dok nisam otvorio ovu temu, nisam ni znao da ploča podržava i DDR3 RAM memoriju. :D

Uglavnom, šta bi ste mi preporučili koji Xeon je najoptimalniji da ubacim u tu ploču, neki iz E ili X serije? Takođe koliko se dobija na performansama koristeći DDR3 memoriju umesto DDR2, u oba slučaja bi išlo 4GB?
 
I jos jedno pitanje, SLBBM ili SLANQ, tj C0 ili E0?
Koliko sam video po netu, E0 se bolje klokuju.
 
Stoji mi na poslu jedna starija mašina sa Asus P5KC pločom, pa se odlučih i ja da je malo ubrzam i ubacim neki Xeon umesto C2D E6550 koji se trenutno nalazi unutra. Dok nisam otvorio ovu temu, nisam ni znao da ploča podržava i DDR3 RAM memoriju. :D

Uglavnom, šta bi ste mi preporučili koji Xeon je najoptimalniji da ubacim u tu ploču, neki iz E ili X serije? Takođe koliko se dobija na performansama koristeći DDR3 memoriju umesto DDR2, u oba slučaja bi išlo 4GB?

E5440 je cenovno najisplativiji.

Nista se ne dobija sa DDR3 u odnosu na DDR2, gledaj veci kapacitet a ne brzinu.
 
Zahvaljujem na savetu.

Da li treba da obratim pažnju na još nešto prilikom instalacije, sem već obezbeđenog procesora sa adapterom na 775 i modovanog BIOS-a sa mikrokodovima?
 
@The Filozof & DeRadicci

Malo ipak da vam pokvarim ljubav - bolja je varijanta DDR3 na P5KC, jer ima malko više headroom-a za OC, a zašto da ga čovek ne klokne kad može :) Takođe, ciljaj 2x4GB neke DDR3 memorije, provereno radi i dovoljno ti je da budu na 1600MHz. Prodaju se bud zašto. Ne možeš ni pola od toliko da kupiš DDR2. Što se procesora tiče, kako kolega savetuje ;) Pozz
 
Meni stigao posle 9 dana iz kine x5460. Sutra cu da ga preuzmem a kad cu imati vremena za montiranje nemam pojma. Uglavnom, pratim ovde i javljam

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
@pega, deradicci i filozof
Sto se P5KC tice i ddr3, malo ces se pomuciti dok ne potrefis kombo koji radi, ako ides na 2x4. Ja sam imao silicone power one najjeftinije iz emmija, potrazicu oznaku kada dodjem kuci. No, na 5PKC nije memorija ta koja obuzdava oc, vec sama ploca :/

Sent from my D2303 using Tapatalk
 
Ma nisam mislio njih kao reper dobrih ddr3 memara, neko memara koje hoce da rade na toj ploci, a da su pri tom 4gb moduli :d.
 
Ako su dvostrani moduli, najverovatnije su zato i radili. :) Tako da obavezno nadji oznaku, da znaju ljudi koja memorija bi trebala da im radi na 775 DDR3 plocama.
 
Jes vala. Retki 4gb ddr3 rade na 775.
 
Bice da vas dovodim u zabludu :(, nije silicon, ja sam imao silicone 2x2 GB, a burazer je poterao sa nekim Transcendom. A evo ga i post moj iz ove teme o tome:

Evo jedan post za demiosa i pegu :d
Ovo je burazerova masina sa:
- E5420 @3.5GHz | FSB=467
- 6 GB (4+2) ddr3 1333 | @1400
- Asus p5kc
- Scyte Mugen

Na slici se vidi da je dunuo Linx posle 5 minuta i to mislim da je CPU poceo da trotluje zbog temperatura jer sam video da je 10-ak sekundi pre pucanja poceo da obara mnozilac i opterecenje. Takodje mu P95 nije stabilan u potpunosti (dolazi do prestanka rada workera na odredjenim jezgrima), ali je za svakodnevni rad apsolutno stabilan racunar... radi ovako oc-ovan vec 5-6 meseci bez i jednog error-a u winu, PhotoShopu, ACadu i igrama... upravo smo zavrsili partiju BFBC2 od sat i nesto bez problema.
EDIT: Takodje TjMax nije podesen u ovom programu za ocitavanje temperatura.

Pogledajte prilog 155327

E sad, probacu da iskopam koji je tacno model u pitanju, ali s obzirom da masinu nema vec dugo it's a long shot.
 
Sa mnom je to bogami bila lutrija. Namucio sam se dok nisam potrefio module koji rade :/. Moguce da je do P5KC.
Sto se cena tice, ja sam mislio da je to do manjka broja ploca.
 
@pega, deradicci i filozof
Sto se P5KC tice i ddr3, malo ces se pomuciti dok ne potrefis kombo koji radi, ako ides na 2x4. Ja sam imao silicone power one najjeftinije iz emmija, potrazicu oznaku kada dodjem kuci. No, na 5PKC nije memorija ta koja obuzdava oc, vec sama ploca :/

Sent from my D2303 using Tapatalk

Neću da komplikujem stvari i jurim DDR3 memoriju koja će da radi na toj ploči, idem na sigurica varijantu DDR2.:D
 
Neću da komplikujem stvari i jurim DDR3 memoriju koja će da radi na toj ploči, idem na sigurica varijantu DDR2.:D

Pazi, zavisi koliko rama planiras da stavis u masinu. Ako hoces vise od 4, moraces da se kockas. Sa 2x2 vec mozes da stavis one SP module koje sam naveo. S druge strane sa ddr2 neces imati problema, sem cene. Preeeeskupi su za nesto sto lako crkava i pri tom nije mladje od 5-6 godina :/, a ddr3 mozes uzeti za saku graska, pa sve i da ne rade, nije neki prevelik trosak i uvek ih mozes utopiti.
 
Imam dva pitanja, da li je CM TX2 dovoljan da ohladi e5450, posto njega trenutno imam na e8500?
A drugo pitanje je, da li je memorija koja radi na 800 mhz ( fsb 400 mhz) dovoljna za neki blagi OC, jer nisam siguran koliko moze ova 667 preko toga stabilno?
 
Imam dva pitanja, da li je CM TX2 dovoljan da ohladi e5450, posto njega trenutno imam na e8500?
A drugo pitanje je, da li je memorija koja radi na 800 mhz ( fsb 400 mhz) dovoljna za neki blagi OC, jer nisam siguran koliko moze ova 667 preko toga stabilno?
Tx3 sam drzao na e5450 1.2v 3.7ghz, odlicno je hladio
Takodje,memoriju 800mhz sam koristio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno