Šta je novo?

Mogu li se stari AM2+ procesori ubosti u AM3 ili AM3+ ploče ?

kosta10

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2007
Poruke
4,492
Poena
440
Ovo pitam jer ne znam, možda je pitanje glupo ali šta da radim, čovek se nije rodio naučen, pa se izvinjavam unapred ako nekome ovo pitanje zvuči glupo.

Naime, mojoj sestri je večeras, izgleda, crkla matična ploča sa AM2+ socketom. Procesor koji ona ima je star oko 3.5 godine, otprilike. U pitanju je Athlon X2 4600 ili 5000+ , tako nešto.

Znam da ta ploča ima DDR2 memoriju, da li ima uopšte nade da je ovako nešto moguće ?
 
Apsolutno nema šanse.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala. A koju polovnu AM2+ plocu bi mi preporucio da nadjem i gde ? Ako ne mozes ovde, posalji mi podatke na privatnu poruku, molim te.
 
GA-MA770-UD3. Imaš polovne za smešnu lovu (3000 din)
 
Poslednja izmena:
Ok, ali gde se mogu kupiti, link ?
 
Hvala. Ako imas jos da mi samo kazes koja je dobra a jeftina DDR2 memorija koja je kvalifikovana za ovu plocu bio bih ti zahvalan. Najbolje bi bilo polovna 2x2 GB DDR2 800 kit, ako ih još ima negde da se kupe.
 
Ja sam uz nju imao kingston 2x2 gb i odlično je radila
 
Ok,hvala. Ako jos neko ima nesto da doda u vezi ove teme nek doda. Cuo sam da je ova ploca daleko bolje resenje od ostalih u ovoj klasi AM2+ ploča, zbog mnogo boljeg BIOS-a. Kako se pokazala pri većim naporima u radu, greje li se ?
 
Nije loša ni GA-MA770-UD3 ali GA-MA790X-UD3P za koju je DmasteRNo-1 ostavio link je za klasu bolja od prve.
 
Malu vrednost se ne isplati očuvavati većim ulaganjem.
Da ti je potrebna samo ploča, pa hajde i nekako, ali nabavljati i AM2+ ploču i DDR 2 za procesor koji vredi manje nego što bi dao i za ploču i za memoriju je neisplativo. Razlika u vrednosti DDR2 i DDR3 potire u potpunosti vrednost procesora.
Isplativije je da zameniš i procesor i pređeš na noviju platformu.
 
Nije loša ni GA-MA770-UD3 ali GA-MA790X-UD3P za koju je DmasteRNo-1 ostavio link je za klasu bolja od prve.

Pa mogao sam i ja da predložim bolje i skuplje ali misliš li da vredi? I ma770 je overkill za taj proc. Spectator je, u suštini, dao najbolji savet. Prodaj procesor, ddr2 zameni za ddr3, kupi joj neki x2-x3 athlon preko oglasa i am3 ploču (takođe preko oglasa)
 
Athloni 64 X2 su može se reći prevaziđeni, a i Phenomi II i Athloni II su zreli za penziju. Problem je što je AMD usrao motku sa Buldožerom, pa osim ovih APU-a nema ništa novo čestito da se pazari. Zato sam i prešao na Intela.
 
Potreban i dovoljan uslov za takav upgrade je samo 300 € :)
Mislim da pitanje inicijalno nije tako postavljeno.
 
Kostina sestra može da proda to što ima i da uzme Celerona G530, neku microATX H61 ploču 4GB DDR3 i da peva.:) G530 bi samleo Athlona 5000+.
 
Dobar i odmeren predlog, nadam se da Kostina sestra ima dara za muziku.:,,:
 
Potreban i dovoljan uslov za takav upgrade je samo 300 € :)
Mislim da pitanje inicijalno nije tako postavljeno.

Da,taman posla, ja hoću što jeftinije da prođem, zato sam pitanje tako i postavio. Max do 50-70 evra za ploču i memoriju zajedno. Nemam pare da joj kupim nešto drugo. Osećam obavezu jer izgleda da sam ja kriv što joj je crkla ploča...


Što se tiče Intel platforme, neki predlozi a da su što jeftiniji, do ove cene gore ?
 
Fora je sto X2 procesori mogu da poguraju 1080p bez ikakvih problema, i masi posetilaca su 1080p i igrice najtezi zadatak koji uopste stavljaju pre PC.
Sve u vezi igrica se da nadomestiti dobrog grafickom i mislim da x2 moze bez problema da tera >40fps bilo sta.
Steta sto nema vise novih AM2 ploca, definitivno ploce crkavaju pre procesora..
 
Pa da,procesori mogu da traju i više od 10 godina, dokazano već u nebrojenom broju situacija.

Ako neko ima predlog za još neku kombinaciju AM2+ ploče i memorije 2x2 GB, slušam vas. Trebam da imam više alternativa pre nego što odlučim.
 
Za Intel platformu kakvu je Peja predložio sa MSI H61MU-E35-B3 potrebno ti je oko 125 €.
Deo nedostajućih sredstava možeš namiriti prodajom preostalih komponenti iz sestrinog računara, ali je to još uvek oko 20 € više od gornje granice navedenog budžeta.
Da bi ostao u postavljenim okvirima,za 20€ nižu cenu može se sastaviti konfiguracija sa Biostar H61ML pločom, ali bih ako je ikako moguće probao da nekako namaknem novac za bolju ploču.
Ukoliko se ipak odlučiš da ne menjaš platformu nego samo da zameniš ploču, ppredrag je dao svrsishodan predlog.Memoriju takođe možeš nadograditi ali takvo dodatno ulaganje u DDR2 zaista u ovom trenutku nije za preporuku.
 
Poslednja izmena:
Hm ...

Asus P8H61-M B3 ~55e ili AsRock H61M-VS B3 ili S ili HVS ~43-48e ili Gigabyte GA-H61M-DS2, GA-H61M-S2-B3, GA H61M-D2-B3, GA-H61M-S2V-B3 ~44-52e (sve ploče bi morale da budu B3 revizije, razume se)
4GB DDR3 ~20e
Celeron G530 ~40e

Ukupno ~110e

Ne znam koliko bi mogao da joj izvučeš za stari procesor i DDR2 memoriju (nisi naveo koliko je ima), ali valjda bi mogao da dobiješ ~40, time bi taman finansirao G530 koji je em znatno jači od X2 5000+, em ugrađeni grafički čip ima HD dekoder, što znači za 1080p filmove.

Šta znam, ja bih pokušao da to izvedem.
 
Poslednja izmena:
Ljudi...ovo je katastrofa od procesora ali pošto nemam puno para trenutno niti ću imati do posle Nove Godine, šta da se radi, moram da krpim kako znam i umem inače ima da ostanem bez glave jednog lepog jutra. :D

Šalu na stranu, procesor je Athlon X2 4200+ i radi na samo 2.2 Ghz, izrađen je u 65 nm proizvodnom procesu. Ona je kupila taj kompjuter februara 2009. godine i najgore je to što je to Comtrade brend, dakle kobajagi firmirano ali đavola kad ništa tu ne valja unutra.


U attacmentu vam dajem podatke iz sestrine konfiguracije, da biste imali predstavu koliko je ovo jadno. Matična ploča je uboga Foxconn M61PMV...auuuuuuuu.


Da skratim priču, uspeo sam večeras da joj oporavim PC na jedvite jade, ali greška moja bila je što sam joj instalirao Win 7 x64 a da nisam prethodno poskidao drajvere sa Foxconn sajta, tako da sistem sada ne radi optimalno niti hoće internet da radi. To je problem do PTT-a, jer i pre neki dan nije hteo da joj radi internet.



P.S. Zbog čega imam problem sa BIOS-om, updateovao sam BIOS na najnoviji iz februara 2010. ali od tada se sistem duplo duže resetuje, tj. Windows radi normalno i sve to ali treba mu sigurno nekih 8-9 sekundi duže da se pokaže nešto na ekranu, od momenta reseta. I još kaže prvo da ide u Sleep Mod, i posle sve radi...
 

Prilozi

  • Report Dragana Pc.rar
    69.4 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Ako ti je za utehu, kod mene od uključenja kompa do zvučnog signala da je sve OKet prođe 12 sekundi (ploča iz Moje mašine). Kod ASUS-a to traje još duže.
Najvažnije je da mašina i pored toga radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno