Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Hvala. Kupio sam vip i telenor kartice, još da ih testiram u stanu, malo sam odlagao jer iz mts zovu po mojoj žalbi. Malo sam se ponadao, ali džabe kada dođu pre podne u prolazu (baš tako, u prolazu, oni imaju neku rutinu, sami tako kažu, ej jbt) i nazovu da bi došli. Pa super ljudi ali ja radim, nikom ne javite da dolazite, ne odgovara im da me zovu sat vremena ranije da dođem kući drugi dan, ne odgovara im da budem isti dan od 16.00 kući ili sutra. Treba da uzmem odmor i da sedim kući, kako da ne. Bezobrazluk, kao da oni meni plaćaju da koristim njihove usluge. Danas mi odgovorili da rade na unapređenju mreže u mailu i da su izvršili potrebne provere, samo ne znam gde, valjda ispred zgrade, a ispred zgrade ne živim i tu se nisam žalio na signal. Za vikend ubacujem kartice i testiram.
 
Poslednja izmena:
Za sad nisu trazili dozovlu od Sekretarijata za zastitu zivotne sredine za eventualnu izgradnju nove bazne stanice u tvom kraju... Sta li unapredjuju, da mi je znati? Ako nece da srede signal u Svetogorskoj ulici kod Pravno-poslovne skole, sta ocekivati za Zarkovo, ili npr. Vidikovac kod Garden centra ili, kod mene na Labudovom brdu?
 
Ни ове недеље нема нових покривања код наших „славних" оператера...
 
Код мене одавно нема доброг сигнала одавно, нити ће бити колико видим а мерили су и тако то.. Нема добар 2г, 3г ни у траговима..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Они су на 2Г сад сасвим „заборавили". Иако у слабо насељеним крајевима има преко 20% непокривене територије, а у гушће насељеним 2-3%.
 
Poslednja izmena:
Malopre zvoni meni telefon, javim se a ono neki lik iz Telekoma dosao na moj faks da vidi brzinu signala posto nisam bio zadovoljan njihovim glupim odgovorom. Rekao mu kakvo je stanje, tako da je proslo sat vremena, a on me nije pozvao da kaze. Zagubio se :D
Prijatno sam iznenadjen da su nekog poslali da proveri stanje.

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
 
Uništio ih Telenor sa 3g pokrivenošću pa sad moraju da reaguju.

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Uništio ih Telenor sa 3g pokrivenošću pa sad moraju da reaguju.

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Ne da ih je unistio, nego ih je sahranio. Ali, MTS to ne zanima, znaju da ce ljudi pre otici kod njih zbog 50% popusta na pretplatu. Godinu dana sam se patio sa tim smecem (naseo takodje na 50% popusta pa preneo broj iz Telenora u MTS), pa sam se opet vratio na Telenor.

Nije da opravdavam Telenor sto su vrlo skrti sto se tice davanja popusta od 50% na pretplatu, ali generalno ne moze nesto sto u startu moze duplo manje da kosta (sa UO od 50% za nove i stare korisnike, zvanicna ponuda) da radi isto kao nesto sto je u startu duplo skuplje (za nove korisnike Telenor ne daje cak ni 20% popusta, a kamoli 50%)...

Pod kvalitetom podrazumevam 3G pokrivenost, kvalitet zvuka, stabilnost Internet konekcije, pouzdanost (da npr. ne stize SMS da imam propusten poziv iako mi je telefon ukljucen), tehnicku podrsku.
 
Poslednja izmena:
Telenor izgleda kao da koristi tu nezainteresovanost (nesposobnost) Telekoma. A Telekomu sa druge strane kao da je lakše da "sve reši" nižom cenom, nego da sredi stanje kod sebe.
 
Nemoj da vas Alfa vidi šta pišete [emoji2]

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Telenor izgleda kao da koristi tu nezainteresovanost (nesposobnost) Telekoma. A Telekomu sa druge strane kao da je lakše da "sve reši" nižom cenom, nego da sredi stanje kod sebe.

Upravo tako. Pa onda kome se sta svidi i bira. Posto smo generalno siromasna drzava,logicno da veliki deo ljudi bira MTS jer je povoljniji,kvalitet im je na nekom manje bitnom mestu. Kao sto sam uvek tvrdio po kvalitetu je telenor prvi i to je jasno ko dan,ali i po ceni.
 
Ali mts je i pre imao 50% popusta i odlican net samo sto se to nesto zeznulo u zadnje vreme, barem u mom slucaju :D
Lik sto je danas zvao, kasnije se nije javljao. izgleda da cu ponovo da dobijem neki email.
 
Drugačiju bi ponudu imao i Telenor samo da se Mts malo potrudi da sredi stanje kod sebe.
 
Ko je u Beogradu, i gleda cenu, pre ce u VIP otici. (i oni koji znaju stvari, jer ce znati sta dobijaju i gde moraju da paze, i oni koji ne znaju, jer gledaju marketing, a VIP je tu dobar)

Sto se tice MTSa, iako sam VIPom prilicno zadovoljniji, ne znam da li vi verujete da bi se toliko ljudi mucilo da im je lose kao Rocku... ocigledno nije.
Nekome se zapadne da MTS ne valja, ali ovde se samo na MTS kudi jer je drzavni :) A eno pocinju ljudi i za Telenor da priznaju (citajte u NS, imate dva ozbiljna clana foruma, a ne Stene :))

U mojoj prosloj zgradi Telenor je bio uzas, a zgrada je prilicno slabo izolovana bila, VIP je radio u GARAZI, i liftu bez ikakvog zastoja (MTS malkice stucne nekad, ali radi). Telenor? Pa nije radio na svakom prolazu vrata, nije radio u prizemlju (koje je inace skroz otvoreno), nije radio u liftu UOPSTE, u stanu je keva (dok je firma morala zbog nekoga na Telenoru da bude) morala da izadje da bi mogla da cuje. Ne propusta pozive, ali unutra beskoristan Telenor je bio.

Morate da shvatite da ono sto vidite je samo mikro delic situacija... inace po tome ispada da niko kod nas ne radi, svi uzivaju i setaju Knezom, jer ja samo to vidim :)
 
Stigla mi poruka od mts_info da je zbog mog prigovora broj taj I taj u planu optimizacija mreze. Da nije ovo neka automatska poruka koju salju u ovakvim situacijama?

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
 
Ko je u Beogradu, i gleda cenu, pre ce u VIP otici. (i oni koji znaju stvari, jer ce znati sta dobijaju i gde moraju da paze, i oni koji ne znaju, jer gledaju marketing, a VIP je tu dobar)

Sto se tice MTSa, iako sam VIPom prilicno zadovoljniji, ne znam da li vi verujete da bi se toliko ljudi mucilo da im je lose kao Rocku... ocigledno nije.
Nekome se zapadne da MTS ne valja, ali ovde se samo na MTS kudi jer je drzavni :) A eno pocinju ljudi i za Telenor da priznaju (citajte u NS, imate dva ozbiljna clana foruma, a ne Stene :))

U mojoj prosloj zgradi Telenor je bio uzas, a zgrada je prilicno slabo izolovana bila, VIP je radio u GARAZI, i liftu bez ikakvog zastoja (MTS malkice stucne nekad, ali radi). Telenor? Pa nije radio na svakom prolazu vrata, nije radio u prizemlju (koje je inace skroz otvoreno), nije radio u liftu UOPSTE, u stanu je keva (dok je firma morala zbog nekoga na Telenoru da bude) morala da izadje da bi mogla da cuje. Ne propusta pozive, ali unutra beskoristan Telenor je bio.

Morate da shvatite da ono sto vidite je samo mikro delic situacija... inace po tome ispada da niko kod nas ne radi, svi uzivaju i setaju Knezom, jer ja samo to vidim :)
Ovaj se uhvatio ko pijan plota tog NS i to sto njih dvoje prijavili problem,a neki da je sve ok tamo,ali dobro,toliko malo prigovora ima na Telenor da mora covek prvom prilikom samo taj prigovor da forsira,jer nema nijedan ozbiljniji,reklamacije,kradju na racunima i sl.,jos nema te telenor teme alfa. Sasio ih je sa ovim 3g pokrivanjem,mnogo pametiniji potez nego forsiranje 4g,a posteno im ne radi ovo osnovno

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stena, uzivaj... Telenor je izgubio >100.000 korisnika zadnje dve godine, po njihovim priznanjima. Opao im je promet, opao im je profit u prethodnom tromesecju naspram Q1/15. Opao je toliko da nisu smeli da kazu koliko je tacno, vec su u rezultatima samo uzeli Srbiju i CG zajedno kao jednu celinu kada su prikazivali podatke. A ko se razume malo u ekonomiju, odmah zna o cemu se radi :)

Ima Telenor problema prilicno, nego ljudi cute.
 
Znas koliko me briga za njihov profit i broj korisnika,toliko da to uposte ni ne pratim niti citam,niti me zanima?
Meni je bitno da najbolje i najkvalitetnike rade od ostala 2,cak bi i voleo da imaju jos koju stotinu hiljada manje korisnika da mreza bude rasterecenija i jos kvalitetnija i da mi sve radi ko svajcarac. A ti se samo zanosi tim brojkama,a mreze im pucaju po savovima.
Cime se ti zanosis prihodima i brojem korisnika,a mreza krs.
Ja od toga nemam nista sto ce imati najvise korisnika ako se mreza raspada,neka padnu i na zadnje mesto po broju korisnika u Srb,ali da mi sve super radi. Meni nije njihov prihod uopste bitan,nemam nista od toga,meni je bitni da mi sve usluge super rade pa ako treba nek budu i zadnji po prihodu i broju korisnika

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zato ih svugde hvalis bez razumevanja a sve sto je protiv njih "ti lazu" ili odmah prebacujes na MTS pricu...

Uzivaj :) Ove godine ces videti vece cene kod TNora, a manje korisnika ;)
 
Imam dual sim telefon sa Mts i Telenor karticama tako da mogu da uporedim prijem na lokacijama na kojima boravim. Uključio sam opciju da mi je 3g preferirana mreža i Telenor skoro svuda ima pun signal. Mts svako malo ostane bez 3g pa se prebacuje na 2g i tada nisam dostupan. Sve u svemu, trenutno je Mts u odnosu na Telenor krš. Alfa može da piše samo o tome kako je nekad bilo. Može Mts da smanjuje cenu koliko hoće, ako ne mogu da isporuče uslugu koju plaćamo, sve je uzalud.

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Poslednja izmena:
^ ovo se poklapa i sa mojim poređenjem. Telenor vidno bolji na 3G, kvalitet razgovora bolji, jači signal, ne dobijam poruke o propuštenom pozivu iako sam dostupan, sve čujem i ne moram pet puta da ponavljam "halo, da li me čuješ". Poredio sam po Bg i Srbiji gde sam putovao. Ne kapiram radnike iz mts, žalio sam se nekoliko puta, po njima je sve ok na lokaciji gde živim. I kako da se ne prebacim u drugu mrežu, prosto te teraju.
 
Na kojoj si ti lokaciji?
Imam dual sim telefon sa Mts i Telenor karticama tako da mogu da uporedim prijem na lokacijama na kojima boravim. Uključio sam opciju da mi je 3g preferirana mreža i Telenor skoro svuda ima pun signal.
Ako je Telenor na 3G onda MTS ne moze biti na 3G tada na drugoj kartici. (mada pretpostavljam da okreces koja je 3G za probu)

Ali ja sa druge strane ne shvatam vas, jer nigde nemam gubitke signala kao vi, a na 3G-only sam. Propustene pozive sam imao samo ono jednom ove godine prvi put (kada i mnogo ljudi, kada je bilo ocigledno da je nesto do njih).

Da je kao sto vi kazete, ne bi ljudi ostajali. Ako na kraju ne mogu da koriste mrezu, ne bi. Bolje vi porazmislite i proverite da li je do vasih telefona ili losih kartica.
 
Imam dual sim telefon sa Mts i Telenor karticama tako da mogu da uporedim prijem na lokacijama na kojima boravim. Uključio sam opciju da mi je 3g preferirana mreža i Telenor skoro svuda ima pun signal. Mts svako malo ostane bez 3g pa se prebacuje na 2g i tada nisam dostupan. Sve u svemu, trenutno je Mts u odnosu na Telenor krš. Alfa može da piše samo o tome kako je nekad bilo. Može Mts da smanjuje cenu koliko hoće, ako ne mogu da isporuče uslugu koju plaćamo, sve je uzalud.

Sent from my Redmi Note 3 Pro
Samo jedna mala ispravka,MTS kvalitetom nikad nije bio bolji od Telenora druze,cak ni za vreme Mobtela.
I nemojte vise hvaliti MTS ovaj ce zavrsiti na infuziji ;)

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
MTS je generalno loš sa 3G-om.
I mislim da je sam kvalitet razgovora preko mts-a najgori u poređenju sa ostaje dve mreže?
Kako uopšte da vidim koji se kodek koristi prilikom razgovora?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da je kao sto vi kazete, ne bi ljudi ostajali. Ako na kraju ne mogu da koriste mrezu, ne bi. Bolje vi porazmislite i proverite da li je do vasih telefona ili losih kartica.
Ja baš čujem sve više ljudi koji nisu zadovoljni sa mts, jedva čekaju istek ugovora i beže, počevši od moje zgrade na Žarkovu. Katastrofa. Kažeš da je do telefona ili kartice?
e33ab1911565b0314a8be28b93f4f425.jpg
 
Ja baš čujem sve više ljudi koji nisu zadovoljni sa mts, jedva čekaju istek ugovora i beže, počevši od moje zgrade na Žarkovu. Katastrofa. Kažeš da je do telefona ili kartice?
e33ab1911565b0314a8be28b93f4f425.jpg

Kako radi Telenor kod tebe u stanu? Jel si probao? Pre neki dan sam testirao mrezu bas kod tebe, tj. kod Super Vera u Zarkovu, video si.
 
Ima 3G u celom stanu, dosta bolje od mts. Nisam kući da izbacim signal i za telenor.
 
Nazad
Vrh Dno