Šta je novo?

Moguće poskupljenje telefoniranja

Ako nesto ne ide, ne dizes mu cenu, nego spustas!
To pravilo vazi samo u slucaju da na trzistu postoji konkurencija, ako je nema, onda dobijes ovo sto Telekom radi.
 
Evo sada sam i video na vestima b92 bilo je dole pisalo .
Do sada sam se dvoumio dal da predjem na ovaj vip post pejd sada vise nema sta da se mucim ako dodje do ovoga a znajuci ratel sigurno i oce i bice lepa pretplata svako ko moze neka se spremi do juna da potpise ugovor ali ne za mts nego lepo iz inata kod telenora ili vipa znamo da ce nam biti skupo ali bar necemo imati posla sa monopolistima i svaki problem ce biti resen :)
Ima li nesto od one price da ce Sbb da dize svoju fixnu mrezu ,jel ovo znaci da cemo moda dobti drugog operatora fixne ili je ovo pocetak kraja telekoma tacnje najava dugo ocekivane privatizacije ???
Mislim da u danima posle izbora sto se tice telefonije u srbiji imacemo 1000 zasto a dali ce biti i 1000 zato videcemo
 
Najbolje volim kad im je opravdanje za dizanje cena "pa nismo dugo dizali". Ako stvarno dignu cene (a verovatno hoce jer im se moze), lepo sto vise korisnika preci na mobilne operatere pa nek se slikaju, al tesko je ovaj narod pokrenuti...
 
neka dignu cenu impulsa, to bi bilo najpostenije, pa ko prica vise neka i plati vise. ja ne pricam skoro nista (mesecni impulsi u visini ~20din) i nije posteno da placam za nesto sto ne kosristim podjednako kao i neko ko koristi vise...
sve u svemu, oni dobro znaju da mogu da podignu cenu koliko hoce - i da niko ili skoro niko nece odjaviti fixni telefon. cak i ako odjavi neki mizerni % ljudi, taman ce ljudi koji cekaju na liniju da je ugrabe, a ima ljudi koji bi placali i 50e mesecnu pretplatu, samo da konacno dobiju telefon...
tako vam je to...
 
Auuu!
Kutija pogubio živce! ;)
Nema to veze sa gubljenjem zivaca, nego sa racionalnoscu i realnnoscu.

Ako tako bude, ja odjavljujem, sigurno. Sem ako u tih 15 evrica ne bude ne znam koliko bespolatnih poziva na mrezi...

Ionako imam sbb preko njega mogu opusteno na net, adsl mi ne treba, imam i wireless i lan opciju za net... Za net se ne brinem. Za telefoniranje ionako fiksni retko jako koristim, imam postpaid... I skoro nikada ne zovem nekog na fixni... Dok ga nadjem... A obicno i nikada ne mozes nikog naci na fiksnom, bar od mladjih... Ali recimo jedna baba zove drugu babu da se izdivane, pa zvace na fiksni, sigurno nece zvati na bob, ej gde si da izblejimo...
Tako da, sto se mene tice, mogu ladnjaka i bez fiksnog...
 
Kod Hrvata je pretplata cirka 9€ i tu nema impulsa. To je samo pretplata, nema impulsa, kao za infrastrukturu:S:. To ide njihovom telekomu, koji je u vlasnistvu T-com, popularno T-scum:D. A ti biras nekog od vise provajdera fiksne telefonije gde uzimas pakete i tarife koje hoces. Ili odjavis fiksni ako ti ne treba za net.:smash:
Ali pretplata im je zlo. Samo da se ovde ne ravnaju prema tom okruzenju.
 
Poslednja izmena:
Cek sad ja nesto kao razmisljam, ako odjavite fiksni telefon, sta se desava sa ADSL-om posto je on vezan za broj?
 
Meni nije jasno zašto EPS ne krene sa Internet provajdingom.
 
zashto bi drzhava sama sebi pravila konkurenciju? Nepotrebno bacanje para.
Treba da poskupi fiksni i treba da fiksna telefonija pochne da lichi na nesto.
Hocju sms na fiksnom, hocju da svuda ima uslova za adsl, hocju BMW crveni kabriolet:)
 
zashto bi drzhava sama sebi pravila konkurenciju? Nepotrebno bacanje para.
Treba da poskupi fiksni i treba da fiksna telefonija pochne da lichi na nesto.
Hocju sms na fiksnom, hocju da svuda ima uslova za adsl, hocju BMW crveni kabriolet:)

Cekaj prvo da sve centrale budu digitalne pa cemo za jedno 60 godina mozda i dobiti nesto od dodatnih servisa uz pompeznu markentisku kampanju tj. sve ono sto je tamo negde odavno normalna stvar.
 
Cek sad ja nesto kao razmisljam, ako odjavite fiksni telefon, sta se desava sa ADSL-om posto je on vezan za broj?

To je vec pitanje, ako si pod ugovorom od godinu dana, kako ces... mozda isplatiti modem ili sl.
 
Ranije su se pominjale 2 vezane "koske":
1. Bitno povecanje pretplate za fiskni TF prikljucak (ranga 400-500dinara), i
2. Uvodjenje jedinstvene tarifne zone na nivou Srbije - odnosno, zvao lokal ili Suboticu, isto se hvata :S:

Da nam ne spremaju uz povecanje pretplate i ovo pod 2??
 
Ovo pod 2) je i skoro pa ostvareno..


Cena medjugradskog razgovora je ista, bila udaljenost 20km ili 400km.
 
Ne bi mi sad gubili i zivce i vreme da imamo normalne uslove za zivot,citaj kroz redove vece plate,tj.ne bi bilo potrebe zamarati mozak ovakvim stvarima.
Apelujem na mladje na zavrsavaju skole i udju u politiku kako bi nesto promenili.Ako mi je ista u zivotu krivo to je sto sam upisao a nisam zavrsio fax pre nego sto sam poceo da radim.Ali da bi ziveo koliko toliko normalno zaposlio sam se i batalio fax posle godinu dana posto su mi udarile pare u glavu kao i vecini koji naprave takvu gresku a sve ne bi bilo potrebno da zivimo u normalnoj zemlji.I da ja sad ne bi tu mnogo gusio,zavrsavajte skole i pomozite da se zemlja promeni.
 
Ajde kad smo već kod fiksne telefonije, da li ste primetili da vam u računima malo-malo na naplate neku kamatu od dinar, dva?! Iako uvek telefon plaćate na vreme?! Par miliona korisnika puta par dinara jednako moja životna plata :D
 
Ali 400-500 dinara kao pretplata? Pa sta ja dobijam za te pare? Tek pre godinu dana su mi sknuli dvojnika, od ADSL-a ni govora...
Imam dve linije. Drugu liniju sam uzeo bas pre tih nekih godinu dana kada su stavili novu centralu ( ali nema ADSL portove ) i bilo je slobodnih brojeva koliko ti volja, plus su razvezali dvojnike. Ne koristim puno fiksni, tako da mi racuni za ta dva telefona zajedno ne prelaze 1000 dinara. SAda, posle povecanja, bi bilo 1800 do 2000. Pa koliko potrosim, toliko i platim pretplatu? Pa mnogo je ljudi. Stvarno previse. A znamo da, iako poskupi, da se kvalitet usluga nece popraviti.
 
Kako sam pre mesec i po dana ubacio kablovski rachun za fixni mi je dosao 367din. Slatko sam se nasmejao :).
A sad ovo :zgran:.
I sta sad sa ljudima koji ne koriste fixni?
Sta ako sad ja odlucim da odjavim fixni? Jel automatski ostajem bez broja? Ili ako odaberem da ne pricham, tj odem i kazem necu da zovem ni da me zovu u svakom sl. placam harac???
 
Pa ako odjavis gubis broj, logicno.
 
@Apostol

I kod mene je slichna situacija sa ''potrosnjom'' fiksnog.
Sta da se radi imash dve opcije ili ces platiti reket ili seku liniju :d

Btw. Jeste li chuli najnoviju svinlariju ovih reketasha iz Telekoma.
Na TV-u su rekli da je Lelekom uveo uslugi fiksi telefon preko wierless-a u Beogradu :d
Ja sam mislio da su oni tekstovi u Politici o plantazama banana u Vojvodini i naftnim poljim ispod Dunava sa pochetka '90-tih vrhunac gluposti, ali sam se izgleda malo zeznuo :D
 
Iskreno se nadam da ce za dati neke impulse za tih 400dinara ili vec koliko..


Ako bude iznos samo za "odrzavanje infrastrukture" onda nece da bude dobro.
 
Iskreno se nadam da ce za dati neke impulse za tih 400dinara ili vec koliko..


Ako bude iznos samo za "odrzavanje infrastrukture" onda nece da bude dobro.

Ma bice samo to garantovano,ista pljacka kao i pretplata za RTS.Plati il' se klati :wall:
 
Btw. Jeste li chuli najnoviju svinlariju ovih reketasha iz Telekoma.
Na TV-u su rekli da je Lelekom uveo uslugi fiksi telefon preko wierless-a u Beogradu :d
Ja sam mislio da su oni tekstovi u Politici o plantazama banana u Vojvodini i naftnim poljim ispod Dunava sa pochetka '90-tih vrhunac gluposti, ali sam se izgleda malo zeznuo :D
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/tele...bije-krenuo-s-bezicnom-telefonijom,12708.html
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=03&dd=31&nav_category=12&nav_id=291632
 
Poslednja izmena:
Sramota! I 5e je mnogo bre 79 din da im damo i da nas ljube u dupe,do juce nam je trebala veza da dobijemo fiksni kao da zivimo u Obali slonovace,dok se u normaalnim zemljama telefoniralo iz kola i preko neta,katastrofa sad jos hoce da poskupe a sta nude? Nista!!!
 
Porodica Čolaković u šali kaže da su na telefon čekali 2007 godina, da bi samo dva dana majstorima bilo potrebno da instaliraju fiksne, ali bežične telefone, po jednoj od poslednjih telekomunikacionih tehnologija.

:D :D :d
 
Sramota! I 5e je mnogo bre 79 din da im damo i da nas ljube u dupe,do juce nam je trebala veza da dobijemo fiksni kao da zivimo u Obali slonovace,dok se u normaalnim zemljama telefoniralo iz kola i preko neta,katastrofa sad jos hoce da poskupe a sta nude? Nista!!!

a sta sada ne treba veza, a?
pa ja dan danas nemam fixni telefon, kod roditelja sam imao dvonjika do pre 3 godine. aj sto sam imao dvojnika, nego sto sam cekao vezu neki put minut.. neki put 10 min, a neki put racku u pedu, nikad ne dodje
:wall::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

GRRRRR, sto sam uopste video ovaj thread.
lock u ime opsteg zdravlja :mad:
 
Reci cu samo jedno:
Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
icon_triprsta.gif
 
Uz par meseci dzaba ADSL-a ide obaveza od 24meseca koriscenja istog a mozda i obaveza placanja pretplate ako se raskine ugovor pre roka.
Pa da upravo to ,ko zna mozda i sve spoje pa kao ovi na sbb nema neta dok neplatis tv tako mogu da nameste da nema neta dok neplatis fon ,verovatno ce malo da odvrnu slavinu da imamo brzi protok sve ce nastimati na donji maximum samo da im nezanovetamo
juce ja citam prres kaze dinkic da ce od septembra ici taj deo de ce se izabrati tender direktor koji ce spremati preduzece da se sve nastima za privatizaciju koja ce da krene najkasnije do pocetka 2009 ili na samom pocetku
kozna sta nas ceka da je svetlo nije ali videcemo mozda i nebude strasno neka ponude upitnik za referendum da ili ne fixni i gotova svrsena stvar ko oce ko nece samo da neteraju raju da placa nesto na silu jer im to nece bas olako proci jer je i onako raja kivna na tirnanicevu preplatu i slicne *****izme :D
zivi mi bili pa videli
 
Nazad
Vrh Dno